Dlaczego sprzyjam nowej władzy?

Oto moja odpowiedź na pytanie postawione w tytule:

Bo wierzę, że jeśli tej nowej władzy się uda będę mógł na zawsze zapomnieć o tym, co pisałem w lutym 2015 dla Gazety Obywatelskiej Solidarności Walczącej (nr 81) - vide: 
http://www.ngopole.pl/2015/01/31/krzysztof-pasierbiewicz-to-juz-nie-moje-miejsce-i-nie-moi-ludzie/
o tym, jak się czułem pod rządami Donalda Tuska i Ewy Kopacz, kiedy zanosiło się na to, że Platforma będzie rządzić wiecznie, cytuję:

Urodziłem się pod sam koniec wojny i tak sobie myślę, że przez te wszystkie lata, jako Polak nigdy nie byłem we własnej Ojczyźnie do końca szczęśliwy. Więc nasuwa się logiczne pytanie dlaczego, choć miałem ku temu rozliczne okazje nie zdecydowałem się poszukać szczęścia poza granicami kraju? Wytłumaczenie jest proste. Tak mnie wychowano w domu. Bo choć we wczesnym dzieciństwie komuniści zamęczyli mi Ojca, a Matka w kilka lat później na śmierć się zaharowała by nas z bratem wychować, choć przebiedowałem okres studiów a decydując się na pracę na uczelni wiedziałem, że nie mam szans na dorobek finansowy, bo za żadną cenę nie zagram w jednej drużynie z czerwonymi, do głowy mi nie przyszło by porzucić ziemię, na której przyszedłem na świat.

Bo za komuny Polacy byli paradoksalnie po stokroć bardziej zbratani niż teraz, kiedy nas Pan Bóg pokarał wolnością rynkową i rządami intelektualnie nowobogackich prawdziwków. I zaryzykuję karkołomną tezę, że już nigdy potem nie byliśmy tak radośni, jak wtedy, kiedy polski pieniądz nic nie znaczył, więc zdesperowani rodacy oddawali się instynktownej beztrosce niebojących się jutra ludzi szczęśliwych chwilą.

Pamiętam, że czuliśmy się wtedy na uczelni jak w rodzinnym domu i z utęsknieniem wspominam jak silne, bliskie i serdeczne były wówczas więzi między nami i wszyscy byli pogodni, choć nie było tlenu. I coraz częściej boleję nad tym, gdzie się podziały nasze ówczesne idee, zażarte Polaków rozmowy na tematy nie tylko zawodowe, lecz również problemy hierarchii wartości, moralności, etyki etosu akademickiego i przyzwoitych postaw życiowych. Ileż w nas było wtedy żaru do arcyciekawych dysput, polemik i odważnej wymiany stanowisk. A wszystko przy winie patykiem pisanym i koreczkach z żółtego sera, posypanych mieloną papryką.

Niestety, o ironio! po roku 1989 wszystko to szlag trafił, a w wyścigu szczurów po pieniądze, które raptem się stały najwyższą wartością ludzie zaczęli się wzajemnie podgryzać i nie lubić, a widmo utraty pracy za sprzeniewierzenie się rygorowi poprawności politycznej sprawiło, że zamknęli się w sobie i przestali ze sobą rozmawiać bojąc się własnego cienia. Że najbardziej opłacalną stała się tchórzliwie zachowawcza postawa wobec promowanej przez państwo i postępującej w zastraszającym tempie demoralizacji i brutalnie deptanego przez władzę politycznego obyczaju.

Dlatego po osiągnięciu wieku określonego ustawą bez żalu pożegnałem się z uczelnią.

Widząc, co się dzieje z Polską założyłem blog by w miarę swoich możliwości uświadamiać ludziom dziejące się zło, które upatruję w odhumanizowanych pryncypiach Trzeciej RP, która podzieliła ludzi na „lepszych” od „gorszych”. Bo nikt nie zaprzeczy, że choć po wierzchu Polska wypiękniała, jesteśmy już formalnie wolni i żyje się wygodniej, to jednak coś jest nie tak, bo państwo rozmyślnie szczuje obywateli przeciw sobie, co skutkuje hamującym postęp syndromem wszechobecnej nienawiści i nieżyczliwości pokrętnie „zdrową konkurencją” nazywanym. Z obrzydzeniem i pogardą patrzę, jak po tym, gdy na blogu opowiedziałem się publicznie po prawej stronie sceny politycznej niektórzy moi znajomi znienawidzili mnie zwierzęco jedynie za to, że mam inne poglądy niż oni.

Lecz najgorsza jest odbierająca poczucie bezpieczeństwa świadomość, że państwo na każdym kroku chce obywatela oszukać, a jeśli samo tego nie czyni to daje przyzwolenie by ludzi przy każdej możliwej okazji rolowano. Że każda z państwowych reform przeprowadzonych w III RP zawierała w sobie pułapkę dla jakiejś grupy społecznej, że wszelkie negocjacje rządu ze związkami zawodowymi były z założenia nieuczciwe, że prawo nie broni oszukanych lecz oszustów, a za każdą medialną, telefoniczną lub listowną ofertą, czy to PZU, telekomunikacji, jakiegoś funduszu bądź banku, kryje się podstęp by obywatela zrobić w konia, czego modelowym przykładem jest tragedia ludzi, których nabito w butelkę zachęcając do brania kredytów we frankach szwajcarskich.

I żadnej nadziei na lepsze, bo obecne państwo z premedytacją daje przyzwolenie na usankcjonowaną prawnie bezkarność oszustów, których ofiarami padają najczęściej bezbronni ludzie starzy, nierozumiejący bezdusznie szalbierczych krętactw zapisanych drobnym druczkiem na podsuwanych im podstępnie do podpisania umowach. O programie cichej eutanazji Narodowym Funduszem Zdrowia nazywanym nawet nie wspominam.
Żadnej dobrej wiadomości. Tylko: zabili, zgwałcili, ukradli, przekręcili, zmanipulowali, omamili… i tak dalej.

I choć miłość do Ojczyzny wyssałem z mlekiem Matki, która od małego dziecka także mnie uczyła, iż sekretem życiowego komfortu są starannie dobierane miejsca i ludzie coraz częściej myślę, że gdybym był młodszy, to na czas panoszenia się nad Wisłą banksterskiej Trzeciej RP wyjechałbym z mojej ukochanej Polski, która póki, co nie jest moją…”, koniec cytatu.

Mam nadzieję, że tamte ponure czasy już nigdy nie wrócą. Szczególnie w dniu, kiedy bezczelna Platforma Obywatelska zgłasza wobec rządu nowej władzy votum nieufności.

Pragnę wszakże zaznaczyć, że jako rzetelny bloger prawicowy, nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż Platformie.

Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-03-2017 [23:48] - HenrykHenry | Link:

W zwiazku z tym ze pomimo ostrzezen i sugesti w dalszym ciagu podpisuje sie pan pod swoimi watpliwej uczciwosci wpisami ..."Krzysztof Pasierbiewicz (Akademicki Klub Obywatelski (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie) , zwroce sie do zarzadu AKO im. L.Kaczynskiego , do Przew. Pana Prof.dr.hab. Ryszarda Kantora oraz do sekretarza Pana dr. inz. Janusza Opily z prosba o wyjasnienie czy tresci zawarte w pana wpisach umieszczone na tym oraz wielu innych portalach internetowych sa tresciami czy pogladami zgodnymi z tymi ktore prezentuje AKO im. L.Kaczynskiego i czy jest na to zgoda Zarzadu by swoje prywatne poglady pana byly podpisywane imieniem tej wspanialej spolecznej inicjatywy jaka jest AKO im.L.Kaczynskiego.
Ktos niezorientowany moglby pomyslec ze opinie wyrazane na tym blogu , blogu Krzysztofa Pasierbiewicza , sa opiniami AKO lub co najmniej z nimi konsultowane.
List ten zostanie tez podany do publicznej wiadomosci.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [11:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"List ten zostanie tez podany do publicznej wiadomości..."
------------------------
Mam nadzieję, że ten list podpisze Pan pełnym i prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

PS. Nie jest Pan pierwszym podejmującym taką inicjatywę, więc jestem spokojny

Krzysztof Pasierbiewicz

PS. Identycznymi groźbami straszono z początkiem lat pięćdziesiątych mojego Ojca Akowca, którego w roku 1952 wykończyła ubecja. Jak widać te same metody i wzorce.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

18-03-2017 [20:56] - HenrykHenry | Link:

Po pierwsze ja tylko zaprotestowalem przeciwko uzywaniu w podpisie miana AKO .

Pan odpowiedzial histerycznie ...

Pana samokompromitacja jest mi najzwyklej obojetna i moze pan tu pisac rozne historyjki wyssane z palca . Pisac tak ale podpisywac sie imieniem stowarzyszenia ktore ma calkiem inne cele i idee w swoim zalozeniu juz nie.  Dlaczego ?! ... jest pan po prostu osoba ktora tylko i wylacznie moze osmieszyc i zdyskredytowac ta inicjatywe.
Moglbym tu przytoczyc szereg faktow  ktore wskazuja na to ze pana tu deklaracje o "wspieraniu" czy tez trosce o powodzenie naprawy Polski sa falszywe i szkodliwe. Pod przykrywka "troski" i jak pan to pokretnie tlumaczy konstruktywnej krytyki atakuje pan caly czas oboz obecnie rzadzacy. 
Przykladem niech bedzie pana niezwykle prostackie chamskie atakowanie , Przew.Klub.Parl.PiS i v-ce Marszalka ASejmu P.Posla Terleckiego. Tych przykladow jest az nadto i jest tez jeszcze jedno co absolutnie prowadzi do kompromitacji pana i ludzi pana wspierajacych. To jest pana przeszlosc kojarzona z calkiem inna opcja  , innymi ludzmi.

Pisze pan ...
)))-; Identycznymi groźbami straszono z początkiem lat pięćdziesiątych mojego Ojca Akowca, którego w roku 1952 wykończyła ubecja. Jak widać te same metody i wzorce.(((

to swiadczy o pana strachu , panice ... chce pan za kazdym razem uchodzic za kogos kim nie jest legitymizujac sie rzekomymi zaslugami swojego ojca. Czy powtorzylby pan te wszystkie opowiesci o ojcu ktorego zameczyla UBecja wobec osob , rodziny s.p. Lagana ?!

Ja zapytalbym , UBecja czy alkohol wykonczyl ... prosze otrzezwiec panie Pasierbiewicz 
Juz raz pisalem ze to jakis "niezwykly przypadek" by UBecja odwozila do szpitala "przesluchiwanego" bo im sie w czasie przesluchania poczul gorzej ... no chyba ze Bartoszewski , on tez zostal wypuszczony z Auschwitz ze wzgledu na zly stan zdrowia.

Ale to jak powiedzialem , to pana autokompromitacja.
Natomiast majac na uwadze to co pan pisze ze Zarzad czy czlonkowie AKO byli juz powiadamiani o pana "blagierstwie" i nie zostala powzieta zadna reakcja , nie sadze ... Jestem za to gotowy napisac bezposrednio do Posla Terleckiego (raz juz ukrocil te "kandydature" na zbawce) oraz do Prezesa J.Kaczynskiego z prosba o upomnienie sie o godnosc i wartosci wsrod czlonkow AKO Krakow. Podajac naturalnie przyklady z pana blagierskiej dzialalnosci.

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-03-2017 [20:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Sorry, ale Pan jest chory.

Obrazek użytkownika Lektor

17-03-2017 [23:48] - Lektor | Link:

Przepraszam pana bardzo, ale albo pan robi z czytelników wariatów, albo robi pan z siebie wariata ?!  Dnia 14.03.2017 pisze pan „Rząd Beaty Szydło musi odejść! Przelała się szala goryczy”, a dzisiaj pisze pan, że pan sprzyja nowej władzy.  Nie będę tej pańskiej twórczości  komentował, bo moje nerwy tego nie wytrzymają.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [10:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

Wariata zrobił z siebie Pan, gdyż podejrzewam, że przeczytał Pan tylko podstępny tytuł notki nie czytając jej treści.

PS. Przy okazji informuję, że za tę notkę dostałem wiele podziękowań o prominentnych przedstawicieli nowej władzy.

Obrazek użytkownika Lektor

19-03-2017 [00:15] - Lektor | Link:

Gupek nic nie rozumie. Chodzi mi nie o tą notkę, ale o różnice pomiędzy dwoma ostatnimi notkami. Pan jesteś pozbawiony logicznego myślenia, albo piszesz pan kłamstwa nad którymi pan nie panuje. 

Obrazek użytkownika marsie

18-03-2017 [00:24] - marsie | Link:

"Pragnę wszakże zaznaczyć, że jako rzetelny bloger prawicowy, nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż Platformie". No proszę, a są tu paskudnicy, którzy twierdzą, że autor żadnego zdania prawdziwego nie napisał!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [11:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@marsie

Dziękuję za wsparcie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Tarantoga

18-03-2017 [09:22] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Dwa zdania napisane "od siebie",a potem... po raz n-ty...CV Pasiebiewicza upiększone i umalowane,to już ma na dysku...i tylko kopiuj i wklej.
Po starej znajomości...gdy się ma skleroze,to trzeba sobie w domu rozwiesić kartki z ostrzezeniem: "nie zapomnieć oddychać,bo będzie źle"
I stosowny wiersz A.Waligórskiego.

"PIERWSZE POWAŻNE OSTRZEŻENIE
Ot, zmartwienie i zgroza: 
Wchodzi ciocia skleroza 
Ukradkiem pod czyjś dach, 
Gość siada do obiadu 
A ona go od zadu 
Zachodzi i w łeb trach! 
I spójrzmy, co się dzieje? 
Facet cały sztywnieje, 
Oczy mu stają w słup, 
A ciocia grubą laską 
Macha, i jeszcze raz go 
W wierzchołek czaszki łup! 
Gość popada w amnezję, 
Zupy do końca nie zje, 
Wstaje, biegnie do drzwi, 
Wraca, siada, coś bąka, 
Wreszcie w obrus siąka 
Śmiejąc się: - Hy hy hy!!! 
Następnie na szwagierkę 
Wylewa salaterkę 
I potok brzydkich słów, 
I wyjąwszy dwururkę 
Krzyczy: - Tę wodną kurkę 
Zastrzelę z obu luf!!! 
Tu świadomość mu wraca, 
Gość po głowie się maca 
Obrzuca wzrokiem dom, 
A widząc trwogę gości 
Udaje, że to dowcip 
Mówiąc: - Kaj my to som? 
Więc nastrój się odpręża, 
Żona całuje męża, 
A żonę pieści mąż, 
Lecz skleroza przez kuchnię 
Znów wchodzi i jak buchnie!!!! 
... i tak już będzie wciąż! 
Hej, czyś cieć, czyś dygnitarz, 
Też cię kiedyś przywita 
Zacna ciocia skleroza 
I też ci da po głowie, 
Więc żyj z ludźmi jak człowiek 
I nie bądź taki kozak!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [11:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Tarantoga.

Panu już dziękujemy. Panie Tarantoga!

Obrazek użytkownika gorylisko

18-03-2017 [10:08] - gorylisko | Link:

qrka wodna, Szanowne koleżeństwo zdziwione ? dla mnie drrrrr jest właśnie drrrr bo jest jak bolek, za a nawet przeciw... no i wypisuje tutaj farmazony o lotnikach wąskotorowych i marynarzach podziemnych... a i plusów dodatnich i plusów ujemnych jest u niego dostatek...proszę go traktować poważnie ale bananem...może być zapiekany w cieście ;-)... banan znaczy się nie drrrr... ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [11:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Panu już dziękujemy. Panie gorylisko!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [11:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

Drodzy Goście i Komentatorzy mojego blogu! (z wyłączeniem trolli)

Furia, z jaką poza nielicznymi przypadkami zawsze ta sama grupa trolli zaatakowała autora niniejszej notki pokazuje, że opozycja totalitarna i jej zadaniowi doktrynerzy nie odpuszczają, a wręcz odwrotnie wzmagają swoje działania w bezpardonowym niszczeniu każdej inicjatywy wspomagającej nową polską władzę reprezentowaną przez rząd Beaty Szydło oraz prezydenta Andrzeja Dudę.

Dlatego proszę wszystkich rzetelnych i uczciwych komentatorów o ignorowanie komentarzy dodawanych przez tych prowokatorów i trzymanie się zasady nie karmienia trolli.

Ignorowanie komentarzy tych destruktorów jest naszą najlepszą i najskuteczniejszą bronią.

Nicków rzeczonych trolli nie wymieniam licząc na inteligencję komentatorów.

Z góry dziękuję za spełnienie mojej prośby
Krzysztof Pasierbiewicz (autor notki)

PS.
Warto przeczytać wszystkie komentarze, żeby się przekonać, do czego jest zdolna totalna opozycja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oraz jak niski poziom intelektualny prezentuje.

Po opublikowaniu tej prośby zapewne ponownie odezwą się troille, co powinno Państwu ułatwić ich zidentyfikowanie.

Obrazek użytkownika spike

18-03-2017 [11:51] - spike | Link:

"Furia, z jaką grupa trolli zaatakowała autora niniejszej notki pokazuje, że opozycja totalitarna i jej zadaniowi doktrynerzy nie odpuszczają,......"

tu Pan grubo przesadził, proszę wskazać jakikolwiek cytat, że atakowana jest treść tekstu, ja widzę tu tylko i wyłącznie niedowierzanie w Pańskie "szczere intencje", co też od dawna, nie tylko na tym portalu dają Panu do zrozumienia, jak choćby zbieżność "konstruktywnej krytyki" z ujadaniem totalniaków, a już szczególnie z inicjatywy TW lewactwa ze Szkła czy TVNu, co skutkuje poklaskiem tejże V kolumny, adwokat na sali rozpraw broni swego klienta, poucza przed, Pan robi dokładnie odwrotnie, stąd często te nieprzychylne wpisy.
Pzdr.

PS
Jestem przekonany, że wielu tu piszących podobnie jak Pan, nie chce powrotu poprzedniej ekipy, ja też nie wyobrażam sobie, by korupcyjna szajka o charakterze antypolskim, znowu rządziła, ale znając szczególną słabość Polaków, że po szkodzie dalej są głupi, wszystko jest możliwe.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [15:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Co do Post Scrtiptum ma Pan moją pełną zgodę. Zaś pierwsza część Pańskiego komentarza to chora podejrzliwość i jakieś kompleksy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-03-2017 [11:45] - RinoCeronte | Link:

Mój głęboki szacunek Panie Krzysztofie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [15:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@RinoCeronte

"Mój głęboki szacunek Panie Krzysztofie!..."
-----------------------
Dziękuję. Z mojej strony dla Pana równie głęboki szacunek, za to, że się Pan nie przestraszył, że Pana oplują za ten komentarz.

Obrazek użytkownika spike

18-03-2017 [11:59] - spike | Link:

PS
Pan kolejny raz popełnia ten sam błąd, zajmuje się krytykanctwem komentujących, nie szczędząc epitetów, zamiast podjąć jakąkolwiek dyskusję, by mimo to przeciągnąć przeciwników na swoją stronę.
Swoją drogą "naczelna" S24 chyba kolejny raz zrobiła swoich blogerów w "konia", mieli umożliwić komentowanie z pominięciem Pejsbuka, który jest już pod lupą władz, dalej jest jak było i "ani be, ani kukuryku", czy coś się zmieni, czy nie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [15:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"zamiast podjąć jakąkolwiek dyskusję..."
---------------------
Sęk w tym, że do podjęcia dyskusji jest potrzebny poważny dyskutant.

Obrazek użytkownika spike

18-03-2017 [16:44] - spike | Link:

"Sęk w tym, że do podjęcia dyskusji jest potrzebny poważny dyskutant."

no i koło się zamyka. Pan jak widać nie pojmuje idei blogowania, domyślam się, że podobnie podchodzi do każdej dyskusji, w której bierze udział, podchodząc do oponentów z góry założonym szablonem, jak nie "Rydzykowy" oszołom z kółka różańcowego, to znów ortodoksyjny pisowiec, do tego niekumaty itd. itp.
Przykre to, ale to Pan się nie nadaje na jakąkolwiek dyskusję, właśnie z braku powagi do poruszanych tematów.
Są ludzie, a mam też podobnych w rodzinie, co już parokrotnie pisałem, co nie tylko pisywali i krzyczeli, ale działali, poświęcili w wszystko co mieli dla Polski, życie, wolność, czy zostali deportowani z własnej Ojczyzny, jak mój krewniak, który mimo wszystko nie spoczął na laurach, a dalej się udzielał włączając w walkę Polonię USA z pomocą samego Prezydenta Reagana, a jednak rozmawiał z oponentami, stąd sukces Jego działalności.
Wielu ludzi zostało najzwyczajniej zaczadzonych przez poprzednią szajkę, jak i antypolskie media, trzeba ich przekonać, a nie frygać się i stroić fochy, wiem że to trudne, ale taka jest rola blogera.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [18:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"wiem że to trudne, ale taka jest rola blogera..."
------------------------
To nie jest trudne, wszakże pod warunkiem, że komentarze są racjonalne i pozbawione nienawistnej zjadliwości.

Obrazek użytkownika wilniuk

18-03-2017 [12:18] - wilniuk | Link:

Panie Krzysztofie, identyfikuję się z każdym zdaniem tego świetnego tekstu, przeżywałem tamte czasy identycznie choć w innym środowisku. Tak się żyło w PRL i potem (niestety)w III RP.  Półtora roku temu pojawiła się nadzieja, ale...    "Najbardziej opłacalną stała się tchórzliwie zachowawcza postawa..."  
   W PRL ryzykowano byt, zdrowie a nawet życie strajkując np. w stoczniach,   potem je rozwalono bez najmniejszego protestu tych samych ludzi !  Przecież tracili pracę, traciła Polska i - pokorna cisza.   Nie wiem, czy przy tak skundlonym społeczeństwie możliwa jest naprawa Rzeczypospolitej.  Dlaczego po tylu dowodach podłości a nawet zbrodni  POprzedników w sumie 40 % gawiedzi nadal ich popiera ?  A reszta ma wszystko w d...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [15:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@wilnium

"Nie wiem, czy przy tak skundlonym społeczeństwie możliwa jest naprawa Rzeczypospolitej..."
-------------------------
Również mnie to pytanie męczy.

Miło mi znów Pana gościć na blogu!

Serdeczności!

Obrazek użytkownika wilniuk

18-03-2017 [17:11] - wilniuk | Link:

Zaabsorbowany meritum swego wpisu zapomniałem wyrazić Panu mój głęboki szacunek i przekazać szczere pozdrowienia - przepraszam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [18:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@wilniuk

Najważniejsze jest nasze współmyślenie.

To ja chylę przed Panem czoła, że znalazł odwagę okazania mi wsparcia, kiedy inni wolą chować głowę w piasek.

Pozdrawiam Pana z wyrazami najwyższego szacunku,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika michnikuremek

18-03-2017 [15:06] - michnikuremek | Link:

Dlaczego sprzyjam nowej władzy?
Bo nie ma takiej partii na prawo od PISu, która jest zdolna wygrać wybory i przejąć władzę. Pytam zawsze tzw. antysystemowców, którzy nawołują do obalenia rządu PIS, bo ten wprowadza socjalizm (nie obniża podatków, wprowadził rozdawnictwo 500+ itp.): proszę mi podać nazwę partii, która przejmie władzę od PIS i wprowadzi w życie choć częściowo postulaty upeerowskie. Odpowiedzią zawsze jest milczenie albo wyzwiska.
Dobrze, obalmy rząd PIS. Premierem zostanie Schetyna, wicepremierem Petru, a ministrem spraw zagranicznych ta idiotka o podwójnym nazwisku......... "Żeby było jak było" - jak chce pewna antypolska reżyserka.....
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [18:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@michnikuremek

"Bo nie ma takiej partii na prawo od PISu, która jest zdolna wygrać wybory i przejąć władzę..."
-------------------------
Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Biedronka

18-03-2017 [16:07] - Biedronka | Link:

Urodziłam się później niż Pan ale komunę pamiętam i absolutnie nie pozwoliłabym sobie na twierdzenie jakie Pan popełnił. 
Weszłam bez problemu w "wolny rynek" tyle że to co Pan pominął to fakt, że po Okrągłym Stole i zwłaszcza w latach 90tych nigdy nie było wolnego rynku ;).
Polacy za komuny obawiali się donosów. Potrafili być radośni, tak jak potrafili robić dobre bajki dla dzieci, ale tacy są Polacy. 
To nie "wolny rynek" w Polsce był problemem ale fałsz i brak dekomunizacji. I negatywna selekcja do tzw. elit, która osiągnęła apogeum za czasów PO/PSL.

Popieram ten rząd bo realizuje najważniejszy dla nas postulat dekomunizacji struktur w wojsku - administracji bez którego nie ma szans na wolny rynek i prosperity wszystkich obywateli państwa polskiego.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [19:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Biedronka

"To nie "wolny rynek" w Polsce był problemem ale fałsz i brak dekomunizacji. I negatywna selekcja do tzw. elit, która osiągnęła apogeum za czasów PO/PSL..."
-----------------------------
Napisałem o tym kilkadziesiąt, jak nie kilkaset notek. Mówiłem też o tym na II Konferencji Naukowej nt. PRAWDA JEST NAJWAŻNIEJSZA zorganizowanej przez krakowski oddział Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w referacie pt. "Sanacja moralno etyczna i dekomunizacja warunkiem sine qua non by sprawy nauki polskiej ruszyły do przodu" w obecności Taty Pana Prezydenta - vide:

http://www.youtube.com/watch?v=7aXbax964Vo

Pozdrawiam Panią serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

Obrazek użytkownika spike

18-03-2017 [16:53] - spike | Link:

"UJAWNIAMY: Krzysztof Penderecki kontaktem operacyjnym kontrwywiadu
Dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” Piotr Nisztor opublikował na Twitterze dokumenty, z których wynika, że Krzysztof Penderecki był wykorzystywany przez Służbę Bezpieczeństwa ze względu na swoje częste wyjazdy zagraniczne.

Z notatki podpisanej przez zastępcę naczelnika wydziału „C” KWMO w Krakowie wynika, że Penderecki był „wykorzystywany operacyjnie” ze względu na swoje częste wyjazdy za granicę."

http://niezalezna.pl/94801-uja...
-------------------
jak naprawić Polskę?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [19:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"jak naprawić Polskę?..."
------------
Solidną i nieustępliwą pracą u podstaw.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

18-03-2017 [17:52] - Andrzej W. | Link:

Do Autora: w tytule wkradł się błąd. Powinno być: "dlaczego nie sprzyjam..."
Proszę nie dziękować.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-03-2017 [19:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Andrzej W.

"Do Autora: w tytule wkradł się błąd. Powinno być: "dlaczego nie sprzyjam..."
---------------------
Rozumiem próbę Pańską korekty, ale z Pańskich usług nie skorzystam.

Bez podziękowań,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

19-03-2017 [09:15] - Kazimierz Kozio... | Link:

Robi pan od lat dobra robote w blogossferze nieco innym spojrzeniem na rzeczywistosc niz typowe opinie pro-contra. Bywa ze daje sie pan prowokowac przez trolli ale prosze sie nie zrazac - wytrwalosci zycze.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-03-2017 [12:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Kazimierz Kozi...

"proszę się nie zrażać - wytrwałości życzęe..."
----------------
Spoko! Damy radę!.

Serdecznie pozdrawiam i słonecznej niedzieli Panu życzę
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2017 [08:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

Komentarze i dyskusje pod notkami są ważnym elementem publikowania na Naszych Blogach. Niestety po wprowadzeniu nowej odsłony portalu autor blogu praktycznie nie noże zarządzać komentarzami, a szczególnie banować trolli i złośliwych komentatorów, a także nie ma możliwości kasowania komentarzy oszczerczych.
W tej sytuacji walka z trollami lub złośliwcami (zawsze tymi samymi zresztą), którzy mogą wypisywać wszystko, co zechcą i śmieją się blogerom w nos staje się walką z wiatrakami, czego przykładem jest większość komentarzy, jakimi trolle zarzucają moje notki.
W tej sytuacji zaczynam się zastanawiać, czy jest sens blogowania na tym portalu.
W nadziei na odpowiedź pozdrawiam Administratorów portalu Nasze Blogi
Krzysztof Pasierbiewicz  
 

Obrazek użytkownika spike

20-03-2017 [09:57] - spike | Link:

Rząd musi znosić ataki trolli, złośliwców, totalnej opozycji, odpowiadać na najgłupszą krytykę, czy nawet "konstruktywną krytykę",

Panie "Kochany, Pan masz drobnomieszczańskie nawyki. Pan chciałbyś tak: mieć zimną wodę osobną, ciepłą osobno, szczelne rurki, kafelki, duperelki, kraniki, dywaniki, otóż cenzorstwo! i drobnomieszczaństwo z Pana wylazło."

a sam pod adresem oponentów, nie szczędzi słów w tym epitetów, nie ma lekko, jak się chce krytykować, być celebrytą, to trzeba mieć twardą skórę i wyjść naprzeciw z otwartą przyłbicą, Pan by chciał zachować tylko przychylne komentarze, by potem pisać, jakie to ma poparcie, podobnie jak nadużywa ilość wejść do swojej "propagandy sukcesu", celowo pomijając fakt, że w tej ilości są powtórzenia, jak nie przez Pana samego, to blogerów piszących komentarze jak i odpowiadając na nie i inne.
Trzeba się wziąć  w garść i nie mazgalić się na swym "wrednym losem", nie Pan jeden i nie ostatni. Jak S24 dotrzyma słowa, to będzie miał Pan swoje używanie na kim zechce :))))))
Pzdr.
 

Obrazek użytkownika spike

20-03-2017 [12:12] - spike | Link:

PS
zerknąłem na S24, gdzie po Panu wielu ujeżdża Pana jak "łysą kobyłę", jakoś nie napisał, że się wypisuje z tego portalu, a tutejszym portalu, gdzie jest dość spokojnie, Pan grymasi jak małe dziecko. Nie pozostaje Panu nic innego, jak znalezienie sobie takie blogowiska, gdzie będzie miał pełną kontrolę, gdzie można kasować wpisy do woli, a nawet samemu dodawać pod innym nickiem :)))))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2017 [18:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"zerknąłem na S24, gdzie po Panu wielu ujeżdża Pana jak "łysą kobyłę"..."
------------------------
Nie wielu, lecz jeden piszący po różnymi nickami.

"Pan grymasi jak małe dziecko..."
-------------------
Nie grymaszę, tylko coraz bardziej uciążliwe jest odpowiadanie cały czas tym samym "ortodoksom", których nazywam "trollami", choć prawdziwymi trollami nie są.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2017 [18:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

Pan nadal nic nie rozumie.

Obrazek użytkownika Resurgam

20-03-2017 [13:38] - Resurgam | Link:

Ja z kolei nie mogę się nadziwić,że przez tyle lat, a zwłaszcza po tylu wpisach  Pańskich z ostatnich miesięcy, jeszcze może Pan egzystować na tym portalu, wciąż tylko   jeszcze nie zeżarty, a tylko opluwany przez stale tych samych komentujących trolli-zośliwców, skądinąd zażartych proPiS-dzielców!  Nie wiadomo czy się cieszyć, że to jednak strefa wolnego słowa czy śmiać . Ale na pewno można się śmiać z Pańskich żalów, że Admin zablokował możliwość usuwania przez autora niewygodnych dla niego komentarzy, uniemożliwił zarządzanie tymi komentarzami i banowanie ich autorów! A gdzież Pan widział takie praktyki w internecie?!  Na takim portalu wstyd byłoby coś pisać, obciach i tyle! Jednak szkoda będzie, gdyby Pan urzeczywistnił swój zamiar wyniesienia się z tego blogu...   

Obrazek użytkownika Resurgam

20-03-2017 [13:43] - Resurgam | Link:

Ja z kolei nie mogę się nadziwić,że przez tyle lat, a zwłaszcza po tylu wpisach  Pańskich z ostatnich miesięcy, jeszcze może Pan egzystować na tym portalu, wciąż tylko   jeszcze nie zeżarty, a tylko opluwany przez stale tych samych komentujących trolli-zośliwców, skądinąd zażartych proPiS-dzielców!  Nie wiadomo czy się cieszyć, że to jednak strefa wolnego słowa czy śmiać . Ale na pewno można się śmiać z Pańskich żalów, że Admin zablokował możliwość usuwania przez autora niewygodnych dla niego komentarzy, uniemożliwił zarządzanie tymi komentarzami i banowanie ich autorów! A gdzież Pan widział takie praktyki w internecie?!  Na takim portalu wstyd byłoby coś pisać, obciach i tyle! Jednak szkoda będzie, gdyby Pan urzeczywistnił swój zamiar wyniesienia się z tego blogu...   

Obrazek użytkownika Biedronka

20-03-2017 [14:17] - Biedronka | Link:

?
Po pierwsze jestem od bardzo niedawna na tym forum co może zaświadczyć administracja.
Po drugie znalażłam bardzo ciekawy wątek marksistowski 
https://en.wikipedia.org/wiki/...

I nadal postuluję odebranie pewnym panom mandatu poselskiego wraz z biernym prawem wyborczym.

Firma Deloitt zawsze była w USA uznawana za "czerwoną"

Pozdrowienia dla "totalnej" i szacownego Starszego pana.

https://www2.deloitte.com/pl/p...

Obrazek użytkownika spike

20-03-2017 [14:39] - spike | Link:

"...wciąż tylko   jeszcze nie zeżarty, a tylko opluwany przez stale tych samych komentujących trolli-zośliwców, skądinąd zażartych proPiS-dzielców! "

ciekawe co naszemu Gospodarzowi bardziej odpowiada, "opluwanie" przez proPiS-dzielców, czy pochwały z poklepywaniem POjebańców ???
oto jest pytanie :)))))))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-03-2017 [18:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

No comment (language!)

Obrazek użytkownika spike

20-03-2017 [21:28] - spike | Link:

Panie kochany, nie pierwszy już raz, odnoszę wrażenie, że Pan nie ogarnia, co się komentuje i komu, na zasadzie "kowal zawinił, cygana powiesili", inaczej by zauważył, że mój komentarz był adekwatną odpowiedzią na inny komentarz, w którym posłużono się niewybrednym słownictwem, a co Panu akurat nie przeszkadzało, a co też jest możliwe, że Panu przypasował, dlatego czepił się mojej odpowiedzi, czy to aby nie hipokryzja ?