A Ty, na której szali położysz słowo?

Gdy ważą się losy, wystarczy słowo, by przechylić szalę – na tę bądź tamtą stronę. Szczególnie gdy nasiąkało wlewającymi się w nie zewsząd potokami pogardy i nienawiści, nabrzmiewało dławionym milczeniem poczucia krzywdy. Niezawinionej i dotąd bez zadośćuczynienia.
Słowo prawdy waży. Jednakże to kłamstwo właśnie nakłada ciężary i niepowetowane przynosi straty.  

Tym, nieco poetyckim wstępem, chcę powiedzieć tylko i aż: ważą się teraz losy Polski. I nasze słowa ważą. Ja swoje kładę, jak dotąd, na szali dobrej zmiany. Niech przechyli się w jej stronę.

A kanalia niech nie czuje się obrażona, gdy ktoś nazywa ją po imieniu. Niech nie ujada, gdy zamiast swojej twarzy, zdradziecką mordę zobaczy w lustrze i oczach innych. I niech ten ciężar niesie sama i samotna.
Nic ponad miarę, bo nie o zemstę chodzi, ale o sprawiedliwość.

A Ty, Boże, błogosław Ojczyznę naszą, Polskę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Warmia

19-07-2017 [15:14] - Warmia | Link:

Ja też swoje kładę na szali dobrej zmiany nie dlatego że jestem ukształtowana na obraz i podobieństwo PIS- u, za dużo błota mam pod podeszwami. Przed chwilą znajomy popierający PIS, śledzący uważnie politykę stwierdził, że wczorajszymi słowami Pan Kaczyński przegrał drugą kadencję, wyraził ubolewanie, że te słowa będą się ciągnęły za panem Jarosławem jak słynne "Spieprzaj dziadu" za Śp. Lechem Kaczyńskim. Nie podzielam jego opinii.

Obrazek użytkownika Teofila77

19-07-2017 [21:25] - Teofila77 | Link:

Dziękuję za komentarz. Ja też nie podzielam opinii Pani znajomego. Myślę nawet, że dotarły one do wielu i pokazały, że PJK jest człowiekiem. Nie tylko politykiem, strategiem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-07-2017 [21:30] - Imć Waszeć | Link:

A co ze "społecznymi" ścigaczami "mowy nienawiści"? Czyżby ich temat nie interesował? Tak tylko pytam, bo napady na posłów PIS przed sejmem i w sejmie jakby niweczyły kompletnie narrację lewactwa. Skoro jednak POdjęli ten temat, to gdzie oni są? To co się teraz dzieje skutecznie pozwoli wyeliminować te organizacje z dyskursu politycznego w Polsce jako upartyjnione. A może już dają gdzieś głos, a ja nic nie wiem?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

19-07-2017 [21:47] - Goral Supreme | Link:

Tanie moralizatorstwo wygodne i bezpieczne..Wystarczy rzucic pare ogolnikowych frazesow i wlasne  samopoczucie oraz obraz wlasne prawosci i wyjatkowosci  pozostaje niezmacony :-))
Szczegolowa dyskusja o pryncypiach i ich braku w najblizszym otoczeniu (rowniez zawodowym).patologiach zawodowych  etc.etc niewygodna i stresujaca..a nuz wyniknie potrzeba wyrazenia wlasnego stanowiska. i maska konformizmu oraz obludy opadnie.:-)) Ach ta Praktyczna Celowosc ;-))
Czytam te infantylne pierdoly i tak sobie mysle w jakiej rzeczywistosci ci ludzie zyja.Wiesz o czym/kim mysle...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-07-2017 [12:24] - Imć Waszeć | Link:

Przede wszystkim PIS powinien stosować pressing właśnie w takich "ogólnych" sprawach. Bo - primo - ten, który nie atakuje, nie wywiera nacisku, ten się cofa do defensywy. Taki ktoś walczy jedynie o remis i nie ma szans na zwycięstwo, bo sam w nie nie wierzy. POpaganda zaś wykorzystuje kompletnie wszystko, nawet fakt, że deszcz pada.

Secundo, sprawy "ogólne", albo raczej światopoglądowe, czy może lepiej zasadnicze, są niezwykle ważne w danej chwili, a nie w nieokreślonej bliżej przyszłości (po zakończeniu działań wojennych). One stanowią stelaż, na którym rozpinana jest bieżąca polityka. Jeśli stelażem staje się jakaś GWniana prowizorka, sklecona z patyków i łyka niczym szałas dla szympansów, to nie ma na czym budować później szacunku dla innych wartości.

Posługując się knajackim obrazowaniem typowym dla postkomunistycznej yntelygencji, wywlekanie spraw "ogólnych" jest niczym najście kocura na cudzy teren i naszczanie na drzewo w celu zakomunikowania wszystkim innym przejęcia władzy nad rewirem ;)

Dlatego właśnie Niedorzecznik Spraw Niepolskich, Komitet Ścigania Mowy Pisu, czy wreszcie szalejący Osłowie POlskdojczyzmu, powinni być grillowani bez przerwy w każdej wypowiedzi ludzi z PIS-u. Czyli 90% opisu chamstwa oraz zdrady z natury i 10% merytoryczności, której i tak nikt w czasie walk nie potrzebuje, a wtedy szympansom obluzowany dekiel odskoczy pod ciśnieniem. Bo nic tak nie uczy gnojów i kiciarzy respektu, jak naplucie na ich drogocenny honur i publiczne podważanie ich poczucia wyższości.

Wystarczy popatrzeć, co się nagle stało, gdy pan Kaczyński wreszcie wygarnął agenciorom Rzeszy, co o nich myśli. Obrotowi się zdekonspirowali i podskoczyli z oburzenia, ale samodzielnie myślący widzowie przyjęli to jak długo oczekiwany powiew prawdy i autentyczności.

1. Mniej więcej tak to powinno wyglądać we wszystkich mediach: https://www.youtube.com/watch?... - opisywać małpy z natury, a nie w formie "jaki koń jest każdy widzi". Niektórzy nie widzą nawet tego, na co patrzą i trzeba im stale podpowiadać, co to jest (psychologia zna takich przygłupów, którzy wyjeżdżają na 2 dni z własnymi poglądami, a wracają z cudzymi).
2. Na pewno nie powinno się mówić tak: https://www.youtube.com/watch?... - to jest zwykły pussy language, gdzie w każdej wypowiedzi o ewidentnym bandyctwie oPOzycji, kryje się już gotowe wytłumaczenie i zrozumienie ich działania. Czyli gra co najwyżej na remis.
3. Już pisałem, że jest takie oto zagrożenie: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

19-07-2017 [17:53] - Kazimierz Kozio... | Link:

Pieknie powiedziane! Prezes takiego talentu poetyckiego nie posiada ale i tak uwazam jego wybuch za stonowany i potrzebny. Jezykiem parlamentarnym nie mozna dotrzec do mentow w parlamencie, trzeba wylozyc w sposob niewysublimowany zeby trafic w zacietrzewionego odbiorce. Przy okazji, np. w mediach, potrafia sie ujawnic nosiciele lemingozy utajonej. Uznani za najwiekszych mordercow np. Lenin, Hitler czy Polpot chyba nikogo wlasnorecznie nie zamordowali. Oratorska hiperbola Prezesa tez nie musi bulwersowac. 

Obrazek użytkownika Teofila77

19-07-2017 [21:26] - Teofila77 | Link:

Dziękuję bardzo. I zgadzam się z Pana wykładnią. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika emilek

19-07-2017 [20:05] - emilek | Link:

  AMEN   !!!!!!!
Tylko tyle i az tyle.  !!!!
 

Obrazek użytkownika Teofila77

19-07-2017 [21:26] - Teofila77 | Link:

AMEN.

Obrazek użytkownika xena2012

19-07-2017 [21:20] - xena2012 | Link:

Co tu komentować,ważyć na szali .Przecież do takiej Gajewskiej to nie dotrze,chyba że i jej przytrafi się jakieś nieszczęście,a ludzie zamiast wspólczuć będą ja wytykac palcami. Będąc już w tym temacie chciałam opisać moje wrażenia po przeczytaniu na Fakt.pl prośby sekretarza stanu Tomasza Karpa którego syn uległ ciężkiemu wypadkowi i leży w śpiaczce.Ojciec prosił tylko o modlitwę.Proszę uwierzyć że byłam zbulwersowana komentarzami. Nie było nawet jednego który podniósłby na duchu,nienawiść wobec tego człowieka osiagnęła poziom ekstremalny.Zyczenia śmierci,ordynarne wyzwiska lały się z komentarzy.Czy można się dziwić ? Nie bo przecież pomysły czerpali od takich mistrzów jak PO czy Nowoczesna.

Obrazek użytkownika Teofila77

19-07-2017 [21:29] - Teofila77 | Link:

Dziękuję za komentarz. Te okrutne zachowania niszczą w innych to, co jest niezwykle cenne: współczucie. Ja nie rozumiem, skąd się bierze taka nienawiść. Nie pojmuję tego. 

Obrazek użytkownika Poliszynel

19-07-2017 [21:44] - Poliszynel | Link:

"" NIE PO SŁOWIE ICH POZNACIE, A PO ICH CZYNACH ICH ODNAJDZIECIE" TO PRZYMIERZE MIŁÓŚCI"
słowa to g...no

Obrazek użytkownika Ptr

20-07-2017 [09:14] - Ptr | Link:

Stanie po stronie przeciwnej do JK w sprawie dramatu smoleńskiego , nawet jeżeli  by ktoś uważał, że zajmuje stanowisko neutralne - obarcza winą. To nie jest moralnie obojętne. Tak postępując odpowiedzialność ludzie ci ściągają na siebie, nawet jeżeli nie przyczynili się sami osobiscie do tego dramatu w najmniejszym stopniu. I właśnie nieakceptacja tego faktu wywołuje  tak wielka zaciekłość. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-07-2017 [18:59] - Imć Waszeć | Link:

W ramach komentarza:

"Często jeżdżę po Polsce i zadają mi pytanie. Czy będziemy w zgodzie z ..., czy z ..., czy z ..., czy z ....
Co to was obchodzi. Wy macie być razem w całej Polsce.
"

https://www.youtube.com/watch?...