Duch Gombrowicza zstąpił dziś do Sejmu

Galeria obrazów - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

W dniu dzisiejszym odbyło się w Sejmie uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, a połączone izby parlamentu wysłuchały orędzia prezydenta Andrzeja Dudy z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, które zainaugurowało Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy komentują przemówienie Prezydenta Dudy.

Ja zaś w czasie tyrady pana Prezydenta skupiłem się na bacznej obserwacji mimiki twarzy głowy państwa oraz korespondującego z nią wyrazu oblicza słuchającego tej przemowy posła Jarosława Kaczyńskiego.

I muszę powiedzieć, iż próżno by szukać w teatrze lepiej zagranej sceny pojedynku na miny opisanego przez Witolda Gombrowicza w jego powieści „Ferdydurke”.

Wiedziałem, że Witold Gombrowicz to genialny wizjoner, ale nie zdawałem sobie sprawy, że do tego stopnia.

Dlaczego?

Bo pan Witold walczącym na miny chłopcom nadał, jak się okazuje prorocze przydomki „Miętus” i „Syfon”.

Krzysztof Pasierbiewicz  (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

05-12-2017 [23:20] - paparazzi | Link:

Przeczytaj jeszcze raz w sam raz dla ciebie. Dezyderat z Piwnicy pod Baranami "Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.....

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-12-2017 [00:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

Jak by Pan znał historię Piwnicy pod Baranami to by Pan wiedział, że to nie dezyderat, a Dezyderata. A legendarny piwniczanin Wiesław Dymny o takich jak Pan pisał, cytuję za Wieśkiem: "Gdybyś niedźwiedziu wiedział, że masz w dupie przedział, to byś cicho w mateczniku siedział", koniec cytatu.

A tu hymn Piwnicy pod Baranami, który pan sprofanował - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika paparazzi

06-12-2017 [02:01] - paparazzi | Link:

Ja tylko Krzysiu główeczka, skopiowałem "A oto tekst słynnej Dezyderaty (Dezyderatów?)
autorstwa Maksa Ehrmanna z 1927 r.
Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie i wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką ducha. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
Niech twoje osiągnięcia, zarówno jak i plany, będą dla ciebie źródłem radości. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek byłaby skromna, ją jedynie posiadasz w zmiennych kolejach losu.
Bądź ostrożny w interesach, na świecie bowiem pełno oszustwa, niech ci to jednak nie zasłoni prawdziwej cnoty. Wielu ludzi dąży do wzniosłych ideałów i wszędzie życie jest pełne heroizmu. Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia, ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.
Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności.
Obok zdrowej dyscypliny bądź dla siebie łagodny. Jesteś dzieckiem wszechświata nie mniej niż drzewa i gwiazdy. Masz prawo być tutaj. I czy to jest dla ciebie jasne czy nie, wszechświat jest bez wątpienia na dobrej drodze. Tak więc żyj w zgodzie z Bogiem, czymkolwiek się trudnisz i jakiekolwiek są twoje pragnienia. W zgiełku i pomieszaniu życia zachowaj spokój ze swą duszą. Przy całej złudności i znoju, i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Bądź radosny. Dąż do szczęścia".
https://www.kalbi.pl/Dezyderata
Pozdrawiam cieplutko.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-12-2017 [08:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

Too late honey! Wygłupił się Pan i lepiej posłuchać rady Wieśka Dymnego, a nie próbować brnąć w zaparte pogrążając się do reszty.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

06-12-2017 [09:01] - HenrykHenry | Link:

Prozno glowa o mur tluc ... a to dezyderat czy dezyderata ... a moze po prostu prawda 

Obrazek użytkownika xena2012

06-12-2017 [11:15] - xena2012 | Link:

Tyle tylko Pan wyniósł z oredzia prezydenta? I chyba był Pan tak skupiony na minach prezydenta i J.Kaczyńskiego ,że nie zauwazył a moze i nie chciał zauwazyć zachowania opozycji.

Obrazek użytkownika gorylisko

06-12-2017 [12:46] - gorylisko | Link:

i cóż takiego pan żeś wyczytal z min i ciała mowy ? ciemna strona mocy ma przerąbane jak w wojnach gwiezdnych ? zaś moc finasów JP Morgan w Polsce wzrasta... ale pan premii z tego nie uszczknie...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-12-2017 [13:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Przykro mi, ale ja podejmuję dyskusję wyłącznie z poważnymi komentatorami

Obrazek użytkownika gorylisko

07-12-2017 [06:42] - gorylisko | Link:

a kto panu powiedział, że ja traktuję pana poważnie ? dla mnie jest pan wdzięcznym obiektem do zakazanych piosenek...pana nie da się traktować poważnie...

Obrazek użytkownika Zofia

06-12-2017 [15:40] - Zofia | Link:

Panie Krzysztofie zapytam z innej beczki :jako zwolennik Kukiza proszę mi powiedzieć czy wyjdzie pan na ulicę razem z tym rockmenem? Proszę nie brać mojego pytania za złośliwość. Czytam pańskie wpisy , które od dłuższego czasu mnie nie przekonują. A wcześniej nawet pana cytowałam do moich adwersarzy. Szkoda.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-12-2017 [16:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

Droga Pani Zofio, porozmawiamy po Świętach