MatkaKurka podsumował III RP

  Dziś znany bloger MatkaKurka [Piotr Wielgucki] napisał tekst "Nie Macierewicza, ale sama się schowaj progenituro PRL" {TUTAJ}, w którym zawarł krótkie i przekonujące podsumowanie 26 lat trwania III RP.  Wydało mi się ono tak dobre i trafne, iż postanowiłam przytoczyć je na moim blogu:

 "Mam jednak to szczęście, że nie jestem politykiem, ani też zatrudnionym w redakcji dziennikarzem i mogę sobie pozwolić na brutalne wyłożenie faktów na stół, które ułożą się w pasjansa RP III.

Po 26 latach od rzekomego obalenia komunizmu mieliśmy w Polsce 4 prezydentów wyprodukowanych w PRL. Pierwszym był zbrodniarz, agent ZSRR uczestniczący w czystkach antysemickich, agresji na Czechosłowację, odpowiedzialny za morderstwa na Wybrzeżu w 1970 i w stanie wojennym. Drugi to tajny współpracownik SB „Bolek”, analfabeta z zawodowym wykształceniem i fałszywym życiorysem. Trzeci to alkoholik, członek KC PZPR, agent ZSRR i SB, wykształcenie średnie, wyższe okłamane. Czwarty teoretycznie wyrósł z antykomunistycznej opozycji, był tak prześladowany, że teść esbek napisał mu pracę magisterską, a żona przynosiła do ośrodka internowania grubo krojoną szyneczkę. Ukradzione nazwisko i szlachectwo, powiązania z przefarbowaną komuną WSI i jej centralą w Moskwie, szabrownik wynoszący precjoza z Pałacu Prezydenckiego i w końcu dokumentny idiota. Przez 26 lat urząd premiera RP III sprawowało 14 polityków, 5 należało do PZPR, w tym sekretarz z KC PZPR. Jeden należał do Frontu Zjednoczenia Narodowego, jedna do Stronnictwa Demokratycznego, dwoje do komunistycznego ZSL. Koncesje na dwie największe telewizje komercyjne dostali tajni współpracownicy SB i/lub funkcjonariusze medialni PRL: Soloż-Żak, Wejchert, Walter. Gwiazdami dziennikarstwa są dzieci i wnuki esbeków lub/i peerelowskich dygnitarzy: Kraśko, Olejnik, Lis, Pochanke, Miecugow. Za największego filantropa III RP uchodzi drobny cinkciarz, hochsztapler, półanalfabeta, syn ubeka i brat ormowca.

Wśród tak zwanych celebrytów króluje przepchane przez studia, za masło i jajka, zdegenerowane intelektualnie i moralnie potomstwo rodziców i dziadków, którzy zaopatrywali się w sklepach za żółtymi firankami. Przez blisko 25 lat bandyci uchodzili za bohaterów albo ludzi honoru i właśnie w tej kloace wypełnionej po brzegi produkowane są komunikaty na poziomie bawarskiej partii z lat 30-tych, które odczłowieczają i gnoją prawdziwych bohaterów walczących o wolność. Na Powązkach leży truchło Bieruta, z „Łączki” ciągle nie wydobyto i z należytymi honorami nie pochowano Żołnierzy Niezłomnych. Prezydent Warszawy pucuje pomnik bolszewickich zwyrodnialców i zabrania postawić pomnika ofiarom bolszewickiej zbrodni smoleńskiej. Na pogrzebie mordercy stoczniowców i górników pojawia się szabrownik pełniący funkcję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ciało Anny „Solidarność” Walentynowicz błąka się do dziś po ruskich trumnach i nikt, łącznie z rodziną, nie wie, gdzie złożyć kwiaty. Z pierwszej po 1989 roku „Gazety” z logo „Solidarność” wyleciał Bronisław Wildstein, bo ujawnił w niej agenta SB Lesława Maleszkę, który wydała na śmierć swojego przyjaciela Stanisława Pyjasa.

Córka generała biega z gołą dupą po kurortach i pisze wzruszające książki o wrażliwym ojcu, ma pełen serwis medialny i wydawniczy. Matka zatłuczonego na śmierć Przemyka, nie dowiedziała się kto zabił jej syna, ani z książki córki generała, ani z książki żony generała, która puszczała się po wszystkich komitetach. Sędzia sądu okręgowego składa hołd politykowi i pyta w jaki sposób ma poprowadzić postępowanie. Skorumpowani Sędziowie Sadu Najwyższego przez telefon dyktują stronie procesowej treść apelacji. Prezesem kolejnego banku zostaje kapuś SB, jego żona pracuje w telewizji założonej przez służby i tak wygląda lista 100 najbogatszych Polaków. Schorowany Krzysztof Wyszkowski, legenda podziemnej prasy, chodzi kanałami internetowymi w II obiegu. O żonie „Bolka” powstała sztuka, esbecy za emerytury wpieprzają carpaccio z żubra. Joanna i Andrzej Gwiazda, za kilkaset złotych po rewaloryzacji, płacą abonament potem oglądają w telewizji i czytają w niemieckich gazetach, jakimi są oszołomami i faszystami. Szkolony w Moskwie peerelowski siepacz Dukaczewski robi za eksperta od liberalnej demokracji, a założyciel KOR, ofiara komunistycznych represji, Antoni Macierewicz dzień w dzień jest szczuty jak Żyd za okupacji. A zatem nie mów mi rodzicu i progenituro PRL, kogo trzeba schować, to wy się, kurwa, schowajcie i nie śmiejcie łba na cal wystawić.".

 No cóż, nic ująć, choć dodać można by niejedno.  Gratulacje dla MatkiKurki !!!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pietrek

09-10-2015 [20:29] - pietrek | Link:

A jaki się z tego wszystkiego wyłania sęk...ano taki ze Pis idzie po wladzę bo Pan Bóg taki ustanowił czas!
A Wy inteligenci owijajcie dalej w bawełnę oceany...zamiast pisać prosto i zrozumiale do takich mas jak ja.Bo To my chycimy za kosy oprawione na sztorc!!!Wy inteligenci tylko umiecie pieprzyc 3 po 3 na blogach....Powtzarzam będzie się działo ,kosy przekute na sztorc!O tym pIszcie!!!
Ja żeby przyjechać ma wybory i dac swój jeden głos musze zapłacić w sumie po zlieczniu strat za czas jak nie zarobię około 10 tyś koron!!!na polskie około 4.300 zl po kiepskim kursie.SAMOLOT ,POCIĄG W DWIE STRONY....A CO WY INTELIGENCI I PISMAKI Z BOLGÓW ZROBICIE....WYJDIZECIE NA ULICE JAK PRZYJDZIE CZAS Z SIEKIERAMI....
wĄTPIE....
ALE oki...z Panem Bogiem ...........Krzykacze
Pietrek
Cymbał oczywiście bo gdzie mi do Was ooo WIEKICH....

Obrazek użytkownika wandaherbert

09-10-2015 [21:29] - wandaherbert | Link:

Widzę Pietrek,że nie przypadl Ci do gustu ten tekst Matki Kurka ,ktory jasno i po chlopsku opisal tych 4 prezydentow .Oj strasznie nie lubisz takich blogerow. Te "umiecie pieprzyc3 po 3 na blogach"swiadczą o tym.Nie stac Cię na slowo komentarza na wazny poruszony temat ,jakim są "nasi"byli prezydenci ,a to chyba dlatego ,bo ich totalnie skrytykowal

Obrazek użytkownika marsie

09-10-2015 [22:18] - marsie | Link:

Droga „elig”.
To wszystko jest piękne i prawdziwe, ale to już historia. Za dwa tygodnie wybory, a PiS ustami swych kobiet naczelnych (Szydło i Witek) odcina się od Macierewicza – bo salon atakuje! Niech pani spróbuje podać tu choć część mojego ostatniego Biuletynu, nr 103/15, tytuł „OJ, PISIE, PISIE, NIE OŚMIESZAJ TY SIE!” - zobaczymy, czy przejdzie!? Pod tutejszym artykułem „PiS zyskał w sondażach po nagonce na Macierewicza” zamieściłem komentarz, którego tutejszy cenzor nie puścił – jak Pani myśli, dlaczego?

Obrazek użytkownika elig

09-10-2015 [22:58] - elig | Link:

To ciągle NIE JEST HISTORIA !!! Nawet jeśli wybory parlamentarne pójdą po naszej myśli, upłynie wiele czasu zanim zdołamy się pozbyć tego wszystkiego, co opisał MatkaKurka.

Obrazek użytkownika marsie

09-10-2015 [23:31] - marsie | Link:

OK, więc tak ma być? Rany rozdrapywać można, o tym, co nas czeka - tylko to, co wolno i co należy, zgodnie z wytycznymi. Pytanie jednak samo się nasuwa - czyimi? To by było na tyle.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

10-10-2015 [05:11] - ExWroclawianin | Link:

Komentarz do marsie:

0/100

Wasz czas zaprzancy I zdrajcy Polski juz minal. Teraz przychodzi czas ROZLICZEN I ZAPLATY CZYLI KARY I przepadku nagrabionego nielegalnie mienia.

Nie moze byc tak jak w czasach stalinowskich, ze torturowaliscie I mordowaliscie BEZKARNIE najwiekszych Polakow I bohaterow narodowych. Z wami trzeba zaczac postepowac tak jak wy z Polskim Narodem. Jak sie nie podoba katolicka I chrzescijanska Polska w Europie to won z Polski.

A poza tym nowy rzad powinien uchwalic ustawe o nieprzedawnieniu zbroni I kradziezy popelnionej na Polakach I Polsce. Powinno byc OKO ZA OKO I ZAB ZA ZAB!!!

Obrazek użytkownika marsie

10-10-2015 [10:57] - marsie | Link:

Komentarz do ExWroclawianin:
To - „Zaprzańcy i zdrajcy Polski” to do mnie?
Jak się nie rozumie tekstu, to nie powinno się pisać, bo wychodzi się na idiotę – a tu już psychiatra nawet nie pomoże!
Właśnie chodzi mi o nowy rząd – jeżeli rzecznik PiS, pani Witek, publicznie odcina się od Antoniego Macierewicza, to nie będzie to rząd porządny!
Mimo wszystko, radzę szybką wizytę u specjalisty.

Obrazek użytkownika ir_onia

10-10-2015 [11:56] - ir_onia | Link:

Lepiej późno niz wcale na takie wnioski...

Obrazek użytkownika jdj

10-10-2015 [12:48] - jdj | Link:

podsumowanie treściwe, chociaż tt "czubek góry lodowej" - reszta nadal ukryta - te interesy załatwiane na cmentarzu (Zbychu), w saloniku Sowy&Przyjaciele, w innych knajpach i na kanapach ...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-10-2015 [13:37] - NASZ_HENRY | Link:

Matka Kurka sondaże wyborcze traktuje POważnie ;-)

Obrazek użytkownika markop

10-10-2015 [13:47] - markop | Link:

Wrocław od paru lat staje się bardzo prężnym ośrodkiem ruchu patriotycznego! piękne akcje, piękni, odważni ludzie !
Mają też swojego fantastycznego "kapelana" księdza Jacka Międlara którego tak ostro tępi GW. Podsyłam 4 min. linka z niedawnej manifestacji. http://gloria.tv/media/nWUiXYL... W ostatnich sekundach Matka Kurka (oby nam się tacy patrioci na kamieniu rodzili ) w pierwszym szeregu...

Obrazek użytkownika cassiodorus

10-10-2015 [15:20] - cassiodorus | Link:

Mocne, ale jezeli duchowni nie znajdą się wśrod narodowców, ci pójdą za gosem innych liderów, tych panteistycznych wszechsłowian, mających swoją pramacierz gdzieś tam daleko w Moskwie w jakimś kamieniu czy innym swiętym dębie..
Dziękujmy Bogu codziennie za naszych wspaniałych księży