Pożegnanie "Łysego", kibica Bałtyku Gdynia

Wczoraj w Lęborku, odbył się pogrzeb kibica Bałtyku Gdynia, Rafała „Łysego” Witulskiego, na którym pozwoliłem sobie powiedzieć te słowa:

Rafał, Łysy!

Przeżyłem z Tobą w łączności, praktycznie całe dorosłe życie, a nasze duchowe porozumienie działało bez słów. Dzieliłem się z Tobą wszystkimi niepokojami, a Ty ze mną.
Fakt, nie napiszę Ci już na whatsappie serii kolejnych wiadomości – choć przecież każdego dnia mam to uczucie, że trzeba napisać do Łysego…

Jednak swoje wiem – spotkamy się!
Nie mówię więc żegnaj, a do zobaczenia Bracie!

Mówimy tak wszyscy tu zgromadzeni, a hołd oddajemy człowiekowi, którego wkład w stworzenie podwalin ruchu kibicowskiego w Polsce, jest nie do przecenienia.
To Łysy – już od końca lat 80 tych – stworzył kibicowski „internet”, a więc sieć kontaktów do wymiany informacji przy pomocy listów. Mozolna ta praca zaowocowała wieloma przyjaźniami, bo przecież widzę tu mnóstwo znajomych twarzy dziś.
Rafał może nie był w działaniu efektowny, natomiast wartości wyznawanych nigdy nie porzucił, co szczególnie jest cenne w dzisiejszym, zakłamanym i podłym świecie.
Rafał, heroicznie wręcz, dzień za dniem toczył swą walkę – żył uczciwie!
Nigdy nikogo nie oszukał ani nie okradł, a skromne – ale przyzwoite – życie, było jego znakiem firmowym.
Nie był fighterem...i był nim zarazem!
Z siłą jego intelektu, trafnych ripost, humorem iście arystokratycznym, ciężko było się mierzyć komukolwiek.

Mieliśmy plany twórcze...Postaram się je z Twoją pomocą zrealizować choć w części.
Ty znasz już Prawdę. To zmusza do zadumy nad ludzkim życiem w ogóle, bo dziś jesteśmy tu, ale nie znamy dnia, ani godziny.
Ten świat jest tylko próbą dla każdego, egzaminem z wyboru pomiędzy Dobrem, a złem. Walka trwa – jak mówią lewacy – cały czas.
Ufam, że swój egzamin zdałeś Łysy, a dobry Bóg otuli Cię Miłością i Miłosierdziem.
My tu jeszcze na chwilę zostaniemy za karę, by się pomęczyć…
Dziś mówimy Do Zobaczenia niepozornemu Człowiekowi, który już urasta do miana legendy...co widać szczególnie w takiej chwili…!
Nikt tak nie pisał, nikt nie był tak uczciwy. Nikt nie potrafił, tak godnie i pięknie znosić zwyczajnej, codziennej normalności. Nikt wreszcie nie wyniósł kibicowskiego pisania do rangi literatury…

Kochałeś zwierzęta, a ludzi trochę mniej. Mówiłeś czasem że jesteś ateistą, ale ja w to nigdy nie wierzyłem.
Teraz to Ty jesteś mądrzejszy ode mnie...zresztą zawsze byłeś!

Chciałbym podziękować Mamie Rafała, Pani Jolancie Witulskiej, za wychowanie tak szlachetnego, dobrego i uczciwego człowieka!
Chciałbym przekazać tę pewność, którą mam, że każdy zawierzający Chrystusowi, odnajdzie Jego Miłosierdzie, oraz dostąpi Zbawienia.

Wiecie co…
...Śmierć nie istnieje, tak więc Do Zobaczenia Bracie!  

                                                 Optymista1930

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Domasuł

12-02-2017 [15:47] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Mądre słowa

Obrazek użytkownika gość z drogi

13-02-2017 [19:08] - gość z drogi | Link:

43 lata,za młody na Śmierć,tyle było jeszcze przed Nim
serdeczne wyrazy współczucia dla Matki,Rodziny i dla Przyjaciół...
wieczne odpoczywanie racz MU dać Panie..

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

15-02-2017 [02:13] - Zygmunt Korus | Link:

Wzruszyłem się... Pańskim przemówieniem nad grobem młodo zmarłego przyjaciela, formą szczerości. Ale też oglądając pochówek, zwłaszcza sceną pożegnania kolegi przez licznych kibiców na końcu filmu. Czegoś takiego nie spodziewałem się zobaczyć. Wszystko z tak wzniosłą klasą! Cześć i chwała Zmarłemu i uznanie jego wiernym kumplom, co tak dumnie przekazali Rafała "Łysego" Witulskiego do Sektora Nieba.
Szacunek dla Pana za ten wpis.

Obrazek użytkownika Optymista1930

15-02-2017 [08:18] - Optymista1930 | Link:

Niektórzy ( np. ja ) do dziś nie przyjmują tej śmierci do wiadomości, ciągle łapią się na potrzebie napisania do Łysego...
Stąd potrzeba książki, którą napiszę, także by Wam pokazać całe ostatnie 30 lat - bo perspektywa kibicowska jest widzeniem zwykłego Polaka - po prostu.
Łysy nie był idealny, ale kto jest...? Bóg Osądzi...
Pozdrawiam Pana.