Co naprawdę się działo 16 i 17 grudnia 2016?

  W portalu RMF24.pl ukazała się dziś [7.09.2017 następująca informacja: "Prokuratura wyjaśnia tajemniczą awarię systemu polskiej kontroli powietrznej" {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

  "Przed północą 16 grudnia 2016 roku w warszawskim centrum zarządzania ruchem lotniczym przeprowadzano testy awaryjnego zasilania elektrycznego dla systemów kontroli ruchu. Po odłączeniu instalacji miejskiej doszło do awarii wszystkich akumulatorów zapasowych.
W efekcie przestały działać radary, a także system łączności radiowej i telefonicznej. Na pół godziny zamknięto polską przestrzeń. Samolotom nakazano omijanie naszego terytorium. Doszło też do opóźnień na krajowych lotniskach. 
Prokuratura wyjaśnia, dlaczego doszło do całkowitej awarii wszystkich akumulatorów i to w sytuacji, gdy system ze względów bezpieczeństwa jest zwielokrotniony.
Na razie - według naszych ustaleń - nie ma twardych dowodów, że mogło to być celowe działanie "osób trzecich". Trzeba jednak to ostatecznie wykluczyć.
  Jak usłyszeli dziennikarze RMF FM, brak kontroli nad polską strefą mógł być wykorzystany do przelotu nad Polską, wlotu, bądź wylotu z naszego kraju nielegalnych jednostek. Trzeba też sprawdzić, czy mogło dojść do testowania systemu przez obce służby.".

  Autorzy tej wiadomości, Marek Balawajder i Krzysztof Zasada nie wspomnieli ani słowem o tym, że 16 i 17 grudnia 2016 to nie były takie sobie zwykłe dni.  Szesnastego miała miejsce okupacja sali sejmowej i próba uniemożliwienia uchwalenia budżetu.  Przed Sejmem KOD oraz opozycja zwołały antyrządową manifestację.  We Wrocławiu pojawił się Tusk robiący wrażenie, jakby chciał wjechać do Polski na białym koniu.  Wszystko to nazwano "puczem", a później "ciamajdanem".  Opisywana wyżej awaria nie była jedyną.  W mojej notce z 18 grudnia 2016 {TUTAJ} pisałam:

  "TVP Info doniosło, że od soboty [wczoraj - 17.12.2016] w ponad połowie Polski nie można odbierać sygnału TVP.  Co się okazało? Otóż nadawaniem sygnału TVP dysponuje AMERYKAŃSKA firma EmiTel.  W roku 2011 firma zarządzająca sygnałem TVP została sprzedana  spółce EM Bidco (kontrolowanej przez Montagu Private Equity).  Spółka ta tłumaczy się obecnie jakimiś awariami, które dziwnym trafem zdarzyły się właśnie teraz. Uniemożliwiały one m.in wysłuchanie orędzia premier Beaty Szydło.
 Moim zdaniem jest to skandal.  Rząd PiS od roku chwali się, ze prawica przejęła media publiczne, ale nikt się nie postarał o zabezpieczenie swobody nadawania.  Teraz widzimy skutki.  Być może za EmiTelem stoją ludzie Sorosa.  Kto wie?".

  No cóż, przypadkowe wystąpienie prawie równocześnie awarii systemu kontroli powietrznej oraz nadajników TVP i to w trakcie tak dramatycznych wydarzeń wydaje się całkowicie nieprawdopodobne.  Sądzę, iż śledztwo powinno obejmować całość wydarzeń tamtych dni.  W miesiąc po nich Stanisław Michalkiewicz napisał tekst ""Pucz" i po puczu" {TUTAJ}.  Stwierdził w nim:

  "Obejrzałem w rządowej telewizji obraz zatytułowany „Pucz”. Rzeczywiście, mieliśmy do czynienia z próbą zamachu stanu, którego scenariusz był mniej więcej taki: najpierw posłowie opozycji stworzą jakiś pretekst do awantury, by następnie ją wykorzystać do obstrukcji, której celem będzie zablokowanie możliwości uchwalenia ustawy budżetowej w konstytucyjnym terminie. Takie zablokowanie bowiem stwarza skutki prawne w postaci możliwości skrócenia kadencji Sejmu i rozpisania nowych wyborów. Toteż kiedy w Sejmie rozpoczęło się blokowanie mównicy i marszałkowskiego fotela, przed Sejmem zaczęli gromadzić się ściągani w trybie alarmowym z całej Polski konfidenci Wojskowych Służb Informacyjnych, którzy mieli odgrywać tam role „zagniewanego ludu”. (...) Ale fajdanisi, których Wojskowe Służby Informacyjne wystrugały z banana na posłów, zawiedli na całej linii. Jarosław Kaczyński, który też coś tam musi przecież wiedzieć, przeprowadził uchwalenie budżetu w Sali Kolumnowej i w ten oto sposób najtwardsze jądro puczu, w postaci momentu zaskoczenia, spaliło na panewce. (...)

  Aliści „były w partii siły, co kres tej orgii położyły”, chociaż nasza Złota Pani, która przykazała surowo swojemu brukselskiemu fagasowi w osobie Jana Klaudiusza Junckera, żeby na 21 grudnia zwołał w trybie pilnym posiedzenie Komisji Europejskiej, która podjęłaby decyzje o ostatecznym rozwiązaniu kwestii polskiej i nawet obsztorcowała Donalda Tuska, który przyjechał do Wrocławia, żeby w razie czego być pod ręką. (...) Ale fajdanisowie to jedna rzecz, a Amerykanie, to rzecz druga. Nie po to Amerykanie przeorganizowali polityczną scenę, żeby im teraz, zwłaszcza w następstwie zamachu stanu, na pozycję lidera wróciło Stronnictwo Pruskie, (...) Jeśli pan minister Walter Steinmeier mógł sobie pomyśleć, że w Ameryce zapanowało bezkrólewie, to chyba nadział się na minę. Oto do Warszawy z krótką wizytą przybył Rudolf Giuliani, który odbył dwugodzinną rozmowę z prezesem Kaczyńskim, w trakcie której okazało się, że mają wspólnych znajomych, a konkretnie jednego, ale za to takiego, co wystarczy za Legion, czyli pana Lejba Fogelmana. Ile to będzie Polskę kosztowało, to już inna sprawa – ale hamulec został wciśnięty z taką mocą, że wszystko, z Zasrancen na czele, poleciało na zbity pysk.".

  Wydaje się, że Michalkiewicz dość trafnie opisał przebieg wydarzeń.  Na zakończenie przypomnę moją notkę "Macedoński scenariusz w Polsce" {TUTAJ}.  Okazuje się, iż podobny "pucz" próbowano przeprowadzić w grudniu 2012 w Macedonii, też bez skutku.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

07-09-2017 [20:57] - Jabe | Link:

Tylko dlaczego to się działo w tak niekorzystnym dla nich przedświątecznym czasie? „Zagniewany lud” szybko wymarzł.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-09-2017 [21:16] - Imć Waszeć | Link:

Bo zostali nakręceni na 13-grudnia. Skojarzenia Kaczor-Jaruzelski, PIS-ZOMO itp. W końcu robią to specjaliści ze służby, a ci nie marzną tylko planują przy lampce winka.

Obrazek użytkownika Jabe

07-09-2017 [21:39] - Jabe | Link:

Co to za specjaliści, którzy muszą zmarznąć, żeby się dowiedzieć, że zimą jest zimno.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-09-2017 [01:27] - paparazzi | Link:

Boooooooo, wy już wrócili ze szkały? Dumać nie nada.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-09-2017 [02:17] - mmisiek | Link:

To przecież oczywiste - ustawa budżetowa plus wybory w Stanach.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-09-2017 [20:59] - Imć Waszeć | Link:

To ciekawa sprawa, ale powinna Pani też wrócić do sprawy Ransomware'u. Tu też dzieją się ostatnio ciekawe rzeczy. Okazuje się, że został aresztowany przez FBI słynny bohater, który zablokował epidemię wirusa WannaCry. Stało się to na konferencji DefCon w Las Vegas. Zarzuty wyglądają na typowe absurdalne "niemanie świateł", czyli raczej "manie koda wirusa" (językiem dla milicjantów). Znający temat mówią, o próbie uruchomienia precedensu w USA, że za napisanie jakiegoś rodzaju kawałka programu (np. procedur wykorzystujących szyfrowanie, albo internetowego bota) sąd w USA będzie mógł aresztować każdego. Według FBI Markus podobno miał napisać Kronosa, który rozprowadzał WannaCry czy coś w tym stylu. Tu jest analiza Kronosa:

https://blog.malwarebytes.com/...

"It’s unclear at this time what Hutchins’s role was in the creation of Kronos. But the FBI believes he’s responsible for the program." - Czyli licealista wg FBI pisze wirusa (pi razy oko kilka, kilkanaście tysięcy, może nawet kilkadziesiąt tysięcy linii kodu operującego na ścisłym jądrze systemu) rąbiącego kasę z banków zabezpieczanych przez doktorów i profesorów informatyki z setka certyfikatów Microsoftu i podobnych. Ba! pisze to BEZ BŁĘDU ZA PIERWSZYM RAZEM!!! No geniusz po prostu, albo skończył szkołę, która wypuszcza tylko Einsteinów.

Artykuły: https://krebsonsecurity.com/20...
https://www.theguardian.com/te...
http://bgr.com/2017/08/04/kron...

Proszę przeczytać końcówkę w tym ostatnim artykule, gdzie są opisywane funkcje i umiejętności ukrywania się wirusa i dopasować to do możliwości i wiedzy nastolatka (w 2008-9 roku, 23 lata w 2017, czyli 14-15 w chwili pisania, gimbus). Dopiero wtedy będzie wiadomo o czym tu mówimy. Były wręcz głosy, że fragmenty tych cudeniek np. do obrabiania banków zostały wycięte wprost z rządowych amerykańskich zabawek dla CIA. Tu jest źródło tej zarazy:

https://www.theinquirer.net/in...

Ja już kilka miesięcy temu powiedziałem, że wg mnie z Ameryki płynie dwugłos, czyli USA ma rozdwojony język. Sprawa jest bardzo poważna, bo organizacja "łowców", w której działał Markus zawiesiła wszelką współpracę z brytyjskim rządem. Dlaczego z brytyjskim? Czyżby szykowało się coś w sieci w czasie ruskich manewrów?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-09-2017 [22:24] - Imć Waszeć | Link:

Awaria sieci komórkowych dzisiaj: https://www.salon24.pl/u/hepha...

Obrazek użytkownika michnikuremek

07-09-2017 [21:21] - michnikuremek | Link:

Jak to co się stało?
Razwiedki ruszyły do obalenia rządu wybranego w demokratycznych wyborach. Razwiedki niemiecka i rosyjska....
I tylko dlatego, że  15 grudnia 2016r. do Warszawy przyleciał osobisty wysłannik prezydenta - elekta Donalda Trumpa - Rudolf Giuliani, który spotkał się TYLKO z Jarosławem Kaczyńskim i go ostrzegł (CIA/DIA też działają w Polsce) co się stanie dnia następnego ("wolne media" i żałosny Scerba - dlaczego ten osobnik jeszcze nie siedzi?????)  udało się udaremnić pucz.
Ale próby puczu trwają nadal - następna będzie po 24 września czyli po "wyborach" w Niemczech......
Pani Premier Szydło! Ministrze Macierewicz! Ministrze Ziobro! Ministrze Jaki!!!!
Za d**** tą komunistyczną zgraję!!!!!
I do więzienia!!!
I zawołajcie NARÓD do Warszawy!!!! Niech pokaże, że nie chce powrotu tusków i kopaczów!!! 
 

Obrazek użytkownika smieciu

07-09-2017 [21:56] - smieciu | Link:

Sorki ale dla mnie to wszystko jest zbyt naciągane.
Naprawdę nie wiem jak ktoś konkretnie wyobrażał sobie ten pucz. Że powstanie alternatywny rząd Tuska, że siłą ktoś zajmie TV itd? No i najlepsze na koniec: że UE uzna ten nowy rząd i doprowadzi do chaosu w kluczowym państwie środkowej Europy?
Ja tego nie widzę. To nie są metody działania UE. Oni załatwiają swoje sprawy po cichu. Dają pieniądza to tym to tamtym, albo zmieniają prawo na takie jakie im pasi.
Po drugie co mieliby osiągnąć czego dzisiaj nie mają? Czy PiS zamierza wystąpić z UE? Czy PiS nie podporządkowuje się dyrektywom UE?
Imigranci? Przecież w tej sprawie Polska nawet nie raczyła ostatnio przyłączyć się do Węgier i Słowacji. Zresztą sprawa imigrantów jest całkowicie drugorzędna. No i są inne metody. I tak nie brakuje u nad Turków i innych. Przybywających spokojnie i bez rozgłosu.
Wszystko czego chce UE po prostu jest!
A Tusk i KOD oraz ten pucz mają jedynie na celu wytworzenie wrażenia że nie jest. Przy czym robione jest to tak idiotycznie że tylko jakieś dzieci mogą sądzić że ta „opozycja” jest na serio i na serio zamierza przejąć władzę.
PiS ma się prezentować jako oblężona twierdza, wytłumaczenie dlaczego nie można tego czy tamtego. I to działa.
Generalnie wszystko działa i jest ok.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-09-2017 [22:15] - Marek1taki | Link:

Cisną PiS. Najpierw puczem, teraz wetami.
PiS potrzebuje wtedy pomocnej ręki i ktoś wtedy rękę podaje. 500+ przy rewanżu za taką pomoc to betka.
Celem jest by się wiele zmieniło, ale zaciągnięty za pomoc dług był niespłacalny.
I gra gitara.

Obrazek użytkownika michnikuremek

07-09-2017 [22:27] - michnikuremek | Link:

Śmieciu... Ty znowu coś bierzesz od tego felernego dilera.....
Przepędź dziada póki czas.....

Obrazek użytkownika smieciu

08-09-2017 [00:02] - smieciu | Link:

Ja biorę? To co mam powiedzieć o was wierzących że stado błaznów organizuje pucz...
A miałem pana za twardo stąpającego po ziemi.
Naprawdę proszę dokładnie przemyśleć. Ile to mieliśmy w Europie puczów ostatnio. Jak ktoś to sobie wyobraża.
Na jakiej w ogóle podstawie ktoś uważa że to co się dzieje w Polsce jest aż takie straszne że trzeba posuwać się do puczów? To naprawdę rozdmuchane myślenie. Że jakaś tam Polska wymaga puczu. Jakby PiS był jakimś kosmicznym tworem.
A przecież wystarczy zejść na ziemię. Duda, jejku, widzę że już prawie wszyscy tu mają go za agenta. A skoro tak, skoro prezydent, od którego zależy powodzenie kluczowych działań jest po ich stronie to po co posuwać się do tak ekstremalnych działań?
A reszta PiSu? Naprawdę macie ich za niezłomnych ludzi walki o wolną, niezależną Polskę?

Naprawdę ten cały pucz to jakaś dziwaczna fantasmagoria. Overkill jakby powiedzieli Amerykanie. Strzelanie atomówką w szałas Arabów na Syryjskiej Pustyni. W dodatku musiał przynieść odwrotne skutki. Jaki sens jest u licha robienie puczu wbrew woli większości obywateli? Nawet bidny Hitler najpierw zdobył władzę a dopiero potem podpalił Reichstag. Puczyści muszą mieć poparcie kogoś więcej niż skompromitowanych polityków, którzy właśnie zostali odsunięci od władczy.

Ja biorę czy wy, uważający że żyjemy w jakimś pępku świata a UE jest zarządzana przez bandę idiotów. Choć podobno to sprytna i twarda Merkel.
Czy pomyśleliście o Tusku w UE. Jak tam trafił? Myślicie że nie zdają sobie sprawy że był w Polsce spalony? Że kopaczowy rząd psiapsiółek idiotek miał służyć ostatecznej kompromitacji dotychczasowej opcji rządzącej? Myślicie że w UE nie wiedzą że Amerykanie (jak już ktoś w to wierzy) mocno tu weszli i mają swoje atuty? Mają swoje taśmy prawdy itp.
Jaki sens iść na takie udry? Tylko po to by się ostatecznie skompromitować?

Pucz. Wielki przerost formy nad treścią. Kiedyś, na początku uważałem J. Muchę za idiotkę. Ale od pewnego czasu nie mogę powstrzymać się od wrażenia że jest mądrzejsza od 95% komentujących polską scenę polityczną. Jako jedna z nielicznych trafiła w sedno o co w tym chodzi. O kretyński szoł. Cyrk. Którego parodia w jej wykonaniu i tak nie zostanie przez nikogo zrozumiana.

Wydaje mi się że fenomen tego puczu jest ściśle związany z J. Kaczyńskim. Z tego co kojarzę to on rzucił to hasło. A ja nie mogę się powstrzymać przed wrażeniem że został on otoczony przez specyficzną grupkę ludzi, która kreuje mu wirtualną rzeczywistość. Tak by żył w swoim świecie, miotał się w celowo dostarczanych fałszywych emocjach, skupiając swoją uwagę na różnych pozorach. By miał coraz mniejszą styczność z realnym światem i realnym wpływem na działania swojej partii oraz tym co się dzieje w Polsce.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-09-2017 [02:14] - mmisiek | Link:

"Na jakiej w ogóle podstawie ktoś uważa że to co się dzieje w Polsce jest aż takie straszne że trzeba posuwać się do puczów?"
- - -
Stawką całej rozgrywki jest być może przyszły kształt całego kontynentu, a na pewno pozycja Niemiec w regionie.
Silna i suwerenna Polska to wysłanie na śmietnik co najmniej niemieckiej Mittelojropy.
Postrzeganie tego co się u nas dzieje wyłącznie w wąskiej polskiej perspektywie to zupełne nieporozumienie.
 

Obrazek użytkownika ruisdael

08-09-2017 [07:25] - ruisdael | Link:

Z Pana wpisu wynika, że Mucha z przyjaciółmi są mądrzejsi od J. Kaczyńskiego z akolitami. Nie zgadzam się z tą opinią. Powyższe inf. o braku zasilania dowodzą, że operacja była przygotowana na szeroką i skuteczną skalę i skłaniam się do opinii red. Michalkiewicza, że ostrzeżenie Amerykanów pozwoliło na przygotowanie do przeprowadzenia głosowania awaryjnego w Sali Kolumnowej. Bez tego mógłby to nie być "ciamajdan".

Obrazek użytkownika Domasuł

08-09-2017 [00:33] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Elig obiezyswiatka, tym razem podrozowala po Macedonii.

I oczywiście pojawia się ulubieniec NB - Michalkiewicz - prawdziwy autorytet.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-09-2017 [01:58] - mmisiek | Link:

To niepoważne, mamy wrzesień, a prokuratura dalej "wyjaśnia".
Tam najpóźniej na drugi dzień powinny były wjechać służby i zabezpieczyć wszelkie możliwe materiały, z twardymi dyskami włącznie, a dzisiaj sprawa powinna być już dawno zamknięta - tak z systemem kontroli ruchu jak i "amerykańską" firmą Emitel.
Mam coraz więcej wątpliwości do sprawności naszych służb, sprawa tej ukraińskiej fundacji też jeszcze się pewnie ciągle "wyjaśnia".
 

Obrazek użytkownika Jabe

08-09-2017 [16:09] - Jabe | Link:

Nie o to chodzi, żeby króliczka złapać. Jak się złapie, podejrzenia mogą się nie potwierdzić. Lepiej nie ryzykować.