Fortuna kołem się toczy

Jak donosi portalfronda.pl” – vide: http://www.fronda.pl/a/stuhr-boja-sie-mnie-zatrudniac-to-wszystko-przez-pis,98915.html: Maciej Stuhr ubolewa nad trudnościami w karierze aktorskiej, które mają wynikać z jego poglądów politycznych. W rozmowie z magazynem "Esquire" młody Stuhr mówi, że młodzi reżyserzy boją się zatrudniać do filmów aktorów o "wyrazistych" poglądach politycznych, takich jak on czy np. Magdalena Cielecka, która w wywiadzie udzielonym na początku tego roku skarżyła się, że w Polsce pod rządami PiS czuje się "jak żydowskie dziecko w tramwaju w czasie okupacji". "Niektórzy boją się obsadzać Cielecką czy Stuhra. Zapraszanie nas jest obarczone zbyt dużą ilością znaczeń, każde zdanie wypowiadane publicznie przez nas, aktorów, ma inną siłę niż opinia Kowalskiego"- twierdzi młody aktor. 

Więc proszę, Panie Maćku pozwolić, że coś Panu teraz opowiem.

W lutym 2013 podwawelska prawica postanowiła zorganizować w krakowskim Hotelu GRAND "Bal Niepokornych" celem pokazania rządzącej wówczas Platformie, że sympatycy partii pana Prezesa to nie tylko „moherowe berety” i też potrafią się oddawać karnawałowym pląsom.
Przed kilku laty ośmieliłem się napisać książkę noszącą jak na drobnomieszczański Krakówek obrazoburczy tytuł „Epopeja helskiej balangi”, za co lokalna kołtuneria okrzyknęła mnie hulaką i birbantem, o czym dowiedział się jeden z radych krakowskiego PIS-u, który był głównym organizatorem rzeczonego balu. Ów aspirant do wyemancypowania nowego wizerunku Prawa i Sprawiedliwości zadzwonił do mnie do mnie z prośbą, czy, jako znany krakowski szaławiła nie mógłbym im pomóc znaleźć kogoś, kto by ten bal poprowadził. Słowem chodziło o znalezienie wodzireja, którego nomen omen tak genialnie, przez grzeczność powiem „zagrał” niegdyś Pański tata.

Chcąc pomóc młodemu działaczowi partii pana Prezesa uznałem, że takiej roli powinien się podjąć zawodowiec i obdzwoniłem kilkunastu znanych mi krakowskich aktorów, których zapewne Pan również zna osobiście, z pytaniem, czy nie poprowadziliby tego "balu krakowskiej prawicy". No i Panie Maćku, odpowiedź każdorazowo była ta sama: "Krzysiek! Chyba cię pogięło! Jakbym poprowadził ten pisowski bal niczego bym już nie nie zagrał aż do samej śmierci”.
  
Tak to było Panie Maćku. Pańscy koledzy po fachu, nie tylko aktorskim, jak ognia się bali terroru ówczesnej poprawności politycznej, gdyż sprzeniewierzenie się temu sakramentowi groziło swoistą „karą śmierci artystycznej” na mocy wyroku ówczesnego salonu, który za taką zdradę obkładał niepokornego delikwenta klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia, a wyklęty aktor z dnia na dzień przestawał istnieć w środowisku i wypadał z obiegu na lata, jeśli nie na zawsze. Tak! Tak! Panie Maćku! Powiem Panu więcej. W tworzeniu artystycznego kodeksu karnego salonu III RP wcale nie mały udział miał Pański tata, czemu dał wyraz w wielu wypowiedziach publicznych, a ja nie mogłem się nadziwić, na cholerę mu to, skoro jest niezaprzeczalnie genialnym artystą. Ale gołębie w Krakowie ćwierkają, że chodziło o wywodzący się jeszcze z czasów komuny kumoterski układ zamknięty działający na zasadzie: - ty pochwalisz bądź obgadasz, kogo trzeba, napsioczysz na Kaczyńskiego, zagrasz lub zaśpiewasz dla jakiegoś decydenta, a w rewanżu my się postaramy tak ustawić jurorów żebyś dostał główną rolę i stosowną statuetkę.

Przykro mi, Panie Maćku, ale fortuna kołem się toczy i już inny salon dyktuje trendy artystyczne. Więc jeśli mogę coś radzić to nie ma się, co mazgaić i czas się godnie pogodzić z faktem, że nowofalowe muzy salonowe już nie dla was się kąpią w pieszczocie pian, - a na otarcie łez proszę posłuchać pewnej kultowej piosenki – vide: https://www.youtube.com/watch?v=NNyXKt61TNI

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

04-09-2017 [17:00] - RinoCeronte | Link:

Ja Panu Maćkowi proponuję "Ostatnie tango w Paryżu" najlepiej z Panią Cielecką. Taki "remake" to mało kosztuje, a będzie bardzo komercyjny!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

04-09-2017 [18:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@RinoCeronte

BINGO!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

04-09-2017 [22:53] - ExWroclawianin | Link:

100/100

Bardzo celna riposta! 

I tata i synalek Stuhrowie to klasyczni zaprzancy i wrogowie Polski i Polakow. Na pohybel zdrajcom! Polacy powinni bojkotowac tych ktorym jeszcze sie sni ZBRODNICZY, PRZESTEPCZY i ANTYPOLSKI PRL. Nie rozumiem tych ludzi ze mieszkaja w Polsce ktorej nienawidza i chca nadal "zewnetrznej okupacji".....panowie Stuhrowie i wam podobni, nie podoba wam sie dzisiejsza Polska BARDZO DOBRZE rzadzona przez PiS to prosze sobie wyjechac bo poki co granice sa JESZCZE OTWARTE! 
Mam nadzieje ze za swoja postawe bedzie ukarani i nie znajdziecie dlugo pracy bo Polacy nie chca juz wiecej was i wasze geby ogladac !!!! 

To se ne wrati pane Havranek!!!

Obrazek użytkownika Natura Polaca

05-09-2017 [02:57] - Natura Polaca | Link:

Coś tak durnowacie idiotycznego w całej sieci z rzadka znaleźć można. A że  obaj Stuhrowie od dawna już znienawidzeni są w fanclubie PiSdzieczym bardziej, niż jakiś Zelnik w opozycyjnym, to nawet krakowskie gołębię o tym gruchają (nie ćwierkają, bo to nie wróble, których już smog wawelski załatwił).

Obrazek użytkownika michnikuremek

04-09-2017 [19:41] - michnikuremek | Link:

Zapraszanie nas jest obarczone zbyt dużą ilością znaczeń, każde zdanie wypowiadane publicznie przez nas, aktorów, ma inną siłę niż opinia Kowalskiego"- twierdzi młody aktor.

Oczywiście, że opinia Macieja Stuhra ma inną siłę niż opinia Mariana Kowalskiego, któremu komediant Stuhr do pięt nie dorasta pod każdym względem. :D
Panu Stuhrowi młodszemu proponuję zakup furażerki i dołączenie do aktora Olszańskiego, który od dłuższego czasu biega po Warszawie z mikrofonem i chyba mu za to ktoś płaci, bo aktor Olszański przecież gdzieś pomieszkuje i musi opłacać  czynsz, płacić za prąd, za gaz..... :D
 

Obrazek użytkownika ruisdael

05-09-2017 [07:19] - ruisdael | Link:

Musi płacić za prąd, gaz... to jedyne media , które nie kłamią!

Obrazek użytkownika emilek

04-09-2017 [23:27] - emilek | Link:

No w koncu cos za co mzna Pana pochwalic. Oby tak dalej.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-09-2017 [10:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Na salonie24 do tej notki dodano do tej pory blisko 120 komentarzy, a tu na Naszych Blogach tylko 7. Myślę, że to ciekawy materiał do analizy dla socjologa, ale także dla Admina.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Swisspola

05-09-2017 [10:59] - Swisspola | Link:

Szanowny panie Maćku, uważam oczywiście, że pańskie środowisko, jak i każde inne środowisko ma prawo do własnych i niezależnych poglądów. Każdy powinien mieć prawo je głosić i bronic. Jednak pańskie środowisko narzuca swoje poglądy innym, jednocześnie nie akceptując, tych, którzy posiadają poglądy odmienne. Bardzo często narzucacie innym swoje zdanie, ironizujecie z nich, wyśmiewacie ich, a nawet wyzywacie od wiochy i stawiacie do kata, tak jakby bycie komediantem dawało uprawnienia do bycia delficką wyrocznią! Sam ten fakt dowodzi, że tak nie jest i absolutnie dewaluuje powagę pańskiego środowiska w oczach znacznej części społeczeństwa. Do tego wasze żale, nie tylko pańskie i pani Cieleckiej, dają powody do przypuszczenia, że narzucanie przez was "waszego" zdania nie ma podłoża ani ideologicznego, ani patriotycznego tylko wyraźnie ekonomiczne. Przynajmniej zdecydowanej większości z pańskiego Salonu III RP. To dlatego 60-letnia celebrytka Kora po 50 latach przypomina sobie, że była molestowana przez księdza, by być na topie. Z tych samych powodów pani Paulina Młynarka raptem wczoraj przypomina sobie, że też była napadnięta na plaży! Panie Macku, proszę samemu spojrzeć, z kogo tu tak naprawdę trzeba się śmiać! Przypomnę panu rozdanie Orłów 2016, gdzie pan tak naprawdę udowadnia wszystko to, o czym powyżej pisze!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-09-2017 [11:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Swisspola

Bardzo Panu dziękuję za ten wyważony, kulturalny, a jednocześnie mocny i w splot słoneczny trafiony komentarz. Oby więcej takich komentarzy na Naszych Blogach. Moi komentatorzy, którzy dziś o dziwo milczą powinni się uczyć od Pana.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

 

Obrazek użytkownika Natura Polaca

05-09-2017 [12:22] - Natura Polaca | Link:

Zgoda w 70 procentach, jako że te spostrzeżenia  odnosić się mogą  właśnie do obecnej władzy i całej tej  "dobrej zmiany" polegającej głównie na propagandzie sukcesu i wykazywaniu, że poprzednicy też tak źle robili, jak teraz zarzucają to  rządzącym.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-09-2017 [11:28] - Swisspola | Link:

Natomiast do autora wpisu mam taką uwagę. Od samego początku rządów PiS słyszę uzasadnienie posunięć rządzących tym, że ONI (czyt. PO PSL, czyli poprzednicy) tak samo robili. To ja mam takie zasadnicze pytanie: Czy była w końcu dobra zmiana, czy jej nie było? Bo jak na razie propaganda sukcesu tłumacząca rozdawnictwo, nie może być nazwana dobrą zmianą, gdyż realne ich skutki poznamy po kilku latach, tak jak na skutki katastrofalnych reform Buska musieliśmy czekać ponad 15 lat. A Podobno 500+ już po 4 miesiącach od pierwszych wypłat wpłynęło na wzrost urodzin wg. PiS-owskiej propagandy. Mam nadzieje, że o skutkach Macierewiczowej propagandy, jak to jesteśmy dzisiaj bezpieczni, nie przekonam się nigdy, bo jakoś jemu też nie ufam. Pamiętam, jego wypowiedz, ze stycznia 2016, zaledwie 2 miesiące po objęciu rządów przez PiS, jak to już wtedy byliśmy bezpieczni po 26 latach demontażu polskiego wojska! I jak tu brać ich na serio? Czy przypadkiem dobra zmiana nie powinna polegać na zmianie złego prawa i zwyczajów, na takie prawo i zwyczaje zgodne ze standardami i wartościami naszej cywilizacji, nawet wbrew partykularnym interesom jednostki czy jakiejkolwiek partii? Przecież jeden z drugim "inteligent" sam daje świadectwo, jak wygląda dobra zmiana, argumentując ją tym, że poprzednicy też tak robili, a rządzili katastrofalnie. Przy takiej "dobrej zmianie" następcy np. PO (oby nie) bez żadnej zmiany będą mieli możliwość dalszego niszczenia Polski, Polaków i opozycji, i dalszego okradania i rujnowania naszego kraju. Polskę się dalej upartyjnia, a Polakami nadal manipuluje! Polaków nadal się dzieli, a trzeba politykom wiedzieć, że trendy i sondaże się zmieniają, a podziały pogłębiają. Czy w końcu ktoś przerwie ten chocholi taniec? I na koniec ostatnia uwaga. Każde wyjście z marazmu (długu) kosztuje wyrzeczeń, co nieprzysparza rządzącym splendoru. Nasi politycy boją się takiego ryzyka jak ognia. Jednak czas pracuje na naszą niekorzyść i należy się z prawdziwą dobrą zmianą pospieszyć, jeśli jest jeszcze ona w ogóle możliwa.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-09-2017 [11:50] - Czesław2 | Link:

Nikt rozsądny po 2 miesiącach innych rządów nie wierzy oczywiście, że nasza siła ognia wzrosła 100 krotnie. Jest jedno ale. Przykład Ukrainy pokazuje, że kadra dowódcza w przypadku konfliktu może spakować wojsko, nawet tak ułomne jak w Polsce i przejść na stronę wroga. 500+ to nie rozdawnictwo. To rozpaczliwa próba państwa ratowania narodu. Fundusz celowy. Jeśli się komuś nie podoba, to może ma inny pomysł. Przecież Polki w UK też rodzą, bo mają tam socjal. Mam jeszcze pytanie. Jak niby można zmienić zwyczaje u chama, drania czy złodzieja? Zgadzam się natomiast z faktem, że walka z chamstwem za pomocą chamstwa to ślepa uliczka. Przykładem coraz większe szambo w komentarzach na tzw prawicowych portalach. Tak, jakby nie było moderacji, lub była jednostronna.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-09-2017 [12:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Czesław2

Długo przyszło czekać na ten odważny komentarz. Ale w końcu nadszedł, za co Panu serdecznie dziękujemy.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-09-2017 [13:49] - zbieracz śmieci | Link:

Dziękuj tylko w swoim imieniu bo nie wierzę ,że masz poświadczone notarialnie pełnomocnictwa aby wystepować w imieniu innych.

Obrazek użytkownika Swisspola

05-09-2017 [12:56] - Swisspola | Link:

Widzi pan, ja nie krytykuje 500+. Ja tylko stwierdziłem, że z ocena poczekam na rezultaty tej reformy, a one będą za kilkanaście lat. Natomiast jeśli jest choćby w 50% tak dobrze ekonomicznie, jak grzmi rządowa propaganda, to ja, jako patriota i obywatel tego kraju, odpowiedzialny za los przyszłych pokoleń, oczekuje jak najszybszego spłacania Polskich długów. Żeby już nigdy żadna pijana łajza unijna nie szantażowała nas obcięciem subwencji. Żeby już nigdy jacyś banksterzy czy inni aferzyści nie decydowali o nas w zaciszu własnych gabinetów bez nas. Kiedy chcą politycy spłacać nasze długi? Jak na razie one nadal rosną! Gospodarka to zwykła sinusoida i jeśli nie wykorzystamy bycia na szczycie, to dna koniunktury możemy nie przeżyć. Na reparacje bym nie liczył, pomimo tego, że uważam, iż należy je solidnie policzyć i o nie wystąpić. Zarówno do Niemców, jak i do Rosji.

Do tego oczekuje i chyba się nigdy nie doczekam rzetelnego i fachowego bilansu naszego członkostwa w Unii. Według Tomasza Cukiernika za lata 2007-2013 był on ujemny na około -17 mld zł, a nie doliczono do tego skali marnotrawstwa, jak i wkładu własnego nietrafionych inwestycji. Później wyjdzie taki pijak Schulz i będzie nas straszył, że jak nie zrobimy tego, co ta pijaczyna chce, to obetnie nam subwencje, bo oni, Niemcy budują nam autostrady. Szkoda, że nie powiedział, ile najpierw tak naprawdę nam ukradli! Dlatego domagam się takiego bilansu i jeśli nie teraz, to kiedy. Wcale nie chce wychodzenia Polski z Unii, ale domagam się realnego i rzetelnego spojrzenia na Unie. Nigdy nie uwierzę, że Niemcy jako unijni płatnicy netto budują nam autostrady. Oni, jeśli nas nie zrujnują, to na pewno nie odbudują!

Jeśli chodzi jeszcze o okradanie nasz przez Niemców z naszego majątku narodowego, to tutaj trzeba dodać, że nie bez wydatnej pomocy "polskich" polityków. I tutaj mam następną pretensję do PiS-u. Jeśli naprawdę skala kradzieży i marnotrawstwa była, choć w polowie tak wielka, jak grzmią publiczne media, to ja stanowczo domagam się pociągnięcia do odpowiedzialności winnych. Nie ma nic gorszego i bardziej demoralizującego jak nieukarane przestępstwo. Oni jednak nie potrafią nawet HGW (bufetowej) wyciągnąć stołka spod tyłka! O to mam wielka pretensje do PiS, zajmuje się propagandą i własnym image, zamiast zająć się naprawdę naprawą Polski!
 

Obrazek użytkownika Czesław2

05-09-2017 [13:20] - Czesław2 | Link:

Szantaż ekonomiczny mamy na własne życzenie. Dlaczego? 1. Długi. 2. Utrata niezależności ekonomicznej z powodu zachwiania równowagi między polskim i obcym kapitałem w gospodarce. 3. Mentalność polaków, dla których " zachód " to ciągle przedsionek raju a weekend w niemieckiej galerii handlowej to orgazm.4. Prawo unijne wybiórczo traktujące państwa członkowskie.

Obrazek użytkownika Swisspola

06-09-2017 [08:59] - Swisspola | Link:

Zgadzam się, dlatego oczekuje, że przy tak doskonałych wskaźnikach makroekonomicznych PiS przestanie kupować sobie elektorat 500+, emerytura 500+, czy mieszkanie 500+, a przede wszystkim zacznie spłacać nasze długi! Jak na razie wbrew tym wskaźnikom nasze zadłużenie rośnie!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-09-2017 [13:28] - zbieracz śmieci | Link:

Swiss.mam z toba problem bo nie wiem czy z twojego konta nie korzysta ktoś inny czy ty żyjesz w dwóch równoległych światach i piszesz to co piszesz to tylko decyduje jakiś impuls.
Jest i inne wyjaśnienie takich zmian frontu  i,jestes zadaniowcem a zmieniasz front gdy zostaniesz złapany za jądra na jawnych kłamstwach czy manipulacji.
Żadnej swojej wypowiedzi nie linkujesz ,wiec możesz piasac bzdury np.że po czterech miesiącach nastapił wzrost urodzin i jest to zasługa 500 + i oczywiście taka bzdure to mógł powiedzieć ktoś z PIS bo do PIS głupota jest do PIS przypisana,podbnie jest z wypowiedzia Pana Macierewicza.
Skutki zadaniowcu diałania balcerowicza to nie po piętnastu latach dopiero odczuto ,spora grupa juz po kilku miesiacach wywalonych na bruk ze swoich miejsc pracy i z miesiaca na miesiąc ilość ich rosła lawinowo.
Chciałbys aby Polska zaczęła juz spłacac długi ,spłacamy twoje długi ,twoich przodków którzy być może jeszcze żyja i spłacac będziemy ale nie wczesniej az przyjdzie czas ich spłaty,to garb pozostawiony dobrej zmianie ale niech cie to nie martwi bo nie ty je będziesz spłacał patrioto!
Usilnie akcentujesz swój partiotyzm prawie w każdym komentarzu ale nikt przyzwoity tego nigdy nie napisze bo albo się nim jest albo nie i po czynach ich sie poznaje a nie po tym co głoszą a ty głosisz paskudne rzeczy.
PS.Wyjasnianie tobie dlaczego 500 + jest tak ważne dla przyszłosci Polski to wrzucanie pereł do chlewa a mnie na takie marnotrastwo nie stać

Obrazek użytkownika Swisspola

06-09-2017 [08:07] - Swisspola | Link:

Szanowny panie, zapewniam pana, że nie jestem ani zadaniowcem, ani trolem. Uważam siebie za patriotę i realistę i dlatego wszelkie poczynania wszystkich polityków oceniam wyłącznie w punktu korzyści dla Polski i własnych wartość. Mam wystarczająco lat, aby wiedzieć, że na świecie nie istnieje "biel" czy "czerń" absolutna, i wystarczająco odwagi i wierności własnym zasadom, by o tym pisać. Bez względu na opinie trola, zadaniowca, a nieraz i idioty. Proszę się naprawdę zastanowić, czemu pana nie dziwi tak jednostronny ton opinii albo pro PiS-owskich, albo pro PO-lszewickich. Tak naprawdę to jest dziwne, bo nie ma nigdy tak, żeby wszystko było super czy wszystko było do chrzanu. To powinno budzić pańskie zastrzeżenia. Jestem na tym forum, ponieważ uważam poprzednie rządy PO i PSL-u za bandyckie i antypolskie i dlatego domagam się kategorycznie od PiS-u pociągnięcia do odpowiedzialności winnych tamtych rządów. Jak na razie PiS wykorzystuje to wyłącznie propagandowo, a ja powtórzę po raz setny, nic tak nie demoralizuje, jak ujawnione i nieukarane przestępstwo!

PS: Ostatnio przyjrzałem się PO-lszewickiemu patri(di)ocie oglądającemu wiadomości na TVN. Ten oto INTYLYGIENT widząc panią premier Szydło i jeszcze nie słysząc komentarza, tak to skwitował "Popatrzcie jaka morda PiS-owska i znów będzie kłamać!" Wiem, że podobnie reagują PO-lszewiccy patrio(di)oci na widok Kaczyńskiego w TV. Czy naprawdę nie widzi pan w tym nic dziwnego i przyczyn upadania Polski? Czy naprawdę uważa pan takie postawy za patriotyczne i godne naśladowania?
 

Obrazek użytkownika Jabe

05-09-2017 [13:36] - Jabe | Link:

Gdy wprowadzano 500+, na Naszych Blogach pojawiła się seria wpisów pochwalnych. Nie towarzyszyła temu refleksja, czy tego typu programy są skuteczne. Działo się tak dlatego, że każdy w głębi serca wiedział, że to tylko kiełbasa wyborcza. Rząd postanowił zadbać o słupki i zajął się tym w najbardziej prymitywny sposób – rozdając pieniądze. Bo to jest program rozdawniczy i Pański pozytywny stosunek tego nie zmieni.

Powodów niskiej dzietności jest zapewne wiele. Każdy wie, że jeśli dziecku się coś stanie, nie będzie to tylko jego osobista tragedia, tylko zaraz się zabierze za niego prokuratura, bo państwowej własności nie dopilnował. Wie, że dzieci nie będzie stać na utrzymanie rodziców. Rodzice nie mają wpływu na to, czego ich dzieci są uczone. Nawet klapsa dać nie wolno. Mają tylko odpowiedzialność. W warunkach socjalizmu prokreacja jest atawizmem. Lata podkopywania ekonomicznych i emocjonalnych fundamentów rodziny zrobiły swoje, teraz jest tylko więcej tego samego.

To nie jest próba ratowania narodu. Nawet gdyby Polaków było dwa razy mniej, nic by to nie znaczyło. Nadal można by było kraju bronić. Kultura miała się lepiej, gdy było nas mniej. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Państwu zależy na dużej bazie podatkowej, by było kogo wyzyskiwać. W tym celu importuje się Ukraińców. Ale oni wyjadą, jak wyjadą te dzieci hodowlane.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-09-2017 [16:05] - zbieracz śmieci | Link:

Zaczne od tego ,że nie wszyscy twierdzą ,że 500+plus to rozdawnictwo ,bo akurat ja nie .%00 plus to ratunek dla 300 tys dzieci cierpiacych autentyczny głód i dla drugich tyle co były pernamentnie niedożywione i nie żadna to socjalistyczna zachcianka i głosy wyborców ale troska o przyszłe pokolenia bo z dzieci niedozywionych to kolejne pokolenia cherlawych ,podatnych na choroby Polaków o nie w pełni rozwini,etych mózgach bo do ich budowy potrzebna jest energia.
Te 500 + to szansa na wyjście z odrzucenia i dostep do kultury o która tak dbasz i żałujesz ,że podczas wojny nie wybili Niemcy nas więcej bo byłoby wszystkim łatwiej gdyby było nas mniej taka pojebana twoja logika.
Po wojnie wyzwoliciele narzucili Polsce kontrybucje w postaci obowiązkowych kontyngentów nałożonych na rolników a nasz kraj było stac nawet wtedy na wyzywienie swoich obywateli i na export do głodujacej Europy ale nie stac było na wyzywienie wyzwolicieli i ich armii nawet nie za dobre słowo bo tym nawet nie płacili ale Małym Kodeksem Karnym gdzie rolnik szedł do obozu pracy na 5 lat gdyby znaleziono u niego centryfugę służąca do odzielenia śmietany od masła.Za to samo szedł do obozu koncenratycjnego podczas okupacji niemieckiej jak u kacapów do  łagru.
Im dalej od wojny to dalej to samo dziki eksport za friko na wschód i na zachód na u nas w sklepach dla miejscowych to na ladach kielbasa zwyczajna,kaszanka ,pasztetowa i salceson zwany cwaniaczkiem bo nie dał sie wywieżć.Czarna i stara wołowina nawet dla psów sie nie nadajaca i krowie wymiona zastepujące schab bo na schab który był w sprzedaży po 100 zł za kg,czy kabanosy w tej samej cenie to niewielu było stać nawet raz w tygodniu na niedzielny obiad.Cztery lata gierka sytuacje poprwawiły a potemm kartki jak za okupacji i zaraz po wojnie kontynuowane przez jaruzela i z tych samych przyczyn białko zwierzęce tak potrzebne narodowi dalej szło na wschód i zachód tam polepszajac dobrostam ludności .
Dziś mamy nie inaczej bo teraz dla krajowców sa patenty które juz za gierka wprowadzonomjak hormony wzrostu i chemia zastępująca wszystko,80% dzieci od lat cierpiących na uczulenia nie bierze sie znikąd.Po wejsciu do Unii można stosować legalnie w produkcji żywności 20 tyś .zwiąków chemicznych [dwadzieścia tyśięcy]...!
Jesteś jabe jak i twój brat co podobne bzdury tu pisze a może jestes jeden ale dwa konta co jest ofiarą nieprawidłowego rozwoju mózgu z powodu braku białka jak i jego wylasowania z powodu chemii jaka pożarłes i dalej żresz .
Nie ma dla ciebie żadnej nadziei ale pisz ,pisz jak i dla takiego samego pogięciucha komuszego jak ten co ci bije brawo.

Obrazek użytkownika Swisspola

06-09-2017 [08:52] - Swisspola | Link:

Zgadzam się z panem ze w Polsce 500+ to szansa dla wielu dzieci wyjścia z odrzucenia czy dostępu do kultury. Jednak uważam, że są mniej demoralizujący sposoby walki z odrzuceniem i walki o dostęp do kultury. To jest dobrobyt i bogacące się społeczeństwo. Proszę zauważyć, że głównym celem 500+ były podobno problemy demograficzne i negatywny przyrost naturalny. Musi się pan zgodzić, że zabranie z rynku 23 mld i rozdanie na 500+:

Po pierwsze choćby na czas rozdawania zabiera się te pieniądze z rynku, wbrew medialnej propagandzie rządzących.

Po drugie nie wiem, jakby byli zdyscyplinowani i uczciwi urzędnicy to 10% musi kosztować administracyjnie to rozdawnictwo (stan idealny).

Po trzecie od socjalu, a 500+ jest w pewnym rodzaju socjalem, jeszcze nikt się nie wzbogacił, ale bardzo wielu uczciwie pracujących zbiedniało.

Po czwarte każde rozdawnictwo i każdy socjal ma destrukcyjny charakter na psychikę społeczeństwa i jego morale. Tutaj bym dyskutował, czy jest to naprawdę walka z wykluczeniem. Najlepsza walka z wyłączeniem jest samowystarczalność, a tę osiąga się poprzez prace, a nie datki socjalne.

Po piąte te 23 mld zostaną zabrane uczciwie pracującym ludziom, a rozdane w znacznej mierze niepracującym i socjalnym. Ma to dwa bardzo negatywny uboczne skutki. Osłabia wartość pracy dla ludzi pracujących i jednocześnie bardzo osłabia wole walki z odrzuceniem ludzi będących uzależnionymi od socjalu.

Na koniec chciałbym panu zwrócić uwagę, że podstawowym celem, jakim był wzrost dzietności, poprzez rozdawanie był utopijny. Proszę zauważyć, że problemy demograficzne są wprost proporcjonalne do zamożności społeczeństwa, a nie do wysokości socjalnych danin. Największa dzietność jest w biednych krajach Trzeciego Świata, a najmniejsza w zamożnych krajach zachodnich. Czyli sami musimy wybrać, w którą stronę chcemy iść. Będąc zamożnymi, nie będzie wykluczeń i braku kultury, ale będą problemy demograficzne i odwrotnie. Pozostanie nam jak Niemcom tylko zaprosić emigrantów, aby ktoś opłacał nasze emerytury i renty. A przecież tak dziwimy się Niemcom? Jedyny zloty środek, to rozbudowanie klasy średniej wystarczająco zamożnej i smodzielnej, aby płacić w miare wysokie podatki, a nie wymagającej danin socjalnych. I to, właśnie to powinno być głównym celem rządów i polityków. Dzisiaj widzimy tendencje absolutnie odwrotne, czyli pasożytowanie na klasie średniej, w co wpisuje się również 500+!

Obrazek użytkownika Natura Polaca

05-09-2017 [13:53] - Natura Polaca | Link:

BRAWO!

Obrazek użytkownika gorylisko

05-09-2017 [17:57] - gorylisko | Link:

panie drrrr staram się być obiektywny i kumaty... choć ma pan z tym problemy...ale tutaj muszę wyrazić uznanie dla tego wystąpienia w sprawie tej miernoty... tatuś jeszcze coś potrafił...ale on nawet nie umiałby zagrać osła

Obrazek użytkownika Natura Polaca

05-09-2017 [19:25] - Natura Polaca | Link:

Wiadomo,że każdy, a więc i aktor, który nie tylko,że nie popiera dobrotliwej zmiany, odmawia grania w takich filmach jak "Smoleńsk", ale jeszcze ośmiela się o tym głośno mówić, jest z automatu miernym aktorzyną,beznadziejnym dnem aktorskim, no i już niejako z urzędu targowiczaninem i lewakiem.

Obrazek użytkownika xena2012

05-09-2017 [20:42] - xena2012 | Link:

To jak oceni Pani wypowiedzi Magdaleny Zawadzkiej aktorki starszego pokolenia odnośnie ostatnich wydarzeń pogodowych.Aktorka dramatycznie przedstawia brak zaangazowania państwa w ratowanie i usuwanie szkód po nawałnicach,krytykuje brak zainteresowania państwa losem poszkodowanych .Zła wola,idiotyzm starszej pani,czy nasiakniecie nienawiścią?

Obrazek użytkownika Swisspola

06-09-2017 [09:09] - Swisspola | Link:

Ja powiem panu tak. Jeśli aktor nie ma odwagi powiedzieć głośno, dlaczego odmawia zagrania w takim filmie tylko cos kreci o nieidentyfikowaniu się z postacią, która ma zagrać, a jednocześnie pamiętamy jak grał PRL-owskiego generała MO, kompletnego idiotę, to komentarz jest naprawdę zbędny. Sam sobie wystawia opinie, z kim się identyfikuje! W tym przypadku mam na myśli bardzo dobrego aktora pana Mariana Opanie. Jednak jest to jest ogólny trend tego środowiska.