Nadal kraik, państewko?

Mniej więcej dziesięć lat temu mało co a obiłbym gębę panu Mirkowi, który tak nazwał Polskę jak ja dzisiaj w tytule. Oczywiście pan Mirek miał rację co autorytatywnie potwierdził sam szef MSWiA z rządu PO – „Państwo istnieje teoretycznie.”
 
Po ubiegłorocznych wyborach gorąco wierzyłem, iż Polacy szybko odzyskają Polskę, między innymi poprzez odbudowę siły instytucji państwa. Reakcja państwa polskiego na piątkowy incydent z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zachwiała poważnie tę wiarę.
 
W każdym poważnym państwie wydarzenie, w wyniku którego życie głowy państwa zostało zagrożone, traktowane jest jako sytuacja kryzysowa, bo takie zagrożenie interpretuje się na równi z zagrożeniem bezpieczeństwa państwa. Służby specjalne, odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa, uruchamiają na taką okoliczność rutynowe czynności na podstawie gotowych algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych.
 
Piątkowe lądowanie w rowie prezydenta Andrzeja Dudy po nieprawdopodobnym „wystrzeleniu” opony skutkowało zaś tym, że powiatowi policjanci czekali pół dnia na przybycie powiatowego prokuratora, aby ten wszczął śledztwo...
 
Incydent wydarzył się w piątek przed południem, a jak poinformowała rzeczniczka opolskiej prokuratury, oględziny fragmentu autostrady A4 przeprowadzono dopiero wieczorem?! Po namyśle oględziny ponowiono w sobotę, a po dalszym namyśle fragment autostrady oglądano i w niedzielę. Pani rzeczniczka poinformowała też, że przesłuchano pracowników autostrady, którzy zbierali fragmenty opony.
 
Z tego wszystkiego wynika, że nie wykonano dokładnych oględzin natychmiast po zdarzeniu i ponawiano je jeszcze dwa razy, a przedmioty mogące stanowić dowody nie zostały zabezpieczone przez osoby wykonujące czynności śledcze, lecz zbierały je osoby postronne.
 
Uważam, że sprawa jest bardzo poważna i pokazuje jak wiele trzeba zmienić w Polsce.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

07-03-2016 [09:42] - StachMaWielkieOczy | Link:

... ciekawe również ze tabuny zawodowych Trolli internetowych siedziały jak by w pogotowiu...

ze "coś się wydarzy"

Tak aby skutecznie kanalizować opinie...

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

07-03-2016 [10:04] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

Otóż to. Mieli już nawet gotowe plugastwo takiej miary, że to jakoby Kaczyński chciał się w ten sposób pozbyć Dudy. Przecież coś takiego mogło przyjść do głowy tylko dobrze wytrenowanemu agentowi, tego żaden zapluty z wściekłości staruszek nie wykombinuje ot, tak sobie.

No i do tego ten wybuch nienawiści kodziarzy najgorszego sortu. Początkowo myślałem, że to spontaniczne, ale z perspektywy czasu widać, że dostali impuls od kogoś, kto ich na to przygotował.

Pan Błaszczyk sobie nie radzi. Tam potrzeba kogoś na miarę p. Kamińskiego.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

07-03-2016 [15:27] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Jeszcze kilka miesięcy takiego certolenia się nowych władz się z bolszewicką opozycją i ten kontredans zakończy się nieszczęściem o skutkach być może przerastających zamach smoleński. Dobrą ilustracją tej "zabawy" jest wciąż trwający konflikt wokół TK, i niemrawe ruchy kadrowe w mediach. Odnośnie Komisji Weneckiej - czy rząd nie wie, że nie pyta się alfonsa o to, czy dziwka jest zdrowa???

Obrazek użytkownika Dreamer24

07-03-2016 [18:57] - Dreamer24 | Link:

Pragnę przypomnieć, że wciąż nie ujawniono absolutnie nic z obszernych tek dokumentów, które został wyniesione z domu Jaruzelskiego. Jedyną napawającą optymizmem wersją byłby scenariusz, w którym rząd szykuje jakąś przeogromną akcję, by wszystkich prawnie podpiąć pod zbrodnię i wyłapać w jeden dzień za jednym zamachem. Taka akcja wymagałaby dużo pracy, dochodzenia i przygotowań... więc przy okazji wprowadziłoby się ją dopiero po wydaniu opinii Komisji Weneckiej.

Obrazek użytkownika Valdi

07-03-2016 [19:25] - Valdi | Link:

Myślę, że już wiadomo mniej więcej co się stało. Sprawcy trzeba szukać w Warszawie a nie na drodze. Sprawą zajął się kontrwywiad i może coś znajdą. To co mnie ciekawi, to to czy ujawnią wyniki dochodzenia.