Cesarz Tyberiusz,kiedy mu doniesiono,że jego wielki nieprzyjaciel oddał ducha...powiedział:
"Powiadacie że nil nisi bene...no to dobrze,że umarł" ale Tyberiuszowi było wolno.
Ja o kimś innym...o pieszczochu każdej władzy..od Gomułki,Gierka,Kiszczaka,Komorowskiego [był w komitecie poparcia tego Bula],miał immunitet,JEMU BYŁO WOLNO!
Nomina sunt odiosa....ale się domyślicie.
Dla niekumatych "poeta wypowiada się o rocznicy smoleńskiej"
- Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
- Odsłony: 34421
Ja się spodziewałem,że Karnowscy zablokują komentowanie...na wszelki wypadek :-))
Oni mają w genach zapisaną barykadę...i siedzą na niej okrakiem...bo nigdy nic nie wiadomo.
Pzdr.
Po pierwsze- komuniści uważali za pożyteczne istnienie koncesjonowanych krytyków systemu, którzy by dla uciechy gawiedzi podszczypywali władzę, byle nie za mocno. Niektórzy przepłynęli w tym nurcie całe dziesięciolecia minionego systemu, i na tej samej fali popłynęli po tzw. przemianach, nie mając powodów do narzekania na ucisk i biedę ani przedtem, ani potem.
Po drugie- A fructibus eorum cognoscetis eos. Więc popatrzmy na dzieci- tu nie ma co opisywać, bo litość człowieka bierze.
Po trzecie- niektórzy ludzie - tak jak Wałęsa, Bartoszewski, Kutz, Maja Komorowska, Olbrychski- brzydko się starzeją. Wówczas powinien im towarzyszyć ktoś bliski a życzliwy, żeby nad nimi czuwać i chronić ich przed autokompromitacją.
Niestety, nie towarzyszył :
youtube.com
Oraz po czwarte i ostatnie: Nasz drogi prezydent pośpieszył wygłosić laudację ku czci, do czego zresztą ma prawo.
Oby się nie skończyło jak z odrzucanymi: prezydenckimi odznaczeniami, zaproszeniami do doradczych areopagów itp. inicjatywami.
Właśnie go odesłałem w języku unijnym :-))
Vaffanculo!!!
kiedys mozna bylo smrodek przypudrowac, obecnie pozostawiony brzydki zapach zostanie juz na wieki latwo dostepny w globalnej sieci.
Punkt pierwszy---w punkt:--))
Punkt trzeci...czy wszyscy ludzie po 70 tak mają...na NB mamy przykład...doktora geologii...też po 70 i też z objawami.
Punkt czwarty---jemu wypadało złożyć kondolencje,ale z laudacją się wyrwał.
Nie żre ośmiorniczek, winka nie żłopę, nie podsłuchuję gości.
Gdy minister klnie i bluźni, mdli mnie nieskromnie.
Profesor „mądrości“ swe głosi, lecz chyba nie do mnie.
“Pan nie słyszy panie Wojtku, boś już nie na padole,
ale ja mam na tyle siły, jak ja was…“ no właśnie.
Wojtek już „na chmurce“, a myśli jego szczerozłote,
podniecają, mamią, szczują i dzielą hołotę!
Żaden to jest protest, lecz ujmując rzecz prościej,
oczywiście, że muszą być jakieś granice wolności.
Słyszę durniów głos wredny, choć klakier już poległ.
"Daj mi Boże siły na to, jak ja was…“ no właśnie.
A tutaj hołota, blokuje mównice na sejmowej sali,
warczy, krzyczy, odgraża się, że nam Polskę podpali
Myślę, że już czas najwyższy, że głupoty to ostatnie,
że nie uda się zdrajcom, wpędzić Polskę w matnie.
Nie słucham idiotów, nie oglądam seriali, ja naprawdę wolę
"Pomodlić się o tyle siły, jak ja was.." no właśnie.
Jeszcze jedną mam sprawę, a sprawa jest pilna,
zakazać Dostojewskiego, bo zaraza IDIOTY zbyt silna.
I wśród kuglarzy, epidemia głupoty wybucha,
co mają moralność niższą, niż z burdelu dziewucha.
Panie Wojtku na koniec na morał sobie pozwolę,
"Wasz skowyt wzmacnia moje siły , jak ja was…” no właśnie.
Jeżeli te zwrotki są Twoje,to gratuluję!! :-))
Jeżeli zapożyczone,to gratuluję znaleziska...
MODROSC NIE LUDOWA
Łatwiej palcem pisać jest na wodzie,
niż spotkać mądrego Polaka po szkodzie!
PLAMA NA HONORZE.
Honor z cnotą spać się kładą,
ona z drżeniem on z powagą.
Gdy on z plamą rano powstał,
po niej nawet ślad nie został!
SLNA WALUTA
Siłą polskiej jest złotówki,
że pasuje do łapówki!
OBJAZD
Grę miłosną porównuję
do terenu trudnej jazdy,
on na skróty się pakuje,
ona woli zaś objazdy.
SAMO ZYCIE.
Życia trzy fazy, poznał kolega:
Pampers, Always, Tabs Corega!
POLSKIE COLOSSEUM
Siedzą, krzyczą, w stoły walą.
Kłamstwa, łapówki, swawola!
Mało Polski nie rozwalą:
“Moja racja! Moja wola!“
Pan marszałek siadł u stoła,
laską podparł się jak pasza.
“Spokój, cisza! Spokój!” woła,
do dyskusji ich zaprasza.
Pół magistra przed trybuną,
z ustek złotych kłamstwo leci.
W jego walkę, z tą komuną,
nie uwierzą nawet dzieci.
Premier brawa już dostaje.
Kiedyś miał on nawet wzięcie.
Jednak clowna się poznaje,
nie po starcie, a po puencie.
Ola władzę trzyma właśnie,
na mównicę się przemieści.
“Krzyk o głupie siedemnaście,
toż to warte ze czterdzieści!“
Na technice też sie znali.
Gdy zabrakło kumpla swego,
w audiotele głosowali,
a do tego, też w stereo.
Znam Jagiełę całe wieki.
On z Sobótką, ale w piątek,
policyjne dał przecieki
dla mafijnych niewiniątek.
Hazard rodził się też w męce,
więc Jaskiernię każdy pyta:
“Gdy ma zdrowe obie ręce,
czy prawdziwy zeń bandyta?”
Chociaż imię w błąd wprowadza,
ni to baba, ni chłopisko,
z trzecią partią w parze chadza,
bo diabelskie ma nazwisko.
Raz mównice zablokuje,
to na tory sypnie zboże,
jednak każdy już pojmuje,
przed czym chronić masz nas Boże.
Beger w seksie rozkochana,
jak z rumieńcem oświadczyła.
Seksem chce być korumpowana,
byle by okazja była!
Jest agentów lista słynna.
Przed Wildsteinem czoła chylcie!
List granica bardzo płynna,
jej z Wyborcza nie pomylcie!
Oni w polskim to Orlenie,
gro “uszczelek” mają w łapie,
choć złodzieje to i lenie,
forsa z ropy wciąż im kapie.
Rozciągnięto już baldachim,
by przed nami ukryć FOZZ,
drwi z nas Żemek, śmieje Chim,
nam Polakom prosto w nos.
PeZetU też wykupili,
za co tego nie wie nikt.
Czym, jak, ile zapłacili,
do Eureco z banku BIG?
Gdy budżetu jest debata,
cała sala pustką świta.
A że forsa im nie lata,
reszta w holu lobby wita.
Tam za leki biorą tyle,
tu za hazard, autostrady.
Ropa, media nie są w tyle,
trzeba płacić, nie ma rady.
Każdy stragan swój wystawił,
tu sprzedaje, tam kupuje,
by morałów nikt nie prawił,
dziś się w Polsce tak lobbuje.
Colosseum to jest w Rzymie,
niechaj fakt ten was nie smuci.
Niech się Polska lepiej trzymie,
nim się także w gruz obróci.
Ja wiem a kolega od "faktów" ?
Czy "polska miedź" coś mówi koledze? Polska się ma dobrze jak tacy jak "pan" Tusk trzymają się z daleka...
"tym bardziej jak sama pani oświadczyła, że niewiele pani rozumie, "
To chyba Pan nie rozumie na czym polega dyskusja. Niczego nie żądałam ani nie oświadczałam. Zadałąm konkretne pytanie ma Pan z tym problem?
"Jeśli pani nie może wyżymać polecam Stoperan"
Czy Pan wchodząc na to forum czytał może o tym, że administratorzy nie popierają michnikowszczyzny i zalecają komentującym wstrzymanie się od popularyzacji tejże?
Albowiem mam wątpliwości
Co do "wyżymania" specjalizuję się w praniu kotów bez wyżymania :))))
Uściski
Szkoda takiego talentu i poczucia humoru...na komentowanie.
ADMINIE! TY SŁYSZYSZ TO WOŁANIE? :-)))
LITANIA INTYMNA
(komuniści)
Bieruci, Gomułki, Gierkowie,
Jaruzelskie i Kiszczaki,
wszyscy Moskwy parobkowie,
co wsadzali nas do paki!
Dobroczyńcy z łaski bożej,
ty hołoto zbita w kupę!
Byle szybko, byle hożej,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(politycy)
Kaczory, Donaldy, Leppery,
diabelskie Rokity, Gierdychy ,
Belki, Kwaśniewskie, Millery,
symbole chciwości i pychy!
Kłamcy, oszuści złodzieje,
zbierając was w jedną kupę,
prosto w nos wam się śmieję ,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(koszerni))
Geremki i Mazowieckie stwory,
Wildsteiny, Michniki, Urbany,
wyznawcy Dawida i Tory,
polskie koszerne pany!
Ci wszyscy co powinni siedzieć,
dziękując wam za Kuronia zupę,
ze smakiem chcę wam powiedzieć,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(bogacze wątpliwej uczciwości)
Guzowate, Cupiały i Chmiele,
Kulczyki, Czarneckie, Solorze,
co rozkradli w Polsce tak wiele,
że i Unia niewiele pomoże!
No i cóż, że macie pałace,
a ja strzechą pokrytą chałupę,
kiedyś wszystko wam to odpłacę,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(warchoły regionalne)
Wszystkie dupki warszawskie,
i wy krakowskie zarozumialce,
wielkopolskie pyry poznańskie,
oraz solidaruchy gdańskie!
Wszyscy wielcy obłudnicy ,
stanowicie wredną trupę,
mówię wam więc bez różnicy,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(niewierzący księża)
Księżulkowie, Biskup stary,
Kardynały, Purpuraci,
Proboszcz, Pleban i Wikary,
wszyscy nasi też prałaci!
Choć ubóstwo ponoć święte,
się bogacić macie tupet,
mam ja prośbę, za mą rentę,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(wszyscy którzy czują że może ich dotyczyć)
Wszyscy, których zapomniałem,
ze sklerozy lub z litości,
nie dlatego że się bałem,
lecz z nadmiaru obfitości!
Obyczajów marzyciele
podziwiajcie wy mój tupet,
wszyscy razem przyjaciele,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
KUTE MATOLY
W Pacanowie kozy kują.
Na Wiejskiej igrzyska.
W Ameryce podsłuchują,
i to z całkiem bliska!
A z Putina to rozkazu,
w Polsce chwile grozy,
zamiast ropy oraz gazu,
dostarczał nam mrozy!
Jakby tego było mało,
przekonał Germanów,
tak pominąć się udało,
gazem polskich panów!
Nie pojmują tego Lachy,
także i tym razem,
teraz będą patałachy,
grzali własnym gazem!
Więc Polaku załóż buty,
w Unii żeś mój drogi,
bo tu każdy to jest kuty,
aż na cztery nogi!
Jest natura u nas taka,
uparciucha - woła,
więc biegamy na bosaka,
udając matoła!
ale promowanie ich en.wikipedia.org nie świadczy jeszcze o talencie recytatorskim ;).
Tak przy okazji to niestety niejaki Daniel - aktor starszy jeździł - nie biegał swoim 4x po plaży w Dębkach czym zakopał się w piachu.
No ale ani on reprezentatywny dla przeciętnego Polaka ani godny podziwu by ktokolwiek musiał z nim dyskutować.
Jak to mówią - wolna wola a bez prawdziwych informacji NIE DA SIĘ dyskutować o polityce ...
A z Pawlaka to podpisu Putin używanie ma
Gazu wiele w Rosji nie ma. Płacić "tuzom"
też nie trzeba, sami dobrze zrobią innym,
Po co płacić WSI jak jest Pawlak Tuski i "wy"
Drożej sprzedać trudno nie jest,
Wszak podkuty informatyk lepszy
aniżeli haker, wożny czy pragmatyk.
"Liczmy głosy" ktoś powiedział no i "Bolek" też tam siedział
Siedział długo i namiętnie jak przywódcy UE - smętnie
Chcieli kuć lecz... poszli w długi
Z "Drang nach Osten" weszli w
"Kosten"
I tak siedzą po dziś dzień,
jak Twardowski na kogucie
W jednym kapciu - w drugim bucie.
PREZYDENCKIE FRAJERSTWO
Nasza chluba, nasz noblista,
oraz drugi, pół magistra.
Próg to jest nie byle jaki,
chociaż znane to pijaki.
Zaświtała myśl im taka,
jak zwyczajnie u pijaka,
by się uchlać, niczym bela,
będzie ubaw jak cholera!
Nie koniakiem i nie whisky,
ale litrem polskiej, czystej!
Wóda droga, pragnę dodać.
Trzeba kasę kombinować!
Oluś mówi: “Słuchaj Lesiu,
ja czerwonych mam kolesiów.
Obrabiają zawsze ładnie,
gdy im frajer w łapy wpadnie.
Ładnych latek, bez bajerów,
rąbią oni już frajerów.
Kiedy frajer w lepszym stanie,
to na dziwki nam zostanie!”
Na to Lesiu: “Wielkie nieba,
iść z postępem Oluś trzeba!
Na frajera, tego klnę się,
kasę w zębach sam przyniesie!
Wszem i wobec ogłosimy,
że ze sobą my walczymy.
Ja w głupotę ludzi wierzę,
że jednego z nas wybierze!
Gdy na stołku już siądziemy,
kiedy w piórka obrośniemy,
oficjalnie na urzędzie,
się frajerów rąbać będzie.
Gdy idiotów masz poparcie,
jest na wódę oraz żarcie!
Rezydencję kupię sobie,
a pałacyk oddam Tobie!
W święta razem usiądziemy,
razem z gwinta pociągniemy!”
Na to Olek: “Oj na rany,
ale z Ciebie skurwiel cwany!“
Hej słuchaczu, Ty frajerze,
teraz powiem Ci tak szczerze:
„Ty złodziejskie to nasienie,
masz na własne swe życzenie!“
Bo od dziejów już zarania,
dość frajerów do rąbania!
I przyznacie chyba sami
najnowszymi metodami!
GDY SIE WDEPNIE
Zamarzłby wróbelek, bo zima straszna była,
gdyby nasza krasula nań nie narobiła.
Ogrzał się nieboże, i ćwierka z radości.
Ściągnęło to ćwierkanie, kota jegomości.
Nim się wróbel spostrzegł, został juz pożarty.
Pora jest na morał, bo skończone żarty!
Morał pierwszy, bo morały bajki zdobią:
“Że nie tylko wrogowie na Ciebie narobią!“
Zaś moralik drugi, taką prawdę snuje:
„Nie zawsze przyjaciel z gówna Cię wyjmuje!“
A w morale trzecim, jest nauka nieba:
„Jak się wpadło w gówno, cicho siedzieć trzeba!“
Są koty, są ptaszki, i są ...
Kiepskie żarty.
Nie każdy dotknięty zespołem Turreta, to wieszcz lub poeta.
Tak jak nie z każdego ciasta - będzie wnet alteta.
Jest rzemiosło jest talent - lecz gdy brak narzędzi,
Ani ciepła ani pożytku z tego wszak nie będzie.
Trudno też nie wspomnieć o zaletach ducha-
Gdy ich brak,
Przeszkodzić może latająca koło nosa...
mucha.
Utalentowany!!!
że z idiotami się nie dyskutuje!
Moje oceny chyba Ciebie ranią,
to właśnie dlatego żegnam panią!
że ci co wiedzą nożem rybę jedzą,
Nie zgadzam się jednak z przekonaniem, że
Gramsci czy Goebbels nie był inteligentnym draniem,
Chamstwo od oceny tym różni się wszakże, że jedno jest poparte argumentem, a drugie
nietaktem.
Ocena może być przykra- gdy poparta argumentem, a impertynencje porównać można ze... skrętem.
Mi czasu dziś braknie, lecz obiecuję śledzić kolegi talenty i permutacje
A także rzekomych poglądów ... perturbacje.
Tymczasem uczulam na Brassensa wpływy, bo nie każdy jest mistrzem wiersza,
kto poszedł na ryby...
Stonoga też nie jadł w Sowie a rząd mu przeszkadza,
choć przecież znajomość z kryminalistami poza tym nie zawadza.
Do wkrótce!
Sternicy się zmieniali ,łajba gniła ale zawsze na pokładzie ze stosownym kupletem.
Oj! Czy na pewno na pokładzie? A nie pod kilem?
Ale mnie chodziło o coś innego,o coś co sie czepia dna okrętu...
gdzieś wyczytałem, że miał to powiedzieć Kaligula.
Co do adresata tych słów, dajmy jeszcze spokój, na czas pogrzebu.
Pzdr.
Tyberiusz! Pisałem za Swetoniuszem i podpierałem się Tacytem...alę media kłamią...:-)))
dobra analize na temat mitologizowania "o zmarlych tylko dobrze" dal znany bloger na okolicznosc odejscia celebryty ktorego w 1941 zwolnili z aushwitzu ze wzgledu na stan zly stan zdrowia.
kontrowersje.net...
Walisz wszystkim po równo a ja już kilka raz pytałem kto dla ciebie wodzem i przewodnikiem ,jaka myśl polityczna ciebie zapłodniła .Pytałem a ty trzymasz swoje poglądy polityczne w tajemnicy,wstydzisz się je ujawnić czy robisz za trolla lub zadaniowca.
Taka strategia . nazywana jest przez niektórych "wojną hybrydową"
Pan Swisspola jest mocno "zakałapućkany" w poglądach - to widać, słychać i czuć ale nic nowego nie wniósł- ŻADNEJ informacji, poza bezsensownymi wierszówkami.
Coś się obawiam, że tak jak i ja nie doczeka się Pan ŻADNYCH konkretów...
Poza tym nikt nie został usunięty ;)
Ja tam uciekam, w przypadki nie wierzę, bo "facet" jest mocno zaangażowany skoro nawet wierszówki produkuje...
"neutralnych merytorycznych fachowców" to pachnie na kilometr resentymentem "dowódców" szkolonych w GRU.
Coś jakby te same poglądy....
System "wodzowski"
Nie ma to jak bezhołowie ha ha
PS .Zdania o roli jaką grasz z zapałem zdania nie zmienię.EOT
A pańskie "argumenty" w stylu "system wodzowski" - czy "rozbiory paradoksalnie wyzwoliły patriotyzm" to taka mowa trawa bez logiki i prostej zależności przyczynowo-skutkowej.
Pan nie jest w stanie czegokolwiek napisać z sensem ale rzuca skojarzeniami i u mnie w tym momencie wyświetla się taki znaczek "uwaga"
en.wikipedia.org
A przy okazji - tam też jest krowa...
Z pana werszówek, w których są wszyscy poza tymi, którzy zaszkodzili fatalnie Polsce przez ostatnie lata. Wynika tylko sianie zamętu.
Popieram opinię, że jest pan trollem i zadaniowcem.
"co rozkradli w Polsce tak wiele,
że i Unia niewiele pomoże!"
I tu:
en.wikipedia.org
Wygląda więc, że w przypadku pana Swisspola na "guru" trafiłam za pierwszym razem :))). A to tak już w kontekście wierszyków, które mu się nie spodobały :)))))
Przykre.
Wydaje się, że córka zainspirowała się tym późnym okresem niestety.
Pozdrawiam