Krótko o wetach Prezydenta Dudy

Niedawno Prezydent Trump w swoim programowym przemówieniu stawiał Polaków jako wzór dla Europy chwaląc ich hemigwayowskiego ducha walki: można Polaków pokonać ale nie można zwyciężyć. 1-2 tygodnie później  sejmie pojawiły się ustawy o sądach. W tym o Sądzie Najwyższym. Rozpoczął się ogromny nacisk na PL. Dyplomatyczny, finansowy, moralny. Pojawił się też przeciwnik wewnętrzny, obficie sponsorowany. Na komisji sprawiedliwości posłowie wychodzili z siebie, wrzeszcząc, skacząc, niszcząc mikrofony, gasząc światło, rzucając papierami. Na ulicach pojawiło się ni stąd ni zowąd tysiące zaniepokojonych obywateli. Metody podobne. Cel jeden: złamać ducha.

Najbliższe tygodnie pokażą, czy uda się złamać ducha wolnego polskiego narodu, czy nie. Bo albo nieuczciwi, niesprawiedliwi sędziowie pozostaną w sądach i będą orzekać albo nie.
Czy veta prezydenta tego ducha podtrzymują czy osłabiają? Mam nadzieję, że to pierwsze, choć ni cholery nie mogę dostrzec jak.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

25-07-2017 [00:06] - eska | Link:

Podpowiem, jak > to, że przeciwnik świnia, to nie znaczy, że walcząc z nim też mamy się ubabrać w błocie. Bo takie zwycięstwo ma zazwyczaj bardzo krótkie nogi...
Dlatego ustawy muszą być solidne do bólu, nawet jeśli to kosztuje dużo więcej zachodu. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-07-2017 [00:13] - Marek1taki | Link:

Będą solidne i profesjonalne, bo napisze je Gersdorf. Będą też prawe i demokratyczne, bo skonsultuje je Romaszewska. Będą odpowiedzialne, bo nie będą godzić w sojusze ponadnarodowe.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

25-07-2017 [11:48] - RinoCeronte | Link:

Policjant goniący złoczyńcę nie powinien jednak deptać trawników!

Obrazek użytkownika Jabe

25-07-2017 [00:18] - Jabe | Link:

Na ulicach pojawiło się ni stąd ni zowąd tysiące zaniepokojonych obywateli, a w tym czasie wolny polski naród siedział w domu i pilnował swojego niezłomnego ducha.

Obrazek użytkownika xena2012

25-07-2017 [07:22] - xena2012 | Link:

To nie byli obywatele zaniepokojeni tylko zmanipulowani.W domach pozostali ci którym sprawy polskie leżą na sercu,ci którzy są zdziwieni ogromem nienawiści i zaprzaństwa oraz ci poszkodowani przez sądy którym zgasła nadzieja ,że będzie sprawiedliwość i ci których to nic nie obchodzi.To właśnie ci ostatni są materiałem do obróbki przez opozycję aby stac się ,,obywatelem zaniepokojonym''.

Obrazek użytkownika Jabe

25-07-2017 [11:31] - Jabe | Link:

O zaniepokojonych obywatelach jest w cytacie. Niezłomni prawdziwi Polacy – czyli, mówiąc wprost, bezwolne mięso wyborcze – karnie zostali w domach. I to Pani jest specjalistką od nienawidzenia nienawistników.

Obrazek użytkownika xena2012

25-07-2017 [12:30] - xena2012 | Link:

Jakoś nie zauważył Pan,że Polaków pozostajacych w domach podzieliłam wg ich oczekiwań.Powtórzę raz jeszcze-to ci którym dotychczasowe sady odebrały wszystko i teraz nie mają sie gdzie zwrócić. To są też ci którzy wierzyli w reformę sądownictwa czekając na jej wprowadzenie i ci których to ani parzy ani ziębi.To Pan nazywa ich wszystkich arogancko bezwolnym mięsem wyborczym,ale cóż -przyzwyczajacie nas do tej arogancji i do podporzadkowanie się arogantom z przemysłu pogardy.

Obrazek użytkownika Jabe

25-07-2017 [12:33] - Jabe | Link:

Ci, którym dotychczasowe sądy odebrały wszystko, są tak zdesperowani, że zostali w domach. To się kupy nie trzyma.

Obrazek użytkownika mmisiek

25-07-2017 [01:59] - mmisiek | Link:

"Cel jeden: złamać ducha"
- - -
No ja bym nie był tego taki pewny bo równie dobrze cel mógł być zupełnie inny i bardziej paskudny - np. wstęp do rozpoczęcia totalnego chaosu w Polsce. Tym razem już prawdziwego, ostatecznie zakończonego dekompozycją państwa.
Cały czas nie daje mi spokoju dlaczego Niemcy tak niespodziewanie odwołały Tuska z Polski, dlaczego władza po nim została scedowana na tak nieudolną osobę jak Kopacz "na metr w głąb" i kto właściwie zastopował kolejne fałszerstwo wyborcze aby PiS mógł przejąć władzę.
Wbrew pozorom to mogą być kwestie fundamentalne do zrozumienia tego co właściwie w Polsce się dzieje.
 

Obrazek użytkownika xena2012

25-07-2017 [07:29] - xena2012 | Link:

No cóż Niemcy już nawet nie ukrywają że uważają nas za swoją kolonię i moga mieszać się do woli w nasze sprawy.TRzeba zauważyć ,że niemieckie media więcej pisza o Polsce niż zajmują sę swoimi sprawami. No ale jakoś trzeba nas poskromić,pokazać miejsce w szeregu żeby z wielką ulgą skierowac do Polski rzesze imigrantów.

Obrazek użytkownika mmisiek

25-07-2017 [16:37] - mmisiek | Link:

W najgorszym scenariuszu, ale wcale nie tak nierealnym jak się może wydawać, to etap kolonialny możemy już mieć za sobą, a teraz gra idzie o ostateczne rozwiązanie "polskiego problemu".

Obrazek użytkownika angela

25-07-2017 [05:59] - angela | Link:

Bardzo ciekawe, jakie beda przydenckie ustawy.
Ludzie oczekuja rowniez, w ktorych punktach rzadowe ustawy sa niekonstytucyjne.
Czy zawazylo tylko, ze to min.sprawiedliwosci powoluje sedziow.
Przyznac trzeba, ze duzo w jednych rekach.
W obecnej sytuacji ,powinno zalezec Prezydentowi, zeby szybko wyjasnic nam te kwestie.
Dopiero wszystko sie okaze, w jakie karty gra, i czy gra.

Obrazek użytkownika Ptr

25-07-2017 [08:31] - Ptr | Link:

Z tym pozostaniem Polaków w domach to jest nieco inaczej. Mając wybrany parlament i własny rząd Polacy liczą na jego pracę. Poza tym strategia walki z oszołomami ulicznymi zakładała brak konfrontacji ulicznych dla dobra wizerunku Polski. Gdyby było inaczej wielu pojawiłoby się w Warszawie. (Bywał Pan Borowski i chwała za to). Niestety kilka tys. lemingów z Warszawy na protesty może sobie przyjść spacerkiem. Warszawa to w jakimś stopniu produkt negatywnej selekcji politycznej , czyli miasto czerwowne. Nikt racjonalnie myślący nie zakłada, że jakieś pikiety i kobiety będą miały wpływ na realne decyzje. To raczej zasłona dymna i pretekst.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-07-2017 [08:38] - Roz Sądek | Link:

W czasach, kiedy hurtem produkuje się magistrów i pisze doktoraty w dziedzinach o których jeszcze niedawno nikt nie słyszał - mam na myśli te wszystkie psychologie tłumu, inżynierie społeczne, komunikacje wizerunkowe itp., nie jest możliwe, żeby "fachowo" nie rozłożyć tego co się w tej chwili w kraju dzieje na czynniki pierwsze. Każda sztuka walki dopuszcza uniki, ale nie istnieje taka, która preferuje stałe cofanie się. Każde pół kroku wstecz jednej strony, to pół kroku w przód drugiej. Żadna bitwa nie została wygrana ucieczką. W filmie "jednym strzałem" Jack Reacher staje do walki solo z bandą obwiesi. Na uwagę, czy wie co robi, bo ich jest pięciu, odpowiada spokojnie: "nie pięciu, a trzech", jak spuszczę manto trzem, to pozostałych dwóch ucieknie (co się oczywiście stało). W naszym krajowym filmie mamy jak widać diametralnie inny scenariusz.