Wielka awaria Internetu a niezależność Polski

Dziś [9.11.2017] rano padła znaczna część Internetu.  Salon24.pl donosił:

  "Od rana nie działało wiele popularnych stron, m.in. Salon24.pl. Powodem była awaria serwerowni francuskiej firmy OVH w Strasbourgu, w której padło zasilanie.
W Polsce awaria dotknęła m.in. strony PKP.pl, JakDojade.pl, Legia.net i Biedronka.pl, a także serwisy Salon24.pl, niezalezna.pl, Wirtualne Media i Kwejk. Padł system do wysyłania poczty elektronicznej.
Rano firma straciła zasilanie centrum danych w Strasbourgu we Francji. Awaria dotknęła dwóch linii zasilania i dwóch generatorów. Nie zadziałało także zasilanie awaryjne." {TUTAJ}.

  Awarię usunięto koło godziny 13:00.  Dotknęła ona wielu krajów, praktycznie całą Europę.  To zdarzenie jeszcze raz pokazuje zależność Polski od zagranicy w dziedzinie mediów i łączności.  Przypomnę wydarzenia z 16 i 17 grudnia 2016.  Pisałam o nich {TUTAJ}:

  "W portalu RMF24.pl ukazała się dziś [7.09.2017] następująca informacja: "Prokuratura wyjaśnia tajemniczą awarię systemu polskiej kontroli powietrznej".  Czytamy w niej:
  "Przed północą 16 grudnia 2016 roku w warszawskim centrum zarządzania ruchem lotniczym przeprowadzano testy awaryjnego zasilania elektrycznego dla systemów kontroli ruchu. Po odłączeniu instalacji miejskiej doszło do awarii wszystkich akumulatorów zapasowych.
W efekcie przestały działać radary, a także system łączności radiowej i telefonicznej. Na pół godziny zamknięto polską przestrzeń. Samolotom nakazano omijanie naszego terytorium. Doszło też do opóźnień na krajowych lotniskach. 
Prokuratura wyjaśnia, dlaczego doszło do całkowitej awarii wszystkich akumulatorów i to w sytuacji, gdy system ze względów bezpieczeństwa jest zwielokrotniony.(...) Jak usłyszeli dziennikarze RMF FM, brak kontroli nad polską strefą mógł być wykorzystany do przelotu nad Polską, wlotu, bądź wylotu z naszego kraju nielegalnych jednostek. Trzeba też sprawdzić, czy mogło dojść do testowania systemu przez obce służby.". (...)

  16 i 17 grudnia 2016 to nie były takie sobie zwykłe dni.  Szesnastego miała miejsce okupacja sali sejmowej i próba uniemożliwienia uchwalenia budżetu.  Przed Sejmem KOD oraz opozycja zwołały antyrządową manifestację.  We Wrocławiu pojawił się Tusk robiący wrażenie, jakby chciał wjechać do Polski na białym koniu.  Wszystko to nazwano "puczem", a później "ciamajdanem".  Opisywana wyżej awaria nie była jedyną.  W mojej notce z 18 grudnia 2016 pisałam:

  "TVP Info doniosło, że od soboty [wczoraj - 17.12.2016] w ponad połowie Polski nie można odbierać sygnału TVP.  Co się okazało? Otóż nadawaniem sygnału TVP dysponuje AMERYKAŃSKA firma EmiTel.  W roku 2011 firma zarządzająca sygnałem TVP została sprzedana  spółce EM Bidco (kontrolowanej przez Montagu Private Equity).  Spółka ta tłumaczy się obecnie jakimiś awariami, które dziwnym trafem zdarzyły się właśnie teraz. Uniemożliwiały one m.in wysłuchanie orędzia premier Beaty Szydło.
  Moim zdaniem jest to skandal.  Rząd PiS od roku chwali się, ze prawica przejęła media publiczne, ale nikt się nie postarał o zabezpieczenie swobody nadawania.  Teraz widzimy skutki.  Być może za EmiTelem stoją ludzie Sorosa.  Kto wie?".".

  Dziś okazało się, iż działanie polskich stron internetowych zależy od francuskiej firmy OHV, która może po prostu wyłączyć swoje serwery.  To uzależnienie polskich mediów, telekomunikacji i łączności od zagranicy zaczęło się już w 2001 roku, gdy Polska sprzedała wielką część udziałów w  TP SA państwowej francuskiej firmie France Telecom {TUTAJ}.  Potem TP SA połączyła się z Centertelem i utworzyła spółkę Orange Polska.  Wikipedia {TUTAJ} pisze, że: "Według stanu na 21 października 2015 największym akcjonariuszem spółki był francuski Orange S.A., posiadający 50,67% akcji".

  No cóż, można dużo mówić o wolnych mediach i suwerenności.  Są one jednak iluzją, gdy cała techniczna infrastruktura służąca do nadawania i łączności jest w rekach zagranicy i od Polski nie zależy.
  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-11-2017 [17:47] - Imć Waszeć | Link:

Ja im na to zwracałem uwagę ponad rok temu. Napisałem w poście pytanie, czy są świadomi faktu, że ich artykuły plus wszystkie dyskusje pod nimi przechodzą przez serwer na terenie Francji, co może być pretekstem do wszczynania przez służby francuskie śledztw przeciwko obywatelom polskim z powodu mowy nienawiści, ksenofobii, ogólnie niepoprawności politycznej, a nawet terroryzmu. Francuzi wyraźnie nie traktują zawartości serwerów we Francji jako strefy eksterytorialnej, tylko podobnie jak składy pirackie z nielegalnym oprogramowaniem. Chyba nie muszę ojców uczyć dzieci robić i przypominać specjalistom z polskich służb o tym, że takie kwity mogą posłużyć do werbowania agentów podczas weekendowego wypadu na bagietkę pod wieżą Eiffla. Nawet jeśli później da się to jakoś bilateralnie wyjaśnić i zbagatelizować, to kilka nocek spędzonych w pierdlu z napalonymi czarnymi islamistami może zrobić swoje.

Obrazek użytkownika Jabe

09-11-2017 [18:33] - Jabe | Link:

Cała infrastruktura?

Obrazek użytkownika smieciu

09-11-2017 [18:58] - smieciu | Link:

No cóż, można dużo mówić o wolnych mediach i suwerenności.  Są one jednak iluzją, gdy cała techniczna infrastruktura służąca do nadawania i łączności jest w rekach zagranicy i od Polski nie zależy.

W tym kontekście warto przypomnieć że absolutnie kluczową rolę w Polsce posiada także Orange, który jest firmą quasi państwową. Francuską. Jak się kiedyś Macron wkurzy to na serio wyłączy nam Internet.
Ale tak jest praktycznie ze wszystkim. Rząd polski nie ma kontroli nad podstawowymi obszarami działania państwa polskiego. W obecnej chwili jego rola służy jedynie do firmowania aparatu opresji, służącemu budowie nowych neokolonialnych zależności i nowych imperiów współczesnych arystokratów. Którzy rozdzielają między siebie całe sektory gospodarki i dla których już od dawna międzypaństwowe granice są archaizmem.
W tym też kontekście należy postrzegać działania M. Morawieckiego. Mają one doprowadzić Polskę do pełnej integracji z nowym system, w którym będziemy mieć „dobrze”. Jeśli będziemy grzeczni. Morawiecki jest grzeczny więc jest ok. Jest ok, więc uważany jest za człowieka sukcesu. I to cała tajemnica jego genialnych posunięć.

W każdym razie obserwując to co się dzieje w Polsce widać jasną koncepcję:
Medialne bicie piany. KODy, imigranci, zła Komisja UE grożąca nam paluszkiem, kreujące kompletnie fałszywe poczucie zagrożenia, wrażenie że PiS walczy o zmiany i inne tego typu bzdety.
Podczas gdy w rzeczywistości krok po kroku realizowany jest podstawowy plan. Budowa nowej korporacyjnej rzeczywistości. CETA. Nowe uprawnienia dla służb. Nowe ułatwienia dla urzędów skarbowych. Wycofywanie gotówki itd.
W pewnym momencie po prostu powiedzą sprawdzam. A my obudzimy się w zupełnie innym świecie. Nowym Lepszym Świecie. Huxleya. Ewentualnie w świecie Nowego Światowego Porządku. Żydo-Iluminatów.
A może po prostu w świecie samego Szatana.
Ale też w świecie, który my sami budujemy. Krok po kroczku. Idąc do urny. Płacąc podatki. Wierząc w cały ten System pieniądza. Oraz Własności. Czy też po prostu dlatego że zgadzamy się na te absurdy. Że ciągle wybieramy to mniejsze zło. Zło.
UE. Duda. PiS. Cokolwiek. Ludzie tracą ogromną energię miotając się w tych pozorach, broniąc fałszywe idee, sprzedanych ludzi.
Co z tego że PiS przestawi kilka pionków. Roztoczy patriotyczną otoczkę niepodległego państwa, skoro można to sobie w dupę wsadzić gdyż nie tylko muszą każdy swój krok konsultować z unijnymi rozporządzeniami ale nawet nie mają kontroli nad taką rzeczą jaką jest Internet.
To jest rząd?
To nawet nie jest imitacja rządu.

Dobra trochę się nakręciłem. Ale po prostu to już jest tak żałosne i idiotyczne że jeśli nie nadleci jakiś meteor i wszystkiego nie rozpiździ to naprawdę na myśl o tym jak to ma wyglądać robi mi się niedobrze.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-11-2017 [22:42] - rolnik z mazur | Link:

No i po prostu rzygać się chce.  Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Czesław2

10-11-2017 [11:04] - Czesław2 | Link:

Prawo uni w wielu segmentach jest prawem nadrzędnym. To pierwsze. W ramach tego prawa są wybrańcy. To drugie. Banksterzy przez swoje agendy ( tez prawnicze ) są w stanie sparaliżować każdy rząd. Pamięta Pan obalenie legalnego rządu w Austrii przez unię?. Straciliśmy niezależność polityczną, teraz ekspresowo tracimy ekonomiczną ( drukowana kasa dla wybranych, jak marchewka ).
W złym miejscu się wkleiło. Miał być komentarz do wpisu "śmieciu".

Obrazek użytkownika ruisdael

10-11-2017 [08:14] - ruisdael | Link:

Pozostawiając na boku sprawy techniczne chciałbym zadać pytanie: dlaczego puczyści z 16 grudnia  nie zostali potraktowani jak przywódcy Katalonii? Tylko tyle!

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2017 [09:17] - Jabe | Link:

Dlatego że do czasu wymiany sędziów potrzebne są dowody, nie czyjeś wierzenia.

Obrazek użytkownika ruisdael

10-11-2017 [10:58] - ruisdael | Link:

Głupcze, dowody tym razem są na tacy-nagrane na taśmach telerekordingu i nie trzeba wierzeń. Radziłbym wyjść z obłędu odpowiadania na każdy wpis metodą na dzieci kwiaty.

Obrazek użytkownika Jabe

10-11-2017 [12:17] - Jabe | Link:

Nazwał mnie Pan głupcem, bo nie wiedziałem o dowodach. Wciąż nie wiem. A Pan?

Obrazek użytkownika Czesław2

10-11-2017 [11:09] - Czesław2 | Link:

Olbrzymia ilość tzw inicjatyw gospodarczych na większą skalę w Polsce to były lub są słupy finansjery. Przecież polskie serwerownie były. Zostały "sprzedane". To samo z handlem i "Polską Żabką" i kilkoma innymi wynalazkami.