Pisane w przeddzień rekonstrukcji rządu

W czasie tegorocznych lipcowych protestów, napisałem notkę pt. „Panie Prezesie! PiS musi się odmłodzić, bo będzie niedobrze!” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/795976,panie-prezesie-pis-trzeba-odmlodzic-bo-bedzie-masakra, której fragmenty chciałbym w przeddzień ostatecznych decyzji nowogrodzkiego sztabu dotyczących rekonstrukcji rządu jeszcze raz powtórzyć, cytuję:

Stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że przez kilka ostatnich lat z uporem maniaka pisałem, że przyszłość Polski należy powierzyć w ręce ludzi młodych (w przedziale wiekowym 30-50) i zrezygnować z usług obciążonych mentalnie komuną i piszących na komputerze jednym palcem zgredów pamiętających jeszcze wczesne zaranie politycznej epoki dinozaurów.

I tu słowo do Jarosława Kaczyńskiego. Szanowny Panie Prezesie. W ostatnich dniach stało się coś bardzo poważnego. Młodzi, którzy głosowali jesienią 2015 na PiS, odwracają się od Pańskiej partii. A mówiąc konkretniej otaczający Pana dwór, co tu dużo ukrywać zramolałych matuzali, oszołomiony przewagą sejmową zaczął się tak butnie zachowywać, że odstręczył od PIS-u polską młodzież, przed czym tyle razy przestrzegałem. A wie Pan, dlaczego młodzi się tak wkurzyli? Bynajmniej nie z powodów politycznych, bo oni politykę w nosie mają. Oni się wściekli, bo widzieli te wasze śmichy chichy w Sejmie. A trzeba było siedzieć z kamienną twarzą i pozwolić panom Budce, Petru i Schetynie samym się kompromitować.
No i mleko się rozlało. Sprawa jest poważniejsza niż się może zdawać. Bo Wy macie władzę, ale młodzi mają smartfony, przez które się mogą skrzyknąć w kilka minut. Co zatem robić? Jeśli jeszcze nie jest za późno, PIS musi się teraz publicznie otworzyć na ludzi młodych i przemówić do nich językiem, jaki oni rozumieją, czyli zwrócić się do nich w sposób "rewolucyjny", albo lepiej "ewolucyjny" radykalnie zmieniając kody komunikowania się z ludźmi tak, żeby trafić w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku dla zgredów niezrozumiałym. Bo młodzi chcą, żeby było krótko, zwięźle, na temat, dosadnie, a przekaz był zgodny z formami komunikacji, jakie oni preferują. Bez martyrologicznego patosu, trucia, marudzenia, pouczania i moralizowania. Ma być szybko – migawkowo, a jak trzeba to ostro i siarczyście.

Może niech pan Mateusz Morawiecki do nich przemówi w jakimś orędziu? Bo oni chcą na czele rządu nie tyle załatwiającego sprawy bieżące rzetelnego urzędnika państwowego o mentalności powiatowej, co otwartego na Europę i Świat polityka z wyobraźnią i gospodarczą wizją przyszłościową…”, koniec cytatu.

A więc odwagi! Panie Prezesie! Trzeba zaryzykować, bo praw natury nie zmienimy, a żelaznego elektoratu zaczyna w postępie geometrycznym ubywać, więc trzeba postawić na młode pokolenie.

Krzysztof Pasierbiewicz  (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

07-12-2017 [10:49] - xena2012 | Link:

Pan się identyfikuje swoim zachowaniem,swoją nienawiścią i zloscią, swoją nienaturalną złosliwością wobec niektórych właśnie z ta stroną sceny politycznej którą reprezentuje Schetyna, Budka ,Nitras Gasiuk i im podobni. ,,Bo mlodzi chc ąby było krótko,zwięźle,treściwie,dosadnie a przekaz był zgodny z formami komunikacji jakie oni preferują.Bez martylogicznego patosu,trucia,pouczania i moralizowania.Ma byc szybko,ostro i siarczyście''....Czy w polityce rzadu pani premier Szydlo i samej pani premier  zabraklo tego w którymś momencie? Zarzuca Pan jakze złosliwie pani premier,że jest urzednikiem o powiatowej mentalności. zamknietego na Europę i świat.! Tę nienawiść  ze starczym uporem serwowanym na kazdym blogu widac  wyraźnie.Prosżę siąść przed telewizorem ,zobaczy Pan siebie w wystapieniach Niesiołowskiego Lubnauer,Trzaskowskiego,Nitrasa. 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-12-2017 [12:37] - HenrykHenry | Link:

No niech Pani pomyśli... Jakie to "szczescie" ma Prezes ze ma takiego doradce jak Pan Krzysztof ... no nic tylko "czerpac" .... swoja droga zawsze pisalem "becwal" , ale to juz nie oddaje , za mało 
Jeszcze to "od kilku lat zawsze pisalem z uporem maniaka" ... taaak , z uporem maniaka ... 

Obrazek użytkownika Swisspola

07-12-2017 [11:20] - Swisspola | Link:

Panie Krzysztofie, przypomnę tylko kilka powiedzeń-przysłów, które są podobno mądrością narodów.

"Czym skorupka za młody..."
"Czego Jaś się nauczy, to Jan będzie umiał!"
"Niedaleko pada jabłko od jabłoni."
"Kto z kim się zadaje, takim się staje."
"Jak się weszło miedzy wrony, to się kracze, jak i one"

Panie Krzysztofie pańska wiara w młodych ludzie byłaby uzasadniona, gdyby byli wychowywani np. przed wojną w normalnym kraju, kiedy to hasło Bóg, Honor i Ojczyzna nie było pustosłowiem propagandowym służącym do wycierania politycznych pysków! Niestety u nas są to wychowankowie politycznych komunistów bądź postkomunistów, żeby nie powiedzieć przestępców politycznych, a to nie rokuje najlepiej. Proszę spojrzeć, pan Petru, pan Ziobro, pan Trzaskowski i sędzia Igor Tuleya czy choćby młodzi politycy z Nowoczesnej, to ludzie mieszczący się w pańskim przedziale wiekowym i co oni takiego wnoszą w nasze życie społeczno-polityczne. Ja obawiam się, że w polityce jest podobnie jak w mafii, następcy są coraz gorsi, okrutniejsi i bardziej bezwzględni!

Tutaj wypadałoby zacytować chyba najpopularniejszy polski cytat dotyczący młodych ludzi:

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…"

Mam na myśli tych młodych ludzi wychowanych przez byłe czy obecne "elyty" polityczne. Zapytam pana, kogo mogą wychować komuniści czy postkomuniści?

Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika Zofia

07-12-2017 [11:59] - Zofia | Link:

Zgadzam się z Panem w całej rozciągłości.Po stronie totalnej opozycji ci młodzi to zwykłe pokłosie chamstwa i awanturnictwa.

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-12-2017 [11:23] - Pani Anna | Link:

W Warszawie aresztowali dilera, stąd można co niektórych zrozumieć, ale co Pan bierze i u kogo się zaopatruje?

Obrazek użytkownika spike

07-12-2017 [12:17] - spike | Link:

Panie Echo-TVNu24
Napisał Pan na swoim blogu S24 o p.Premier Szydło:
"brak jej politycznej iskry Bożej i ma mentalność powiatową."

Tak się składa, że to Pan ma mentalność i język powiatowego żulika, wynika to z wprost z miejsca urodzenia i wychowania, a raczej jego braku, w Krakowie tylko się zaczepił, udając "Krakusa", jak ten przysłowiowy osioł, co konia udaje.
Jak taki prymityw mógł zostać wykładowcą akademickim?
Jestem pewien, że przed wojną tego zaszczytu by Pan nie dostąpił, brak wychowania i intelektu.