„Plum, plum, plum – kanarek niepocieszony”

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=a2HjQew8eoQ

Właśnie obejrzałem debatę nad złożonym przez Platformę Obywatelską wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności dla Beaty Szydło. Wystąpiła sama pani Premier. Nie będą relacjonował, co mówiła, bo nie o tym jest ta notka. Napiszę natomiast, co zobaczyłem.

Pani premier wystąpiła w kanarkowym kostiumie, zmaltretowana, nadłamana, jakaś taka w siebie wpełznięta, odrzucona, przygnębiona i do ściany przyciśnięta.

A mnie się na ten widok przypomniały słowa piosenki Jacka Kaczmarskiego, które teraz Państwu zacytuję:

Na jednym z wielu zwykłych drzew
Klateczka wisi, w niej kanarek -
Przez pręty klatki śle swój śpiew
Obłoki rozjaśniając szare.

A klucz do klatki tej ma kot
I kiedy głodny być zaczyna
Otwiera kluczem drzwiczki w lot,
Do pyszczka mu napływa ślina.

Pożera ptaszka tak co dnia
I nad swym losem się nie biedzi,
Tę własność bowiem klatka ma,
Że co dzień nowy ptak w niej siedzi.

Ten los kanarki, trzeba znieść,
Nie łudźcie się, że znikną kratki,
Bo tylko po to, by was zjeść
Otworzą drzwiczki waszej klatki.
Epilog:
Plum, plum, plum - kanarek niepocieszony
Miotał się nieszczęsny w swej klatce złotej
Zdradzony, ośmieszony - zmarł ze zgryzoty

Był kanarek... 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Zapraszam także do wysłuchania mojego felietonu pt. "Politycy i blogerzy" - vide:
http://www.youtube.com/watch?v=-W_IsGJTTfA

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-12-2017 [13:50] - Imć Waszeć | Link:

Nie wiem co Pan tam zobaczył, bo Polacy zobaczyli co innego:

"My mieliśmy w planach pakiet demokratyczny, ale nikomu nie przyszło do głowy, że tak mogą zachowywać się posłowie. Oczywiście nie można generalizować, bo są osoby po stronie opozycji, z którymi można się diametralnie różnić, ale przynajmniej zachowują się z klasą, jak pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, czy marszałek Barbara Dolniak. Jednak część posłów prezentuje wprost nieprawdopodobny poziom chamstwa i swoim zachowaniem deprecjonują znaczenie parlamentu.

Gdyby tak nie było, to wystarczyłaby z jego strony jakaś próba utemperowania tego zachowania, a do tego mu się najwyraźniej nie spieszy. Oczywiście go to wszystko obciąża – czy on to inspiruje, czy na to przyzwala, nie ma znaczenia. To również pokazuje, że ten człowiek nigdy nie powinien być nie tylko premierem, ale w ogóle obejmować ważnych stanowisk w państwie.

Platforma Obywatelska pokazała, że reprezentuje zupełnie inny kod kulturowy niż ogół polskiego społeczeństwa. Tu nie chodzi tylko o politykę, o różnicę zdań, ale o to, że występowała premier rządu, występowała kobieta – i już z tych dwóch powodów powinien wynikać naturalny szacunek oraz kultura debaty. Tego najwyraźniej PO nie jest w stanie zrozumieć i te wszystkie krzyki, wrzaski oraz chamskie odzywki w kierunku pani premier świadczą o ich kulturze osobistej. Sami sobie wystawiają świadectwo i cóż tu więcej można powiedzieć – Polacy to widzieli "

Proponuję odstawić choćby na święta narkotyzowanie się przekazem dla agentów wpływu. Oczywiście rada tylko dla kumatych.

Obrazek użytkownika spike

07-12-2017 [14:28] - spike | Link:

"Proponuję odstawić choćby na święta narkotyzowanie się przekazem dla agentów wpływu. Oczywiście rada tylko dla kumatych."

pod złym adresem pan to napisał, czego można się spodziewać od człowieka, który pisze na swoim blogu o premier Szydło że "ma mentalność powiatową",
urodzonego i wychowanego na zadupiu, tylko i wyłącznie prostactwa.
Nie dziwię się, że tego człowieka nikt nie lubi, który wszystkich zdradza, obmawia i oczernia, więc wszyscy go opuścili, swoje frustracje wylewa na portalach,
przyklaskuje mu już tylko POlszewicka brać.

Obrazek użytkownika OLI

07-12-2017 [14:58] - OLI | Link:

A nieprawda, że go nikt nie lubi...
Bo lubią stare paniochy z resztami dawnej urody, w wyleniałych norkach...
I nie tylko zdradza, oczernia i wylewa frustracje...
Albowiem istnieje uzasadnione podejrzenie, że nocami odwiedza swoje wątki nabijając sobie licznik wejść...

Obrazek użytkownika spike

07-12-2017 [19:45] - spike | Link:

Bo lubią stare paniochy z resztami dawnej urody, w wyleniałych norkach.."

lubią, bo stawia za darmo, co zrobi jak zamkną nocne sklepy, chyba będzie musiał pędzić samogon.

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [15:44] - xena2012 | Link:

Nawet ja ,po tych wszystkich nienawistnych dla nielubianych przez niego osób notkach Echo24 nie spodziwałam się  az takiej takiej prostackiej radochy,takiej pogardy i takiej nienawisci . Radość z powodu upokarzania pani premier w sejmie rozsadza go az tak bardzo,że w krótkim czasie napisał aż dwie szkalujace ja notki.A jakby on czuł się siedzac tam na jej miejscu? Nie byłby wgnieciony,wklęśniety wrzaskami,agresja ,poziomem chamstwa bądź co bądź kolegami z różnych partii? Echo24 postanowił sie po nich podłączyć swoim poziomem prostactwa,to wołanie do nich-zauwazcie mnie panowie ja już dawno to mówiłem i,pisałem''.

Obrazek użytkownika OLI

07-12-2017 [16:00] - OLI | Link:

Kim trzeba być, żeby obrzucać błotem i drwić z kobiety, która położyła na szali swoje zdrowie i honor. Nie zawiodła, nie zdradziła i nie cofnęła się, chociaż wiedziała, że wygrać może tylko w części spraw, a w innych musi dać świadectwo poświęcając siebie w obronie granic, które sobie wyznaczamy jako naród i jako państwo.
Bo wiadomo było, że Bruksela to były jej Termopile, w których trzeba było polec, żeby polskim głosem nie firmować zdrajcy.

I śmie sobie z niej podrwiwać jakaś internetowa tłuszcza, głupcy, zdrajcy, wydrwigrosze, seksualni domokrążcy i knajpiane suszydzbany.

Obrazek użytkownika angela

07-12-2017 [16:25] - angela | Link:

Dajcie spokój, to tylko (nie)pobożne życzenie sfrustrowanego blogera, który odsłonił się całkowicie, i nerwowo wypełnia powierzone zadanie.
A Pani Premier, ma to wszystko w..... i, z tego co widać, czuje się świetnie. 

Obrazek użytkownika Ptr

07-12-2017 [16:55] - Ptr | Link:

Naszeblogi są otwarte i tolerancyjne ,ale to, pod pretekstem blogerskiej pisaniny zwanej twórczością, umożliwa deprecjonowanie , zawoalowany atak, lub obrażanie wprost. Ta tolerancja będzie prowadziła do erozji poczucia wspólnoty. Właściwie już ją zniszczyła. W porównaniu do stanu sprzed wyborów parlamentarnych lub nawet poprzednich lat. Myślę , że to nie jest tylko zwykłe rozsprzężenie, ale raczej działanie inspirowane. Nie wiem czy jest plan taki , aby do obozu prawicowego wejść miękko i działać od wewnętrz. Gdyby tak miało być ilu miałoby być tych obcych pasażerów - myślę , że mogłoby być wielu.

Obrazek użytkownika OLI

07-12-2017 [14:42] - OLI | Link:

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [15:15] - xena2012 | Link:

To miało być bardzo dowcipne? Czym się Pan różni od tych Niesiołowskich,Nitrasów.Schetynów i Gasiuków? Niczym-ta sama pogarda,nienawiść i brak kultury! ,,BYŁ sobie kanarek''......to pogardliwe był  świadczy jakim Pan jest człowiekiem!  Proszę spojrzec w lustro ,zobaczy Pan w nim twarz Niesiołowskiego.I proszę przynajmniej o sobie nie pisać,że jest Pan oddany prawdzie i sprawom waznym dla Polski.

Obrazek użytkownika trawa

07-12-2017 [15:36] - trawa | Link:

To chyba p.Kaczyński powinien się wstydzić, że upokarza i dręczy panią premier, nie sądzi Pani?

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [16:14] - xena2012 | Link:

To nie Pan Kaczyński wniósł do sejmu wniosek o votum nieufnosci.To nie pan Kaczyński wyzywał ja dzisiaj w sejmie od antysemitek i faszystek.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-12-2017 [21:01] - HenrykHenry | Link:

mowa trawa ...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-12-2017 [15:33] - zbieracz śmieci | Link:

Mam poważne zarzuty do króla Łokieta ,że tylko poskracał o głowy niemieckich rokoszan ale nie kazał zrównać z ziemia krakówek i posadzic tam las ;ile to problemów byśmy dziś mieli mniej!
To było tak pobocznie a teraz o kanarku i co mówili w mieście a sprawa była glośna.Otóz do jednej ze znanych swego czasu restauracji wszedł gość nadęty niczym rektor UJ czy inszej AGH a znany personelowi.
Gość sie rozgląda ,rozgląda i wreszcie kelner acz niechętnie -słucham pana akademika i co podać ,podając kartę.
Akademik przewraca strony w te i wewte i nagle widzi kanarka w klatce ,żółciutki i pieknie śpiewajac ,kelner natarczywie -co podać a na to akademik -jak juz to proszę upiec kanarka panie starszy .Na sali ucichło i kierownik osobiście sie zainteresował propozycja i rzecze ,panie dziedzicu ,kanarek najmniej wart 500 zł i ma gości bawić .Akademik uparcie -upiec ja płacę !Upiekli na srebrze podaja  a zamawiający wygrzebał z kieszenicałe 2,60 zł i proszę mi za tyle odkroić.
Boszsz,bił cały personel .nawet pisuardesa swoje dołożyła ,tylko jeden drugiego ostrzegał ,bić ale bez śladów

Obrazek użytkownika minimax

07-12-2017 [17:31] - minimax | Link:

Bardzo dobra opowiesc.
Pokazuje jak podejsc wroga, by za 2,60 odniesc strategiczne zwyciestwo warte pol tysiaca...
Dla durnia wystarczy sie nadac za tysiac opuscic do 500 :]]]
Bardzo smaczna dykteryjka ...

Obrazek użytkownika spike

07-12-2017 [20:24] - spike | Link:

z dr taki Krakus, jak z Tuska Polak.
Kiedyś tu pisał tekst o wiochemnach, co to do miasta ciągnęli tabunami, by się wybić na "ynteligenta", to właśnie był tekst autobiograficzny,
sam pochodzi z podobnego zadupia :))))

Obrazek użytkownika KajKOSZ

07-12-2017 [15:35] - KajKOSZ | Link:

Proszę Pana !
Według mnie przekroczył Pan swoim wpisem o kanarku, pewne granice przyzwoitości.-
W stosunku do Premiera Kobiety – niestety przykre .-
Czym miała się cieszyć : nieutemperowanym chamstwem, tzw, „opozycji” !
To polityk z kulturą, Kobieta spełniająca dobrze swoje obowiązki, więc należny szacunek.-
Znając dawne środowisko krakowskie - sądzę, że teraz chyba troszkę kulturowo zubożało.?
Kiedyś czytałem Pana blogi z przyjemnością, teraz raczej z mieszanymi uczuciami .-
Bronie się przed osądami innych, ale zastanawiam się czy Pana oponenci nie mają czasami racji.?
Tym razem składam to: na postępujący niestety, wraz z wiekiem – „psujący się wzrok” !
Wiek mamy podobny i nauki pobieraliśmy – po sąsiedzku.-
Może więcej delikatności na przyszłość – radzę ..?
Nie warto psuć sobie powiedzmy: solidnie zapracowanej w przeszłości, dobrej marki.-
Powodzenia w doskonaleniu siebie – co do końca życia winno być priorytetem.-

Obrazek użytkownika paparazzi

07-12-2017 [15:55] - paparazzi | Link:

Podrzuciłem panu Krzysiowi bo zna Piwnice pod Baranami.
https://www.kalbi.pl/Dezyderata
ale syknął jadem zamiast podziękować za tekst dezyderaty. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika wilniuk

08-12-2017 [11:37] - wilniuk | Link:

To jest chyba jakieś totalne niezrozumienie tekstu Pana KP,  okazało się, że kot zjadł kanarka, okazało się, że "murzyn zrobił swoje..." , okazało się, że tak dobre, uczciwe, wierne ideałom premierostwo Pani BS zasługuje na  -  kopa !    Wielkie rozczarowanie !

Obrazek użytkownika gorylisko

07-12-2017 [16:12] - gorylisko | Link:

szanowne koleżeństwo...czy naprawdę dziwi was wystąpienie tego doktoryzowanego palanta ??!! bo mnie wcale... swego czasu Napoleon wkurzył sie na Telleyranda i nazwał go "łajnem w jedwabnych pończochach" myślę, ze pasuje to w sam raz do naszego pupila... tyle, że w porównaniu z  w/w ministrem spraw zagranicznych niejednego rządu intelektualnie nasz drrrrr kochany  jest w pozycji kalkomania na podłodze do giganta... pończoszek nie nosi ale reszta by się zgadzała...

Obrazek użytkownika angela

07-12-2017 [16:31] - angela | Link:

Miota się sam bloger, /prawicowy!!!???/, bo nie widzi sposobu, jak ten PiS ugryźć.
Wymyśla histore, i sam coraz bardziej się ośmiesza. 

Obrazek użytkownika Art

07-12-2017 [17:00] - Art | Link:

Niniejszym wpisem dołączył pan do chama i prostaka Sikorskiego,którego cytował nie będę bo mi po prostu wstyd.Mamy!? najlepszą panią premier od czasu częściowej niepodległości.Jest lepszą premier niż był swego czasu J.Kaczyński,gdyż ma dobry układ w sejmie.Kobieta inteligentna,propolska,potrafiąca przez dwa lata wiele dobrego zrobić dla Polaków.Dla Polaków,ale nie dla pomieszkujących w Polsce.
A teraz pacz pan i płacz:po takim chamstwie w stosunku do tej wspaniałej Polski idę sobie precz i więcej nie kliknę na wypociny krakowskie.

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [17:57] - xena2012 | Link:

O tak,wybitny Oxfordczyk dał dzisiaj niewiarygodny popis chamstwa nazywajac pania premier ,,wstretnym babsztylem'' i oskarżając niesprawiedliwie o wrabianie chlopaka w swój wypadek. No ale Echo24 mimo słusznego wieku jest rozwojowy ,kto wie może w krótkim czasie przescignie ,,miszcza'' Sikorskiego.

Obrazek użytkownika minimax

07-12-2017 [17:22] - minimax | Link:

Szanowny Gospodarzu i Goscie.

Odnosze wrazenie iz wsluchiwanie sie w slowne rzygowiny jakie rozbryzguje na wszystko i wszystkich dookola bezwzgledna sitwa, plamiaca slowo opozycja, jest rownie perwersyjne co wachanie sztywnych, "wonnych" skarpet. Choc to szkodliwe, niektorzy to robia nawet odurzajac sie tym smrodem i dziwnie nie mogac przestac.
Kanarek nasz pognebiony wlasnie takie sprawial wrazenie - odurzonego tegim smrodem wyrzucanym w jej strone z wydajnoscia kulomiotu.
Szkoda mi Pani Premier, bo na jej barki zrzucono zadanie czysto meskie - otwarcie okna w meskiej szatni po meczu i przewietrzenie wnetrza.
Coz, dla woznego to zadanie trywialne, sam byl i w okopach, i w koszarach, wiec gorsze smrody wachal, ale powierzanie takiego zadania dajmy na to nauczycielce muzyki jest ryzykowne, bo moze zemdlec ze wstretu i odrazy, nie z leku bynajmniej.
I tak odczytuje ten zal na twarzy Pani Premiej - cos musialo w niej wtedy umrzec, moze wiara w resztki czlowieczenstwa u adwersarzy.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-12-2017 [18:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Można przecież było dokonać wymiany premiera w cywilizowany sposób. A Prawo i Sprawiedliwość najpierw przez parę tygodni panią Premier przeczołgało i na koniec ją wypluło, by na pożegnanie dać jej kwiaty.

I to jest moja odpowiedź na wszystkie dodane do tej pory komentarze.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [18:32] - xena2012 | Link:

A Pan postanowił to jeszcze uświetnić wierszem ze złosliwym komentarzem.

Obrazek użytkownika spike

07-12-2017 [19:57] - spike | Link:

"Prawo i Sprawiedliwość najpierw przez parę tygodni panią Premier przeczołgało i na koniec ją wypluło, by na pożegnanie dać jej kwiaty."

człowieku bez honoru, nawet jakby tak było, a nie jest,
to jeszcze podszedłeś do "przeczołganej" pani Premier i na dokładkę splunąłeś Jej pod nogi.
łajdak.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-12-2017 [20:52] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

Wpadł Pan w furię i rzuca inwektywami, bo wszystko wyszło na moje!

Pa!

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [21:23] - xena2012 | Link:

Bo tylko Panu wolno rzucać inwektywami prawda? 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-12-2017 [21:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Bo tylko Panu wolno rzucać inwektywami prawda?..."
---------------------
Może Pani podać konkretne przykłady?

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

07-12-2017 [22:05] - StachMaWielkieOczy | Link:

Wstyd ci adminie od siedmiu bolesci?  Tak to twoje odbicie w lustrze powoduje odruchy wymiotne u ciebie
Tekst poszedl na niezaleznej ... i pojdzie jeszcze pare razy gnojku ... dzis i jutro 

"Perły w Koronie"....
naszeblogi .. to przewrotna nazwa...  kazdy moze to interpretowac jako  "swoje"
Zeby nie przynudzac ... "nasze" to byly one za Darskiego i trzeba sie z tym pogodzic...
Dla obecnego Admina  "pasierbiewicze" , "swisspole" czy smieciu to "Perły w Koronie" wiec  to co 
kiedys bylo za Darskiego tzw "Zasadami Naszych Blogow" 
"1.Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać. W szczególności do ich dyspozycji stoją media reżymowe."
"3.Inną kategorią niewpuszczaną będą dogmatycy, sekciarze i maniacy."
"4.Nikt nie będzie mógł dorobić umieszczając komentarze, które odbiera w codziennej instrukcji."
"5.Wszelkie skargi na cenzurę z powodu braku możliwości uprawiania propagandy rosyjskiej, komunistycznej, czerskiej, reżymowej są bezcelową stratą czasu piszącego."
a zwlaszcza:
"Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен"
to juz historia ktora odeszla z Darskim ...   bo te Perly w Koronie  "pasierbiewicze" , "swisspole" i "smiecie" to juz nie 
nasze Perly ...  
Jaki Admin takie Perły..

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-12-2017 [21:55] - HenrykHenry | Link:

Dajcie sobie spokoj ... to Bardzo Uczynny Czlowiek

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-12-2017 [22:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Panie Heniu! Idzie młode! Kończy się hegemonia oszołomionych zgredów. Więc proszę wypić ciepłe mleczko i pod pierzynkę Panie Heniu!

Obrazek użytkownika paparazzi

08-12-2017 [02:23] - paparazzi | Link:

A pan?

Obrazek użytkownika xena2012

08-12-2017 [09:42] - xena2012 | Link:

To pani premier wg Pana jest tym ,,oszołomionym zgredem''? O ile wiem  jest w srednim wieku a wiec z pewnością nie zgredem.Nie rozumiem dlaczego oszołomionym,czy w czasie swoich rządów zrobiła coś niewłasciwego,niepasujacego do dzisiejszych czasów? Ta satysfakcja bijąca z Pańskich słów że czas zgerdów sie skończył jest aż nadto wymowna.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-12-2017 [11:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"To pani premier wg Pana jest tym ,,oszołomionym zgredem''?..."
------------------
A może Pani wskazać, gdzie i kiedy coś takiego napisałem? Przykro mi Pani Xeno, ale otwarcie się pana Kaczyńskiego na europejskiego Morawieckiego kosztem "powiatowej" Beaty Szydło najwyraźniej Pani odbiera zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości. Kaczyński zrozumiał, że Polska musi się otworzyć na świat. Niestety, jak widzę Pani tego nigdy nie zrozumie. Jak większość tu komentujących zresztą.

Obrazek użytkownika xena2012

08-12-2017 [13:11] - xena2012 | Link:

Gdzie Pan napisał? Kilka linijek wyżej w odpowiedzi panu HenryHenry..Pan Kaczyski ma prawo wnioskowac i oceniać pracę swojego obozu politycznego,ale wątpię by uważał,że premier Szydło to powiatowy urzednik.To już Pan w swojej złośliwości i nienawisci do pani premier tak ja nazwał.I choć umieszcza mnie Pan w gronie osób bezrozumnych przypomnę,że ta ,,powiatowa'' urzedniczka dobrze sobie radziła nie tylko w powiatachale w całej Polsce i w Europie.Nie bała się podejmować twardych decyzji,bronić godnosci Polski tak napastowanej przez unijnych graczy .nie nadstawiała pleców do poklepania  i rozmawiała z nimi jak równy z równym. To Beata Szydło utwierdziła nas w przekonaniu czym powinna być Polska.Szkoda że Pan tego nie widzi i łaczy sie w pogardzie do niej z taką gnida jak np.Sikorski.

Obrazek użytkownika spike

07-12-2017 [23:34] - spike | Link:

bo wszystko wyszło na moje!"

pie...przy pan jak zwykle, bo nie chodziło o to czy p.Szydło będzie premierem, ale jak się odniósł do tej szanowanej przez Polaków kobiety, a zachował się jak ostatni łajdak.
Nie miałoby to znaczenia, gdyby nie zapewniał, że popiera "dobrą zmianę".
Jest pan gorszy od Judasza, ten jednak miał resztki honoru.

Obrazek użytkownika Kaciszek

08-12-2017 [00:52] - Kaciszek | Link:

Bardzo lubię oryginałów i do tej pory wydawało mi się, że pomimo różnych wątpliwości Pan Pasierbiewicz jest jednym z nich. Ale dziś po tym pastwieniu się nad Panią Beatą Szydło oraz prostackich odpowiedziach dla komentatorów widzę, że mamy do czynienia z prymitywem. Dziwię się, że ktoś o tak niskim poziomie kultury mógł być wykładowcą na wyższej uczelni. Często opisywał wielu krakowskich profesorów jak stetryczałych, zaślepionych starców - dziś pokazał, że zaprawdę jest jednym z nich. Od dziś nie czytam tego obrzydlistwa.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-12-2017 [11:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Kaciszek

"Od dziś nie czytam tego obrzydlistwa..."
-----------------
I tego proszę się trzymać.

Obrazek użytkownika Ptr

08-12-2017 [15:10] - Ptr | Link:

Glejt od JK to za mało by coś znaczyć wśród ludzi.

Obrazek użytkownika gracz ogame

08-12-2017 [04:27] - gracz ogame | Link:

"Za co mnie chcecie odwołać?" - to pytanie powinna Beata Szydło skierować z mównicy sejmowej nie do PO, ale do komitetu politycznego PiS.

Terlecki jeszcze kilkanaście dni temu mówił, że Pani Premier zachowa stanowisko.

Opozycja zarzucała Pani Premier, że np. nie radziła sobie z niektórymi ministrami, ale czy miała ona swobodę budowania tego gabinetu?

W nagrodę za wyniki powinna ona taką swobodę teraz otrzymać. I bardzo możliwe, że wówczas ten gabinet działałby lepiej.

Beata Szydło prostym językiem potrafiła przekonać wielu Polaków do PiS-u, czy to się uda Morawieckiemu - zobaczymy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-12-2017 [12:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gracz o game

"Beata Szydło prostym językiem potrafiła przekonać wielu Polaków do PiS-u, czy to się uda Morawieckiemu - zobaczymy..."
----------------------
Uda się. Bo pan Morawiecki będzie z panią Szydło współpracował w swoim rządzie.

Obrazek użytkownika gracz ogame

08-12-2017 [08:00] - gracz ogame | Link:

I jeszcze jedno.

Ciekawe czy Morawiecki pozwoli się tak traktować, jak była traktowana Beata Szydło.

:)

Obrazek użytkownika xena2012

08-12-2017 [09:50] - xena2012 | Link:

Nie sądzę,przecież pan Morawiecki starszy przez dwa lata pracowicie wysadzał panią Szydło z siodła więc dla PiS-u kandydatura syna nie jest nowością ani zaskoczeniem.Zresztą pan Morawiecki miał już doświadczenie w pracy rzadu-przecież był doradcą premiera Tuska .

Obrazek użytkownika spike

08-12-2017 [13:36] - spike | Link:

"pan Morawiecki miał już doświadczenie w pracy rzadu-przecież był doradcą premiera Tuska"

ciekawe, że mister Doktorowo to nie przeszkadza, jak przeszkadzało, że premier Szczygło kiedyś chciała wstąpić do PO!
Dr ma fixum dyrdum i inne przypadłości.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

08-12-2017 [18:58] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Zapewne odróżnia Pan zapach "Cohiby od skisłego ogórka" (copyright Krzysztof Pasierbiewicz), nie musi Pan też lubić Beaty Szydło ani Ryszarda Terleckiego ale tym wpisem pokazał Pan, żeś Pan zgorzkniały buc i tyle. Nie wiem po co to Panu było ale ja z pewnością nie będę więcej czytał Pańskich notek, choć często czytywałem je z przyjemnością.