Co tu do cholery jest grane!?

Sorry, ale coraz mi bliżej do konkluzji zespołu "Elektryczne Gitary" (polecam wersję pełnoekranową) - vide: https://www.youtube.com/watch?v=ZOkhslPrNPs

PROLOG:Zapraszam do lektury – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/567267,brawo-prosze-ksiedza-wielkie-brawo-na-stojaco
ROZWINIĘCIE:

Na portalu Niezależna – vide: http://niezalezna.pl/209483-bronmy-naszej-armii-podpisz-petycje-wspierajaca-dzialania-mon-i-szefa-resortu-obrony ukazał się następujący tekst, cytuję:

Zachęcamy do podpisywania petycji w obronie reformy polskiej armii oraz wspierającej ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Jest to inicjatywa "środowiska krakowskich intelektualistów i ludzi kultury".
Polska armia przez lata rozbrajana i demoralizowana dzisiaj  znalazła się pod kompetentnym i nastawionym patriotycznie kierownictwem MON. Odeszli ludzie, którzy byli pozostałością sowieckiego systemu szkolenia. Przecięto korupcję i bezsensowne wydatki przy zakupach sprzętu wojskowego.
Rozpoczęto budowę nowej siły zbrojnej, jaką jest obrona terytorialna, która niepokoi rosyjskich sztabowców szykujących plany ataku na państwa NATO. Armia jest sukcesywnie dozbrajana, powiększana i szkolona. Udało się wreszcie znacząco zwiększyć wydatki na obronność. Polskie wojsko stało się ważnym partnerem USA, a amerykańskie oddziały stacjonujące w Polsce są gotowe do wspólnej obrony naszego kraju. 
Jednym z największych sukcesów MON kierowanego przez Antoniego Macierewicza jest włączenie Polski do elitarnego systemu amerykańskiej obrony powietrznej, który posiadają tylko dwa państwa na świecie. 
Te działania ministra Macierewicza spotykają się z serią ataków. Wiele z nich jest inspirowanych poza granicami Polski, szczególnie w Moskwie. Widać wyraźnie, że podstawowym celem politycznych wrogów naszej Ojczyzny jest zatrzymanie zmian w armii i procesu wzmacniania bezpieczeństwa kraju.
Medialna i polityczna nagonka na Ministra Obrony Narodowej ma doprowadzić do usunięcia go ze stanowiska i osłabienia zdolności obronnych kraju. Dzieje się to w sytuacji wzrostu międzynarodowego zagrożenia. Dlatego stanowczo potępiamy te działania i wzywamy wszystkie siły polityczne w Polsce odpowiedzialne za to do zaniechania ataków na ministra Macierewicza. Udzielamy mu naszego wsparcia, wierząc, że jest to dzisiaj działanie na rzecz interesu narodowego Polski. 
TU MOŻNA PODPISAĆ PETYCJĘ, koniec cytatu.

Dość dobrze znam „środowisko krakowskich intelektualistów i ludzi kultury”, ale nic mi o tej inicjatywie nie było wiadomo. Gorzej. W petycji nie podano ani jednego nazwiska grupy inicjującej tę petycję! Więc mam prośbę, czy ktoś mógłby mi bliżej określić, kto personalnie reprezentuje Autorów tej petycji? Co to za intelektualiści i ludzie kultury?

Coś złego się dzieje w naszym państwie! Czyżby pan Sakiewicz chciał decydować o kształcie dowództwa WP? Przeciwko prezydentowi i rządowi? Co tu do cholery jest grane?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Uważam, że PiS powinien teraz Antoniego Macierewicza schować, tak jak w roku 2015 schował Jarosława Kaczyńskiego, dzięki czemu wygrał wybory z przewagą sejmową. W przeciwnym razie PiS może przegrać wybory 2019.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Swisspola

25-11-2017 [10:28] - Swisspola | Link:

No jak to kto? Oczywiście "KURA" i przyjaciele! Niedługo powstanie komisja sejmowa wyjaśniająca, kto nie podpisał petycji!

Obrazek użytkownika Lektor

25-11-2017 [17:59] - Lektor | Link:

Aleś pan walnął, jak łysy o beton !!!

Obrazek użytkownika spike

25-11-2017 [19:18] - spike | Link:

"Niedługo powstanie komisja sejmowa wyjaśniająca, kto nie podpisał petycji!"

Prawie już powstała, pod przewodnictwem naszego Doktora, bo prof.Nowak stanął po stronie min.Macierewicza.

Jak mówią, "tylko krowa nie zmienia poglądów", widzimy też, że nasz Dr także, jak nadawał na Macierewicza, Jasińskiego czy Terleckiego, tak dalej nadaje.

Obrazek użytkownika spike

25-11-2017 [13:40] - spike | Link:

EchoTVN24
"Uważam, że PiS powinien teraz Antoniego Macierewicza schować, tak jak w roku 2015 schował Jarosława Kaczyńskiego, dzięki czemu wygrał wybory.."

Najlepiej by było, jakby Pan się gdzieś schował, może w towarzystwie 5-gwiazdkowej hrabiny w jakiejś pakamerze i przestał wypisywać głupoty, a im czas szybciej płynie, tym są większe i głupsze.
Każdy kto głosował na PiS i prezydenta Dudę wiedział, że za tym stoi J.Kaczyński, nie miało znaczenia kto będzie premierem, wszyscy wiedzieli, że będzie dyrygował prezes Kaczyński i to dawało pewność, że rząd p.Szydło będzie realizował co obiecał, Jarosław Kaczyński jest gwarantem "dobrej zmiany".

Premier Szydło pokazała się z dobrej strony prowadząc kampanię prezydenta Dudy, ze swej strony, to byłem trochę zdziwiony, że p.Szydło nie została kimś ważnym w kancelarii Prezydenta, czas pokazał, że jednak dobrze się stało, z pewnością widząc obłudną politykę Prezydenta, by musiała opuścić Pałac, a tak mamy dobrego Premiera!

Podobnie ma się sprawa z p.Macierewiczem, znany jest od wielu lat i to z dobrej strony, w swoim okręgu zawsze miał duże poparcie, na spotkania przychodzi zawsze dużo słuchaczy. jak to zawsze bywa, jest grupa oszołomów, co to bez powodu czepiają się min.Macierewicza, co też często czytamy na tym blogu, co jest tym bardziej żałosne, że pisze to człowiek wykształcony, a jednak "niemądry", sprowadzając poważne sprawy do poziomu brukowca.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

25-11-2017 [18:50] - ExWroclawianin | Link:

Spike:

100/100

Nic dodac, nic ujac.

#MuremZaMacierewiczem

Do wymiany nie jest najlepszy minister i zdecydowany wrog sowieckiej agentury pan A.Macierewicz tylko marny i slaby "pilnowacz zyrandola" Adrian Juda z CALYM swoim dworkiem bez wyjatku. WSZYSCY WON.......Prezydentem w 2020 roku powinien zostac walsnie pan A.Macierwicz i WTEDY WSZYSTKIE SPRAWY POLSKIE "RUSZA Z KOPYTA" DO PRZODU.........TO WTEDY ROZPOCZNIE SIE ROZLICZANIE ZDRAJCOW I ZAPRZANCOW .........................na co czeka CALA POLSKA !!!!!  

Obrazek użytkownika xena2012

25-11-2017 [19:46] - xena2012 | Link:

Proszę przeczytać na wpolityce.pl wywiad z gen.Wrońskim.Jasno i klarownie tłumaczy dlaczego doszło do takiego konfliktu.W zasadzie odpowiedzialna jest tu Konstytucja z 1997 roku słabo określajaca rolę prezydenta i MON.Konstytucję nie tak prosto zmienić więc starania idą w kierunku jej obejścia i uderzenia w MON a konkretnie w Antoniego Macierewicza w sposób niezbyt elegancki.Pogłoski o jego powiązaniach z Rosją, czy próbami zamachu stanu ( kto je produkuje?) nie sprzyjają dobrej zmianie i są wymarzonym prezentem dla opozycji.Mimo wszystko razi mnie nazywanie prezydentam Adrianem Dudą bo jednak na takie szyderstwa sobie nie zasłużył.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-11-2017 [07:43] - ExWroclawianin | Link:

xena2012

No wiec dlaczegp prezydent BLOKUJE zmiany ktore sa tak oczekiwane przez zdecydowana wiekszosc polskiego spoleczenstwa??? Niech prezydent Duda nie "wklada kija w szprychy" wiec ludzie nie beda go nazywac Adrianem. Zdradzil bardzo wielu swoich wyborcow z PiS-u ktorzy CHCA ZMIAN i chca dobrego prezydenta. Ale widac po BBN-ie ze krytyka NIE DOCIERA DO Andrzeja Dudy. Zachowuje sie jak Judasz.......Antoni Macierewicz jest o wiele starszym czlowiekiem ktory zasluzyl sie w walce o wolna Polske i to w czasach PRL-u kiedy odwaga kosztowala o wiele wiecej a prezydent wtedy siedzial na ..............nocniku!  Prezydent nie moze tak poigrywac "w kulki" z panem Macierewiczem. Nie po to dostal mandat i zaufanie Polakow. Dlatego tak wiele ludzi stanelo w obronie pana Macierewicza......#MuremZaMacierewiczem.

Dzisiaj jest najlepsza CHWILA aby w koncu zerwac WSZYSTKIE NICI I POWIAZANIA Z KOMUNA i w koncu ROZLICZYC wszystkich zdrajcow, mordercow, zlodzieji i zaprzancow ktorzy szkodzili i szkodza Polsce....

Obrazek użytkownika xena2012

25-11-2017 [18:00] - xena2012 | Link:

Nagonki na ministra Macierewicza ciąg dalszy.....Najpierw zaatakowano go o przedstawienie wniosku o nominacje generalskie-źle,teraz gdy sporny wniosek wycofał też źle. Widac więc ,że to tylko rozgrywki między BBN i MON. Doradca prezydenta Zybertowicz w wywiadzie zarzucił min.Macierewiczowi ....silną osobowość,co jest co najmniej kuriozalne. Kogo chciałby widzieć na jego miejscu? Jakiegoś słabeusza bez charyzmy i osobowości z nosem w papierach?  A może bezbarwny pan Soloch jest przewidywany na to miejsce?Jest zlecenie do usuniecia Macierewicza wsparte jakimiś plotkami o jego ubeckich metodach,próby zamachu stanu i dążeniach do objęcia prezydenckiego fotela co przypomina słynna nocna zmianę i oskarżenie premiera Olszewskiego o wyprowadzenie wojska do przejęcia władzy.

Obrazek użytkownika Lektor

25-11-2017 [18:03] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, nawet nie próbuj pan zrozumieć co jest grane. To jest tylko i wyłącznie dla kumatych !

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-11-2017 [21:12] - Pani Anna | Link:

Panie Krzysztofie, a może Pan już nie należy do "środowiska krakowskich intelektualistów i ludzi kultury" tylko Pan o tym nie wie? Jak to mówią "zmiany, zmiany, zmiany..."

Obrazek użytkownika Swisspola

26-11-2017 [15:07] - Swisspola | Link:

Chyba ma pani racje, nawet o tym, kto należy, do którego środowiska decydują dzisiaj partyjni guru. To jest normalność po polsku! Natomiast nikt nie ma zamiaru ponosić najmniejszych konsekwencji i odpowiedzialności za ten burdel sądowniczy, reprywatyzacyjny, polityczny czy finansowy jak np. Amber Gold.

Obrazek użytkownika xena2012

26-11-2017 [15:29] - xena2012 | Link:

Bo też tych burdeli jest już tak wiele,że odpowiedzialnych za nie trzeba by szuflami wymiatać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-11-2017 [10:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

"Panie Krzysztofie, a może Pan już nie należy do "środowiska krakowskich intelektualistów i ludzi kultury" tylko Pan o tym nie wie?..."
--------------------
Sęk w tym, że w Krakowie już od dawna nie ma takiego środowiska.