Ręce precz od Generała!

Jeżeli nie wiesz, Szanowny Czytelniku, co sądzić o jakiejś  sprawie, o jakiejś postaci żyjącej dawno temu, ale także o kimś współczesnym; o jakimś wydarzeniu w dziejach ludzkości, albo procesie historycznym, możesz oczywiście sięgnąć do źródeł. Z tym, że znaleźć rzetelne źródło wiedzy historycznej jest trudno. Popularne źródła, jak wikipedia, w wielu sprawach są zmanipulowane przez siły lewicowe. Z drugiej strony, gdy lewica wiesza na kimś psy, możemy śmiało odłożyć trochę pieniędzy na kwiaty, by w stosownej chwili złożyć je, jako wyraz najgłębszego szacunku, u stóp pomnika. Można też, by ułatwić sobie życie, przyjąć prostą zasadę: jeżeli  Gazeta Wybiórcza pisze, że coś jest czarne, to znaczy, że mowa jest o czymś śnieżno-białym. A już jak michnikowszczyzna oskarża kogoś o faszyzm - z dużym prawdopodobieństwem mowa jest o postaci kryształowo uczciwej. Przepraszam za ten przydługi wstęp i już przechodzę do rzeczy.
 
Przykładem takiej postaci, oczernianej przez czerwonych, a w rzeczywistości zasługującej na pomniki i osobne rozdziały w podręcznikach szkolnych, jest generał Augusto Ugarte Pinochet!
 
Generała Pinocheta spotyka z rąk lewackich oszołomów taka sama krzywda, taka sama kampania oszczerstw i łgarstw, jaka jest stosowana wobec Inkwizycji Kościoła Katolickiego. Owiewa go taka sama czarna legenda napompowana przez jego wrogów, nie mogących mu darować tego, że zrobił to, co trzeba, postawił tamę marksistowskiej zarazie. Tymczasem prawda jest całkiem inna. Aby zrozumieć konieczność, przed jaką stanął Pinochet i wierna mu armia, trzeba wiedzieć, co w Chile zrobił komunizm i komunistyczny prezydent Salvadore Allende, czyli ten, kogo Pinochet obalił 11-go września 1973 roku.
Pod rządami Allende, który doszedł do władzy w 1970 roku, bogaty kraj w krótkim czasie popadł w całkowitą ruinę! (Jakież to charakterystyczne dla rządów socjalistów...) Na półkach sklepowych nie było nawet octu, zdobiącego półki polskich sklepów pod rządami komuny. Jednak w Chile było znacznie gorzej niż w Polsce. Chilijczycy głodowali, a gdy próbowali protestować, napotykali na ulicach miast bojówki młodych marksistów, których Allende uzbrajał w kupowaną za dewizy broń (zamiast kupić jedzenie dla głodującego społeczeństwa). Gdy zabrakło w sklepach chętnie jedzonej przez Chilijczyków ryby, jaką jest dorsz, reżim komunistyczny zaproponował społeczeństwu, by przerzuciło się na skorupiaki, które można znaleźć na brzegu oceanu! Bojąc sie utraty władzy komuniści Allende stworzyli tajny plan "Z", który zakładał przejęcie totalnej kontroli i wymordowanie przeciwników komunizmu, w tym przywódców opozycyjnych partii, dowódców wojskowych, karabinierów... Bratanica samego Allende, którą trudno posądzić o sympatie dla junty wojskowej przyznała po latach, że: "wystarczyły zaledwie trzy lata rządów stryja, by nie było w sklepach żywności i podstawowych środków czystości, a sam stryj, nie widząc wyjścia z sytuacji, modlił się o zamach stanu"! Prawdopodobnie o zamach modliło się więcej Chilijczyków...
W tej sytuacji przejęcie władzy przez Pinocheta, było aktem samoobrony.
 
Podobnie jak wtedy, gdy czytałem prawdę o Inkwizycji kiedy, będąc katolikiem, sam byłem zdumiony, jak wiele kłamstw na jej temat napisano, tak i czytając historię przewrotu w Chile, zaskoczony byłem skalą oszczerstw rozpowszechnianych na temat Pinocheta przez lewactwo. Łgarstw takich, że sam baron Münchhausen zapadłby się ze wstydu pod ziemię, gdyby coś takiego palnął!
 
Wiedzieliście P.T. Czytelnicy, że generał Pinochet formalnie nie dokonał zamachu stanu, ponieważ działał na polecenie Trybunału Konstytucyjnego i parlamentu, które w przeddzień zamachu przekazały całą władzę wykonawczą w ręce wojska?
 
Ja też nie. Taki sobie "drobny szczegół" przemilczany w lewicowych źródłach. Parlament chilijski widząc narastający kryzys, wobec uporu Allende, który odrzucił żądanie rezygnacji ze sprawowanego urzędu, na kilka tygodni przed zamachem większością głosów pozbawił Allende prezydentury!
Generał Pinochet i jego towarzysze broni musieli podjąć trudną, brzemienną w skutkach decyzję o siłowym przejęciu władzy w kraju, by odsunąć od władzy szaleńców! Na pewno wiedzieli, że będą ofiary, choć jak można przeczytać w uczciwych źródłach, robili co się dało, by ich ilość ograniczyć. Nie mieli jednak wyjścia. Ich decyzję można porównać z sytuacją w jakiej znalazł się prezydent USA George Bush, który po zamachu na WTC w 2001 roku, podjął równie trudną decyzję, nkazując zestrzelić każdy cywilny samolot znajdujący sie w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych, który nie odpowiada na wezwanie przez radio i zbliża się do celu o kluczowym znaczeniu!
Junta Pinocheta wezwała do podania się lub do wyjazdu z kraju wszystkich zwolenników marksizmu i leninizmu. Siłę zastosowano tylko wobec tych, którzy odmówili. "Dziwną" cechą tego zamachu, niespotykaną w przypadku innych przewrotów wojskowych było to, że z rąk wojska nie zginęli żadni politycy, ani działacze partii marksistowskiej, poza samym Allende, który popełnił samobójstwo używając do tego celu pistoletu podarowanego mu przez innego komunistę, Fidela Castro.
Pinochet  rządził krajem w sposób zupełnie odmienny, niż można by sie spodziewać po "krwiożerczym generale". Szybkość z jaką odbudował dobrobyt w Chile godna jest podziwu. Również sposób i styl, w jaki Pinochet oddał władzę, budzić powinien najgłębszy szacunek.
Lewacy próbowali się jeszcze raz zemścić na generale podejmując w 1999 roku całkiem nieudaną próbę skazania go przed sądem. (Przy okazji należy wspomnieć, że brytyjski wymiar sprawiedliwości całkiem się nie popisał, bo zarówno aresztowanie, jak i proces urągały zasadom prawa...) Z dużą satysfakcją przyjąłem wiadomość, że hiszpański sędzia Baltazar Garzon (nikogo nie zdziwi zapewne proweniencja tego pana: był deputowanym Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej!), współodpowiedzialny za tę hucpę, jaką było zatrzymanie Pinocheta w Wielkiej Brytanii w 1999 roku, sam ostatnio został oskarżony przez hiszpański Sąd Najwyższy o naginanie prawa, a już od 2010 roku jest zawieszony przez hiszpańską Radę Generalną Sądownictwa.
 
Nie przez przypadek przywołałem kilka akapitów wyżej przykład Inkwizycji. Pomiędzy działaniem chilijskiego wojska, dowodzonego przez Pinocheta, a Świętym Oficjum jest zasadnicze podobieństwo. Tak jak Inkwizycja działała dla dobra cywilizacji łacińskiej i całej Europy, tak i generał Pinochet, bohater naszych czasów, działał dla dobra swoich rodaków, dla dobra Chile i w interesie całego kontynentu południowoamerykańskiego. Podobnie jak Inkwizycja powstrzymała sekty godzące w cywilizację, tak junta Pinocheta powstrzymała zarazę komunizmu nie tylko ratując Chile, ale również powstrzymując marsz marksistów przez Ameryką Południową, nie pozwalając zbrodniczemu systemowi na opanowanie całego kontynentu.
 
O sytuacji w Chile pod rządami komunistów, o przewrocie i o samym generale, można by pisać długo. Zainteresowanych odsyłam do książek, na przykład do pozycji Romana Konika "Czarna legenda generała", oraz do rozdziału poświęconego generałowi w książce tego samego autora: "Pod włos", z której sam zaczerpnąłem informacje wykorzystane w powyższej notatce.
 
Na koniec mała osobista prośba:
Jakby tak gdzieś w Polsce pojawił się pomnik generała Augusto Ugarte Pinocheta (a od dawna uważam, że powinien), to proszę o cynk. Przy najbliższej okazji złożę wiązankę kwiatów u stóp bohatera.
 
z poważaniem
Lech Mucha

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

14-08-2015 [15:10] - xena2012 | Link:

niestety ta czarna legenda jest dodatkowo tak poczerniana,że nikt nie ośmieli się napisać jednego dobrego słowa.O ile pamiętam jedyną osobą dobrze wyrażającą się o Pinochecie był Michał Kamiński (tak,tak),ale czy teraz nie zmienił zdania nie wiem.

Obrazek użytkownika Losek

14-08-2015 [17:54] - Losek | Link:

Niestety europejska prawica jest słaba i praktycznie tylko Żelazna Margaret Thatcher jasno poparła Pinocheta.

Obrazek użytkownika Deidara

14-08-2015 [16:05] - Deidara | Link:

Primo, Pinochet ma na sumieniu ok. 2000 zamordowanych z przyczyn politycznych, 80 000 więznionych w obozach i 30 000 torturowanych. To są fakty, nie bajki. Dane te potwierdził zresztą sprzyjający wtedy Pinochetowi kościół katolicki.
Secundo, Pinochet budował w swoim kraju neoliberalny model gospodarczy wedle szkoły chicagowskiej - ten sam, który u nas zbudowano po 1989. Zaowocował on bogactwem, ale u relatywnie niewielkiej grupy społeczeństwa, zaś w nędzę pchnął całkiem sporo ludzi.
Tertio, sam zgromadził prywatny majątek wartości ok. 30 milionów dolarów. Legalnie? Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Losek

14-08-2015 [16:38] - Losek | Link:

Właśnie o tym mówię piszac o czarnej legendzie napisanej przez lewaków i powtarzanej przez... hm mniej zorientowanych.

Obrazek użytkownika Deidara

14-08-2015 [16:59] - Deidara | Link:

To proszę wskazać, w którym miejscu to nieprawda?
Dyktatura jest zawsze dyktaturą. Nie ma co powtarzać amerykańskich idiotyzmów typu "To drań, ale za to nasz drań".

Obrazek użytkownika Losek

14-08-2015 [17:34] - Losek | Link:

Wszystkie te liczby to lewacka propaganda. Powiedzieć, że dyktatura to zawsze dyktatura, to zupełnie zignorować przyczyny przejęcia władzy. Tym bardziej, że było to przejęcie na prośbę Trybunału.

Obrazek użytkownika Deidara

15-08-2015 [09:53] - Deidara | Link:

Tak tak, czyli kościół katolicki uprawia lewacką propagandę. Urocze. Ale spoko, w Niemczech też nie brakuje takich, którzy twierdzą, że holocaust to lewacka propaganda - a w Rosji są miliony fanów Stalina, który w końcu słusznie walczył z faszystami i kułakami.
Pytanie tylko - skoro Pinochet był taki cudowny itd, to czemu nie oddał władzy po zrobieniu porządku z Allende, tylko trzymał ją w łapach niemal 20 lat.
Swoją drogą, ciekawe, co Pan by mówił o takim, gdyby faktycznie przyszło Panu żyć pod władzą dyktatora, za skrytykowanie którego przychodzi wojsko i np. meczetami odcina ręce, jak to bywało pod rządami Pinocheta.

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2015 [11:09] - Jabe | Link:

To z Ameryki Łacińskiej wywodzi się teologia wyzwolenia, więc nie jest nie do pomyślenia, że tamtejszy Kościół sprzyja lewactwu. Dobrze, że Pinochet nie oddał władzy od razu, tylko przeprowadził reformy. Po nim zaczęli wygrywać socjaliści i chadecy. Mentalność jest, jaka jest. Widocznie tam, jak i u nas, ludzie lubią, jak się nimi dobry pan opiekuje. Dobrze, że mieli dość rozsądku i wszystkiego nie zaprzepaścili. W Polsce maczetami rąk nie ucinają, ale za krytykę władzy można bez sądu trafić do lochu na kilka miesięcy. W Południowej Ameryce się nie cackają.

Obrazek użytkownika Losek

15-08-2015 [13:47] - Losek | Link:

Jak kazdy rozsądny człowiek wolałbym żyć pod rządami takiego "dyktatora" jak Pinochet niż pod rządami takich "demokratów" jak
Allende albo Jaruzelski, albo Kwaśniewski...
A Pani radzę poczytać w jakichś innych źródłach.

Obrazek użytkownika Deidara

15-08-2015 [14:29] - Deidara | Link:

Tyle, że Pan tu buduje białą legendę, która z faktami ma tyle samo wspólnego co czarna.
Różnica jest taka, że za Kwacha mogłem się ze znajomymi z Ligii Republikańskiej wybrać i zrobić manifestację, gdy Kwach przyjechał do mojego liceum. A za Pinocheta policja by nas zgarnęła po minucie, każdy by wyleciał ze szkoły, rodzice straciliby pracę, a my - skończylibyśmy w więzieniach.

Obrazek użytkownika Losek

15-08-2015 [15:09] - Losek | Link:

Kolejna nieprawda. W Chile zakazane było działanie partii marksistowskiej. Strzelano do cywilów którzy nie oddali broni.
i to tylko w okresie przejściowym. A u nas nadal rządzą ci sami przefarbowani czerwoni. I ludziom naiwnym jak Pani wydaje się, że manifestacja w gimplu c
coś zmieni... Że Kwach i jego kumple się przejmą. Proszę Pani lewica na calym świecie przynosi tylko i wyłącznie same szkody. Jest śmiertelnie groźna dla cywilizacji. Niech jej Pani w żaden sposób nie popiera. Nawet walcząc z prawdą o Pinochecie

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-08-2015 [16:55] - Kazimierz Kozio... | Link:

widze ze podjal sie pan dzialalnosci misyjnej i podziwiam cierpliwosc. przeciez "deidara" to albo ulom wychowany na GW i TVN albo pracownik pewnej instytucji w siedziba podobno w leningradzie bioracy za wierszowke

Obrazek użytkownika Losek

15-08-2015 [17:39] - Losek | Link:

Ciężko czasem zachować zimną krew ale staram się odpowiadać spokojnie by inni czytelnicy mogli wyrobić sobie opinię o
sprawie.
A ci, którzy zajmują przeciwne stanowisko są najczęściej odporni na Prawdę, ale komentując, nawet jeśli piszą bzdury nakręcają mi
trochę oglądalność, czym pośrednio przyczyniają się do popularyzowania naszej wizji świata.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-08-2015 [16:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

Deidara: albo podasz imc ktore to dokumenty kosciola katolickiego podaja do wierzenia statystyki jakie rozglaszasz, albo wypad na swoje portale *.ru bo tracisz czas na naszym blogu.
jak juz podasz zrodla to bedziesz mial szanse ze pokontynuujemy watek z takimi jak ty znafcami tematu

Obrazek użytkownika Obywatel

16-08-2015 [10:07] - Obywatel | Link:

Rozumiem, że w kolejce rehabilitacja Somozy... W końcu jeśli można zwalczać lewicę wszystkimi dostępnymi środkami...

Obrazek użytkownika gorylisko

16-08-2015 [11:15] - gorylisko | Link:

zle rozumiecie łobywatelu... inna sprawa, że lewcowość należy zwalczać każdymi dostępnymi środkami nawet dowcipem

Obrazek użytkownika Losek

16-08-2015 [12:30] - Losek | Link:

Taki krótki komentarz. Zaledwie dwa zdania. Zaczyna się od słowa "rozumiem". A wynika z niego, Obywatelu, Mistrzu Krótkiej Formy, że nic nie rozumiesz...

Obrazek użytkownika Secesh

15-08-2015 [03:12] - Secesh | Link:

A teraz napisz Pan dla równowagi ile to ludzi zabiły komuchy. No, chyba że takich danych ujawniać nie wolno.

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2015 [10:54] - Jabe | Link:

Ad secundo. Chile chyba nie jest znane jako kraj oligarchów i nędzarzy. Dzięki reformom czasów Pinocheta jest krajem nowoczesnym i bogatym, zwłaszcza na tle reszty Ameryki Południowej. Polska miała chwilę swobody gospodarczej przed dojściem do władzy rzekomych neoliberałów. U nas niczego podobnego do Chile nie zbudowano.

Ad tertio. Dyktator sporego i zasobnego kraju zgromadził tylko 30 mln dolarów? W głowie się nie mieści.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-08-2015 [09:20] - NASZ_HENRY | Link:

Są takie kraje gdzie sędziego można zlustować ;-)

Obrazek użytkownika Losek

15-08-2015 [12:22] - Losek | Link:

No. I to z Hiszpańskiej Sosjalistycznej Partii Robotniczej.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-08-2015 [12:57] - Kazimierz Kozio... | Link:

Chwala Panu za odgrzewanie tematu. Trzeba o bohaterach naszych czasow pisac gdzie mozna bo rysa w czerwonej propagandzie po latach przebije sie prawda do umyslow otwartych tj. nieotumanionych lewacka poprawnoscia polityczna(innej nie ma).
Dodam ze za rzadow gen. Pinocheta partia komunistyczna zostala uznana za organizacje przestepcza a to bylo jednym z warunkow koniecznych do odrodzenia m.in, gospodarczego kraju. No ale junta miala los testigos. Pomarzyc tylko jaka to moglaby by byc piekna historia alternatywna gdyby pzpr i jej spadkobierczynie spotkalo cos podobnego.
Niestety u nas czerwona tkanka nowotworowa ma za duzo przerzutow a i srodowisko lewactwa europejskiego jej sprzyja.

Wracajac do Chile, okres karencji na zrzeszenia komunistyczne juz cofnieto i okazuje sie ze choroba zostala wyleczono bo Chilijczycy nie sa jakos zainteresowani lewactwem, ani sowiecko-kubanskim, ani a la chavez, czy boliwia a partyzantka typu FARC to zupelna abstrakcja. Ciekawe ze swiatowy kryzys gospodarczy ten ktory mamy od ponad 5 lat, do Chile nie zawital do dzisiaj.

Na koniec wspomne ze rozne moga byc formy profilaktyki przeciwko czerwonej zarazie, np. w Brazyli istnieje zakaz prowadzenia dzialalnosci przedstawicielstw rosyjskich firm.

Obrazek użytkownika Losek

15-08-2015 [13:29] - Losek | Link:

Dziękuję za ciekawy komentarz.
Tez jestem zdania, że z czerwoną zarazą należy walczyć wszystkimi dostępnymi środkami. Ale nie wiem czy dla Europy nie jest już za późno. Po pierwsze dlatego, że lewacy mają właściwie pełnię władzy, a na pewno rząd dusz, co da się zauważyć nawet tuż ponizej...
Po drugie w powstałą po lewackich zniszczeniach próżnię wchodzi islam.
Nie jestem w stanie zrozumieć, że wciąż mnożą się pożyteczni idioci gotowi gardłować i głosować na lewicę, podcinając korzenie naszego wspólnego drzewa.