Wspólna przyczyna dwu form wynaturzonej nienawiści

Od pamiętnych wyborów 2015 z przerażeniem obserwowałem narastającą nienawiść opozycji totalnej do nowej władzy Prawa i Sprawiedliwości, która w ostatnich dniach osiągnęła już tak drastyczną formę, że tylko czekać, aż jakiś nowy Cyba zbrodni się dopuści, albo ludzie podjudzeni przez opozycję podpalą Polskę. I nie waham się powiedzieć, że jest to polityczny "terroryzm".

Wynaturzonej nienawiści doświadczyłem również osobiście. Mam na myśli pozornie tylko banalny problem, jakim są nienawistne dąsy profesorskich celebrytów uniwersyteckich. Podam konkretny przykład. Gdy po tragedii smoleńskiej założyłem prawicowy blog w kontrze do zwijających Polskę rządów Platformy Obywatelskiej, salon naukowy podwawelskiego Krakówka, z którym do roku 1989 byłem blisko zaprzyjaźniony - vide: http://salonowcy.salon24.pl/47..., uznał to za niewybaczalną zdradę i wydał na mnie swoisty „wyrok śmierci”, zaś dawni Przyjaciele za sprzeniewierzenie się sakramentowi poprawności politycznej obłożyli mnie klątwą ostracyzmu i zmowy milczenia. Nigdy nie wyobrazicie sobie Państwo, jak irracjonalnie wynaturzoną nienawiścią, dosłownie z dnia na dzień, zapałali do mnie moi dawni Przyjaciele jedynie za to, że opowiedziałem się publicznie po prawej stronie polskiej sceny politycznej. Do dziś, na mój widok czerwienieją, jak indory i prychają, jak to mają zwyczaj czynić wiejskie baby na widok cudaka, co to w gaciach łazi po wsi. Więc, jeśli mnie, skromnego blogera tak obłąkańczo nienawidzą to spróbujcie sobie Państwo tylko wyobrazić, co muszą czuć w stosunku do prezydenta Dudy i ministra Ziobro, którzy byli ich studentami? O nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego nawet nie wspominam. Co się dzieje w duszach akademickich beneficjentów okrągłego stołu, którym się przez kilka dekad wydawało, że posiadają wyłączność na wszelkie racje oraz wiekuiste prawo do piastowania kluczowych stanowisk w państwie  i jego wymiarze sprawiedliwości?!

Drugi rodzaj nieludzkiej nienawiści to terroryzm zrodzony z pobudek religijnych.

Ktoś może powiedzieć, że jest duża różnica między nienawiścią, którą obdarzają mnie dawni przyjaciele, a tą, która każe zabijać na oślep. Na razie tak. Ale jako rzetelny prawicowy bloger poszedłem kiedyś na krakowski Rynek, gdzie odbywał się protest KOD-u i wszedłem w tłum protestujących. Nie mogę podać nazwisk z obawy o konsekwencje procesowe, ale widziałam na własne oczy, jak z minuty na minutę niebezpiecznie się w swej masie nakręca to towarzystwo moich byłych znajomych. Zdawałoby się poważni ludzie, politycy, artyści, biznesmeni, a nawet naukowcy mieli taką nienawiść wypisaną na twarzach, że w pewnym momencie musiałem się wycofać, bo mnie rozpoznali. Oszczędzę wam cytowania epitetów, jakie leciały pod moim adresem. Tak to się zwykle zaczyna, a potem przeradza się w to, co się działo w Niemczech w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Chciałbym, żebyście mogli zobaczyć te wykrzywione z nienawiści twarze, a zrozumielibyście wtedy, że to może się bardzo źle skończyć. A opozycja nadal się odgraża, że wyprowadzi ludzi na ulice miast i miasteczek.

Od paru godzin staram się zrozumieć ile musiało być nienawiści w głowie terrorysty, który pozabijał niewinne dzieci na koncercie Ariany Grande w Manchesterze, a oglądając relację z tego strasznego zamachu zastanawiałem się od wczesnego rana, co może być przyczyną tak wynaturzonej nienawiści?

Aż sobie przypomniałem, że w sobotę miałem spotkanie klasowe z okazji 55-lecia matury, które rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele św. Wojciecha, na krakowskim Rynku. W czasie Mszy, bardzo już sędziwy ksiądz przypomniał nam, że od Niedzieli Bożego Miłosierdzia jest czytana w Kościołach wizjonerska Ewangelia św. Jana, której taki oto fragment nam przeczytał, cytuję:

"Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał, jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. Ale to się stało, aby się wypełniło słowo napisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu. Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On będzie świadczył o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku...", koniec cytatu.

Mam nadzieję, że powyższe słowa dotrą, choćby do maleńkiej garstki nienawistników siejących zło w naszej Ojczyźnie.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)


 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

23-05-2017 [09:46] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Islamscy bojownicy zamieścili w internecie film z publicznej egzekucji katolickiego księdza w Syrii. Obcięli mu głowę, którą później podrzucał wiwatujący tłum. Śmierć 49-letniego Francois Murada potwierdził Watykan. Rebelianci oskarżyli franciszkanina o wspieranie reżimu Assada. 

NA ŚWIECIE OSŁUPIELI! SYRYJSKI REBELIANT ZJADŁ SERCE WROGA>>

A to tylko to...co "wolne" media w UE przez nieuwagę przepuszczą...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-05-2017 [10:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Tak. To skandaliczne, że media europejskie w takich przypadkach milczą, a nasze rodzime też się na te tematy przesadnie nie rozpisują.

Dziękuję za komentarz i pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika wilniuk

23-05-2017 [18:41] - wilniuk | Link:

Coś się zmieniło, Pan Krzysztof dziękuje i pozdrawia Pana Tarantogę, i dobrze, obaj Panowie spuścili i tak trzeba.  Tylko wspólnie można coś dobrego zrobić, a jest wiele do zrobienia.  Pan Janusz z Gdyni napisał "Czy nie przebrała się miarka ?"  Polecam ten blog ku rozwadze i podjęciu decyzji działania . 
     Dziękuję Panu Krzysztofowi za obronę przed ocena pana HH, Wilniuk to klon, no i dobrze, to dla mnie zaszczyt a nie obelga. 
     Pozdrawiam z uszanowaniem Pana Krzysztofa. 

 

Obrazek użytkownika Teofila77

23-05-2017 [10:30] - Teofila77 | Link:

"Nienawidzili mnie bez powodu" - oto istota najgorszej nienawiści. Najgorszej, bo jak powodu nienawiści nie można usunąć, bo go przecież nie ma, to co zostaje nienawistnikom? No właśnie tylko usunąć podmiot tego niszczącego uczucia: Chrystusa i ludzi, którzy w niego wierzą. Ale ci nienawistnicy nie wiedzą, że i tak będą opanowani przez to destrukcyjne uczucie, gdyż najbardziej oni nienawidzą samych siebie. To jest samobójcza nienawiść.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-05-2017 [11:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Teofila77

Bardzo serdecznie Pani dziękuję za ten mądry komentarz.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Teofila77

23-05-2017 [12:30] - Teofila77 | Link:

Ja także pozdrawiam :-)
Bogumiła K.M.

Obrazek użytkownika Florentyna

23-05-2017 [20:16] - Florentyna | Link:

 A w Panu Krzysiu nie narasta przypadkiem jak już nie totalna nienawiść do opozycji, to jakaś nerwica natręctw, albo cóś? Kolejny już raz Pan Krzysio wylewa  (widać skopiowane z poprzednich swoich tekstów) żale na krakowskich profesorów UJotu Jagiellońskiego. Znowu wypisuje o prychaniu tychże profesorów na jego widok na krakowskim Rynku Gł., co napawa go  lękiem o życie swoje , które może być narażone na atak jakiegoś psychola paranoicznego, jak ów Cyba przed laty, znowu dzisiaj chętnie przypominany (nie tylko przez Pana Krzysia). Tu nie mogę się powstrzymać, żeby znowu czytelnikom Pana Krzysia nie przypomnieć ów jakże wstrząsający opis zachowania wobec Niego  krakowskich profesorów :
Do dziś, na mój widok czerwienieją, jak indory i prychają, jak to mają zwyczaj czynić wiejskie baby na widok cudaka, co to w gaciach łazi po wsi.
I przestroga Pana Krzysiowa o rodzącym się nazizmie w Polsce w wykonaniu totalistycznej opozycji: tylko patrzeć jak se Schetyna z Petru wąsika adolfowego zapuszczą.
A gdzież to Pan Krzysio widział  te potwornie wykrzywione z nienawiści twarze  demonstrujących na ulicach polskich miast: sam tyż demonstrował czy tylko widział w narodowej TVPiS ?
I wreszcie część bardziej duchowa: fragment Ewangelii św.Jana  o nienawiści jako przestroga dla totalistycznej opozycji polskiej:
Nienawidzili Mnie bez powodu. Tu zapewne jako "Mnie" należało by wstawić imię i nazwisko tego, który regularnie od lat wielu co miesiąc  ze  słynnej drabinki przypomina kto gdzie stał, kto jest gorszego sortu, a kto paniskami, czyje twarze świadczą o specjalnej trosce, kto ostentacyjnie trzyma w rękach  symbol nienawiści i głupoty (czyli kwiaty, z których zazwyczaj robi się wiązanki ślubne) i t.d., i t.. etc.
 Tą razą to byłoby na tyle. Tera czekam na paniom Xene,żeby mię błendy wytkła.

Obrazek użytkownika spike

24-05-2017 [00:20] - spike | Link:

co tam błędy, jak w nich rozumu nie ma :(

Obrazek użytkownika xena2012

24-05-2017 [19:58] - xena2012 | Link:

Dobry wieczór ,dobry wieczór szanowna Pani.Ja dziś nie o błędach tylko o Pani krótkiej pamięci .Przecież wykrzywione z nienawiści twarze mozna oglądać co miesiąc pod Wawelem jak obrzydliwa zgraja daje upust własnej nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego.Może warto też wspomnieć o zajsciach na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie gdzie pijana tłuszcza lżyła przed sześciu laty zmarłego prezydenta,sikała do zapalanych zniczy,gasiła papierosy na modlących się.Pan Tusk nazwał to radosnym happeningiem ,Pani też?

Obrazek użytkownika spike

24-05-2017 [00:23] - spike | Link:

jak Pan już pisze o nienawiści, to w pierwszej kolejności Pan by musiał się jej pozbyć, by komukolwiek wytykać,  inaczej to pustosłowie.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Zofia

24-05-2017 [19:26] - Zofia | Link:

W moim parafialnym kościele,ksiądz powiedział krótkie,ale  jakież wymowne zdanie "Gdyby nie było wiary,to by się ludzie pozabijali".Tak, właśnie skończyła się Wiara (bo nowocześni tzw.europejczycy nią wzgardzili i dalej gardzą) to zaczął się terroryzm i zabijanie.