Atak na premier Szydło po wystąpieniu w Auschwitz

Sankcje nałożone na Polskę za nieprzyjmowanie imigrantów? - nie, to nie działa. Tego nie podbijamy, bo to nieskuteczne. Ale mamy świeżutką wypowiedź premier Beaty Szydło z byłego niemieckiego obozu w Auschwitz, w której mówi między innymi o tym, że dziś, w tych niespokojnych czasach, Auschwitz, to wielka lekcja, że trzeba  uczynić wszystko, aby chronić życie i bezpieczeństwo swoich obywateli. Wystąpienie miało miejsce  w 77 rocznicę pierwszego transportu 728 Polaków do obozu. Dla czyhających to oczywiste, że Beata Szydło nawiązała  w ten sposób do uchodźców, a więc wykorzystała  Holocaust, żeby załatwiać swoje brudne pisowskie interesy w sprawie nieprzyjmowania spragnionych naszej cywilizacji i kultury imigrantów. Adres oczywisty - USA. Uruchamiamy na miejscu falę nagonki i oburzenia w sieci i już po kilku godzinach na stronach internetowego wydania "Washington Post", Vanessa Gera,  korespondentka AP relacjonuje, z jak wielką falą krytyki spotkała się wypowiedź polskiej premier.* Pod tekstem, przynajmniej na razie, jeden komentarz - z Polski, krytykujący...  Tomasza Lisa -  chyba za jego wpisy na ten temat. I rzeczywiście, dyżurny czujny o wystąpieniu premier wyprodukował 8 tweetów, ale na polskim TT. Temat podejmuje - co chyba nikogo nie dziwi - Radosław Sikorski, który w odpowiedzi na tweet "Poszło w świat" pisze, że "potem mogą sobie wydawać setki milionów na promocję Polski". Krótki zabieg, szybki efekt, machina działa. Warto dodać, że informacja korespondentki AP była umiarkowana jak na amerykańskie MSM (mainstream media). Jak to komentować? Czy w ogóle komentować?

Być może premier Szydło miała na myśli zagrożenia jakie wiążą się z rosnącą falą terroryzmu, być może. To znaczy, że nie ma dziś zagrożenia prawdziwą wojną cywilizacji? Że ludzie się nie obawiają radykalnego islamu? Że każdy huk, strzał w zachodniej metropolii wywołuje panikę, że panuje strach, że we Francji jest stan wyjątkowy? Że to jedno zdanie polskiej premier (w wersji "Newsweeka" pisowskiej) jest nadużyciem pamięci ofiar Holocaustu, ale przecież i polskich ofiar? Zagrożenie globalnym konfliktem jest realne, zagrożenie jeszcze większym nasileniem się ataków terrorystycznych jak najbardziej prawdopodobne. Polsce nie udało się obronić w 1939 roku własnych obywateli przed masowymi mordami, Europa nie uchroniła  Żydów od zagłady dokonanej przez niemieckich zbrodniarzy. Z wystąpienia premier Beaty Szydło w Auschwitz odczytano to co chciano odczytać, bo celem jest zniszczenie rządu Prawa i Sprawiedliwości za wszelką cenę. Do tego bezprzykładnego nadużycia i wyjątkowo obrzydliwej manipulacji dołączyli  Donald Tusk i Grzegorz Schetyna. Zdaniem Tuska "takie słowa, w takim miejscu nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera"**, a dla Schetyny to hańba***. Pod artykułem w "Washington Post" jeden komentarz, a w Polsce setki obrzydliwych wpisów, których nie da się w ogóle cytować. Taką mamy teraz narrację. Do Prawa i Sprawiedliwości musi dotrzeć jasny sygnał: od 10 czerwca br  jesteśmy na wyższym, jeszcze bardziej perfidnym poziomie wojny politycznej  o przyszłość  Polski.             

*https://www.washingtonpost.com...

**https://twitter.com/donaldtusk...
***https://twitter.com/Schetynadl... 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

14-06-2017 [22:26] - Dorota M | Link:

Trzeba mieć nie wiem jak pokręcony umysł, żeby tak, jak Tusk zrozumieć wypowiedź pani Premier. Zresztą nie ma sie co dziwić. jeszcze zanim ktoś z rzadzących sie odezwie, banda zdrajców, wpiera im coś, co nie miało miejsca. Trzeba wspierać panią premier i naszych ludzi bardziej aktywnie. Lewacy z UE na zbyt wiele sobie pozwalają wobec Polski.

Obrazek użytkownika ilona

15-06-2017 [10:16] - ilona | Link:

Oj działa lewacka machina działa, łeb bluzgającej hydry dyszy i  ma się   dobrze.
Wczoraj-salon fryzjerski(ja "lokowana",)
cytat(wypowiedziane przez właścicielkę na głos ):
 nie oglądajcie TVP , bo pan prezes TV zamknął "Jaka to melodia" ,zwolnił pana Janowskiego i chce,aby  śpiewać pieśni patriotyczne.
Ojejeku-odezwały się oburzone głosy, taki fajny program , ten PIS to jest ......... 

poszło, poszło ,że głupota-mniejsze znaczenie ,że  PIS jest.........................

Sądzę ,że Pani właścicielka  "salunu" ( choć loki moje kręci świetnie) nic nie wie o wytrzebieniu przedwojennej elity ,nic nie wie o aneksji Polski przez obcy kapitał, nic nie wie jak żył i jak umarł Maksymilian Kolbe( w tymże  obozie) .
Gdy naród"ciemny" od dziesięcioleci i mózgi wypatroszone to do pustki , dobrze im  wrzucić proste   emocje i wychodzi narzędzie polityczne zwane rozrywką .

 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

15-06-2017 [22:30] - Zygmunt Korus | Link:

Kapuściane głowy.
Przesłuchałem kilka razy wystąpienie pani Premier i nijak nie umiem się doszukać w jej słowach tego, co się w łże-me(n)diach w Polsce i za granicą BS imputuje. Prezydent i Rząd stawiają na fakty i monumenty, które już wytrącają i będą to czynić jeszcze bardziej, bo trwale, narrację, że Polacy to antysemici - stad takie aj-waj!!! Odnośnie terenów, o których dobrze wie, co mówi autorka wypowiedzi, bo jest stamtąd, to dodam od siebie, że w okolicach Oświęcimia pamięć dymów nad Birkenau ma się nadal na talerzu... Tam są pola, na których rośnie wyjątkowo dobrze kapusta. Sam się raz nabrałem na te dorodne główki. Tylko spróbujcie ją zakisić - szara maź na wierzchu wylezie tak obrzydliwa, że już na sam widok nikomu nie chciałoby się tego nawet skosztować, by sprawdzić, co się stało... Wiem, wiem, tam skażenie gleby jest od zakładów chemicznych - tylko ludzie jakoś tak o paleniu zwłok lepiej pamiętają... I dobrze!