”Publiczna” służba red. J. Kulczyckiego z TVP

Rozbawił mnie serdecznie red. J. Kulczycki ze swoim wczorajszym freudowskim „oskarżeniem” wobec Łukasza Warzechy, odmawiający mu „profesjonalizmu” dziennikarskiego za niepochlebne wyrażenie się o wystąpieniu Pana Prezydenta Bronisława, oby żył wiecznie!

Łukasz Warzecha całkiem trafnie zestawił rzeczoną imprezę z konwencją Andrzeja Dudy, oceniając ich wzajemną relację jak starego, wyklepanego poloneza do nowego porsche 911. Mniejsza o ten obraz – jak mówię – całkiem trafny, bo przecież gdyby ktoś chciał dopiec Panu Prezydentowi, oby żył wiecznie! to użyłby dla ilustracji nie poloneza, a na przykład – czyż nie adekwatniejszej w jego przypadku? – taczanki.
Sedno tego skeczu bowiem to
1. wyuczone automatyczne (szczere?) oburzenie na niepochlebną wobec autorytetu pt. Kulczyckiego wypowiedź;
2. użyte w mniemanej obeldze określenie „nieprofesjonalny”. Trudno o trafniejsze podsumowanie działań samego pt. Kulczyckiego oraz jego towarzyszy i towarzyszek (ale nie Ł. Warzechy!): profesjonalne.

No, dobrze: słowo „dziennikarz” mógł sobie darować, bo w istocie chodzi tylko o ten „profesjonalizm”, w niejednym zajęciu występujący ale kojarzony głównie z jedną profesją, skądinąd bardzo starą.
Ot, pułapki języka. I zagadki psychiki, pragnącej prawdy...

Gdyby zaś pan Jarosław „Redaktor” Kulczycki (lub ktokolwiek inny) miał nadal wątpliwości, jakiego to przymiotu odmówiono Łukaszowi Warzesze i jako kto się zdeklarował J. Kulczycki, to niech się z wieczora w barze, po zaangażowanym dniu „profesjonalnej” pracy rozejrzy lub barmana zapyta, kto tu jeszcze, oprócz niego jest tam „profesjonalny”.

Tylko uwaga! Żona może wziąć za złe. No, i tutaj też za „profesjonalne” oddanie trzeba zapłacić. Chociaż, kto wie...?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

08-02-2015 [11:30] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

TVP usunęła ten film z YT - jakieś 25 minut temu, chwilę przedtem zdążyłem go obejrzeć.

Teraz dopiero będą jaja :-)

Obrazek użytkownika onion13

08-02-2015 [12:56] - onion13 | Link:

Faktycznie usunięte, tutaj jeszcze jest:
http://www.tvp.info/18485322/0...
całość

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-02-2015 [13:54] - Sir Winston | Link:

Jeszcze jeden profesjonalny pan na barowym stołku.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

09-02-2015 [01:53] - Dziadek bez dowodu | Link:

spoko u mnie jeszcze działa.
a swoja drogą to niezle im dał ten duda do wiwatu.
teraz tylko nie wolno im dac wyjsc z knock downu.
a swoja droga jak to sie odezwało freudowskie przejęzyczenie.
traktor zamiast polonez. bingo!
tego to nawet sam warzecha by nie wymyślił.
co nie? :)

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

09-02-2015 [00:52] - ExWroclawianin | Link:

Niestety nic juz nie dziala.....a to pasozyty z TVP Info za nasze pieniadze. Trzeba posluchac volksdeutscha i znowu przestac placic ten abonament..........

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-02-2015 [12:59] - Sir Winston | Link:

Niemożliwe? :-)))
Nowe idzie, czy co?
Jeszcze trochę i zaczną relacjonować na żywo konferencje prasowe Prawa i Sprawiedliwości.

Żartowałem.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika cichy

08-02-2015 [11:57] - cichy | Link:

witam pana.
proponuje taki eksperyment myslowy...
prosze usiąść wygodnie;rozlużnic się;zamknąc oczy i wyobrazic sobie taką sytuacje...załóżmy że pis wybrało wybory...od tego czasu uplunęla juz conajmniej 1-na kadencja..wiecej niz4-6 lat)...jest nowa sytuacja w polsce...ekonomia idzie w gorę..zmieniono calkowicie obraz mediów;obsade;sposob przedstawiania rzeczywistosci...w zadnych mass-mediach nie ma tych twarzy ktore teraz musimy jeszcze obserwowac..są calkowicie nowi;;inni;jak to mówią amerykanie
"atrakcyjni psychicznie ludzie" tzn..ze dziennikarze śa ludzmi na bardzo wysokim poziomioe intelektualno-etyczno-moralnym..sam poziom debaty publicznej jest rownie wysoki..etc..etc...
nikmt z tamtych nigdzie..w zadnych telewizjach;radiach;tygodnikach..nie pracuje..
tylko czasami spacerujac po polsce w roznych miejscach mozna spotkac dawne gwiazdy "tuzy dziennikarstwa" strasznie "posunięte"..jakos tak zapadnięte w sobie..chodzą po ulicach;sklepach;centrach handlowych z tym zapadnietym wzrokiem..takim specyficznym wyrazem oczu ktore niczego nie chwytają...zaniedbani;brudni;nieogoleni;rozczochrani..z niedopiętym i obsikanym rozporkiem...natomiast panie dziennikarki kiedys slynne!!!!!chodza w rozciagnietych dresach..wlosy skoltunione niemilosiernie..tluste..nie myte po kilka tygodni..na palcach rąk i nóg..pod paznokciami i międzypalcami obu konczyn.. mozna śmiało posiać rzerzuche..widzi pan to???bo ja tak...podobne syndromy zdradza juz pan prezydent europy...dlatego tak mało go pokazują..z reguly od "pasa w górę"..tylko 2-10 sekund..
tak stasznym szokiem dla nich wszyhstkich bedzie to ze uda sie w koncu odzyskac utracona godność obywatelska..kazdego zdrowo=rozsądkowego obywatela;wyborcy...pana ...mnie...tysiecy innych polaków..

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

09-02-2015 [00:49] - ExWroclawianin | Link:

cichy

100/100 po prostu miodzio......i tak predzej czy pozniej w koncu musi sie stac skoro Narod Polski tego chce....mysle ze tych wszystkich zdrajcow razem z rodzinami jest nie wiecej jak 30-35%. Reszta musi zaglosowac ABY ICH ODSUNAC OD KORYTA I WPLYWANIA NA NASZ LOS.........

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-02-2015 [12:47] - NASZ_HENRY | Link:

Duda jak "Porsche 911" - Komorowski jak "Wołga" ;-)

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-02-2015 [14:41] - Sir Winston | Link:

Pozostałbym już przy tej taczance, naprawdę mi się z tym towarzystwem kojarzy, a naprzeciwko postawiłbym F-16 ;-)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-02-2015 [15:02] - Sir Winston | Link:

Taczankę bym widział raczej przy F-16 ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-02-2015 [13:34] - NASZ_HENRY | Link:

Obrazek użytkownika Sir Winston

08-02-2015 [16:19] - Sir Winston | Link:

Tak, to. Najpierw koło 2 minuty,a potem 5m14s (bezpośredni link).

Już nieaktualne. TVP zablokowała ten materiał na youtubie. A przecież nie ma się czego wstydzić, prawda? Czy może chodzi o ten brak czujności i zdecydowanej reakcji, przez co Warzecha w ogóle zdołał cokolwiek powiedzieć. Pewnie już go nie zaproszą!

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

09-02-2015 [00:43] - ExWroclawianin | Link:

Niestety nie dziala..........kundle zablokowali!!!

Obrazek użytkownika Art

08-02-2015 [16:17] - Art | Link: