KOGO WAM TEN GEST PRZYPOMINA?

Zagadka chyba nie jest trudna...nie tylko dla kumatych,że zacytuję klasyka NB.
Ciekawe...człowiek związany z UW...którego sie wyparł nawet promotor z UJ,uwiódł tyle milionów tubylców...[przyznam,że i mnie] obiecankami...a to kwota wolna,a to ANEKS,
że wymienię tylko te dwie obietnice.

Ten gest można tłumaczyć na kilka sposobów:

1.No co ja mogę? Przecież wicierozumicie..
2.Witajcie błogosławieni małego rozumu,albowiem wasze będzie Królestwo Niebieskie.
3.Chodźcie do mnie! Pomożecie?
4.Ten gest jeszcze jest zapożyczony od św.. Jana Pawła II podczas wszystkich Jego wizyt w Polsce.
Duda pozwolił na ordynarny,arogancki i bezczelny komentarz Łapińskiemu...ON JEST SZEFEM TEGO CHAMA I BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚĆ Z JEGO SŁOWA.!!!
Panie prezydencie...za trzy lata...przypomnimy w Krakowie na bilbordach i przy urnie wyborczej...każdy krok,każde słowo,każdy gest...nie zapomnimy! 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2017 [16:49] - Jabe | Link:

którego sie wyparł nawet promotor z UJ – Do niedawna poczytywano mu to za zaletę. Myślę, że Pan czuł dyskomfort, że się Pana promotor nie wyparł. Co za ulga.

uwiódł tyle milionów tubylców – Został wyznaczony przez nieomylnego specjalistę od spraw personalnych.

Wygląda na to, że nastąpił podział – obiecanki zrealizowane wziął rząd, obiecanki niezrealizowane przydzielono prezydentowi.

Obrazek użytkownika OLI

06-09-2017 [18:03] - OLI | Link:

@Jabe, cierpliwość moja jest wielka, ale nie jest niewyczerpana. Zdążyłeś człowieku już tu wjechać ze swoim komentarzem, z którego nic nie wynika, może prócz drażnienia i jątrzenia. Sadzisz te komentarze seryjnie jak muszka plujka, a wszystkie podobne jeden do drugiego i przewidywalne do bólu.
Dyżuruje na NB paru entuzjastów komentowania.  Jeśli zdążą narąbać do wątku, to praktycznie nie ma tam już po co wchodzić, z uwagi na charakterystyczne wapory.
W temacie notki może się wypowiem w osobnym komentarzu, o ile moderacja puszcza te krytyczne wobec plastusia.
Już zdarzyło mi się, że u niektórych blogerów moje komentarze przepadały, ale nie mam pewności, czyja to robota. Moderacji, czy blogerów.

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2017 [19:11] - Jabe | Link:

Nic podobnego. Zwróciłem uwagę na podsrywanie prezydenta, którego konflikt ze środowiskiem akademickim z powodu wspierania PiS-u wcale nie raził, nim popadł w niełaskę. Ten sam prezydent nagle został bałamutnym uwodzicielem, gdy tylko wypowiedział posłuszeństwo. A przecież nikt chyba nie sądzi, że pisowski beton głosował na niego z powodu słodkich słówek i uśmiechów. Powód był inny. No i wreszcie zwróciłem uwagę na zabawne przypisywanie prezydentowi wspólnych zaniechań.

Natomiast Pan zajmuje się komentowaniem komentującego, nie odnosząc się do tematu.

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [19:15] - michnikuremek | Link:

Jest taki pewien typ ludzi - prawdziwa zakała, bardzo uciążliwa w biurze czy na imieninach u cioci. To człowieczek, który zawsze ma coś do powiedzenia na każdy temat i jego prawdziwą ambicją jest posiadanie zawsze innego zdania od tego z kim rozmawia. Ponadto czepia się szczegółów, wręcz przecinków i kropek..... I cały czas podkreśla, że jest człowiekiem samodzielnie myślącym i mającym własne zdanie.
Współczuję ludziom, którzy z Jabe mają do czynienia w realu.....

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-09-2017 [19:43] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

OLI 18.03
Proszę nie zwracać uwagi na jabe,to zwykły troll,który na NB jest tolerowany jako folklor...Admin uważa,że potrzeba takich [-----] "bo jak wszyscy będą za,albo przeciw,to będzie nudno".
Guarda e passa...

Obrazek użytkownika OLI

06-09-2017 [19:15] - OLI | Link:

Początkowo nie chciało mi się wierzyć, że tak jest w istocie, ale nie sposób dłużej udawać, że się nic nie widzi.
Duda ofiarował nam formę zamiast treści.
Dostaliśmy prezent zapakowany w pudło o wymiarach przysłowiowe 6 na 9, owinięte błyszczącym papierem, spowite w ozdobne taśmy z fantazyjnymi kokardami.  W środku prozaiczne i tandetne małe nic.
Nic z tego, co miało być, nic z tego, co sugerowały spoty reklamowe, nic z tego, co zapowiadały pompatyczne, i niestety - dziś to już widać - dęte mowy patriotyczne. 
To, co znaleźliśmy po rozpakowaniu, złożone jest z gestów, przyklęków, patosu i kabotyńskiego aktorstwa.
Oraz z czegoś jeszcze.
To coś to próba powrotu do władzy, na razie w kluczowych resortach (MON, MS, MSZ) środowisk, które zdawały się należeć do przeszłości, odeszłe w niesławie, skompromitowane, znienawidzone, nie rozliczone z całego zła, jakie Polsce wyrządziły.
Puste gesty, coraz bardziej zuchwałe słowa, coraz więcej bezczelności. Wysunięty dumnie i z wielką mocą podbródek godny potomka cezarów, surmy grzmiące w karcącym głosie, pokrzykiwanie przy każdej okazji oraz bez okazji.
Mam nadzieję, że sejm, że Kaczyński nie dadzą prezydentowi  tego, czego żąda, nawet za cenę opóźnienia reform. Jeśli dostanie, czego żąda, będzie to oznaczało, że otacza nas ściana z każdej strony i że nie ma już na co liczyć.
 

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [19:31] - michnikuremek | Link:

Sejm może nie uchwalić nowych ustaw opracowanych przez kancelarię prezydenta. Co to będzie oznaczać? Ano to, że nadal będą obowiązywały stare ustawy czyli komunistyczna sitwa nadal będzie siebie wybierać spośród kilku mafijnych dynastii  wywodzących swe korzenie z UB/NKWD, wydawać "wyroki na telefon" i blokować próby skazania "naszych".
I oto chodzi.
Żeby było tak jak było - jak życzy sobie reżyserka Holland....
"Łotry mogą spać spokojnie" - Wojciech Sumliński.

Obrazek użytkownika OLI

06-09-2017 [20:13] - OLI | Link:

Może się mylę, w końcu nie jestem politykiem. Ale wydaje mi się, że uchwalenie okancerowanych "prezydenckich" projektów ustaw będzie robiło gorszą robotę, niż ich nieuchwalenie. Po pierwsze Duda dostanie ogromny zakres władzy, i wówczas z pewnością sięgnie po więcej.
Dudzie nie powinno się dawać większej władzy, bo wiadomo, co z nią zrobi. Przecież on już nawet tego nie ukrywa.
Po otrzymaniu kolejnych kompetencji zostanie bogiem i dobroczyńcą skompromitowanych elit, które poprą go na druga kadencję. Będziemy wówczas mieć omnipotentnego prezydenta, który nie jest nasz, oraz zachowane w stanie nienaruszonym wraże "elity".
W przypadku nieuchwalenia prezydenckich projektów ustaw co prawda nie zostanie zreformowane sądownictwo, jednak nie zostanie ono zreformowane również w wypadku ich uchwalenia.
Zysk z nieuchwalenia widzę taki, że PiS zachowuje w ten sposób prawo do piętnowania nadużyć w sądach, co po przyjęciu ustaw już nie będzie takie oczywiste.
Poza tym - prezydent wziął na siebie odpowiedzialność za reformę sądownictwa, i ta odpowiedzialność od tej chwili spoczywa po jego stronie. Zatrzymał reformę i tej zasługi nie wolno mu odbierać.
A wszyscy jakby na komendę dostają sr...ki, jakby sejm miał obowiązek uchwalić wszystko, cokolwiek prezydent zechce.
Ustanowienie Dudy Wielkim Imperatorem będzie miało gorsze skutki, niż przeciąganie liny z nadzwyczajną kastą.
Przeciąganie liny nie będzie trwało wiecznie.
To, co jeszcze może nam wymłodzić Duda - może być trudniejsze do naprawienia niż to, co zrobił np. Wałęsa, bo możemy już nie mieć czasu, sił, ani środków, żeby to zrobić

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2017 [21:08] - Jabe | Link:

Dlaczego wszyscy tu myślą kategoriami dnia dzisiejszego? Powinno się pytać, czy większa władza prezydenta byłaby dobra czy zła dla kraju. Nie żadnego Dudy. Podobnie każdy powinien był się zastanowić, czy ustawy dające te kompetencje ministrowi – nie temu konkretnemu – będą dobre dla kraju. W tych ukochanych reformach chodzi tylko o więcej władzy dla władzy, jaka by ona nie była. Przyjdzie jakieś post-PO i będzie płacz. No ale o jutrze się nie myśli. Jest tylko dziś, a dziś u władzy są nasi, ci dobrzy. Takie to „reformy”.

Może to dobrze, że pan prezydent jest hamulcowym reform, skoro są płytkie i koniunkturalne?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

06-09-2017 [22:25] - Andrzej W. | Link:

"Dlaczego wszyscy tu myślą kategoriami dnia dzisiejszego?" itd...

No bo Panie, zanim sie zacznie meblować zdemolowane mieszkanie, to priorytet na dziś nakazuje, aby solidnie wymieść pozostałości po patologicznych lokatorach. Oczywiście z nimi samymi, bo inaczej zdemolują i nowe wyposażenie. Duda zaproponował kolejną wersję "wybierzmy przyszłość": nowe fotele dla starych - dzikich lokatorów, dla prawowitych właścicieli, jak dotąd, ulica, w najlepszym razie korytarz.

Nie jest to dostrzegalne dla tych, którzy zamiast myśleć po polsku, udają, że myślą pragmatycznie.

 

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [22:29] - michnikuremek | Link:

Dyskusja z tym dzieckiem/trollem Jabe naprawdę nie ma sensu.....

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2017 [22:29] - Jabe | Link:

Jak mieszkanie ma być w zamyśle umeblowane?

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-09-2017 [10:26] - Andrzej W. | Link:

A Pan ciągle swoje. Czy chce Pan tu kogokolwiek przekonać do swojej utopii (lub swego podstępu), że najważniejszy jest teraz gustowny dobór mebli, aby służyły dobrze na przyszłość. A rzekomo,  jak będą dobrze dobrane to już nie rozgoszczą się szubrawcy. Przy czym owi szubrawcy, jako dupska najbardziej eksperckie w doborze wygodnego (dla siebie) wyposażenia powinny mieć decydujący głos przy wyborze nowego kompletu wypoczynkowego.To jest taka próba lemingowatego trwania w wykreowanej pseudorzeczywistości, gdy ta już dawno się zawaliła. Nie mieliśmy do czynienia z żadną demokracją, ani nie mamy do czynienia z żadną opozycją, jak też - w odniesieniu do posowieckich prominentów - z żądną elitą. Więc to Pańskie myślenie do d..y, niech Pan sobie w nim trwa do usr...j...

Obrazek użytkownika Jabe

07-09-2017 [11:03] - Jabe | Link:

Czyli o meblowaniu na razie nie myślimy. Jak (jeśli) się uda posprzątać, to się obaczy. I jakoś to będzie.

Nie sądzę, że przewidywanie przyszłości i planowanie jest utopią. Ci wszyscy szubrawcy, którzy na nas nastają, właśnie tak robią – posiedli tę zdolność – myślą, knują, kalkulują. Ale dla lemingów to utopia.

Przykład: Okazuje się, że minister Waszczykowski w sprawie reparacji zamierza zrobić kwerendę prawną, policzyć straty, zamówić ekspertyzy. W świat poszła wiadomość, że się domagamy, media huczą, tutejsi blogerzy rozpaleni do białości patriotycznym zapałem i... okazuje się, że nic nie jest przygotowane. Nie wiadomo ile, nie wiadomo jak. Jakoś to będzie. Nic nie będzie, bo do tego trzeba myśleć i prowadzić politykę, a nie ćwiczyć się w sztuce autokompromitacji.

Państwo też trzeba zaplanować, a nie wszystko na pałę, na wczoraj, byle jak. Dlatego właśnie twierdzę, że chodzi tylko o to, o co widać, że chodzi – czyli wyłącznie o władzę.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-09-2017 [15:07] - Andrzej W. | Link:

I tym wpisuje się Pan w manipulacje tych, od których rzekomo Pan się odcina. Propaganda przez ostatnie dwadzieścia lat usiłuje wtłoczyć do łepetyn, najpierw solidnie opróżnionych ze wszystkiego, co choćby znamiona myśli posiadało, że to tylko chodzi o władzę i że wszystkie partie takie same. Jakby spytać takich, co nie głosują to odpowiedzą kalką Pana Jabe: "chodzi wyłącznie o władzę".
Pewnie, że chodzi o władzę. Jedni już wiele razy pokazali, że dla samej władzy, a inni właśnie teraz pokazują, że chodzi o władzę, aby dokonać gruntownych zmian.

To, co teraz zrobić należy, usiłują robić. Nie wszystko i niekiedy nie tak, jak trzeba. Ale odpowiedź dlaczego, właśnie niedawno otrzymaliśmy. Okazało się bowiem, że zaraza jest tak rozprzestrzeniona, że pokonać się jej nie da. Tzn. dałoby się pod jednym warunkiem. Absolutnego odwołania się do Boga. Nie dokonają tego politycy, którzy, choć zawierzali się Opatrzności przed wyborami, haniebnie zaniechali zadbania o prawa kardynalne; chodzi o prawo do życia. Nie chcę tu rozwijać tego tematu; zapewne zostałbym uznany za wariata, jak już kiedyś niektórzy obrońcy życia zostali tutaj zagryzieni przez "patriotycznych strategów", którzy "Śluby Jasnogórskie" mają w głębokim poważaniu, ale jak im się przypomni to powspominają o "cudzie nad Wisłą" i nawet wspomną, że to z udziałem Matki Bożej.

Od tego właśnie należało zacząć, a dopiero potem zająć się "ciałem", czyli poprawą bytu Polaków. Dlatego uważam, że PIS przegra i my przegramy. Ale najbardziej przegrają łajdacy z EP. Ich wszystko obciąża najbardziej.

Natomiast Pańskie utopijne śnienia o idealnych przepisach bez odniesienia do realnego kontekstu świadczą o Pańskiej infantylności. To dlatego niektórzy zwą tu Pana "dzieckiem" i proponują zakup tornistra.

Obrazek użytkownika Jabe

07-09-2017 [20:30] - Jabe | Link:

Może to Panu propaganda coś wtłoczyła? Bo, gdy czytam tutejsze wpisy, widzę właśnie bezmyślne kalkowanie oficjalnej narracji, choćby nie wiem jak kuriozalnej. Przykładem jest właśnie ta afera zrobiona wogół wypowiedzi rzecznika prezydenta.

Owszem, wielu powtarza, że „chodzi wyłącznie o władzę”. Inni wciąż głosują, gdy się nadarzy ktoś godny zaufania, lub choćby dający nadzieję. Jednak uporczywe trwanie przy tej nadziei przy braku oznak, że chodzi rzeczy większe, jest przejawem – nie wahajmy się tego nazwać po imieniu – fanatyzmu.

Typowe dla niego jest też powoływanie się na knucie innych, przy braku krytycyzmu dla swoich. Owszem, zgnilizna jest. Jednak nie można zwalać na zgniliznę tego, co robi, bądź nie robi sanacyjna formacja, która rzekomo miała być od tej zgnilizny wolna. Tymczasem, gdy się patrzy na fakty, nie na propagandę, ona jest wręcz karykaturalnym przedłużeniem III RP, z jej kolesiostwem, krótkowzrocznością i butą.

PiS przegra i będzie to kompromitacja idei prawicowych, z którymi tak na prawdę nie ma nic wspólnego. Za trzy lata do władzy dojdzie eurogejoza – to nam grozi.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-09-2017 [21:43] - Andrzej W. | Link:

'Owszem, zgnilizna jest.'
Problem polega na tym, że nigdy nie dogadamy się w diagnozie odnośnie do "zgnilizny".  Nie wiem dokładnie, gdzie Pan tę "zgniliznę" postrzega, mogę domniemywać, ale nie chcę tu budować teorii, bo musiałbym prześledzić Pańskie wpisy, a to - z całym szacunkiem - przy małej ilości czasu na internet, nie jest moim priorytetem, wiem natomiast, że objawem "zgnilizny" na tym stanowisku jest ktoś taki, jak ów Łapiński.  Pan chce odwrócić kota ogonem, że to nie on jest aferą, tylko "fanatycy" robią aferę wokół niego.

Pan pisze o partyjniactwie, kolesiostwie i takich tam, również w wydaniu PIS. Ja tego nie nie znam, bo nigdy do żadnej partii nie aspirowałem i aspirować nie zamierzam. Wielu jednak tak pisze, więc przyjmuję, że coś w tym jest. Wiem też jednak, że w obliczu takiej wojny, jaka się odbywa, albo głupoty albo przejawem złej woli jest stanowisko "nie popieram PIS, bo partyjniackie doły zrobiły mi kuku..." itd. Nie chce mi się nawet dywagować, jakie debile dla swego debilizmu są w stanie wymyślać debilizmy. Chyba nie potrafię.

Ja oczywiście jestem fanatykiem. Nie żadnego tam PIS, choć powinienem tu dodać, że jestem "mamutem", bowiem popieram Jarosława Kaczyńskiego od czasu PC; właściwie od ICH rozbratu z Wałęsą. To Pan Bóg Jeden wie, i - na szczęście - nikomu nie muszę tego udowadniać.

Oczywiście, że jestem fanatykiem. Jestem fanatykiem Prawdy i dlatego uważam - tak, jak Pan - że PIS przegra, a że, w tym konkretnym momencie uważam - już nie tak, jak Pan - że PIS to Polska, przegramy wszyscy. Uważam tak jednak z zupełnie innej pozycji niż Pan. Ja to uważam ze smutkiem, z jakim Pan uczuciem, nie wiem.

Tylko, że - tak jak w Objawieniach - zawsze jest alternatywa "jeśli"...

Obrazek użytkownika Jabe

07-09-2017 [21:46] - Jabe | Link:

Byłby Pan łaskaw możliwie spokojnie i logicznie wytłumaczyć, co w wypowiedzi rzecznika prezydenta jest przejawem zgnilizny? Mam niejasne uczucie, że najbardziej bulwersującej części po prostu nie znam i doszło do nieporozumienia.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-09-2017 [22:42] - Andrzej W. | Link:

Pan, jak zawsze myli pojęcia. Jakby to Panu obrazowo :)... jak Pan przyniesie do domu zgniłą kurę to nie zastanawia się Pan, czy śmierdzi wątróbka, czy może kuperek; to nad czym się Pan zastanawia to, czy ewentualnie zje ją pies (zaznaczam, kotom nawet nie proponować, bo się obrażą; moje Królewny czasem nie tkną mięsa dla ludzi, to dowód , czym jesteśmy karmieni, lecz to inna bajka).

A poważnie. Pan mnie tutaj nie wciągnie w analizę "co takiego powiedział Czerepach" (© Matka Kurka [chyba]), ponieważ byłoby to dla mnie uwłaczające. Pan doskonale wie, co powiedział, a nawet, jak się kiedyś zachowywał i jak się zachowuje.

Dla mnie jest oczywiste, że to zachowuje się "Andrzej Duda".

Po co więc Pan pyta ?
W ten sposób nie przekonuje Pan do siebie nawet jako do ucznia, który potrzebuje tornistra, lecz ujawnia się Pan jako niewystępujący w swoim imieniu.

Jak chodzi o mnie, nie oceniam żadnego człowieka po wyglądzie, lecz po jego zachowaniu.

Jeśli Pan nie czuje w przypadku Łopińskiego żadnego dyskomfortu, to obawiam się, że różni nas nie tylko ocena sytuacji.

Obrazek użytkownika Jabe

08-09-2017 [01:45] - Jabe | Link:

Prawdę mówiąc spodziewałem się, że uzyskam odpowiedź.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

08-09-2017 [10:50] - Andrzej W. | Link:

A dlaczegóż miałby Pan nie otrzymać ?
Nawracam każdego co prosi.

Obrazek użytkownika Jabe

08-09-2017 [16:13] - Jabe | Link:

Jeśli się Pan zdecyduje odpowiedzieć, proszę łaskawie w nowym wątku, bo tu miejsca brak. (Lifting NB nie pomógł, wciąż tak jest)

Obrazek użytkownika Andrzej W.

08-09-2017 [18:16] - Andrzej W. | Link:

Ależ, Pan już odpowiedź otrzymał. Pod innym tekstem. Ja nie piszę pod publikę. Ja piszę dla Ciebie i do Ciebie wybór należy. Jesteś wolnym człowiekiem...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-09-2017 [11:37] - Andrzej W. | Link:

Duda proponuje nam miotełkę do kurzu, i to jeszcze w łapskach różnych takich "zolli",a może paniusi Gersdorf, zamiast mesla, solidnego młota i drucianej szczoty, a potem jeszcze dezynfekcji.

 

Obrazek użytkownika xena2012

06-09-2017 [20:17] - xena2012 | Link:

Dlaczego miałby nie uchwalić? Przeciez obecna arytmetyka sejmowa będzie temu sprzyjać.Gowin z całą pewnością zagłosuje za nowym projektem,Kukiz także ,przecież od pewnego czasu wykonuje wdzieczne pląsy wokół Pałacu Prezydenckiego,PSl w myśli szybko wyliczy czy mu sie to opłaca i gotowe.No chyba że nowy projekt będzie rewolucyjny.......

Obrazek użytkownika michnikuremek

06-09-2017 [20:26] - michnikuremek | Link:

No to i tak na jedno wyjdzie. Będzie to posypanie wrzodu dużą warstwą pudru. Mowy nie będzie o jego przecięciu czy nawet podaniu antybiotyku.... Stalinowskie sitwy pozostaną u władzy, a pewna część elektoratu przestanie się wzruszać podczas patriotycznych przemówień prezydenta......

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-09-2017 [19:46] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Ja straciłem zaufanie i szacunek do pana Dudy [prezydenta]...uważam go za hamulcowego przemian w kraju,a wręcz za szkodnika...obym się mylił...

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-09-2017 [19:35] - Marek1taki | Link:

Chodzi o karpia? W galarecie z rodzynkami?

Obrazek użytkownika Tarantoga

06-09-2017 [20:09] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Nikomu nie zaglądam do rozporka...ani do talerza :-))
Ale taki karp...czemu nie?

Obrazek użytkownika ilona

06-09-2017 [22:15] - ilona | Link:

Oddanie głosu - (przyznajemy się tutaj)  to pikuś  ------> wobec tego,że ja zdjęcie PAD -a ustawiłam   na kominku w pokoju gościnnym
(duże foto  od profesjonalnego fotografa-za pieniądze moje zrobiona odbitka).
hahahahaha- śmiał się PAD , kiedy się o tym moim "zakochaniu" dowiedział.
A ja się skuliłam  (od jego śmiechu) , zaraz też  powstałam (do pionu)  bo skulona to jednak nie skundlona .

Obrazek użytkownika OLI

06-09-2017 [22:24] - OLI | Link:

Śledzę na bieżąco wydarzenia polityczne, ale to mi umknęło.
Znalazłam w komentarzach pod dzisiejszym felietonem Piotra Wielguckiego:

" Andriej Duda-WSI - teraz wiadomo, dlaczego wygrał wybory, by wejść do akcji w kluczowym momencie. Bronek się już nie nadawał, jeszcze przed wyborami St.Michalkieiwcz, widząc wyczyny pana Bronka podczas kampanii, zastanawiał się, czy WSI nie postanowiły "puścić pana Bronak w trąbę". Zdaje się, że Andriej spotyka się w Kazachstanie z tamtejszym satrapą - któryś z "naszych" publicystów podczas poprzedniego spotkania Andrieja z Nazarbajewem, stwierdził, że przez Nazarbajewa Putin załatwia sprawy z przywódcami, z którymi nie może się osobiście spotkać - boję się o "efekty" tych rozmów. Dziwi mnie bierność USA - jedynymi sygnałami było niespotkanie się v-prez. M.Pence z Andriejem podczas MSC (Andriej musiał sobie konferować ze zdrajca Trumpa, sen. J.McCainem) oraz zapowiedź ustalenia terminu rewizyty Andrieja w USA na za rok." ( fr0nd – Wrzesień 06, 2017 20:50)

Wcale nie takie niemożliwe.

Obrazek użytkownika michnikuremek

07-09-2017 [08:36] - michnikuremek | Link:

Mnie też dziwi bierność Amerykanów w tej sprawie. Choć wiadomo, że są teraz uwikłani w konflikt z Chinami i Kimem, to przecież muszą sobie zdawać sprawę, że jeżeli zamiast Międzymorza powstanie kondominium niemiecko - rosyjskie, to oni w niedługim czasie stracą pozycję supermocarstwa, a dolar zostanie zdetronizowany przez jena....

Andriej Duda-WSI - teraz wiadomo, dlaczego wygrał wybory, by wejść do akcji w kluczowym momencie. Bronek się już nie nadawał, jeszcze przed wyborami St.Michalkiewicz, widząc wyczyny pana Bronka podczas kampanii, zastanawiał się, czy WSI nie postanowiły "puścić pana Bronka w trąbę".

Teraz też jasne się staje w jakim celu TVN kreował "antysystemowego" Kukiza. Chodziło odebranie głosów Bulowi - co się udało znakomicie.....
Generalnie - po raz kolejny Polacy dali się (ja niestety też) zrobić w trąbę..... :(
 

Obrazek użytkownika Denker

07-09-2017 [11:46] - Denker | Link:

Jeśli moje obawy się ziszczą i tłumione podejrzenia staną rzeczywistością, to może się okazać, że będzie czekać intratna unijna posadka, a nie urna wyborcza. Jak Tuska.

Obrazek użytkownika Domasuł

07-09-2017 [12:31] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Czytajac komentarze można się usmiac do rozpuku. Jedyny Jabe się wylamuje i chwala mu za to, nawet jeśli ciężko się z nim zwykle zgodzić. Jestem wdzięczny prezydentowi Dudzie, ze jednym zagraniem ujawnil to cale prawicowe oszolomostwo. I mam nadzieje, ze PiS wyciągnie z tego odpowiednie wnioski.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

07-09-2017 [17:24] - Andrzej W. | Link:

@Domasuł
Pan oczywiście bredzi, swój subiektywny "chłodny" ogląd uznając za rzeczywistość. To właśnie wolta Dudy pokazała, kto jest wierny ideałom PIS-u i na kogo PIS może liczyć. W żadnym wypadku nie może liczyć na takich, jak Pan, ponieważ Panu spodobał się jakiś punkt programu, który - być może dogadzał - Pańskim egoistycznym widokom na zysk. W tym konkretnym przypadku pokazał Pan, że zależy Panu na rozbiciu "dobrej zmiany". Z perspektywy pragnienia zmian w Polsce jest Pan absolutnie niewiarygodny. Głupi, kto jeszcze Panu uwierzy. 

Pan nie jest  żadnym patriotą, ani - w kontekście wiary - dociekającym prawdy, tylko najpospolitszym, wyrachowanym cynikiem.

"Skończyło się babci sranie."

Obrazek użytkownika Domasuł

07-09-2017 [22:49] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ostatni na których PiS może liczyc to prawicowa ekstrema, która zawsze ciagnela PiS w kierunku ideologicznych wojenek i w konsekwencji politycznej klapy PiS-u. Prawica nie ma pojęcia o polityce.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

08-09-2017 [08:20] - Andrzej W. | Link:

@Domasuł

Ty, człowieku wydałeś się już dawno; choćbyś nie wiem, jak się starał, to twój język zawsze cię zdradzi. Ponieważ ja "niedzisiejszy" jestem, to wiem, kto takiego języka używa. Albo ubek albo ubecki pomiot.
Język "prawicowa ekstrema", "wojenka" albo (uprzednio) "wymachiwanie szabelką" to jest język starego ubeka wychowanego na przekazie ubeckich towarzyszy - Tumanowicza i Milewicza.
Jesteś więc albo starym ubekiem albo wydoiłeś to z mlekiem matki.

Pamiętaj, że - w miarę mojego czasu- postaram się, aby takiego ubeka lub ubecki pomiot, zwalczać.

Jesteś gorszy niż barszcz sosnowskiego. Mam jednak nadzieję, że cie wyplenią.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-09-2017 [12:59] - Swisspola | Link:

Nie warto z Anrzej W. dyskutować. To skrajna ekstrema. Wydaje mu się, że zjadł wszystkie rozumy, czym udowadnia swoją głupotę. Do tego jest jeszcze skrajnym chamem. Popatrz na jego wpisy do ludzi inaczej myślących! Z takimi ludźmi nie zbudujesz nawet budy dla psa, a co dopiero normalnego kraju! Politycy wszystkich opcji zacierają ręce, że takich osłów udało im się wyhodować!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

08-09-2017 [17:04] - Andrzej W. | Link:

Kolejna egzemplifikacja ewentualnej pracy magisterskiej.

Ten debil nawet jeszcze nie zrozumiał mądrości etapu; nie wie więc jeszcze, że nadaje językiem Tumanowicza i Milewicza.

Nie ma co się martwić; ubecki debil, nawet, gdy mu po stokroć tłumaczyć jakiego słownictwa ma nie używać nigdy nie będzie w stanie opanować żądzy "zabić ekstremę".

Dlatego też debil-ubek zawsze się wyda.

Patrzcie na słownictwo !

Obrazek użytkownika xena2012

07-09-2017 [17:59] - xena2012 | Link:

A na czym miałoby polegać to prawicowe oszolomstwo wg Pana? I co właściwie prezydent udowodnił ?