MODERNIZACJA NB...CZYLI TEORIE SPISKOWE

Najpierw dwa prawa Murphiego:

1.Nigdy nie jest tak źle,żeby nie mogło być gorzej.

2.Jeżeli już jest tak źle,że nie może być gorzej....to na pewno będzie.

Teoria spiskowa głosi,że ma zniknąć PW [poczta wewnętrzna],dlaczego? Nikt tego nie wie...ale się domyśla....poza łamami NB trwa tam dyskusja omijająca cenzurę,której oczywiście
na NB nie ma...

Admin enigmatycznie określił to "oparacją na bebechach"...czyli...nikt nic nie wie.

Na przykładzie Salonu 24,który już się nie kryje z "antypisem" [w końcu pani Janke to wychowanica Waltera,a pan Janke pracował u Michnika w TOK-FM,u Solorza w Polsacie News,a obecnie
u byłego szefa Trybuny  Ludu] ludzie,użytkownicy NB,boją sie,że....juz nie będzie gdzie iść...

Owszem,dyskusji tu prawie nie ma,na edycję komentarzy czeka się "pół dnia" i jeszcze dochodzi stres...puszczą,czy nie puszczą  :-))

Jest dobrze...[optymistycznie pisząc] jeżeli chcecie zepsuć NB,to droga otwarta...jeżeli coś poprawić...to też droga otwarta...tylko pamiętajcie o Trzecim Prawie Murphego:

3.Jeżeli istnieje jedną szansa na milion,że coś pójdzie źle...to na pewno pójdzie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

10-02-2017 [09:58] - StachMaWielkieOczy | Link:

A to podobno zawod na wymarciu...

https://image.slidesharecdn.co...

Obrazek użytkownika Mind Service

10-02-2017 [10:23] - Mind Service | Link:

Nieprawda. Zmiany robi się po to aby było lepiej. I w 99% kończy się to powodzeniem. Niepokojące w NB jest to, że ma to trwać tak długo. Do wgrania nowego skryptu nie trzeba zatrzymywać całego serwisu. Wygląda więc to na przebudowę bazy danych, może migrację na inną platformę, nie wiem. Co do poczty wewnętrznej to mam mieszane uczucia, mówiąc szczerze nie wiem na co ona komu, a dane kontaktowe (e-mail, skype, fb) można podać w swoim opisie, jak komuś na tym zależy. Ja poczty wewnętrznej nie używam z zasady. Ponadto chciałbym, aby NB zachowały swój charakter i nie wpuściły tu ruskich trolli wzorem NeOnu24.ru czy Niepełnosprawnych. Jedyna zmiana na lepsze mogła by polegać na tym, żeby na akceptację komentarza nie trzeba było czekać licząc godziny a minuty. 

Obrazek użytkownika admin

10-02-2017 [10:46] - admin | Link:

W ciągu dnia nigdy na moderację nie czeka się dłużej niż godzinę. No może raz na kilka dni się taki wypadek zdarzy. Standard to nie dłużej niż 30 minut, często na bieżąco czyli w praktyce kilka minut. Trudno siedzieć i odświeżać stronę non-stop, skoro komentarzy i tak nie ma wiele. Czasem nie pojawia się (nikt nie pisze) żaden nawet przez godzinę i dłużej. W nocy też jest moderacja ale czasem faktycznie nie ma sensu trzymać na służbie moderatora, żeby puścił jeden komentarz o 3:34 czy 4:52. Takie są statystyki. Wystarczy zajrzeć do ost. komentarzy. To skrajnie nieekonomiczne. Jeśli ktoś potrzebuje na szybko wymienić (krótkie) myśli, polecam Twittera albo wspomnianego wyżej Fejsbunia.

Obrazek użytkownika smieciu

10-02-2017 [12:05] - smieciu | Link:

Dopiszę jeszcze jedno prawo Murphiego specjalnie dla adminów:
Jeśli można się wypowiedzieć to na pewno będzie to krytyka :)

System komentarzy faktycznie wydaje się być najsłabszą stroną. Mało dyskusji bo moderacja ją spowalnia. Moderacja wolna, bo mało komentarzy. Klasyczne błędne koło.

Ale ok, konkrety: Skoro modernizujemy silnik to sugerowałbym jakiś system przywilejów/punktacji. Czyli moderator mógłby przydzielić użytkownika do grupy ludzi, których komentarz wchodziłby natychmiast. Moderator czyniłby to na podstawie jakiejś swojej punktacji. Np. jeśli ktoś napisał 50 komentarzy i żaden nie okazał się do zmoderowania to czemu ma czekać? Raczej 51szy będzie tak samo ok.
Albo system odwrotny:
Domyślnie komentarze są natychmiastowe, moderator je przegląda i ewentualnie daje minusy za komentarze do usunięcia. Kilka minusów i taki użytkownik trafia do grupy ludzi muszących czekać na moderację.
Coś w tym stylu.
Myślę że usprawniłoby to działanie komentarzy oraz chyba ułatwiło pracę moderatora.
Warto także zauważyć że jeśli robimy wpis blogerski na główną stronę to pojawia się on natychmiast, bez moderacji. A może być dużo głupszy niż wiele komentarzy :)
 

Obrazek użytkownika admin

10-02-2017 [12:27] - admin | Link:

Mechanizm moderacji piękny ale wymagałby napisania systemu od zera czy przynajmniej odpowiedniej nakładki a takie rzeczy powstają za tysiące złotych. NB działają na gotowcu o ograniczonej funkcjonalności, który teraz jest tylko aktualizowany. Co do blogów vs. komentarze zgoda :/

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

10-02-2017 [12:47] - StachMaWielkieOczy | Link:

Genialne..

"moderator je przegląda i ewentualnie daje minusy za komentarze do usunięcia. Kilka minusów i taki użytkownik trafia do grupy ludzi muszących czekać na moderację."

-moderator czyta moje posty ... i jak dostane minusa to kolejne moje posty będą .... czytane przez moderatora?

I rodzynek...
" sugerowałbym jakiś system przywilejów/punktacji"

... czym skorupka za młodu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-02-2017 [14:32] - Imć Waszeć | Link:

Ten system jest zaimplementowany i darmowy. Wystarczy go tylko przepisać z kodu źródłowego jakiegoś free CMS-a realizującego listę dyskusyjną. Jest to ranking lub potocznie "stopnie" userów oraz system grup i uprawnień. Jest zarówno poczta wewnętrzna jak i zewnętrzna, blogi, newsy, zestawienia, możliwość linkowania filmów i zaawansowanego formatowania tekstu. Czy wspomniałem już o kodzie źródłowym?

https://github.com/phpbb/phpbb
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Chociaż te tysiące złotych za coś darmowego brzmią niezwykle ciekawie i po kijowsku ;)
Cały zamieniam się w słuch.

Obrazek użytkownika admin

10-02-2017 [10:41] - admin | Link:

Takie wpisy utwierdzają mnie w przekonaniu, że jedynym sensownym wyjściem jest przejście w systemie komentarzy na Facebunia. Na "edycję komentarzy" w ogóle nie trzeba będzie czekać. Jeśli dla kogoś co najwyżej pół godziny to już "pół dnia", to jak żyć z takimi userami..

Obrazek użytkownika Tarantoga

10-02-2017 [12:35] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego każde słowo napisane...bierze Pan do siebie,jako krytykę i chęć przywalenia?
Mnie odsyła Pan na FB,a innego komentatora na TT...ja nie mam konta ani tam,ani tam.

Napisałem z przesadą [i dałem cudzysłów] "pół dnia" przecież to ironia...mam wzorem Echo 24 pisać --"notka dla kumatych"?

To Wasz biznes,Wasz portal....możecie robić wszystko...nam pozostaje poczekać...i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Ponad miesiąc mnie nie było...ani nie komentowałem,ani nie pisałem na blogu...biorę na poważnie groźby...mam je na PW...:-))

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-02-2017 [13:10] - Ula Ujejska | Link:

Panie Tarantoga

Jestem tu chyba dłużej od Pana - i takiego zarzutu o zbyt długie czekanie na pojawienie się komentarzy nigdy bym nie postawiła. Szybkie wymiany myśli (jak to ujął Admin) to nie w moderowanej blogosferze.  Ja wolę poczekać, nawet i dwie godziny, ale mam pewność, że ktoś to trzyma za "uzdę" i nie pozwoli na szaleństwa troli. Jak na moderowaną strefę, komentarze pojawiają się bardzo szybko. Byłam kiedyś adminem na większym portalu niż NB - i wiem jak upierdliwa i złożona jest to praca. No i niech Pan nie zapomina, że nasi moderatorzy czuwają także nad stroną Niezależnej. Ja jestem z ich pracy zadowolona.

Obrazek użytkownika Tarantoga

10-02-2017 [16:30] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Ula Ujejska2017-02-10 [13:10]

Szanowna Pani!

Proszę wrócić do źródła...czyli do pierwotnego tekstu...Pana Admina.
To tam się pojawiły zarzuty,że długo czekamy na ukazanie się komentarzy.

Co do reszty Pani uwag...zgoda. :-))