Wyczekiwany naczelnik

„Polacy oczekują dzisiaj od państwa
bezpieczeństwa, wolności, równości
i szacunku dla nas samych”
Jarosław Kaczyński

 
Piszę tę notkę, jako bezpartyjny bloger prawicowy, który nie raz partię Jarosława Kaczyńskiego konstruktywnie krytykował.
 
Dziś, w dniu Święta Polskiej Flagi od samego rana wszystkie bez wyjątku nadwiślańskie media od lewa, przez środek do prawa, co chwila zapowiadały, że o godzinie 13-tej wygłosi ważne przemówienie prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.
 
Więc o 13-tej włączyłem telewizor. Jako, że wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego opóźniało się, przelatywałem, co znaczniejsze telewizyjne kanały. Wszędzie dominował wyłącznie jeden temat i dało się wyczuć wyczuwalnie rosnące napięcie w oczekiwaniu na to, co powie Jarosław Kaczyński. Czekały wszystkie stacje telewizyjne od TV Republika i TV Trwam poczynając, na TVN24 kończąc, gdzie, co chwila łączono się z Sejmem skąd rozgorączkowani reporterzy tej bynajmniej niesympatyzującej z PIS-em stacji z nieskrywanym przejęciem powtarzali, że napięcie sięga zenitu.
 
Słowem na to wielkie wydarzenie oczekiwała cała Polska.
 
Nie będę mówił, co powiedział Jarosław Kaczyński, gdyż nie to jest tematem dzisiejszej notki.
 
Mam natomiast pytanie do opozycji, która następnego dnia po przegraniu wyborów jesienią zeszłego roku wytoczyła nowej władzy wojnę totalną.
 
Powiedzcie mi tedy panowie i panie, jak to jest? Że ten niepozorny i powiedzmy sobie szczerze  niemedialny „kurdupel z wiecznie rozwiązaną sznurówką”; znienawidzony przez warszawskie, brukselskie, berlińskie, a ostatnio nowojorskie media; który nie prowadzi sam samochodu, bo prawa jazdy nie ma; nie posiada ani konta w banku ani karty kredytowej”; nie pokazuje się na szpanerskich galach i festiwalach; - brutalnie niszczony przez Gazetę Wyborczą całymi latami, opluwany przez hieny dziennikarskie: Olejnik, Kolendę-Zaleską, Lisa, Żakowskiego, Wołka, Szostkiewicza, Kuczyńskiego i Szkło Kontaktowe; szkalowany przez sprzedajnych lizusów z tytułami profesora: Kuźniara, Markowskiego, Krzemińskiego, Czapińskiego, Śpiewaka, Nałęcza et consortes; obrażany przez politycznych rzezimieszków: Sikorskiego, Grupińskiego, Niesiołowskiego…; No i ta straszliwa seria brudnych ciosów, jaką dostał w splot słoneczny od tandemu do mokrej roboty Miller – Anodina; - polityk, któremu wylewano na głowę hektolitry pomyj i fekaliów - dzisiaj, po raz nie wiadomo już, który - znowu się odrodził, jak Feniks z popiołów.  Odnowiony, rześki, gotowy do walki o Polskę.  Wzbudzając bezprecedensowe zainteresowanie Polaków tym, co im tym razem powie.
 
Milczycie! Nie wiece, co odpowiedzieć?
 
No to was wyręczę.
 
Choć rozumiem, że można Kaczyńskiego nie lubić, to nie zaprzeczycie, że pan Prezes, przy wszystkich jego wadach, posiada ów dla żadnego z was nieosiągalny nadprzyrodzony polityczny instynkt, który go czyni niezniszczalnym naczelnikiem urodzonym do roli przywódczej. Tak, tak moi drodzy! Czy się to wam podoba czy nie, Polska całymi latami na takiego naczelnika czekała.
 
Próbujecie szydzić?
 
No to wyobraźcie sobie, jakie byłoby zainteresowanie umęczonego przez komunę i oszukanego przez post-komunę narodu, gdyby podobne przemówienie zapowiedzieli na dzisiaj panowie Petru, Kijowski lub Schetyna?
 
I nie rozśmieszajcie mnie! Proszę!
 
Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

02-05-2016 [20:02] - StachMaWielkieOczy | Link:

Upierdliwe i wręcz częste nazywanie Jarosława Kaczyńskiego " kurduplem" (niby niechcący) jest poprostu zwykłym prymitywnym chamstwem...
nawet jeśli czyni sie to w cudzysłowie i niby w dobrej wierze...

( podobnie nie chciałby szanowny Pan aby o Panskej matce pisano "Kur.a" nawet w cudzysłowie)

Tak samo wsadzanie Jarosława Kaczyńskiego ... tego skromnego choc bardzo pracowitego człowieka w jakies buty naczelnika
jest poprostu kontraproduktywne ... bo historia nie zatrzymała sie na poziomie krola Swieczka ...
Byl Naczelnik i jest szef parti Jarosław Kaczynski ... i niech tak zostanie

Obrazek użytkownika HenrykInny

02-05-2016 [22:42] - HenrykInny | Link:

Alez to tak jest ... niby tekst poprawny , wlasciwy i zgodny ... ale cos musi byc zawsze by "prz.........c". To takie pisanie "Lajzy" dla "Kumatych"

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

03-05-2016 [01:52] - ExWroclawianin | Link:

komentarz do HenrykInny:

Jak mowlili przed wojna we Lwowie:

Wszyscy w domu panie HenrykInny???

Obrazek użytkownika HenrykInny

03-05-2016 [09:03] - HenrykInny | Link:

Nie zrozumiales sensu tego komentarza ???. Wez gleboki oddech ....

Obrazek użytkownika JJC

03-05-2016 [08:35] - JJC | Link:

Dzięki za ten komentarz. Pan KP, choć ma pewnie zawsze zawiązane sznurówki, sam jest kurduplem, choć innego rodzaju. Ale na ten rodzaj nie ma lekarstwa.

Obrazek użytkownika bolesław

02-05-2016 [20:44] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
" Choć rozumiem, że można Kaczyńskiego nie lubić, to nie zaprzeczycie, że pan Prezes, przy wszystkich jego wadach, posiada ów dla żadnego z was nieosiągalny nadprzyrodzony polityczny instynkt, który go czyni niezniszczalnym naczelnikiem urodzonym do roli przywódczej. Tak, tak moi drodzy! Czy się to wam podoba czy nie, Polska całymi latami na takiego naczelnika czekała."
Amen.Serdecznie pozdrawiam, bolesław.

Obrazek użytkownika xena2012

02-05-2016 [21:23] - xena2012 | Link:

to nie nadprzyrodzony [polityczny instynkt kieruje Kaczyńskim(choć posiadania owego nie można mu odmówić) tylko miłość do Ojczyzny.Patriotyzm to właśnie ta cecha dla której znosi ataki i wyszydzanie.Nie ma konta w banku w porównaniu do politycznych gnojków którym Polska kojarzy się tylko z kontem i kabzą do nabicia bo on kieruje się innymi wartościami.

Obrazek użytkownika Opornik1953

03-05-2016 [08:02] - Opornik1953 | Link:

Wystarczyło posłuchać komentarzy polityków z Nowoczesnej ,Kukiza ,PSL czy wystraszonego Neimana aby zrozumieć ,że oni dobrze wiedzą jak wygląda sytuacja Polski. Wiedzą także ,że tylko Kaczyński jest wstanie wyprowadzić Polskę z tego bagna.Oni się jego boją a jednocześnie, mimo wyzwisk ,bardzo go cenią.

Obrazek użytkownika JJC

03-05-2016 [08:25] - JJC | Link:

"Więc o 13-tej włączyłem telewizor. Jako, że wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego opóźniało się, przelatywałem, co znaczniejsze telewizyjne kanały."
"Mam natomiast pytanie do opozycji... "Milczycie? Nie wiecie, co odpowiedzieć? No to was wyręczę."
"I nie rozśmieszajcie mnie! Proszę!"
...............................
Pan Krzysio, nasz internetowy specjalista od "przelatywania co znaczniejszych kanałów", nie lubi być rozśmieszany? Dziwne. Bo my, jego wdzięczni czytelnicy, przeciwnie - bardzo lubimy. I stąd nasza stała obecność na (tele)Echo24.
Serdecznie pozdrawiamy szanownego Autora!

Obrazek użytkownika Tarantoga

03-05-2016 [16:00] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

felicjan
2016-05-03 [08:25]& Henrykinny

Osoba krzysio wstawia notki z cyklu: pólinteligenci ćwierćinteligentom...czyli w zasadzie działanie podprogowe,ale niestety jego paleosocjotechnika jest tak czytelna,ze nawet tępe trolle na s24 to rozgryzły i jadą po nim bekę.

Chłopina zatrzymał się umysłowo na etapie przełomu Gomułka/Gierek i jego prowadzący...też.
Syndrom SZWU...Starczy Zanik Władz Umysłowych.

Pzdr.

Obrazek użytkownika tomo1958

03-05-2016 [12:59] - tomo1958 | Link:

Jak zawsze celnie i dosadnie, podzielam w całości wnioski co do Pana Kaczyńskiego, mały wielki człowiek zostanie symbolem wyzwolenia Polski spod ruskiej /nie sowieckiej/ okupacji. Pozdrawiam serdecznie, niech się święci 3 maj.

Obrazek użytkownika marco.kon

03-05-2016 [22:20] - marco.kon | Link:

Bardzo dobre przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Godne miana przemówienia Naczelnika Państwa.
Wyraziście nakreślone cele do zrealizowania przez Rząd, Sejm, Senat i Naród.
De facto ani kroku wstecz w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, w sprawie wyjścia z Unii odczytałem to tak że to unia ma się zmienić i wyjść z siebie a nie my z unii. I jest na to szansa, pod warunkiem twardej i nieustępliwej walki z bolszewickimi euro biurokratami.
Tak czy siak, mimo moich zastrzeżeń co do niektórych aspektów polityki zagranicznej, przyjąłem to przemówienie z dumą że Polska ma takiego Polityka.

Przeczytałem dzisiaj felieton Witolda Gadowskiego, którego bardzo cenię, narzekającego na polskie elity. http://www.stefczyk.info/blogi...

Moja na ten felieton odpowiedź
Pesymizm i łzy. Ale nie jest tak źle jak by wynikało z felietonu. Ten toksyczny bolszewicki nawóz uległ biodegradacji i już nie działa na zdecydowaną większość Polaków, zwłaszcza młodych. Tych na których jeszcze działa jest już niewielu, tylko starszych z niewielkim odsetkiem ich potomków. Nawet gdyby ich było milion, to nas, przebudzonych i po detoksie jest 10 milionów, tych którym zależy na suwerenności Rzeczpospolitej.

>>>Ciasno i duszno... bo jeśli dzisiejszym Wieniawą obozu Michnikowszczyzny jest Jakub Wojewódzki, a po naszej stronie taką pozycję zajął były poseł Adam Hoffman do spółki z "agentem Tomkiem", to sami widzicie gdzie zabrnęliśmy.<<<

Autentyczni przywódcy rodzą się na ulicach a nie salonach. Jednym z takich przywódców, Jest Marian Kowalski lider stowarzyszenia Narodowcy Rzeczpospolitej Polskiej - wyrazisty i mówiący potocznym, czasem kolokwialnym językiem, jak jest.
Ale "intelektualne elyty" nie chcą go zauważyć, nie mówiąc o wsparciu. No bo jak to,
człowiek bez formalnego wykształcenia, prosty w obyciu (ich zadaniem) miałby być przywódcą ? To się "elytom" w głowie nie mieści.
Zalecam tym "elytom" posłuchanie co, w jaki sposób ma do powiedzenia Marian Kowalski a przekonają się że aby być przywódcą nie wystarczy wykształcenie poparte dyplomami uczelni tego i owego, potrzebna jest jeszcze inteligencja i bezkompromisowość.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Wielkopolski zdzichu

03-05-2016 [22:23] - Wielkopolski zdzichu | Link:

Jeśli Prezes ma zostać Naczelnikiem to kto podzieli los Korfantego, Rozwadowskiego, Sikorskiego, Dołęgi, Witosa, Cywińskiego.
Komu się przypisze rolę k.... i złodzieja by zastraszyć, tych którzy nie zamierzają padać przed boskim obliczem Prezesa na kolana?