Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

DE MORTUIS NIL NISI BENE...CZYŻBY?

System, 16.03.2017
Cesarz Tyberiusz,kiedy mu doniesiono,że jego wielki nieprzyjaciel oddał ducha...powiedział:
"Powiadacie że nil nisi bene...no to dobrze,że umarł" ale Tyberiuszowi było wolno.
Ja o kimś innym...o pieszczochu każdej władzy..od Gomułki,Gierka,Kiszczaka,Komorowskiego [był w komitecie poparcia tego Bula],miał immunitet,JEMU BYŁO WOLNO!
Nomina sunt odiosa....ale się domyślicie.
Dla niekumatych "poeta wypowiada się o rocznicy smoleńskiej"
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 34421
Domyślny avatar

mc2

16.03.2017 09:57

Od czasu do czasu zagladam na W Polityce Karnowskich. (marny ale..) A tam  ocena zmarłego. Po notce o śmierci jest napis: Komentarze zablokowane.  Zmarła 12.02  p. Sienkiewicz tego "zaszczytu" nie dostąpiła. I jakos nikt jej nie splugawił. Życzę wszystkim znanym by oni na to zasłużyli. Bo potem ani salwa ani ordery na poduszkach nie pomogą. Tym bardziej zablokowane komentarze.
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:06

Dodane przez mc2 w odpowiedzi na Od czasu do czasu zagladam na

mc2 9.57
Ja się spodziewałem,że Karnowscy zablokują komentowanie...na wszelki wypadek :-))
Oni mają w genach zapisaną barykadę...i siedzą na niej okrakiem...bo nigdy nic nie wiadomo.
Pzdr.
OLI

OLI

16.03.2017 09:59

Skoro już de mortuis nihil nisi bene, to może zmarli niech sobie odpoczywają w pokoju, a my przywołajmy w tym czasie pewne fakty ogólnie znane.
Po pierwsze- komuniści uważali za pożyteczne istnienie koncesjonowanych krytyków systemu, którzy by dla uciechy gawiedzi podszczypywali władzę, byle nie za mocno. Niektórzy przepłynęli w tym nurcie całe dziesięciolecia minionego systemu, i na tej samej fali popłynęli po tzw. przemianach, nie mając powodów do narzekania na ucisk i biedę ani przedtem, ani potem.
Po drugie- A fructibus eorum cognoscetis eos. Więc popatrzmy na dzieci- tu nie ma co opisywać, bo litość człowieka bierze.
Po trzecie- niektórzy ludzie - tak jak Wałęsa, Bartoszewski, Kutz, Maja Komorowska, Olbrychski- brzydko się starzeją. Wówczas powinien im towarzyszyć ktoś bliski a życzliwy, żeby nad nimi czuwać i chronić ich przed autokompromitacją.
Niestety, nie towarzyszył :
youtube.com
Oraz po czwarte i ostatnie: Nasz drogi prezydent pośpieszył wygłosić laudację ku czci, do czego zresztą ma prawo.
Oby się nie skończyło jak z odrzucanymi: prezydenckimi odznaczeniami, zaproszeniami do doradczych areopagów itp. inicjatywami.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

16.03.2017 14:15

Dodane przez OLI w odpowiedzi na Skoro już de mortuis nihil

"koncesjonowanych krytyków systemu" Wypisz wymaluj Wolski i Pietrzak.
gorylisko

gorylisko

16.03.2017 15:06

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na "koncesjonowanych krytyków

pitolicie hipolicie
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:15

Dodane przez gorylisko w odpowiedzi na pitolicie hipolicie

gorylisko 15.06
Właśnie go odesłałem   w języku unijnym :-))
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:14

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na "koncesjonowanych krytyków

wielkopolskizdzichu 14.15 
Vaffanculo!!!
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

16.03.2017 18:56

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na wielkopolskizdzichu 14.15 

Skąd ta nerwowa reakcja. Czyżbym nadepnął na odcisk Pana Tarantogi? Krewnego jakiegoś obraziłem czy jego samego?  Toż pisowska kamaryla medialna wywodzi się z czasów gdy nieboszczka PZPR rządziła przekaziorami. Czabański to niby skąd się wziął.
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

16.03.2017 17:57

Dodane przez wielkopolskizdzichu w odpowiedzi na "koncesjonowanych krytyków

Wolski, Pietrzak vs. mlynarski, fedorowicz, laskowik, tym, stuhry, olbrychski, janda, wajda, holand i dluuuuuuuuuuga jeszcze lista. komentarz wlasciwie zbedny.
kiedys mozna bylo smrodek przypudrowac, obecnie pozostawiony brzydki zapach zostanie juz na wieki latwo dostepny w globalnej sieci.
Domyślny avatar

Domasuł

16.03.2017 22:06

Dodane przez Kazimierz Kozi… w odpowiedzi na Wolski, Pietrzak vs.

Laskowik tez bluzga na PiS?
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:12

Dodane przez OLI w odpowiedzi na Skoro już de mortuis nihil

OLI 9.59
Punkt pierwszy---w punkt:--))
Punkt trzeci...czy wszyscy ludzie po 70 tak mają...na NB mamy przykład...doktora geologii...też po 70 i też z objawami.
Punkt czwarty---jemu wypadało złożyć kondolencje,ale z laudacją się wyrwał.
Swisspola

Swisspola

16.03.2017 12:09

Nie chadzam do SOWY na zdrajców uroczystości.
Nie żre ośmiorniczek, winka nie żłopę, nie podsłuchuję gości.
Gdy minister klnie i bluźni, mdli mnie nieskromnie.
Profesor „mądrości“ swe głosi, lecz chyba nie do mnie.
“Pan nie słyszy panie Wojtku, boś już nie na padole,
ale ja mam na tyle siły, jak ja was…“ no właśnie.
Wojtek już „na chmurce“, a myśli jego szczerozłote,
podniecają, mamią, szczują i dzielą hołotę!
Żaden to jest protest, lecz ujmując rzecz prościej,
oczywiście, że muszą być jakieś granice wolności.
Słyszę durniów głos wredny, choć klakier już poległ.
"Daj mi Boże siły na to, jak ja was…“ no właśnie.
A tutaj hołota, blokuje mównice na sejmowej sali,
warczy, krzyczy, odgraża się, że nam Polskę podpali
Myślę, że już czas najwyższy, że głupoty to ostatnie,
że nie uda się zdrajcom, wpędzić Polskę w matnie.
Nie słucham idiotów, nie oglądam seriali, ja naprawdę wolę
"Pomodlić się o tyle siły, jak ja was.." no właśnie.
Jeszcze jedną mam sprawę, a sprawa jest pilna,
zakazać Dostojewskiego, bo zaraza IDIOTY zbyt silna.
I wśród kuglarzy, epidemia głupoty wybucha,
co mają moralność niższą, niż z burdelu dziewucha.
Panie Wojtku na koniec na morał sobie pozwolę,
"Wasz skowyt wzmacnia moje siły , jak ja was…” no właśnie.
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:18

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Nie chadzam do SOWY na

Swisspola 12.09
Jeżeli te zwrotki są Twoje,to gratuluję!! :-))
Jeżeli zapożyczone,to gratuluję znaleziska...
Swisspola

Swisspola

16.03.2017 17:46

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Swisspola 12.09

Są moje. Ponieważ miała być to odpowiedz na wiersz Młynarskiego "No właśnie" dlatego wiersz Młynarskiego był dla mnie pierwowzorem! Chyba 3-4 rymy są Młynarskiego! Ja zatytułowałem swój wiersz "Odpowiedz mistrzowi"
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 19:49

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Swisspola 12.09

Szacunek i kapelusze z głów dla Autora...możesz więcej swoich perełek tu zamieścić?
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 11:07

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Szacunek i kapelusze z głów

Bardzo dziękuje, ale chyba uznanie to trochę na wyrost. Niemniej ciesze się bardzo, że komuś się to spodobało. Ten wierszyk ułożyły po przeczytaniu Twojego wpisu, wysłuchaniu wierszyka Młynarskiego i stwierdzeniu, że takiemu mistrzowi, jakim był Młynarski, należy się odpowiedź! Ostatnio się tym nie zajmowałem, ale kiedyś ułożyłem kilka podobnych wierszyków i ponad 700 fraszek. Moja aktywność przypadała jeszcze na czasy Bolesława II vel WALESA i pijanego POLMAGISTRA. Dla wyjaśnienia dodam, że Bolesław I to był vel Bierut! Ułożyłem cały cykl, który nazwałem "Do łez". Nie wiem, czy kogoś by to ciekawiło. Oto kilka z moich fraszek: Poniżej zamieszczę jeszcze kilka wierszyków, w osobnych wpisach, o charakterze politycznym, niestety nie najbardziej aktualnych, bo powstałych w czasach, kiedy o kataklizmie zwanym PO PiS w Polsce jeszcze nikt nie słyszał. Niemniej wymienić nazwiska czy skojarzenia, a niestety będą nadal aktualne! Co gorsza, będą się wydawać współcześnie o wiele łagodniejszymi, co dowodzi o dalszym staczaniu się naszej polityki! To jest jeszcze dowód na to że:
MODROSC NIE LUDOWA
Łatwiej palcem pisać jest na wodzie,
niż spotkać mądrego Polaka po szkodzie!
PLAMA NA HONORZE.
Honor z cnotą spać się kładą,
ona z drżeniem on z powagą.
Gdy on z plamą rano powstał,
po niej nawet ślad nie został!
SLNA WALUTA
Siłą polskiej jest złotówki,
że pasuje do łapówki!
OBJAZD
Grę miłosną porównuję
do terenu trudnej jazdy,
on na skróty się pakuje,
ona woli zaś objazdy.
SAMO ZYCIE.
Życia trzy fazy, poznał kolega:
Pampers, Always, Tabs Corega!
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 11:38

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Szacunek i kapelusze z głów

W czasach rządów lewackich pajaców i mafiozów ułożyłem taki wierszyk o Polskim parlamencie. Niestety jakże i dzisiaj aktualny! Z tytułem skojarzyłem okrągłość i gruzy!
POLSKIE COLOSSEUM
Siedzą, krzyczą, w stoły walą.
Kłamstwa, łapówki, swawola!
Mało Polski nie rozwalą:
“Moja racja! Moja wola!“
Pan marszałek siadł u stoła,
laską podparł się jak pasza.
“Spokój, cisza! Spokój!” woła,
do dyskusji ich zaprasza.
Pół magistra przed trybuną,
z ustek złotych kłamstwo leci.
W jego walkę, z tą komuną,
nie uwierzą nawet dzieci.
Premier brawa już dostaje.
Kiedyś miał on nawet wzięcie.
Jednak clowna się poznaje,
nie po starcie, a po puencie.
Ola władzę trzyma właśnie,
na mównicę się przemieści.
“Krzyk o głupie siedemnaście,
toż to warte ze czterdzieści!“
Na technice też sie znali.
Gdy zabrakło kumpla swego,
w audiotele głosowali,
a do tego, też w stereo.
Znam Jagiełę całe wieki.
On z Sobótką, ale w piątek,
policyjne dał przecieki
dla mafijnych niewiniątek.
Hazard rodził się też w męce,
więc Jaskiernię każdy pyta:
“Gdy ma zdrowe obie ręce,
czy prawdziwy zeń bandyta?”
Chociaż imię w błąd wprowadza,
ni to baba, ni chłopisko,
z trzecią partią w parze chadza,
bo diabelskie ma nazwisko.
Raz mównice zablokuje,
to na tory sypnie zboże,
jednak każdy już pojmuje,
przed czym chronić masz nas Boże.
Beger w seksie rozkochana,
jak z rumieńcem oświadczyła.
Seksem chce być korumpowana,
byle by okazja była!
Jest agentów lista słynna.
Przed Wildsteinem czoła chylcie!
List granica bardzo płynna,
jej z Wyborcza nie pomylcie!
Oni w polskim to Orlenie,
gro “uszczelek” mają w łapie,
choć złodzieje to i lenie,
forsa z ropy wciąż im kapie.
Rozciągnięto już baldachim,
by przed nami ukryć FOZZ,
drwi z nas Żemek, śmieje Chim,
nam Polakom prosto w nos.
PeZetU też wykupili,
za co tego nie wie nikt.
Czym, jak, ile zapłacili,
do Eureco z banku BIG?
Gdy budżetu jest debata,
cała sala pustką świta.
A że forsa im nie lata,
reszta w holu lobby wita.
Tam za leki biorą tyle,
tu za hazard, autostrady.
Ropa, media nie są w tyle,
trzeba płacić, nie ma rady.
Każdy stragan swój wystawił,
tu sprzedaje, tam kupuje,
by morałów nikt nie prawił,
dziś się w Polsce tak lobbuje.
Colosseum to jest w Rzymie,
niechaj fakt ten was nie smuci.
Niech się Polska lepiej trzymie,
nim się także w gruz obróci.
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 12:09

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na W czasach rządów lewackich

To jeszcze kolega niech fraszką wyjaśni czego mianowicie "pan" Tusk szukał w Peru :))))).
Ja wiem a kolega od "faktów" ? 
Czy "polska miedź" coś mówi koledze? Polska się ma dobrze jak tacy jak "pan" Tusk trzymają się z daleka...
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 12:32

Dodane przez Biedronka w odpowiedzi na To jeszcze kolega niech

Pani sama żądała używać formy pan. Nigdy nie bylem i nie mam wątpliwej przyjemności być pani kolegą, tym bardziej jak sama pani oświadczyła, że niewiele pani rozumie, co jest niestety widoczne po jakości pani wpisów. Bardzo panią prosilem o niekomentowanie moich wpisów, gdyż z wyznawcami nie dyskutuje! Jednak jak widze nie tylko racja musi być o pani stronie, ale i ostatnie zdanie. Dlatego powtarzam ma pani racje a ja spokój. Jeśli pani nie może wyżymać polecam Stoperan, jest bardzo dobry na wstrzymanie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia!
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 13:20

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Pani sama żądała używać formy

doprawdy?
"tym bardziej jak sama pani oświadczyła, że niewiele pani rozumie, "
To chyba Pan nie rozumie na czym polega dyskusja. Niczego nie żądałam ani nie oświadczałam. Zadałąm konkretne pytanie ma Pan z tym problem?
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 13:23

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Pani sama żądała używać formy

odnośnie tego:
"Jeśli pani nie może wyżymać polecam Stoperan"
Czy Pan wchodząc na to forum czytał może o tym, że administratorzy nie popierają michnikowszczyzny i zalecają komentującym wstrzymanie się od popularyzacji tejże?
Albowiem mam wątpliwości
Co do "wyżymania" specjalizuję się w praniu kotów bez wyżymania :))))
Uściski
Domyślny avatar

Tarantoga

17.03.2017 15:20

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na W czasach rządów lewackich

Poproś łaskawą Administrację,aby Ci dali blog!!
Szkoda takiego talentu i poczucia humoru...na komentowanie.
ADMINIE! TY SŁYSZYSZ TO WOŁANIE? :-)))
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 12:20

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Szacunek i kapelusze z głów

Litanię intymną napisałem jako protest przeciwko wszystkim grupą społecznym, które przedkładały prywatny interes ponad interes Polski i Polaków. Zwracam się do wszystkich tych grup, nie tylko grupy społecznych, ale również grup separatystycznych interesów regionalnych czy duchownych. Moja prośba pocałunku skierowana była do wszystkich tych, którzy moim zdaniem bardzo szkodzili i niestety nadal jeszcze często szkodzą interesom Polski i ograniczali bądź uniemożliwiali prawdziwą i patriotyczną transformację! Do formy zainspirował mnie recytowany przez Olbryskiego, na jakimś benefisie wiersz bodajże Tuwima "całujcie mnie wszyscy w dupę". I znów urznąłem, że mistrzom należy się odpowiedź!
LITANIA INTYMNA
(komuniści)
Bieruci, Gomułki, Gierkowie,
Jaruzelskie i Kiszczaki,
wszyscy Moskwy parobkowie,
co wsadzali nas do paki!
Dobroczyńcy z łaski bożej,
ty hołoto zbita w kupę!
Byle szybko, byle hożej,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(politycy)
Kaczory, Donaldy, Leppery,
diabelskie Rokity, Gierdychy ,
Belki, Kwaśniewskie, Millery,
symbole chciwości i pychy!
Kłamcy, oszuści złodzieje,
zbierając was w jedną kupę,
prosto w nos wam się śmieję ,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(koszerni))
Geremki i Mazowieckie stwory,
Wildsteiny, Michniki, Urbany,
wyznawcy Dawida i Tory,
polskie koszerne pany!
Ci wszyscy co powinni siedzieć,
dziękując wam za Kuronia zupę,
ze smakiem chcę wam powiedzieć,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(bogacze wątpliwej uczciwości)
Guzowate, Cupiały i Chmiele,
Kulczyki, Czarneckie, Solorze,
co rozkradli w Polsce tak wiele,
że i Unia niewiele pomoże!
No i cóż, że macie pałace,
a ja strzechą pokrytą chałupę,
kiedyś wszystko wam to odpłacę,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(warchoły regionalne)
Wszystkie dupki warszawskie,
i wy krakowskie zarozumialce,
wielkopolskie pyry poznańskie,
oraz solidaruchy gdańskie!
Wszyscy wielcy obłudnicy ,
stanowicie wredną trupę,
mówię wam więc bez różnicy,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(niewierzący księża)
Księżulkowie, Biskup stary,
Kardynały, Purpuraci,
Proboszcz, Pleban i Wikary,
wszyscy nasi też prałaci!
Choć ubóstwo ponoć święte,
się bogacić macie tupet,
mam ja prośbę, za mą rentę,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
(wszyscy którzy czują że może ich dotyczyć)
Wszyscy, których zapomniałem,
ze sklerozy lub z litości,
nie dlatego że się bałem,
lecz z nadmiaru obfitości!
Obyczajów marzyciele
podziwiajcie wy mój tupet,
wszyscy razem przyjaciele,
pocałujcie mnie wszyscy w dupę!
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 12:36

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Szacunek i kapelusze z głów

A teraz wierszyk niestety bardzo aktualny w świetle ostatnich wydarzeń na szczycie RE.
KUTE MATOLY
W Pacanowie kozy kują.
Na Wiejskiej igrzyska.
W Ameryce podsłuchują,
i to z całkiem bliska!
A z Putina to rozkazu,
w Polsce chwile grozy,
zamiast ropy oraz gazu,
dostarczał nam mrozy!
Jakby tego było mało,
przekonał Germanów,
tak pominąć się udało,
gazem polskich panów!
Nie pojmują tego Lachy,
także i tym razem,
teraz będą patałachy,
grzali własnym gazem!
Więc Polaku załóż buty,
w Unii żeś mój drogi,
bo tu każdy to jest kuty,
aż na cztery nogi!
Jest natura u nas taka,
uparciucha - woła,
więc biegamy na bosaka,
udając matoła!
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 12:52

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na A teraz wierszyk niestety

U "Olbryskich" może i jest taka natura.
ale promowanie ich en.wikipedia.org nie świadczy jeszcze o talencie recytatorskim ;).
Tak przy okazji to niestety niejaki Daniel - aktor starszy jeździł - nie biegał swoim 4x po plaży w Dębkach czym zakopał się w piachu.
No ale ani on reprezentatywny dla przeciętnego Polaka ani godny podziwu by ktokolwiek musiał z nim dyskutować.
Jak to mówią - wolna wola a bez prawdziwych informacji NIE DA SIĘ dyskutować o polityce ...
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 14:41

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na A teraz wierszyk niestety

Parafrazując wierszyk w temacie gazu:
A z Pawlaka to podpisu Putin używanie ma
Gazu wiele w Rosji nie ma. Płacić "tuzom"
też nie trzeba, sami dobrze zrobią innym,
Po co płacić WSI jak jest Pawlak Tuski i "wy"
Drożej sprzedać trudno nie jest,
Wszak podkuty informatyk lepszy 
aniżeli haker, wożny czy pragmatyk.
"Liczmy głosy" ktoś powiedział no i "Bolek" też tam siedział
Siedział długo i namiętnie jak przywódcy UE - smętnie
Chcieli kuć lecz... poszli w długi
Z "Drang nach Osten" weszli w 
"Kosten"
I tak siedzą po dziś dzień,
jak Twardowski na kogucie
W jednym kapciu - w drugim bucie.
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 13:52

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Szacunek i kapelusze z głów

Jeszcze jeden wierszyk, do którego natchnęły mnie imieniny Walesy i zaproszenie wśród 700 gości półmagistra Kwaśniewskiego. Nie pokazali, czy Lechu podał mu na przywitanie nogę. Tak powstał wierszyk pt:
PREZYDENCKIE FRAJERSTWO
Nasza chluba, nasz noblista,
oraz drugi, pół magistra.
Próg to jest nie byle jaki,
chociaż znane to pijaki.
Zaświtała myśl im taka,
jak zwyczajnie u pijaka,
by się uchlać, niczym bela,
będzie ubaw jak cholera!
Nie koniakiem i nie whisky,
ale litrem polskiej, czystej!
Wóda droga, pragnę dodać.
Trzeba kasę kombinować!
Oluś mówi: “Słuchaj Lesiu,
ja czerwonych mam kolesiów.
Obrabiają zawsze ładnie,
gdy im frajer w łapy wpadnie.
Ładnych latek, bez bajerów,
rąbią oni już frajerów.
Kiedy frajer w lepszym stanie,
to na dziwki nam zostanie!”
Na to Lesiu: “Wielkie nieba,
iść z postępem Oluś trzeba!
Na frajera, tego klnę się,
kasę w zębach sam przyniesie!
Wszem i wobec ogłosimy,
że ze sobą my walczymy.
Ja w głupotę ludzi wierzę,
że jednego z nas wybierze!
Gdy na stołku już siądziemy,
kiedy w piórka obrośniemy,
oficjalnie na urzędzie,
się frajerów rąbać będzie.
Gdy idiotów masz poparcie,
jest na wódę oraz żarcie!
Rezydencję kupię sobie,
a pałacyk oddam Tobie!
W święta razem usiądziemy,
razem z gwinta pociągniemy!”
Na to Olek: “Oj na rany,
ale z Ciebie skurwiel cwany!“
Hej słuchaczu, Ty frajerze,
teraz powiem Ci tak szczerze:
„Ty złodziejskie to nasienie,
masz na własne swe życzenie!“
Bo od dziejów już zarania,
dość frajerów do rąbania!
I przyznacie chyba sami
najnowszymi metodami!
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 14:02

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na Szacunek i kapelusze z głów

I ostatni wierszyk tym razem z życia wzięty. Mogę zadedykować go przede wszystkim wielu hejerom i wyznawcom, także i na tym forum, szczególnie morał 3. Jeśli Cię nie zanudziłem to mam tego więcej.
GDY SIE WDEPNIE
Zamarzłby wróbelek, bo zima straszna była,
gdyby nasza krasula nań nie narobiła.
Ogrzał się nieboże, i ćwierka z radości.
Ściągnęło to ćwierkanie, kota jegomości.
Nim się wróbel spostrzegł, został juz pożarty.
Pora jest na morał, bo skończone żarty!
Morał pierwszy, bo morały bajki zdobią:
“Że nie tylko wrogowie na Ciebie narobią!“
Zaś moralik drugi, taką prawdę snuje:
„Nie zawsze przyjaciel z gówna Cię wyjmuje!“
A w morale trzecim, jest nauka nieba:
„Jak się wpadło w gówno, cicho siedzieć trzeba!“
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 14:40

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na I ostatni wierszyk tym razem

Jest i morał  czwarty- casus w nim zawarty, 
Są koty, są ptaszki, i są ...
Kiepskie żarty.
Nie każdy dotknięty zespołem Turreta, to wieszcz lub poeta.
Tak jak nie z każdego ciasta - będzie wnet alteta.
Jest rzemiosło jest talent - lecz gdy brak narzędzi,
Ani ciepła ani pożytku z tego wszak nie będzie.
Trudno też nie wspomnieć o zaletach ducha- 
Gdy ich brak, 
Przeszkodzić może latająca koło nosa...
mucha.
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 15:15

Dodane przez Biedronka w odpowiedzi na Jest i morał  czwarty- casus

Ależ pani uparta, to najwyraźniej ostre objawy choroby psychicznej. Pani nie tylko brak rozumu, ale i dobrego wychowania, że o honorze nie wspomnę. Przymiotów tych zresztą po wyznawcach wcale nie oczekuje! Szczerze radze odwiedzić lekarza, od głowy.
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 15:52

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Ależ pani uparta, to

W Agorze był wszak pan- Maleszką zwany, który też wierszówki płodził
Utalentowany!!!
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 15:25

Dodane przez Biedronka w odpowiedzi na Jest i morał  czwarty- casus

Tylko inteligenty to pojmuje,
że z idiotami się nie dyskutuje!
Moje oceny chyba Ciebie ranią,
to właśnie dlatego żegnam panią!
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 15:50

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Tylko inteligenty to pojmuje,

Zgadzam się w pełni z taką tezą,
że ci co wiedzą nożem rybę jedzą,
Nie zgadzam się jednak z przekonaniem, że 
Gramsci czy Goebbels nie był inteligentnym draniem,
Chamstwo od oceny tym różni się wszakże, że jedno jest poparte argumentem, a drugie
nietaktem.
Ocena może być przykra- gdy poparta argumentem, a impertynencje porównać można ze... skrętem.
Mi czasu dziś braknie, lecz obiecuję śledzić kolegi talenty i permutacje
A także rzekomych poglądów ... perturbacje.
Tymczasem uczulam na Brassensa wpływy, bo nie każdy jest mistrzem wiersza,
 kto poszedł na ryby...
Stonoga też nie jadł w Sowie a rząd mu przeszkadza,
choć przecież znajomość z kryminalistami poza tym nie zawadza.
Do wkrótce!
Domyślny avatar

twardek

18.03.2017 13:03

Dodane przez Biedronka w odpowiedzi na Zgadzam się w pełni z taką

Gratuluję, Biedronko. Jesteś Waśćka na górze.
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

16.03.2017 14:12

"pieszczochu każdej władzy" Maryli i tak nie przeskoczył.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

16.03.2017 14:31

Gdy żar młodości dość szybko wygasł a pozostał talent i ego a to kazało mu płynąć tak jak rzeka państwowa niosła.
Sternicy się zmieniali ,łajba gniła ale zawsze na pokładzie ze stosownym kupletem.
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:20

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Gdy żar młodości dość szybko

zbieracz śmieci 14.31
Oj! Czy na pewno na pokładzie? A nie pod kilem?
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

16.03.2017 16:56

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na zbieracz śmieci 14.31

Za co niby wadze kolejne miałyby przeciągać go pod kilem...pupilka i piorunochron !?
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 19:52

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Za co niby wadze kolejne

16-03-2017 [16:56] - zbieracz śmieci
Ale mnie chodziło o coś innego,o coś co sie czepia dna okrętu...
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

16.03.2017 20:49

Dodane przez Tarantoga w odpowiedzi na 16-03-2017 [16:56] - zbieracz

Raczej burty ale podzielam pogląd o złym starzeniu tyle tylko ,że ten proces  nastąpił o wiele za wcześnie i nie bez wpływu miała kasa ,misiu kasa ale nie tylko kasa.Lubiłem go i jego wczesne utwory ale za jaruzela gdy był wszędzie po prostu mi się przejadł .
spike

spike

16.03.2017 15:11

"o zmarłych tylko dobrze, dobrze że umarł"
gdzieś wyczytałem, że miał to powiedzieć Kaligula.
Co do adresata tych słów, dajmy jeszcze spokój, na czas pogrzebu.
Pzdr.
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 15:27

Dodane przez spike w odpowiedzi na "o zmarłych tylko dobrze,

spike 16.03
Tyberiusz! Pisałem za Swetoniuszem i podpierałem się Tacytem...alę media kłamią...:-)))
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

16.03.2017 18:01

o zmarlych ani dobrze ani zle(lub wcale) - wystarczy przypomniec biografie bez pomijania informacji ktore wydaja sie niewygodne na okolicznosc smierci. niech czytajacy sam rozsadzi jak zmarly zapisze sie w jego pamieci.
dobra analize na temat mitologizowania "o zmarlych tylko dobrze" dal znany bloger na okolicznosc odejscia celebryty ktorego w 1941 zwolnili z aushwitzu ze wzgledu na stan zly stan zdrowia.
kontrowersje.net...
Domyślny avatar

Tarantoga

16.03.2017 19:54

Dodane przez Kazimierz Kozi… w odpowiedzi na o zmarlych ani dobrze ani zle

Peany na cześć pana B. to był szczyt obłudy i michnikowszczyzny...
Domyślny avatar

Domasuł

16.03.2017 21:54

"Pieszczoch każdej władzy"?? Cos się Panu pokickalo. Pieszczoch jednej władzy. Zawsze wierny.
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

17.03.2017 13:28

Swisspola!
Walisz wszystkim po równo a ja już kilka raz pytałem kto dla ciebie wodzem i przewodnikiem ,jaka myśl polityczna ciebie zapłodniła .Pytałem a ty trzymasz swoje poglądy polityczne w tajemnicy,wstydzisz się je ujawnić czy robisz za trolla lub zadaniowca.
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 14:51

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Swisspola!

Dobrze powiedziane.
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 15:36

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Swisspola!

Jak nie można dowalić tylko obecnemu rządowi wyłącznie (zbyt oczywiste) najlepiej dowalać wszystkim.
Taka strategia . nazywana jest przez niektórych "wojną hybrydową" 
Pan Swisspola jest mocno "zakałapućkany" w poglądach - to widać, słychać i czuć ale nic nowego nie wniósł- ŻADNEJ informacji, poza bezsensownymi wierszówkami.
Coś się obawiam, że tak jak i ja nie doczeka się Pan ŻADNYCH konkretów...
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

17.03.2017 16:42

Dodane przez Biedronka w odpowiedzi na Jak nie można dowalić tylko

Skoro facet był już  aktywny za Bolesława I inaczej znanego jako Bolek Jebus to ma problemy z oceną rzeczywistości albo ma takie poglądy ,że jak z brzydką chorobą ,lepiej się nie obnosić.
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 17:10

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Skoro facet był już  aktywny

usunięci z polityki to SLD, baron na wódce czyli Palikot, w pewnym stopniu też PSL choć tkwią mocno w okręgach.
Poza tym nikt nie został usunięty ;)
Ja tam uciekam, w przypadki nie wierzę, bo "facet" jest mocno zaangażowany skoro nawet wierszówki produkuje...
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 17:12

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Skoro facet był już  aktywny

a co do tego:
"neutralnych merytorycznych fachowców" to pachnie na kilometr resentymentem "dowódców" szkolonych w GRU.
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 16:37

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Swisspola!

Oczywiście nie ma dla mnie w III RP polskiej myśli politycznej, która byłaby mi bliska. Wszyscy oni reprezentują prywatne interesy określonych grup, poukrywane pod różnymi płaszczykami. Nikt inny, jak politycy, przez ostatnie 27 lat, nauczyli mnie nieufności i ostrożności wobec siebie. Nauczyli mnie oceniania ich nie po pustosłowiu przedwyborczym, ale po czynach! Do tego moja dobra pamięć nie pozwala mi poprzeć którakolwiek opcje, dopóki nie są rozwiane moje wątpliwości co do jej działań, które moim zdaniem bardzo szkodziły bądź nadal szkodzą Polsce. Nie mam zdecydowanego faworyta politycznego, ponieważ, gdyby nawet taki się ukazał, to ta chmara pookrągłostołowych zdrajców już dawno ich pożarła. Ludzie, w których pokładałem nadzieje, albo weszli miedzy wrony, teraz kraczą, jak i one, albo zostali usunięci z polityki. Właśnie z tego powodu patrze na ręce politykom, szczególnie tym rządzącym i staram się oceniać ich posunięcia z punktu widzenia korzyści dla Polski. Tak mogę zachować w miarę neutralność moich ocen. Gdzieś na tym forum dokładnie opisałem, co zarzucam Kaczyńskim. Tam są opisane fakty i argumenty, a jeśli je pan kwestionuje, proszę, podać swoje. Oczywiście w porównaniu do rządów PO PSL, PiS miał kilka ciekawych i dobrych ustaw. Jak np. zablokowanie sądowego odbierania dzieci rodzicom ze względu na biedę. Bardzo dobra uchwala. Jak np. ściągniecie w kilka miesięcy Polaków z Doniecka, czego PO nie było w stanie dokonać przez kilka lat. Podobała mi się, niestety na razie martwa, ustawa o repatryjantach ze Wschodu! Bardzo chwaliłem próby cementowania grupy Wyszehradzkiej i walka o podniesienie jej znaczenia w Europie. Niestety moim zdaniem próby kompletnie zaprzepaszczone na ostatnim szczycie RE. Jednak jeśli nawet PiS robi dobry ruch, jak np. TK czy sadownictwo, to natychmiast go psuje sadzając na stołkach, zamiast neutralnych merytorycznych fachowców, swoich zwolenników a najczęściej klakierów. Już widze jak PO będzie wymieniać na swoich, kiedy dojdzie do władzy. A zdaje sobie pan sprawę, że wcześniej czy później dojść musi. Naprawdę nie tak wyobrażam sobie politykę! Natomiast wobec PO się nie wypowiadam, bo moim zdaniem jest to organizacja zdradziecka i przestępczą i wypowiadanie się o tych przestępcach pozostawiam prokuraturze i sądowi. Natomiast katastrofalne i przestępcze rządy PO i PSL wcale nie upoważniają do zamknięcia oczu zresetowania pamięci i wybrania PiS. Jeśli pan uważa, że jest inaczej, to zapraszam do merytorycznej dyskusji na fakty i argumenty! Jeśli tych jednak panu zabraknie, tak jak brakło Biedronce poza literówkami, to proszę sobie darować, bo dyskusja wtedy naprawę mija się z sensem. Ja nie mam wodza. Chwale każdego, kto czyni dla Polski dobrze i ganie każdego, kto jej szkodzi! Zresztą uważam, że to właśnie system wodzowski najbardziej Polsce szkodzi! Nie ma ludzi nieomylnych, a dla was wasi wodzowie są i to prowadzi do wzajemnej nienawiści i degeneruje życie społeczne w Polsce!
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 17:01

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Odpowiem Panu tak. Oczywiście

Czyżby sam starzy Pan z Salonu 24? 
Coś jakby te same poglądy....
System "wodzowski"
Nie ma to jak bezhołowie ha ha
Domyślny avatar

zbieracz śmieci

17.03.2017 18:12

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Odpowiem Panu tak. Oczywiście

Misz masz ,nowomowa ale jakby znana z salonu 24!
PS .Zdania o roli jaką grasz z zapałem zdania nie zmienię.EOT
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 20:52

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Misz masz ,nowomowa ale jakby

Szanowny panie tylko krowa i wyznawca zdania nie zmieniają. Ja wcale nie każę panu czytać moich bzdur, podobnie jak ja nie mam zamiaru czytać pańskich, skoro rezygnuje pan z rzeczowej merytorycznej dyskusji na argumenty i fakty. Nich pan zbiera swoje śmieci dalej! Życzę powodzenia i miłego końca tygodnia.
Domyślny avatar

Biedronka

18.03.2017 13:40

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Szanowny panie tylko krowa i

Myli się Pan i w tej dziedzinie, Dla krowy też kolor trawy za miedzą jest lepszy :)))))
A pańskie "argumenty" w stylu "system wodzowski" - czy "rozbiory paradoksalnie wyzwoliły patriotyzm" to taka mowa trawa bez logiki i prostej zależności przyczynowo-skutkowej.
Pan nie jest w stanie czegokolwiek napisać z sensem ale rzuca skojarzeniami i u mnie w tym momencie wyświetla się taki znaczek "uwaga"
en.wikipedia.org
A przy okazji - tam też jest krowa...
Swisspola

Swisspola

17.03.2017 16:50

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Swisspola!

Dodam jeszcze, ze żenujące jest wszystkich posiadających odmienne zdanie wrzucać do kosza z odpadami troli, hejterow bądź zadaniowcow. Nie chciałbym podejrzewać, że to są ostatnie i jedyne argumenty w dyskusji, bo jeśli tak to dyskusji wcale nie ma. Mam nadzieje, że pan nie pracuje w jednym departamencie propagandy z Biedronką! Polska to naprawdę bardzo dziwny kraj. Posiadając własne zdanie, rzetelną jego analizy popartą argumentami i faktami czuje się jakbym popełniał myślozbrodnie przeciwko jakiemuś wielkiemu bratu. Ba nawet kilku braci! Co gorsze głuchemu na jakiekolwiek argumenty, ale również jakichkolwiek argumentów pozbawionego! Ja naprawdę proszę o argumenty poparte faktami, a nie o bezpodstawne zarzuty i pustosłowie. Bo jeśli się nie mylę to właśnie nazywa się hejtem i trolowaniem!
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 17:06

Dodane przez Swisspola w odpowiedzi na Dodam jeszcze, ze żenujące

Nie pracuję w departamencie propagandy w odróżnieniu od Pana. Pan insynuuje i obraża w każdym kolejnym słowie. Napisał Pan pod Panem Czarneckim, że nie poparcie wyboru Tuska przez rząd p. Szydło to porażka. Większość Polaków uważa inaczej. Powiela Pan wyłącznie tezy koncernu niemiecko- szwajcarskiego ale nie ma żadnych sensownych argumentów.
Z pana werszówek, w których są wszyscy poza tymi, którzy zaszkodzili fatalnie Polsce przez ostatnie lata. Wynika tylko sianie zamętu.
Popieram opinię, że jest pan trollem i zadaniowcem.
Domyślny avatar

Biedronka

17.03.2017 16:59

Dodane przez zbieracz śmieci w odpowiedzi na Swisspola!

A jak by jeszcze Pan nie wiedział to podejrzewam nie bez dowodów, że "gwódź" poglądów pana Swisspola znajduje się tu:
"co rozkradli w Polsce tak wiele,
że i Unia niewiele pomoże!"
I tu:
en.wikipedia.org
Wygląda więc, że w przypadku pana Swisspola na "guru" trafiłam za pierwszym razem :))). A to tak już w kontekście wierszyków, które mu się nie spodobały :)))))
Domyślny avatar

twardek

18.03.2017 13:11

Jestem wstrząśnięty postawą jaką demonstrował Młynarski. Wiedziałem coś o córce, o ojcu, w tym kontekście - nic. Aż mi nieprzyjemnie.
Domyślny avatar

Biedronka

18.03.2017 13:44

Dodane przez twardek w odpowiedzi na Jestem wstrząśnięty postawą

Jak wielu niestety miał ambicje i aspiracje. Spotykałam go wielokrotnie gdy szedł pożyczać płyty Brassensa czy Brela z instytutu francuskiego.
Przykre. 
Wydaje się, że córka zainspirowała się tym późnym okresem niestety.
Pozdrawiam

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 414
Liczba wyświetleń: 1,725,064
Liczba komentarzy: 4,304

Ostatnie wpisy blogera

  • Eeee,tam! U nas juz dawno mamy takich magistrów
  • Wizja artystyczna... no powiedzmy
  • Reklama i antyreklama...

Moje ostatnie komentarze

  • @jazgdyni [20.41] Ty mi nie tłumacz,co to jest wstęga Mobiusa!! Może spróbuj pomyśleć,dlaczego ja zastosowalem tę paralelę...może przestaniesz wszystkich na NB pouczać i udowadniać jaki z ciebie…
  • A może nie spirala,tylko wstega Mobiusa/ Juz dwa maile do admina o zlikwidowanie mojego konta...i nic!
  • Kolejny naiwny! I na dodatek tych kijów w szprychach nie umie liczyć! Ustawa "sądowa",ustawa IPN,...google.com Ja jestem z Krakowa,po UJ,znam tych z katedry prawa...towarzyszy Dudy z UD,UW...…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • TW BERA I KAZIK STASZEWSKI---DRAMAT HOMERYCKI!
  • DE MORTUIS NIL NISI BENE...CZYŻBY?
  • SZACHY TO GRA DLA WYTRAWNYCH STRATEGÓW

Ostatnio komentowane

  • Ijontichy, Te 10 komentarzy to z 2016 :-))  Obrazek wszedł!
  • NASZ_HENRY, Przez ten feminizm 🌼 to Patryk kwiatek dzisiaj dostał. Pozdrawiam serdecznie obie moje muzy 🌼🌼 P.S. Nie odchodźcie tylko tak gwałtownie bo zawału dostanę 😉
  • tricolour, @sake Moglabyś się odrobinę wysilić i zadać pytanie "dlaczego". Zapytać mnie o powody tej mojej niewątpliwej agresji słownej oraz chamstwa.  Bo jeśli powody nie są istotne to tym bardziej nie…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności