Duda chce wejść do pokoju prezesa

Cała ta „zadyma” z sądami to jest modelowy przykład jak należy wykorzystywać media do walki z rządem. Obóz III RP to wie i działa w najlepsze.  Jedną z największych wad PiS jest absolutny brak polityki informacyjnej i nieumiejętność odwrócenia szkodliwych działań łżemediów . Pisałem o mediach wielokrotnie.

Działanie prezydenta, który ni stąd ni zowąd wychodzi w decydującym momencie rządów PiS i stawia warunki to efekt presji TVN i niemieckich mediów, które sobie hulają w Polsce. Wystarczyło, że trochę hołoty, degeneratów i porządnych ludzi, ale zmanipulowanych przez media, wyszło na ulice i volksdeutsche pracujący w prasie, radiu i TV ogłaszają kryzys.

Wydaje się, że prezydent nie zdaje sobie sprawy, że jest ofiarą takiej rozdymanej do granic absurdu presji. Budowana przez niego niezależność idzie w bardzo złym kierunku. Miał inne możliwości pokazania swojej niezależności – Fundusz Drogowy (benzyna plus) i inne podwyżki, które swego czasu planował rząd. To był moment. Można było wyjść na mównicę i powiedzieć: Nie tak się umawialiśmy z Polakami. Zamiast tego prezydent wybrał najgorszy możliwy czas do pokazywania swojej niezależności.

Prezydent musi sobie uświadomić, że Polacy oczekują reformy sądów. Darcie mordy przez najgorszy sort pod jego drzwiami to nie głos Polaków a głos najgorszego sortu. Czy naprawdę chęć wejścia do pokoju  prezesa w serialu „Ucho Prezesa”, który – nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości – jest stworzony by mieszać na scenie politycznej*, jest ważniejsza niż zrobienie tego, czego oczekują Polacy, czyli wyczyszczenia tej stajni Augiasza zwanej przez III RP niezależnym sądownictwem? Zablokowanie reformy sądów, to zablokowanie rządów prawicy na dziesięciolecia. I jeżeli teraz III RP wygra prezydent Duda, Jarosław Kaczyński, Kamiński, Ziobro i wielu innych polityków PiS rzeczywiście pójdzie siedzieć, tak jak im to prawie codziennie wykrzykuje czerwona hołota.

Panie Prezydencie jeżeli Pan ulegnie tysiącom rozhisteryzowanych zadymiarzy pod Pana oknami, miliony Polaków tego Panu nie darują w dniu wyborów prezydenckich.

*Kabarety i satyra są potrzebne w każdym normalnym kraju. W Polsce też potrzebna jest satyra wymierzona w PiS, ale na odpowiednim poziomie. „Ucho Prezesa” powstało nie po to by rozluźniać atmosferę, nie po to by w uszczypliwy sposób traktować rząd, nie po to by poprzez wyśmiewanie wad rządu poprawiać jakość jego pracy, ale po to by ten rząd podkopywać.  Antyrządowego nastawienia nie kryje reżyser serialu i główny aktor Robert Górski. W tym serialu antypisowskie fake newsy, są wykorzystywane jako autentyczne wady występujących tam postaci. Zresztą kto wydawałby tak dużo pieniędzy, na tak wielki projekt jakim jest „Ucho Prezesa”? Nie ma szans by produkcja tego kiczu się bilansowała i przyzna to każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o mediach.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

22-07-2017 [23:44] - fritz | Link:

Zgadza sie. Ale niezaprzeczalna wina PiS jest wrecz przestepcze traktowanie Polskich Mediow i chronienie antypolskich, niemieckich i zydowskich.

Dlatego jest jednostronna nawelnica medialna poniewa PiS sabotuje i uniemozliwia odrodzenie sie Polskich Mediow, ktore dalyby odpor i zapewnily wystarczajaca informacje narodu. TVP poza TVP Info jest w rekach III RP.
 

Obrazek użytkownika mmisiek

23-07-2017 [01:08] - mmisiek | Link:

Bo to jest niestety powtarzanie stale tych samych błędów, tak jakby PiS był kompletnie pozbawiony zdolności do uczenia się i wyciągania wniosków.
Ostatnim razem przejechali się na mediach i "fundacjach" i teraz zaczyna dziać się dokładnie tak samo.
W ogóle to trudno zrozumieć jak można rzucać się na wprowadzanie "dobrej zmiany" bez przygotowania odpowiedniej osłony. To wszystko jest rozgrywane fatalnie i oby fatalnie się znowu nie skończyło. PiS jest dobry w polityczno-gabinetowych rozgrywkach i bataliach, ale na tym polu z pomyślunkiem cały czas leży kompletnie. I nawet do końca nie wiadomo czy chociaż zdaje sobie z tego sprawę.

 

Obrazek użytkownika xena2012

22-07-2017 [23:51] - xena2012 | Link:

No cóż ,w życiu każdego kabareciarza przychodzi moment wypalenia:brak pomysłów,siermiężnosć tekstów,nuda wiejaca ze skeczów.No więc kabareciarz musi przyjąć kazdą propozycję,zwłaszcza dobrze płatną.Pan Górski istotnie wyczuł duże pieniądze powiększane dodatkowo przez udział w reklamach i z łatwością zmienił finezję poprzednich kabaretów na ciężki,kretyński humor dla kretynów.

Obrazek użytkownika OLI

23-07-2017 [10:34] - OLI | Link:

To nie tak działa. "Ucho prezesa" to większy projekt, i Robert Górski bierze w nim świadomy udział. Wyłącznie jako wykonawca, choć z pełnym przekonaniem.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/...

https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika Jabe

23-07-2017 [00:35] - Jabe | Link:

Przecież to Pan jest rozhisteryzowany. Kilka wdechów.

Zwracam uwagę, że Polacy, którzy chcą tego co Pan, zostali w domach. Natomiast tamtej stronie udała się rzecz niesłychana. Oto nie tylko aktywiści, ale i całkiem sporo obojętnych dotąd lemingów ruszyło się. I to jest dobre, bo w tym kraju ludzie są przyuczeni do bierności, co jest bardzo złe. A po tej stronie? Z tematów poruszanych na Naszych Blogach wnioskuję, że wszyscy byli tak zajęci złorzeczeniem na tamtych, że pies z kulawą nie pomyślał, że trzeba zmobilizować swoich. Zresztą kto to miałby robić?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-07-2017 [02:01] - Imć Waszeć | Link:

Przesada. Pan Borowski z klubem bywa regularnie i wszędzie, gdzie się da. Tyle tylko, że prawie nikt tego nie pokazuje.

Obrazek użytkownika Józef Darski

23-07-2017 [02:15] - Józef Darski | Link:

20 emerytów. PiS zbiera owoce pomiatania przez aparat zwolennikami zmian i konserwowania układów.

Obrazek użytkownika Jabe

23-07-2017 [02:56] - Jabe | Link:

Trzeba było oprzeć się na zwolennikach, nie na aparacie. Gdyby to zrobiono po przegranej z 2011 roku, mielibyśmy diametralnie inną sytuację. Ale też, trzeba to jasno powiedzieć fanatykom, PiS byłby wówczas inną partią, przynajmniej co do sposobów działania.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-07-2017 [06:50] - Imć Waszeć | Link:

Coś młodzi ci emeryci: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika xena2012

23-07-2017 [06:42] - xena2012 | Link:

,,Obojętni dotad zwani lemingami ruszyli''.Pewnie jak to miło powrzeszczeć,pogoda piękna ,jeszcze płacą,trudno groszem pogardzić. 

Obrazek użytkownika Domasuł

23-07-2017 [12:58] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dziwne. Kolejny bloger a pisze identycznie jak wszyscy inni na NB. Rozczarowanie.

Obrazek użytkownika adriano

24-07-2017 [07:52] - adriano | Link:

Mamy super sądy, super media, a prezydent super zrobił z 3/5 głosów. PiS będzie rządził przez najbliższe 25 lat. Tak może być?