Narodowcy, a IV RP

W dzisiejszej notatce chciałbym się zastanowić, jak idea narodowa może być realizowana w IV RP? Proponuję państwu krótką analizą postaw dwóch polityków, wywodzących się z tego samego źródła. Obaj są narodowcami. Jeden z nich, Robert Winnicki, przewodniczący Ruchu Narodowego zasiada w ławach sejmowych, gdzie się dostał startując z ramienia Kukiz15. Drugi to Marian Kowalski, były wiceprzewodniczący i były członek tej samej co Winnicki formacji, który z kandydowania do sejmu w towarzystwie kukizowców zrezygnował sam. Rezygnacja, która była spowodowana względami ideologicznymi kosztowała go najpierw stanowisko wiceprzewodniczącego Ruchu Narodowego, a później doprowadziła do porzucenia partii, ale nie do porzucenia idei!
Zastanówmy się, który z nich lepiej realizuje ideały ruchu narodowego?
Który z nich lepiej służy Polsce?
Pana Mariana Kowalskiego można było zobaczyć na anty-KOD-owych  manifestacjach, gdzie dwoił się i troił, gdzie swymi celnymi i bezkompromisowymi ripostami demaskował nonsensy i kłamstwa współczesnej targowicy. Wystąpił również w telewizji, między innymi w TV Republika i w TVPinfo. Działania Mariana Kowalskiego, począwszy od rezygnacji z kandydowania do sejmu, na wsparciu obecnych zmian w Polsce skończywszy, wpisują się moim zdaniem doskonale w ideały, jakimi powinien się kierować narodowiec. Te poczynania momentami pokrywają się z działaniami obecnej władzy. Żeby nie być gołosłownym, przypomnę, że w jednym ze swych telewizyjnych wystąpień, w studiu TV Republika, pan Marian Kowalski zajmował stanowisko zgodne ze zdaniem znajdującego się tam również posła PiS, wspólnie z nim krytykując PO i Nowoczesną. Między innymi przypomniał, że od czasu nastania nowej władzy, Marsz Niepodległości przebiega spokojnie, bez żadnych "chuligańskich wybryków", wynikających po prostu z prowokacji policji.
Czy pan Marian Kowalski wstąpił do PiS-u? O ile wiem, nie! Czy przeszedł na stronę  PiS-u! Niekoniecznie.
Moim zdaniem Marian Kowalski stał i stoi i mam nadzieję, że nadal będzie stał po stronie narodu polskiego! Stoi tam, gdzie jest miejsce prawdziwego narodowca! Stoi tam, gdzie powinno być miejsce każdego polityka, zwłaszcza teraz, gdy Polska jest na tylu różnych frontach atakowana przez siły, które wskutek zmiany władzy tracą w Polsce wpływy i pieniądze.
 
A co w tym czasie robił pan Winnicki?
Poseł Kukiz 15, Robert Winnicki, gdy trzeba było - dla dobra Polski - zagłosować za tak zwaną "małą ustawą medialną" - wstrzymał sie od głosu, podobnie jak prawie cały jego klub!
Teraz, po zmianach, które zaszły w mediach publicznych, widać już z całą pewnością, że była to ustawa konieczna!
Ale nawet wtedy, w momencie głosowania, nie trzeba było Einsteina, żeby się zorientować gdzie leży dobro Polski. Najwyraźniej Paweł Kukiz i Kornel Morawiecki się zorientowali, że odebranie wpływu na publiczne radio i telewizję z rąk establishmentu III RP służy dobru Polaków, bo jako jedyni członkowie swojego klubu - zagłosowali za przywróceniem wiarygodności mediom.
 
Panu Marianowi Kowalskiemu, życzę dużo zdrowia i sił dla dalszej walki po słusznej stronie.
A panu Winnickiemu chciałbym przypomnieć pewien cytat:.
 
"Prawdziwy patriotyzm nie może mieć na względzie interesów jednej klasy, ale dobro całego narodu"
 
 - powiedział kiedyś Roman Dmowski. Parafrazując jego słowa można powiedzieć, że:
Prawdziwy patriotyzm nie może mieć na względzie interesów jednej partii, ale dobro całego narodu.
 
 
Poseł Winnicki na Twitterze napisał, by nie utożsamiać bycia narodowcem, z poparciem dla PiSu. Uważam, że ruch narodowy jako idea, jest znacznie szerszy niż program pojedynczej partii.
Jeżeli celem narodowca jest dobro narodu, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że
Marian Kowalski rezygnując z możliwości kandydowania do Sejmu, stanął po stronie, która wydawała mu się bardziej odpowiednia. Zrezygnował z możliwości zdobycia mandatu poselskiego, bo wyżej niż własną karierę polityczną cenił sobie ideę.
Być narodowcem w IV RP, nie jest jednoznaczne z popieraniem PiS-u zawsze i wszędzie, ale na pewno oznacza popieranie obecnych władz w walce z zewnętrzną agresją i wewnętrzną zdradą interesów Polski, a wsparcie ustawy medialnej było tylko jedną z wielu możliwości takiego poparcia.
Będzie takich okazji wiele...
 
z poważaniem
Lech Mucha

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tipsi

30-01-2016 [17:57] - tipsi | Link:

I właśnie dlatego pan Winnicki na 90% zrobi karierę polityczną, a pan Kowalski na 90% -- nie. Na szczęście, pozostaje jeszcze to drobne 10% nadziei :)

Obrazek użytkownika Losek

30-01-2016 [18:05] - Losek | Link:

No, ale to Kowalskiego red. Gmyz zaprosił do Kuchni Polskiej, a nie Winnickiego!

Obrazek użytkownika wandaherbert

30-01-2016 [23:12] - wandaherbert | Link:

Winnicki to działacz,ktory głównie mysli o europarlamencie lub polskim sejmie,a Kowalski to ideowiec-patriota.Jednego mozna kupic ,drugiego nie

Obrazek użytkownika Losek

31-01-2016 [10:50] - Losek | Link:

Taka jest w skrócie myśl przewodnia notatki.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika xena2012

30-01-2016 [19:09] - xena2012 | Link:

o ile pamietam Winnicki był niezwykle aktywny przed wyborami do Europarlamentu.

Obrazek użytkownika Losek

30-01-2016 [20:36] - Losek | Link:

Wiadomo, że przed wyborami, w czasie kampanii wyborczej politycy są aktywni, ale ile są naprawdę warci, to się okazuje w chwili próby. I teraz jest taka próba. Próba rozumów, próba charakterów, postaw..

Obrazek użytkownika manko1492

30-01-2016 [20:22] - manko1492 | Link:

Mądry i bardzo potrzebny tekst. Gdyby tak jeszcze przeczytali go wszyscy parlamentarzyści z PiS i Kukiz'15. A narodowcy to chyba jedyna siła, która w godzinie "W" będzie chciała walczyć za Polskę.

Obrazek użytkownika Losek

30-01-2016 [20:38] - Losek | Link:

Dziękuję. Niestety, nie przeceniałbym jego wpływu na polityków.
Pozdrowienia. :-)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

30-01-2016 [22:36] - maks jamnicki | Link:

No właśnie, chociaż w kilku punktach jestem od nich daleko / w stosunku do Rosji i w stosunku do Ukrainy popieram bez zastrzeżeń linię PiSu, jak prawie we wszystkim/, to mam jakieś swoje wewnętrzne przekonanie, że Narodowcy mają w sobie odpowiednio wysoki potencjał patriotyzmu i ofiarności potrzebny do "walki bezpośredniej" i do odważnej aktywności gdy trzeba. U młodych z PiSu jakoś tego nie widzę, coś tacy ugrzecznieni i nastawieni na chociaż małą karierę i by nie podpaść "górze", trochę lelum polelum w krawacikach. Może się mylę i jestem niesprawiedliwy, bywa w życiu różnie. To węgierskie rozwiązanie, Fidesz/PiS/ i bardziej radykalny Jobbik /Narodowcy/ z wszystkimi tego konsekwencjami wydaje się właściwe. Przed polskimi Narodowcami jest przyszłość, brakuje jednak takiego Dmowskiego na te czasy/?/, młodego, charyzmatycznego i mądrego przywódcy który by to zjednoczył/?/ i...nie był prorosyjski. /Przecież nie Winnicki ?/.Potrzebują odpowiednio mądrego "scenografa" i "aranżera" z posłuchem /złudzenie?/, na teraz są za bardzo "kanciaści" by uzyskać większe procenty. Szkoda. Ale absolutnie należy im się swoje miejsce na scenie politycznej. To im bliżej do bezkompromisowości i języka Piłsudskiego, potrzebnego także, np :"bić w k...y i złodziei". I w tym podoba mi się Marian Kowalski. Język mało dyplomatyczny ale szczery i celny. Było by dobre uzupełnienie "inteligencko-profesorskiej"/za bardzo?/ narracji PiSu. Ale w tym wszystkim i tak Pan Bóg się nami zaopiekował, że PiS ma większość bezwzględną. Żeby tak 50 na 20 z Narodowcami, to można by... spokojnie kiedyś umrzeć, jak przyjdzie ten czas. Bo polityka to długi marsz.

Obrazek użytkownika Losek

30-01-2016 [23:10] - Losek | Link:

Tak by to właśnie wyglądało!
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika gal

31-01-2016 [02:15] - gal | Link:

Marian Kowalski to na tle innych narodowców prawdziwy ewenement. A wierzyć się nie chce, że taki istnieje.

Obrazek użytkownika Losek

31-01-2016 [10:49] - Losek | Link:

W kilku komentarzach powtarzała się właśnie taka opinia.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

31-01-2016 [08:33] - NASZ_HENRY | Link:

Winnicki i Bosak to koleżkowie Giertycha ;-)

Obrazek użytkownika Losek

31-01-2016 [10:10] - Losek | Link:

No, jednak byli koleżkowie...

Obrazek użytkownika marco.kon

31-01-2016 [19:09] - marco.kon | Link:

Kowalski rozjeżdża PO i .nowoczesną.

http://telewizjarepublika.pl/Z...

Obrazek użytkownika Losek

31-01-2016 [19:28] - Losek | Link:

Tak. Widziałem to w Republice. :-)

Obrazek użytkownika Drzewiej

01-02-2016 [07:46] - Drzewiej | Link:

"Zrezygnował z możliwości zdobycia mandatu poselskiego, bo wyżej niż własną karierę polityczną cenił sobie ideę."

A może inni zrozumieli, że Polskę można zmieniać nie na ulicach i wykrzykując populistyczne hasła podczas wieców, a legalnie w Sejmie?
A wy dalej będziecie chodzić i pokrzykiwać, wymachując flagami.
Pytanie tylko, czy tym gadżetowym patriotyzmem faktycznie BUDUJECIE silną Polskę.
Krytyka bandyckiego establishmentu to trochę za mało.
Niech każdy sobie z was indywidualnie teraz odpowie na pytanie - co takiego, oprócz tego gadżetowego patriotyzmu, zrobił dla Polski?
Jesteś przedsiębiorca dającym pracę Polakom? Jesteś lekarzem leczącym Polaków? Inżynierem projektującym w Polsce?
Nauczycielem uczącym historii Polski i dbającym, by pomimo złego programu uczyć młodzież prawdziwej historii Polski?
Czy oprócz sprzątania zapomnianych grobów akowców na Wszystkich Świętych zrobiłeś coś budującego w swojej lokalnej społeczności?
Polecam życiorys niejakiego Hipolita Cegielskiego, jeśli chcecie zrozumieć, jak można budować i wzmocnić Polskę.
Dopóki się nie zmienicie jako Narodowcy, nie zrozumiecie istoty problemu, zawsze będziecie kończyć w wyborach jako margines przez większa część społeczeństwa będziecie traktowani jak chuligani, bandyci, faszyści i idioci.

Ziemkiewicza 2 godziny w tygodniu dla Polski poprzez lokalne działania społeczne, albo Brauna "Kościół, szkoła, mennica, strzelnica" - to Wam polecam.

Post Scriptum

Komentarz niejako przy okazji. By napisać tę wiadomość musiałem utworzyć konto w tym serwisie. Przywitał mnie napis cyrylicą ostrzegającą, o ile dobrze zrozumiałem, że rosyjscy agenci tutaj są niemile widziani.
Proponuję twórcą tutejszego systemu dorosnąć i otrzeźwieć. Abstrahując od zwykłego chamstwa tego napisu i gówniarzerii, to nie Rosjanie na dzisiaj są naszym największym wrogiem, to nie oni wykupili nasze media, banki, przemysł i handel.
A dodatkowo utworzyć możliwość logowania z serwisów społecznościowych typu Twitter czy Google.
O ile tutejsi tubylcy IT potrafią to zaprogramować.