Przepraszam, ale muszę...

https://ostatniakohorta.wordpr...

Bardzo dobrze się dzieje, że tak wielu ludzi przeżywa głębiej swoją wiarę w Chrystusa, czyniąc to poprzez uczestnictwo osobiste w ŚDM, czy też za pośrednictwem mediów. Mordę w kubeł schowały owsiaki, oraz inne robale – super! Prawdziwe oblicze duchowe polskiego narodu zostaje wreszcie dosadnie oznajmione, a więc lewackie i inne lewe kliki wiedzą już, że Polska jest z Bogiem...a więc Polski trzeba nienawidzić.

Nihil novi – i tak nas nienawidzą, a wreszcie podjęta, otwarta walka ze złem politycznej poprawności, na pewno może naszej Ojczyźnie tylko pomóc.

Spirala paranoi kręci się w obłędzie, a teraz zalewa krwią niewinnych ofiar. Tak to trwać będzie, ponieważ kto wybrał zaciekłą walkę z Chrystusem, ten jest otumaniony przez szatana. Zachód wybrał i odwrócony krzyż im na drogę do piekła.

W Polsce jest zgoła inaczej, a nasz wybór doprowadza wszelakich 'agentów dołu' na całym świecie, do ślepej furii; stąd m.in. wczorajsze deklaracje tak zwanej Komisji Europejskiej, czy jak się ten komitet potępieńców zwie…? Nie dziwmy się wrogom, że występują przeciwko nam wrogo, uodpornijmy się na hipokryzję. Tak wiem, kłamstwo perfidne i bezczelność kłamców bolą; musimy więc całkowicie przestać przejmować się jakimikolwiek opiniami płynącymi z Zachodu.

To fajnie, bo właśnie wybijamy się, nie tylko na niepodległość państwową, ale i myślową.

ŚDM pomogą młodym ludziom na całym świecie odnowić swoją wiarę – co bardzo fajnie – ale też ukazują im prawdziwy obraz Polski; a więc alienacja satanistycznych dziadów i bab z Berlina, Brukseli i Paryża, rośnie...Konflikt narasta!

Jeśli ktoś nie chce dokonać osobistego wyboru w wojnie pomiędzy Dobrem, a złem...ten i tak już go dokonuje! Jesteś obojętny, czy letni – jesteś zwykłą pipą i zostaniesz wchłonięty przez machinę zła, która Cię zeżre!

Jesteś 'poprawny' i słuchasz wszelkich frazesów o pokoju, równości, potrzebie pomocy, nie widząc zarazem pustki samych słów...słów, które padają z ust wielu 'wielkich' tego świata; jesteś więc głuchy na Prawdę.

Wielu ludzi dziś 'tak ma', gdyż nie stanęli przed koniecznością osobistego poświęcenia, a dobrobyt ściągnął z nich wszelkie wyzwania; życie ludzkie więc, w takich warunkach staje się puste. Człowiek wypełniony deklaracjami, nie prezentuje sobą de facto żadnej wartości...Oprócz wartości kredytu, który zapewne spłaca. 'Szczęśliwie' dziś dba się o dobre samopoczucie takich ludzi, prezentując im obfitą ofertę 'działalności charytatywnej', czują się więc oni dobrze. Nie ma stresu, nie ma wyzwań, nie potrzeba wybierać…

Miliony memów z internetu, o 'byciu sobą', tylko podkreślają tę sytuację absolutnego zniewolenia milionów i raczej bycia mniej niż nikim, niż sobą w jakimkolwiek sensie...To smutne.

Będę chciał kończyć ten tekst, więc przejdę do brutalnego sedna – jeśli pozwolicie, bądź nie…

ŚDM jako zjawisko duchowe, umiejscowione dodatkowo w Polsce, to jest super wydarzenie! Same pozytywy i wielka, głośna promocja chrześcijaństwa i Polski! Brawo!

Natomiast papież Franciszek, owszem, jest papieżem i ja pokornie to uznaję...Jest to namiestnik Piotrowy, głowa jedynego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła, któremu chwała w Imię Chrystusa!

Franciszek jest papieżem o złych intencjach. Jest to człowiek pogubiony ambicjami, bądź pogubiony czymś znacznie głębszym, a nie pochodzącym od Boga!

Niestety jego relatywistyczne drążenie kroplą skały, ja dostrzegam od pierwszego wystąpienia, od sławetnego 'Dobry Wieczór'. Zrobić 10 rzeczy dobrych i do tego powiedzieć jedno słowo o wydźwięku niejednoznacznym – tak działa…

Nie chcę pisać kto tak działa, ale tak niestety zachowuje się papież Franciszek, a ja nie jestem idiotą.

Propaganda politycznej poprawności jest propagandą szatańską, a to co mi mówi moje serce, jest tu w tych słowach opisane. Namiestnik, dziś w sposób niezwykle nachalny, namawia i stręczy Polakom tzw. uchodźców. Jest to drażniące, nieprzystające do klasy i roli papieża, słabe nie tylko merytorycznie, ale i intelektualnie. Cóż, jestem pewien, że Polska pójdzie swoją drogą, a jaką drogą pójdzie Zachód, to już powiedziałem.

Wystąpienia Franciszka są duchowo niespójne i pokrętne, bije od nich niestety amoralność, gdyż używanie gładkich słów i giętkich paraleli myślowych, może usprawiedliwiać praktycznie wszystko i każdy czyn.

Franciszek nie jest autentyczny i nie jest z ludźmi, choć zależy mu, by tak być postrzeganym. Więcej nie powiem.

                              Optymista1930

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-07-2016 [20:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni.

Obrazek użytkownika andzia

28-07-2016 [21:23] - andzia | Link:

Oglądałam i słuchałam papieża Franciszka do momentu w którym powiedział do młodych na błoniach: "...otwórzcie swoje serca na uchodźców i imigrantów ..." i w tej chwili wyłączyłam telewizor.
Nie będę więcej ani oglądać, ani słuchać; jestem bardzo rozczarowana i rozgoryczona. Mimo wszystko nie takich słów oczekiwałam :( Z wielką przykrością piszę te słowa, ale tak jest.

Obrazek użytkownika cassiodorus

28-07-2016 [22:40] - cassiodorus | Link:

To akurat nic nowego, Chrystus mowi wylacznie rzeczy, nietakie jakie od Niego oczekuja
Ale to nie On musi sie nawracac kazdego dnia

Obrazek użytkownika andzia

28-07-2016 [23:34] - andzia | Link:

Proszę mnie nie pouczać w zakresie teologii; mam prawo do własnych emocji i do własnego zdania i takież -we własnym imieniu- wyraziłam, nikogo nie obrażając.

Obrazek użytkownika cassiodorus

29-07-2016 [23:08] - cassiodorus | Link:

Skoro pani ma to ja rowniez i do wlasnych emocji i do ewangelizacji

Obrazek użytkownika cassiodorus

29-07-2016 [23:08] - cassiodorus | Link:

Skoro pani ma to ja rowniez i do wlasnych emocji i do ewangelizacji

Obrazek użytkownika Optymista1930

29-07-2016 [10:11] - Optymista1930 | Link:

Andzia - znowu mam bana na fb, na obu kontach, także tekstów wklejać nie mogę, ni odpowiadać na wiadomości :)
Franciszek jest tym, czym jest i kim jest, to oczywiste. Prawdę zaś każdy wyczuwa sercem...

Obrazek użytkownika OLI

28-07-2016 [21:59] - OLI | Link:

Fatalny początek pontyfikatu, a potem już było tylko gorzej.
I kompletnie mnie nie przekonuje fakt, że z tego bełkotu i słowotoku żarliwi obrońcy papieża potrafią odcedzić jakieś prawdziwe słowo, nabić je na szpikulec i pokazywać całemu światu, że oto papieżowi udało się powiedzieć coś, co nie jest sprzeczne z Ewangelią.
Z pomieszania prawdy i fałszu nie powstaje prawda, już nawet nie Ewangelia, ale prosta logika w pas się kłania.
Zero ewangelicznego żaru, zero jakiejkolwiek świeżej myśli.

Nachalne i pozbawione taktu i wyczucia naciski, rajfurzenie kwestii uchodźców w imieniu światowych elit, niezgrabnie zawinięte w słodkie bajdurzenia.
Tego się spodziewałam i to zobaczyłam.

Obrazek użytkownika Mind Service

28-07-2016 [22:57] - Mind Service | Link:

- Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią! - to jest istota chrześcijaństwa i osobowego zjednoczenia z Bogiem i podążania za Chrystusem aż na Krzyż. To jest droga do Królestwa Bożego a nie jakieś Intronizacje czyli robienie sobie bożka z Jezusa Chrystusa, który miałby spełniać czyjeś życzenia. To źle, że Papież wzywa do okazywania miłosierdzia wszystkim potrzebującym, szczególnie uchodźcom, którzy uciekają przed wojną i śmiercią? Jak ktoś wierzący może wogóle takie wezwania kontestować? Oczywiście, że najważniejszą sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym obywatelom, i tu nie może być żadnych niedomówień i spekulacji. Ale od tego są odpowiednie służby. Przyjeżdżające do nas osoby muszą więc być odpowiednio sprawdzeni i następnie poddani procesowi integracji. I tu nie powinno być żadnego zmiłuj - nowo przyjezdni muszą respektować naszą tradycję, zwyczaje i prawo. Żadnych więc stref szariatu, noszenia burek, albo wybrzydzania, że nie będą jedli w stołówkach wieprzowiny. Totalna inwigilacja ich miejsc kultu religijnego, stowarzyszeń a nawet czytanie ich korespondencji, Internetu i nasłuch połączeń sieci komórkowych. Każde naruszenie przez nich tych zasad powinno skutkować natychmiastową deportacją wraz rodzinami do kraju pochodzenia, nawet jego rodziców, jeśli urodzili się tutaj. I to wszystko. Nie powinno być zatem sprzeciwu wobec przyjmowania uchodźców, co innego imigranci ekonomiczni, albo przyjeżdżający do nas z krajów uznanych za bezpieczne - np. uchodźcy z Syrii, ale mieszkający od dłuższego czasu w Turcji nie powinni mieć możliwości przyjazdu do nas. Niestety osoby o prawicowych i konserwatywnych poglądach tego nie mówią, oni sprzeciwiają się uchodźcom muzułmańskim i tyle. Polska jest krajem gościnnym, otwartym na pomoc dla uciekinierów przed śmiercią i głodem, czego najlepszym dowodem jest tak liczna grupa osób przybyła do naszego kraju z Ukrainy. I tego się trzymajmy. Nie powinniśmy krytykować i atakować Papieża, skoro powtarza tylko prawdy ewangeliczne, które powinny być oczywiste dla wierzącego i praktykującego. Potrzebujemy w naszym Kraju odnowy moralnej i nowego powiewu Ducha Świętego, który znowu odnowi oblicze ziemi, tej ziemi! I tak patrzmy na Światowe Dni Młodzieży i Papieża Franciszka - jako dar od Boga!

Obrazek użytkownika Mind Service

28-07-2016 [22:57] - Mind Service | Link:

Skąd się tacy malkontenci jak Ty biorą? Bardzo ciekawy i mądry tekst, pod którym chciałem się podpisać obydwoma rękoma, aż... - aż do momentu: "Franciszek jest papieżem o złych intencjach. Jest to człowiek pogubiony ambicjami, bądź pogubiony czymś znacznie głębszym, a nie pochodzącym od Boga!" - A kim Ty jesteś, żeby oceniać Ojca Świętego, który jest przepełniony Duchem Świętym i przez którego przemawia sam Jezus Chrystus? Takich głosów jak Twój, przepełnionych jadem nienawiści do Papieża Franciszka jest już kilka w Internecie i co znamienne znajdują się one na prawicowych i tradycyjnie pro- PiS-owskich portalach, o czym to świadczy? - Broń mnie Panie przed przyjaciółmi, z wrogami sam sobie poradzę! Lewactwo przynajmniej zamknęło gęby i milczy! Ile trzeba mieć pychy i buty aby pouczać samego Ojca Świętego! Zamiast się cieszyć z ogromnego dzieła duchowej odnowy i inspiracji jakie się rodzi na naszych oczach przy udziale młodzieży z całego świata, ale szczególnie młodzieży z Polski, to różne ramole kontestują co Papież powiedział, czego nie powiedział, jak powiedział i co powinien powiedzieć. Ja rozumiem, że komuś może nie odpowiadać styl Franciszka, bardzo spontaniczny, otwarty, szczery, bezpośredni, ludzki i indywidualny, gdyż nie tego się spodziewali przyzwyczajeni do niedzielnego katolicyzmu, okraszonego ksenofobią i manią wielkości - jacy to my polscy katolicy jesteśmy wspaniali i potrzebni zgniłemu zachodowi, itd... Tymczasem Papież Franciszek aż krzyczy od pierwszego dnia swojego pobytu w Polsce o egzystencjalny i autentyczny wymiar wiary, który ma przejawiać się miłosierdziem!

Obrazek użytkownika cassiodorus

29-07-2016 [03:02] - cassiodorus | Link:

Ci malkontenci to efekt ciezkiej pracy, nie jakichs tam lewakow, a najprawdziwszych prawicowcow, od Korwina, Brauna i Michalkiewicza, przez Warzeche, Cenckiewicza i Ziemkiewicza do Krajskiego, Olszanskiego i Pajaka
Do tego szacownego grona nalezy dodac prawicowych oszustow, dla ktorych nie tylko Franciszek, ale i Jan Pawel 2 i wszyscy tzw posoborowi papieze sa antypapami, a takze prawicowcow, dla ktorych wszyscy papieze nie sa nawet antypapiezami, a wprost antychrystami
Niechlubna karte ma tez srodowisko GP w sprawie abp Wielgusa
Na Kremlu znakomicie wiedza, ze na postkomunistow nie ma juz co liczyc, dzis w awangardzie antykatoscielnej maszeruja neomarksisci ze Szkoly Frankfurckiej i obok nich, uwazani za naszych, najprawdziwsi prawicowcy

Obrazek użytkownika Optymista1930

29-07-2016 [07:22] - Optymista1930 | Link:

Papież Franciszek nic nie krzyczy, przestań oddychać oparami iluzji człowieku. Prawda jest brutalna i Prawda jest taka, jak ją zaznaczyłem - Franciszek jest ( uznawanym przeze mnie ) papieżem naszego Kościoła, i jest też przedstawicielem światowego establishmentu hipokryzji. Zawsze był taki i taki pozostanie, gdyż nie ma w nim ognia. Ja to wiem, a Ty możesz nie wiedzieć, co nie znaczy, że masz mnie tu od czci i wiary odsądzać.
Papież spontaniczny i szczery...? Nie wiem, chyba oglądamy w takim razie innego papieża, bo ja widzę człowieka z którego oblicza pierwszym wrażeniem jest nieszczerość...aż mnie ciarki przechodzą.
Papież nawołuje do wpuszczania do domu najeźdźców, którzy chcą nas zamordować i zniszczyć Kościół; i te deklaracje Franciszka są nie tylko niezgodne z Ewangelią, ale i po prostu zbrodnicze! Chciałeś więcej Prawdy, to masz...
Gdybyśmy mieli do czynienia z uchodźcami, sprawa wyglądałaby inaczej, tyle że nawet w Gazecie Wyborczej nie wierzą w to. Weź się obudź człowieku, w ogóle się obudźmy, bo obyśmy nie płakali z rozpaczy, w efekcie fascynacji zachętami do 'przyjmowania'.
Franciszka uznaję, natomiast jest on co najmniej w błędzie i jego rad kategorycznie słuchać nie zamierzam.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

29-07-2016 [07:23] - Stoczniowiec | Link:

Duch Święty działa w Kościele i jeżeli dał nam papieża, którego nie do końca rozumiemy, to ma w tym plan, którego człowiek nie zrozumie. Być może trzeba będzie poczekać do następnego papieża, a może jeszcze kilku :) żeby zrozumieć...

Obrazek użytkownika Optymista1930

29-07-2016 [07:59] - Optymista1930 | Link:

To Prawda, tu się zgodzę. Boskiego Planu nie zrozumiemy.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

29-07-2016 [08:21] - Andrzej W. | Link:

@ cassiodorus

Miałem nie pisać, ale nie można milczeć w obliczu Pańskich kłamstw wynikających z zaślepienia, które z kolei wyklucza samodzielną percepcję faktów.

Proponuję przeczytać sobie encyklikę Świętego Piusa X "Pascendi dominici gregis" skierowaną przeciwko modernistom w Kościele, który to modernizm ten Święty Papież (tak, tak Święty, Panie Katoliku) nazwał "ściekiem wszystkich herezji".

A tam już we wstępie, w pk-cie 4. czytamy:
"Że zaś modernistów (tak przecież zwą się oni zwykle) najprzebieglejszy manewr polega na tym, że nie przedstawiają swych doktryn ujętych w pewien porządek i zebranych w pewną całość, lecz jakoby rozproszone i oddzielone jedne od drugich, ażeby uchodzić za chwiejnych i niejako niestałych, gdy tymczasem są pewni i stanowczy:
wypada, Czcigodni Bracia, zebrać najpierw te doktryny w jedną całość, wykazać związek, który je łączy, ażeby następnie wyśledzić przyczyny błędów i wskazać na środki na odwrócenie ich zgubnych następstw.

Dalej jest wszystko w szczegółach; jeśli zachowa Pan minimum intelektualnej uczciwości i zestawi to, co Pan tam przeczyta ze wszystkimi heretyckimi zachowaniami Franciszka, to niechybnie musi Pan dojść do prawdziwych wniosków.

O ile, oczywiście jest Pan zdolny do takiego intelektualnego wysiłku.

P.S. Już do niejakiego @Mind Service odnosić się nie ma sensu; swego czasu w odpowiedzi na jego protestancki, czyli heretycki stosunek do Mszy Świętej napisałem całą notkę.

http://naszeblogi.pl/60821-kar...

Obrazek użytkownika cassiodorus

29-07-2016 [23:06] - cassiodorus | Link:

Poszukaj sobie klamcow w domu ok, heretyku? Masz tam na pewno w kim wybierac, tekst ktory przytoczyles jest o tobie, jak nie jestes opetany to spokojnie sie tam odnajdziesz
To tyle

Obrazek użytkownika Andrzej W.

30-07-2016 [01:54] - Andrzej W. | Link:

Po pierwsze, nie jesteśmy na "ty" i nigdy nie będziemy, niech Pan nie posiada nawet takich nadziei; niech się Pan spoufala raczej z kimś, o kim napisałem w P.S. poprzedniego komentarza; to dość odpowiednie zestawienie: chamski insynuator - z braku argumentów - obrażający czyjąś rodzinę oraz heretyk lubiący dobrą zabawę na Mszy Świętej.

Tak, jak podejrzewałem, przeceniłem jednak Pańskie intelektualne możliwości; nie jest Pan w stanie przebrnąć przez tekst encykliki, którą przywołałem.

Zatem, nie jest Pan także, w żadnym wypadku, w stanie mnie obrazić, ale niech Pan próbuje. A Admina proszę o wyrozumiałość dla Pańskiego zasobu inwektyw; z pewnością trzeba tu zrobić wyjątek...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

30-07-2016 [09:45] - Andrzej W. | Link:

@ Cassiodorus

Panie Cassiodorus, Pański komentarz, który znajduje się niżej jest szczytem manipulacji; dlatego jest Pan kłamcą. Powtórzę go w całości:
"Ci malkontenci to efekt ciezkiej pracy, nie jakichs tam lewakow, a najprawdziwszych prawicowcow, od Korwina, Brauna i Michalkiewicza, przez Warzeche, Cenckiewicza i Ziemkiewicza do Krajskiego, Olszanskiego i Pajaka
Do tego szacownego grona nalezy dodac prawicowych oszustow, dla ktorych nie tylko Franciszek, ale i Jan Pawel 2 i wszyscy tzw posoborowi papieze sa antypapami, a takze prawicowcow, dla ktorych wszyscy papieze nie sa nawet antypapiezami, a wprost antychrystami
Niechlubna karte ma tez srodowisko GP w sprawie abp Wielgusa
Na Kremlu znakomicie wiedza, ze na postkomunistow nie ma juz co liczyc, dzis w awangardzie antykatoscielnej maszeruja neomarksisci ze Szkoly Frankfurckiej i obok nich, uwazani za naszych, najprawdziwsi prawicowcy" - (pisownia oryginalna).

Pierwsze kłamstwo, to zestawienie tego szeregu nazwisk, np. Korwina z pp.Cenckiewiczem, czy Krajskim.
Drugie kłamstwo, to stwarzanie wrażenia, jakoby krytycy teologicznych herezji i niekatolickich zachowań Franciszka podważali jednocześnie autorytet Jana Pawła II, czy w ogóle wszystkich "posoborowych" Papieży, a nawet uznawali ich za antychrystów.
Nie będę pisał o sobie; radzę trochę poczytać krytyki ze strony znanych osób spoza Polski, którzy zawsze pozostawali wierni nauczaniu JP II, czy Benedykta XVI. Jest Pan zaślepiony.

Dalej, z jednej strony pretensje do GP (o abp - a Wielgusa), a z drugiej zapewne do RM (zawsze broniącego abp-a Wielgusa), gdzie przecież S. Krajski jest, co jakiś czas Gościem.
To świadczy o jakimś rozgardiaszu intelektualnym, żeby nie powiedzieć fiksacji.

Po co zresztą, potrzebny Panu ABP Wielgus; powinien być Pan zadowolony z Nycza, wypowiada się przecież w duchu Franciszka.

Jest Pan w stanie wszędzie dostrzec korwinistów, czy braunowców niczym lewactwo J. Kaczyńskiego; niech Pan uważa wpadnie Pan w obłęd.

Reasumując, jest Pan kłamcą - manipulatorem.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

30-07-2016 [10:43] - Andrzej W. | Link:

@ Cassiodorus
Dopiszę jeszcze do Pańskiego intelektualnego rozgardiaszu i to, że pisząc o tym, kto rzekomo reprezentuje interesy Kremla w Polsce, ani słowem nie zająknie się Pan o ustawicznym nawoływaniu przez Franciszka (także podczas wizyty w Polsce), oraz wspierających go schizmatyków niemieckich, do "otwierania się" i przyjmowania uchodźców, a także w czyim to może być interesie. Nie mówiąc już o tym, że po kilku latach od haniebnego paktu podpisanego przez EP w osobie Michalika z kremlowskim cyrylem, właśnie teraz, choć wcale nie musiał tego robić (?), Franiszek pięknie podziękował za ten cyrograf. Wszystko oczywiście w myśl miłosierdzia.

Pozdrawiam nieustająco.