Solidarność UE z Polską??? Kiedy??? Może mi ktoś przypomni!

Czy Królowi Europy chodziło o Wspólną Politykę Rolną, w której polscy rolnicy otrzymują ułamek dopłat, jakie trafiają do np. niemieckich bauerów?

Czy może o tę energetyczną...? Nie, tu akurat Niemcy zawetowały pomysł solidarnego występowania jako jeden odbiorca!

Przy rosyjskim embargu? Bagatelne znaczenie dla wspólnego rynku, środków wyrównawczych dla producentów nie przewiduje się.

Ignorowano konsekwentnie potrzeby Polski w zakresie energetyki węglowej, choć Niemcy jakoś mogą otwierać kolejne kopalnie (a także w Polsce kupować te, które PO miało zamiar wygasić, bo się 'nie opłacają') i elektrownie węglowe, próby ratowania stoczni (choć rostocka mogła otrzymać dotacje i dziś, gdy zaledwie kilka lat później przyszła spodziewana koniunktura, kwitnie).

Stworzono za europejskie środki Nordstream, co znowu można wpisać w rubrykę ‘zwiększanie uzależniania energetycznego Polski od Rosji’ oraz ‘zapewnianie Niemcom roli rozgrywającego w rosyjskich dostawach energii’. Solidarnie? Ja jakże! A co, nie stać nas?

Niemcy przy okazji zablokowały tym Nordstreamem tor podejściowy w Szczecinie (fakt, że PO nie protestowało dobitnie, jak tylko mogło dobitnie nie protestować), na czym znowu korzysta Rostock i Nordstream. I TO Niemcy uważają za solidarną postawę??
W takim razie jest gotów zgodzić się z Elmarem Brokiem, że solidarność to nie może być ulica jednokierunkowa.

Ale poważnie: Jaką solidarność Unii Europejskiej w stosunku do Polski mógł mieć na myśli Donald Tusk?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Stan

04-09-2015 [09:38] - Stan | Link:

UE to miejsce,gdzie silniejsze państwa realizują swoje interesy kosztem tych słabszych.A solidarność Niemiec z Polską to śmiechu warta farsa.Niestety.

Obrazek użytkownika Sir Winston

04-09-2015 [10:49] - Sir Winston | Link:

Jakoś od wczoraj nikt nie podał jednego choćby przykładu solidarności Unii Europejskiej wobec Polski, który mógłby mieć na myśli Donald Tusk.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

04-09-2015 [09:43] - NASZ_HENRY | Link:

POświata solidarności - tak jest ;-)

Obrazek użytkownika Obywatel

15-09-2015 [14:35] - Obywatel | Link:

Dobra analiza dotycząca możliwości zablokowania Nord Stream II:
http://rebelya.pl/post/8860/wo...
Europa Środkowa budzi się! Niemiecka bezwzględność, buta i ostentacja w umacnianiu sojuszu z Rosją Putina mają tę zaletę, że nawet premier R. Fico mówi "dosyć".

Obrazek użytkownika Sir Winston

15-09-2015 [20:00] - Sir Winston | Link:

Dziękuję za link. Gdzieś już czytałem podsumowanie tej analizy, warta naprawdę nie tylko lektury, ale i realizacji.

Ale to już po 25 października ;-)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika epitwo

16-09-2015 [16:22] - epitwo | Link:

Sir Winstonie,
ja tu rzadko komentuje ale czytam. I nie wiem - czy tylko w moim komputerze ze strony niezalezna.pl zniknęli autorzy blogów i zostały tylko tytuły - czy to admin taką modyfikację wprowadził. Napiszesz mi co Ty widzisz?: ))

Obrazek użytkownika Sir Winston

16-09-2015 [17:27] - Sir Winston | Link:

Jakiś bug, mam nadzieję? Widzę to samo, tzn. same tytuły bez autorów. Ponieważ nie ma to sensu, zakładam, że chodzi o problem techniczny.

Pozdrawiam ;-)

Obrazek użytkownika epitwo

16-09-2015 [23:40] - epitwo | Link:

Dzięki! Ja na wszelki wypadek zapytam tu głośno ADMINA: Drogi Adminie, czy to problem techniczny czy teraz tak ma być?