Spiskowa teoria dziejów - kto złamie nogę dla Bronka?

Niektórzy zarzucają mi, że w swych notkach krytykujących rządzących zbyt ostro traktuję także ich potencjalnych wyborców czy dziennikarskich piewców. Może i faktycznie nie doceniam czasem ich wyjątkowego sprytu, inteligencji i przenikliwości, ale to, jak się wystawiają raz za razem na pełne hipokryzji pośmiewisko, to już - z całym szacunkiem - nie moja wina.

Tym razem poszło o narciarskie i ratownicze popisy kandydata na prezydenta z ramienia PiS-u Andrzeja Dudy. Podczas III Memoriału im. Marii Kaczyńskiej, który odbył się na stoku Polczakówka w Rabce-Zdroju wypadkowi uległ startujący w zawodach poseł PiS Adam Kwiatkowski. Pomocy koledze udzielił właśnie Duda, co zręcznie uchwyciły media tabloidowe czyniąc z przyjacielskiego gestu akt heroizmu. Temat podchwyciły media nurtu głównego (ścieku?), podpuszczając fanów obecnego prezydenta i Platformy Obywatelskiej do żartów i obśmiewania tej perfidnej ustawki.

Odwrócenie ról iście porywające. Gdyby nie tragizm i żenujący wymiar dyskusji, można by się nawet nieźle pośmiać z tych wszystkich, którzy na co dzień sensem swego internetowego życia czy dziennikarskiej kariery uczynili kpienie z Macierewicza i spiskowej, smoleńskiej teorii. Dziś ci sami, którzy godzinami rozprawiają o tym, jakie to oszołomy i idioci z tych, co śmią wysuwać pytania i wątpliwości wobec nieudolnego, pełnego kłamstw i nieprawidłowości śledztwa dotyczącego śmierci 96 osób z pasją i werwą godną lepszej sprawy oddają się fascynującym spekulacjom.

Andrzej Duda miał stok dla siebie, żaden narciarz mu nie przeszkadzał w zjeździe, ustawka! Kamera w kasku, podejrzane! Ratownicy GOPR-u pozwalający Dudzie prowadzić dalszą akcję ratunkową, skandal! Dziennikarze i zaproszeni fotoreporterzy - no przecież ten cały Kwiatkowski to sobie nogę dał złamać i bark pokiereszować dla dobra kampanii, a PiS-owskie głupki dają się nabrać. Brakuje tylko rozważań o nachyleniu stoku i ruskich agentach mierzących temperaturę śniegu.

Jakby ktoś miał problem kiedykolwiek ze zrozumieniem co to jest ironia, hipokryzja albo chichot losu - to niech zerknie na pierwsze lepsze forum Wyborczej czy twittera mainstreamowego dziennikarza i poczyta, jak się lemingi przerzucają oskarżeniami o spisku i wulgarnej ustawce. Lepiej bym tego sam nie wymyślił, serio.

Cóż, pozostaje skwitować sprawę celnym - widzicie, jakich Duda ma kolegów? Ciekawe, który z polityków Platformy dałby się tak poobijać dla Komorowskiego, hę?

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika polskizdzichu

13-02-2015 [22:19] - polskizdzichu | Link:

"jak się lemingi przerzucają oskarżeniami o spisku i wulgarnej ustawce"
Czytasz Pan wpisy blogerow i komentarze do nich choćby na NB, jakąś znaczną rożnicę można zauważyć w stosunku do tych z GW?

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

13-02-2015 [22:40] - Marcin Tomala | Link:

A tu się Pan zdziwi - dostrzegam znaczną różnicę. Samego mnie to niejednokrotnie zaskakuje, ale stopień różnorodności i ilość tekstów często jednoznacznie krytycznych wobec opozycyjnej partii (chociażby polityki kadrowej) jest bez porównania większy niż na jednoznacznych i monotematycznych forach GW.

Oczywistym jest, że sympatie polityczne są na NB jasno określone. Co nie zmienia faktu, że w życiu mnie tu nikt nie próbował cenzurować, choć najmilszy dla PiS-u nie zawsze jestem. Na forum GW spróbuj coś w ten deseń zrobić, to cię zaszczekają - jeśli puszczą, rzecz jasna.

Obrazek użytkownika polskizdzichu

13-02-2015 [23:20] - polskizdzichu | Link:

Jest dokładnie to samo. Różnica polega tylko z jakich pozycji się atakuje na NB PiS a na portalu GW, PO. Na portalach zwiazanych z ogólnie nazywając mainstreamem można pojechac po PO i to w sposób wręcz obelżywy szturmując z okopów np. feministycznych i antyklerykalnych. Podobnie jest tutaj. Można atakować PiS, ale za jego kunktatorstwo i nie dość wyraźny radykalizm. Poza tym parasol ochronny i tu i tam, działa.

Obrazek użytkownika PDP

13-02-2015 [22:40] - PDP | Link:

Złamanie nogi to już nic. Licytacja to licytacja, trzeba co chwila podbijać stawkę.
Uważam, że Bronek powinien uratować ze ściany Kazalnicy Mięguszowieckiej alpinistkę, która utknęła w ścianie.

To by było coś!

Obrazek użytkownika Marcin Tomala

13-02-2015 [22:47] - Marcin Tomala | Link:

Może ją też humanitarnie ustrzelić - mierz talenty na zamiary ;)

Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-02-2015 [09:16] - NASZ_HENRY | Link:

Bronek złamie nogę sobie sam ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

14-02-2015 [12:12] - xena2012 | Link:

zostawmy w spokoju te narty.Pan Komorowski ma w zanadrzu atut nie doprzecenienia-jest myśliwym.Może podejmie się w pojedynkę odstrzału dzików które tak przeszkadzają rolnikomi i za jednym zamachem rozwiąże postulat odszkodowań za szkody oraz zyska wymierną procentową wdzięczność rolniczego elektoratu.

Obrazek użytkownika contessa

14-02-2015 [13:51] - contessa | Link:

Re: kto złamie nogę dla Bronka?

No jak to kto? Nałęcz oczywiście ! On by dla Bronka nawet jaja stłukł, gdyby je miał....
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Dorota M

14-02-2015 [14:25] - Dorota M | Link:

A jak już będzie sytuacja podbramkowa, to może nawet ustrzelić Kandydata na Prezydenta i wtedy na pewno wygra BUUUUl