PIS nadal nie czuje bluesa

Notkę tę piszę nie tyle jako bloger, co mężczyzna uwrażliwiony na kobiece piękno.

Dzisiaj Sojusz Lewicy Demokratycznej zgłosił kandydaturę pani dr Magdaleny Ogórek na stanowisko prezydenta Polski.

Nic nie wiem o pani Magdalenie, ale wiem, że w takich razach bardziej niż cokolwiek innego liczy się tak zwane „pierwsze wrażenie” (ang. first impression).

Przed chwilą widziałem zaledwie przez kilka sekund w telewizji kandydatkę SLD, która powiedziała nie więcej niż dziesięć zdań.

I choć znacie mój stosunek do SLD, moje pierwsze wrażenie było bez reszty pozytywne, gdyż zobaczyłem śliczną dziewczynę, ale nie lalkę Barbie, która do tego umie się nosić i powiedzieć kilka logicznych zdań podrzędnych bez zgubienia wątku, co w polskiej polityce jest coraz większą rzadkością.

Kandydatura pani Magdaleny wywołała szok.

Nie mniej jednak wszyscy przedstawiciele naszych partii politycznych wypowiedzieli się o kandydatce bardziej lub mniej pozytywnie.

Wszyscy, oprócz przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PIS Mariusza Błaszczaka, który przylizawszy charakterystycznym gestem niemodną fryzurę, z kwaśno ascetycznym grymasem na twarzy wyrażającym odrazę w stosunku do zgłoszonej kandydatki potrafił powiedzieć tylko tyle, że tą kandydaturą SLD pokazało, iż składa broń w walce o fotel prezydenta.

Nasuwa się więc pytanie skąd ta kretyńska i przeciw-skuteczna wypowiedź?

Sorry, ale odpowiedź jest jedna. Po prostu pan Błaszczak i wielu mu podobnych pisowych hamulcowych jajogłowych woli pyskatą Marzenę Wróbel, wiecznie senną Beatę Szydło i łapczywą Krystynę Pawłowicz.

Oj! W ten sposób pan Błaszczak et consortes raczej odgonią niż przyciągną do PIS-u ludzi młodych, którzy będą decydować o wyniku zbliżających się wyborów.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki i znawca kobiet z długim stażem)

Post Scriptum

Już pierwsze komentarze sympatyków PIS na S24 wskazują, że źle odczytują przekaz mojej notki. Więc dla ułatwienia wyjaśniam, że to nie jest notka o szansach i kompetencjach kandydatki SLD na prezydenta, lecz o pierwszej reakcji na tę kandydaturę prominentnego działacza PIS, którego wypowiedź była dramatycznie niepolityczna.

Natomiast sympatykom PO, SLD, PSL et consortes wyjaśniam, że nadal chcę by to PIS wygrał wybory i dlatego właśnie napisałem tę konstruktywnie krytyczną notkę.

Stąd moje przyznaję kontrowersyjne i prowokacyjne notki. Bo nie ma nic gorszego, jak usypiające polityczną czujność miło rozgadane towarzystwo wzajemnego zachwytu nad samymi sobą.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

09-01-2015 [18:26] - cichy | Link:

witam pana.
fakt..faktem...urzekającej urody kobieta..ale...w poprzednich wyborach przepadla z kretesem u swoich wyborców..
a czy nie widzi pan ze "zle się dzieje w państwie dunskim"...no bo "cóż" to za partia gdzie w dzień śmierci swego jednego z liderow jakby zapominając o całym jego wkładzie;przeciez był jednym liderow i filarow od poczatkow;poza tym znali się tyle lat..byli ze sobą..razem kręcili lewicowe lody..ale wysuwam na czolo ted watek międzyludzki..po p;rostu..i to w dzień śmierci;jednego ze swoich liderow robia taka wystawke medialna..czyżbym miał prawo mniemać ze tam nic nie ma??zadnej lojalności;poczucia w spólnoty czy tez ogólnoludzkiego szacunku..
i w ten sam dzień wychodzi zajawka medialna ze były-niedoszly kandydat na prezydenta dostal "ultimatum-sratum" o opuszczeniu szeregow??
we mnie pis ma zaciekłego obronce;czasami z obłędem w oczach i piana na ustach..bo taka lojalność zwykłych obywateli i "elektoratu" może pomocw jakiejkolwiek normalności i ewentualnej zmianie..
tu pozwole sobie stanac w obronie Blaszczaka bo facet ma racje..po prostu...ta kandydatura jest wyłącznie po to by gajowy miał (wg.mnie) złudne poczucie braku ewentualnych kontkandydatur..(to już temat na inna notke ale w zyciu nikt mnie nie przekona ze gajowy wygra w Iszej turze..i ze nadal ma 70% poparcia..)
p.s.niech pan zwroci uwagę ze od momentu "sfałszowania "sfałszowanych wyborow" i relacji red Rachonia z "rozprawy"
gajowy ma mine "faceta ssącego rano kiszony ogorek".....pozdrawiam..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@cichy

Dziękuję Panu za komentarz, który jest niestety nie na temat. Jeszcze raz odsyłam Pana do postscriptum, które zamieściłem po lekturze pierwszych komentarzy.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika nauczyciel akademicki

09-01-2015 [18:45] - nauczyciel akad... | Link:

To zupełnie nie do wiary, jak ogłupiono polskie Społeczeństwo. Mam dość (osobiście). Dotyczy to wszystkich dziedzin życia- dosłownie. NFZ ustalił, że lekarz w przychodnoi ma 15 minut na 1 chorego i NIC Pan nie zrobi, albowiem zwolną rejestratorkę, że zrobiła inaczej. Nie wchodząc w szczegóły, to zaprzeczenie zasad wykonywania posługoi lekarskiej. Na jednego chorego czasem wystarczy mi 5 minut, ale innemu muszę poświęcić godzinę. Lekarz nie ma NIC a NIC do powiedzenia. Liczy się to, co ustalił NFZ.
Jest jak "na kasie" w marketach, że lekarz nie ma czasu, aby wyjść do ubikacji. Coś przerażającego. Opowiadał mi swego czasu młodszy kolega, że jego kolega z roku miał bardzo zaawansowaną wade wzroku z racji cukrzycy. |Po studiach od razu otrzymał rentę.Niemniej jednak zadał sobie pytanie czy nie "przydałby" się NFZ na Ciemnej w Krakowie. I wie Pan ile wytrzymał z tymże odczłowieczonymi pracownikami administracji. którzy zawiadują tzw. systemem?2 tyg.................po prostu ta kasta ludzi nie rozumie języka medycznego. Niemniej rości sobie prawo, aby dyktować, jaki np. antybiotyk ma podać lekarz w danym schorzeniu. Rzecz niewyobrażalna w cywilizacji.!!!!!!!!!!!!!
Co nam zostaje? wiać gdziekolwiek, byle nie tkwić w tym bagnie, które nie ma dna.A co się dzieje na uczelniach> Zamiast przymuszać jednych dla pisania prac maści wszelakich dla sbeckiej pajęczyny, zdrowiej by było mianować tuz po narodzeniu jegomościa na kierownika katedry a zamiast np chrztu obdarzyć go tytułami wszelakimi!!

Pozdrawiam Pana serdecznie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@nauczyciel akad

Dziękuję Pani za ten pełen ekspresji komentarz. Wiem, że Panią jako lekarza i naukowca krew zalewa, lecz proszę się uspokoić bo szkoda zdrowia.

Pozdrawiam Panią jak zawsze serdecznie.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2015 [18:45] - xena2012 | Link:

nieważne,że pan Błaszczak i inni z PiS wola senną Szydło,pyskatą Wróbel czy łapczywą Pawłowicz.Najgorsze ,że nie prezentują w mediach swojego kandydata na prezydenta z takim rozmachem jak SLD panią Ogórek.Pan Duda z rzadka pokazywany jest w nediach,co zostało juz zauważone i skwitowane złośliwymi uwagami Libickiego.Pani Ogórek jako pracownica TVN będzie miała ułatwione zadanie i poparcie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Witam Panią i dziękuję za komentarz dotyczący jednak sprawy będącej materiałem na odrębną notkę.

Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika milady

09-01-2015 [19:12] - milady | Link:

A wie Pan, że jestem Pańskiego zdania. I bardzo się cieszę, że osoba o niebanalnej urodzie i inteligentnym wejrzeniu startuje do stanowisk publicznych. Zawsze doceniałam myślenie strategiczne i chytre sztuczki Leszka Millera.
A teraz proszę sobie wyobrazić jakim szokiem będzie taka kandydatka w zestawieniu z osobowością Pani Ewy Kopacz. No więc PiS nie czuje żadnej melodii, nie tylko bluesa. No, ale żeby taką szansę, która pcha się w ręce wykorzystać to jednak trzeba trochę myśleć, a nie tylko umieć zachować się tak sobie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Milady

Zaraz Panią zagryzą ortodoksyjni pisowcy, którzy nie toleruję krytyki choćby nie wiem jak słusznej. Że też Jarosław Kaczyński tego nie widzi i nie pogoni tego towarzystwa, które jego partii znacznie więcej złego niż dobrego przynosi.

Dziękuję Pani za komentarz.

Obrazek użytkownika Lektor

09-01-2015 [20:05] - Lektor | Link:

Ta celebrytka Ogórek już na wstępie nie ma żadnych szans, ale musimy ją jak najbardziej popierać. Nie, no nie z miłości do SLD, ale im więcej zabierze głosów Komoruskiemu tym lepiej dla Andrzeja Dudy. Pamiętajmy, że dla niego liczy się pierwsza tura a nie druga. Jeśli Duda przejdzie do drugiej tury to nie ma szans, dlatego, że wtedy na Komoruskiego będą głosowali tak komuniści z SLD i TR, jak komuniści z PSL(ZSL), i jak komuniści z PO. Osobiście sądzę, że skoro Błaszczak i Szydło są zbyt bojaźliwi, to Wróbel nie jest pyskatą a bojową kobietą i takich nam obecnie trzeba. Jeśli zaś chodzi o Prof. Pawłowicz to wolę 100 razy ją niż np. Niesioła. Patrz, zdjęcie poniżej:
https://scontent-a-cdg.xx.fbcd...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

Z całym szacunkiem, ale komentarz nie na temat, więc nie odpowiadam.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gal

09-01-2015 [20:28] - gal | Link:

I bardzo dobrze, że Błaszczak nie ślini się na widok ładnej buzi i że nie nosi trwałej ondulacji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

"I bardzo dobrze, że Błaszczak nie ślini się na widok ładnej buzi i że nie nosi trwałej ondulacji..."
---------------------
Z całym szacunkiem, ale szkoda czasu Panu odpowiadać.

Obrazek użytkownika darek kolbiarz

09-01-2015 [20:34] - darek kolbiarz (niezweryfikowany) | Link:

Czytam i nie wierze
Drogi Panie Krzysztofie czy Panu używajac słów Jana Tomaszewskiego cyt:"ODWAGA POJEBAŁA SIE Z ODWAŻNIKIEM"
albo inaczej czy Pan sie z ch...em na głowy pozamieniał?!!!.Tekst jaki Pan "popełnił" podniósł mi cisnienie do 400 . Dla Pana zgrabna dupa jest kryterium kompeencji?bo w ten tytuł "dr"jakos po wypowiedzi tej "pani" smie wątpic może to skrót od drużnik ? Wiem mój wpis jest badzo emocjonalny ale niewytrzymałem jak tak można! jak rozumie gdyby ruch palikota wystawił jakąs tancerke GoGo jako posłankę Pan również by ją poparł.Po czyjej Pan jest stronie?

Obrazek użytkownika terenia

09-01-2015 [21:15] - terenia | Link:

@darek kolbiarz

Zaraz będzie odpowiedź autora notki,że przecież tu chodzi o niepolityczne zachowanie posła Błaszczaka (z niemodną fryzurą) a nie panią Ogórek a wszystko w trosce o wygraną PIS,by wreszcie odsunąć od władzy PO...dziwne,że pan nie zauważył permanentnej troski autora i Jego "konstruktywnej krytyki"?
dr to czasem dureń znaczy a wypowiedzi pięknej pani Ogórek są na poziomie dobrej uczennicy np.z renomowanego Liceum
im.Nowodworskiego w Krakowie.
Pan Błaszczak być może gustuje w ognistych brunetkach a nie eterycznych blondynkach(choć dla sprawy powinien wbrew sobie zachwycić się panią Ogórek,tym bardziej,że nawet aktorsko się próbowała spełnić w "Na dobre i na złe")
Dobry był komentarz byłej "lwicy lewicy" A.Jakubowskiej "to będzie piękna katastrofa z podkreśleniem piękna".
https://www.youtube.com/watch?...

muzyczna dedykacja dla czujących i nie czujących bluesa

Obrazek użytkownika Francik

09-01-2015 [21:16] - Francik | Link:

Ten tytuł "dr" to nic dziwnego - porządne prace magisterskie sprzed 20 lat to więcej niż dzisiejsze doktoraty. Taki jest obecnie poziom polskiej "nauki". Czego dowodem najlepszym notki "nauczyciela akademickiego".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Ten tytuł "dr" to nic dziwnego - porządne prace magisterskie sprzed 20 lat to więcej niż dzisiejsze doktoraty. Taki jest obecnie poziom polskiej "nauki". Czego dowodem najlepszym notki "nauczyciela akademickiego"..."
-------------------
Sęk w tym, że ja obroniłem doktorat 33 lata temu.

Obrazek użytkownika felek

10-01-2015 [21:11] - felek | Link:

Aaa... to ten doktorat dopiero w połowie piątego krzyżyka, 20 lat po studiach? Ależ się Pan wypocił, p.Krzysiu!:)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@darek kolbiarz

Proszę jeszcze raz napisać ten komentarz bez wulgaryzmów to Panu odpowiem.

Obrazek użytkownika Lektor

09-01-2015 [21:21] - Lektor | Link:

Tak, potwierdzam - bardzo emocjonujący wpis. Ale nic straconego - przeczytaj sobie drogi Darku Post Scriptum - to wyjaśni ci wszystko.

Obrazek użytkownika anka1958

10-01-2015 [10:08] - anka1958 | Link:

Jest zawsze po "własciwej" stronie. Pan P. to też "blondynka".

Obrazek użytkownika danuta

09-01-2015 [20:49] - danuta | Link:

Oj! Pomarzyć dobra rzecz! Na miejscu Pana Błaszczaka ktoś formatu Zyty Gilowskiej... Inteligencja, błyskotliwość i refleks. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Oj! Pomarzyć dobra rzecz! Na miejscu Pana Błaszczaka ktoś formatu Zyty Gilowskiej... Inteligencja, błyskotliwość i refleks..."
---------------------
No właśnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Francik

09-01-2015 [21:12] - Francik | Link:

Nie wiem, może i się pan zna na tym, które fryzury są modne, ale poza tym to żałość - poziom intelektualny peerelowskiego środowiska "akademickiego". I tyle, bo szkoda klawiatury na "mądrości" Chrisa - totalny odlot.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [21:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Francik

Francki! Ty lepiej idź na kopalnia, bo hopy strajkują!

Obrazek użytkownika Francik

09-01-2015 [21:28] - Francik | Link:

Jeśli już - to chodzi sie na gruba. I te chopy (przez ch - panie nauczycielu akademicki) coś wywalczą, bo nie będą kłapać po próżnicy ozorem jakie to piękne siksy mają komuchy za kandydatów.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-01-2015 [22:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

Proszę przeczytać w wolnej chwili i więcej nie nudzić:

http://salonowcy.salon24.pl/60...

Obrazek użytkownika JWD

10-01-2015 [01:32] - JWD | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie, skoro tak się rzeczy mają to ma Szanowny Pan poważnego konkurenta, Janka Kosa Gajosa, któremu również Marusia się kolosalnie podobała.

Na załączonym zdjęciu kropka w krpkę wykapana Marusia z Czterech pancernych i psa, zawsze wierna wypowiadanym kwestiom i znakomicie się nosząca. Kto nie wierzy, ten może sobie zobaczyć film, jest na You Tube zapewne.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [11:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@JWD

Proszę się o mnie nie martwić. Janusz Gajos jest moim starym dobrym znajomym, a zarazem gorącym orędownikiem urządzanych przeze mnie w Hotelu SPA Dom Zdrojowy w Jastarni "Dorocznych Spotkań z helską Balangą", czemu dała zaczyn moja książka o historii życia towarzyskiego na Półwyspie Helskim. Więc o konkurencję się w tym przypadku nie obawiam.

Patrz: www.grupa.pasierbiewicz.com

Serdeczności!

Obrazek użytkownika andzia

10-01-2015 [08:29] - andzia | Link:

Zachwycił się drrr, Ogórkiem ... kiszonym;
ach,ożeń się ze mną,ożeń,bo ja nie mam żony.
Jeśli zechcesz,
to będę mieszkał z tobą w słoju.
A Ogórek na to:
zostaw mnie w spokoju,
nie pleć bredni,drrr-e,
i skończ swe zaloty,
nie chcę cię boś stary ...
Coooooooo?
Ja stary ???????
Patrzcie ją - wymoczek !!!

Nikt na świecie nie widział,
daję na to słowo,
aby Ogórek została
Panią DO-KTO-RO-WĄ.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [11:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

Witam,
Bardzo ładny wierszyk, można powiedzieć cacuszko poetyckie. Więc jeśli Pan poda mi swoje pełne nazwisko zgłoszę tę perełkę do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. A bacząc na skład osobowy jury ma Pan moim zdanie wielkie szanse na pierwszą nagrodę - było nie było 200 baniek na rękę.

Pozdrawiam i nieustającej weny poetyckiej Panu życzę.

Obrazek użytkownika andzia

10-01-2015 [13:59] - andzia | Link:

O matko kochana! Coś Pan,szaleju się najadł?
Panie P.,ja jestem ONA,od stóp do głów !!!
A Szymborska to może mnie ... cmoknąć w owe 200 baniek.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [17:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

"O matko kochana! Coś Pan, szaleju się najadł? Panie P., ja jestem ONA, od stóp do głów !!! ..."
-----------------------
Pomyślałem, że to "ON" bo trudno uwierzyć, by tak tępe częstochowsko - kalwaryjskie rymy mogły wyjść spod kobiecej ręki.
A jeśli wyszły, to znaczy, że Pani nie czuje na jakie pośmiewisko się wystawia, a to daje pożałowania godny obraz jakich PIS miewa wyborców.

Obrazek użytkownika andzia

10-01-2015 [19:56] - andzia | Link:

Tępe czy nie tępe te moje rymy,ale PRAWDĘ CI POWIEDZĄ hi,hi,hi...
A w pośmiewisko też można mnie cmoknąć,bo i tak mam drugie miejsce,bo mości drr zdecydowanie zajmuje PIERWSZE ot,co !!!!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [20:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@andzia

Droga pani Andziu! Pozostaje mi tyko zakrzyknąć: "O kurde Felek!".

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-01-2015 [09:47] - NASZ_HENRY | Link:

Mijają lata, zimy,
raz słoneczko, raz chmurka;
a my obojętnie przechodzimy
koło niejednego ogórka ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [10:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@NASZ HENRY

Witam Pana,
Wierszyk wierszykiem, ale wczoraj wieczór ze zdumieniem wysłuchałem, że pani Magdalena Ogórek wielokrotnie stawała w obronie kościoła i profesora Chazana. Więc wygląda na to, że taktyka SLD nie jest taka głupia, jak się wielu wydaje. Proszę się łaskawie nad tym zastanowić.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-01-2015 [11:57] - NASZ_HENRY | Link:

Czekam z niecierpliwością na debatę TV pomiędzy mgr Komorowskim a dr Magdaleną Ogórek.
Byłby ubaw! Dlatego nie będzie ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [17:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

Coś mi się widzi, że w tej kampanii takich ubawów będzie znacznie więcej ;-)

Obrazek użytkownika yureks52

10-01-2015 [11:33] - yureks52 | Link:

Idac tym tropem to gajowy wygral z Kaczynskim na ,,RYJA,,

Obrazek użytkownika Zofia

10-01-2015 [13:01] - Zofia | Link:

Czytam, czytam konwersację na pańskim blogu i myślę sobie " bezowocna dyskusja a Polska leży odłogiem". Przyznaję Panu rację, że wystąpienia pana Błaszczaka są denerwujące, ale nie wszyscy mają dar "dobrej intonacji głosu". Co do pani Gilowskiej, to pełne poparcie dla niej , jako rzecznika PiS-u.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2015 [09:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zofia

Również Panią serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika alchymista

10-01-2015 [13:40] - alchymista | Link:

A może by tak jednak poważnie podejść do tematu? http://blog-n-roll.pl/pl/pani-...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-01-2015 [14:33] - NASZ_HENRY | Link:

Blog-n-rollowe podejście jest delikatnie mówiąc mało poważne ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-01-2015 [17:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@alchymista

Niestety zlinkowana strona mi się nie otwiera.

Obrazek użytkownika felek

10-01-2015 [19:21] - felek | Link:

"Nie mniej jednak wszyscy przedstawiciele naszych partii politycznych wypowiedzieli się o kandydatce bardziej lub mniej pozytywnie.
Wszyscy, oprócz przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PIS Mariusza Błaszczaka, który przylizawszy charakterystycznym gestem niemodną fryzurę, z kwaśno ascetycznym grymasem na twarzy wyrażającym odrazę w stosunku do zgłoszonej kandydatki potrafił powiedzieć tylko tyle, że tą kandydaturą SLD pokazało, iż składa broń w walce o fotel prezydenta.
Nasuwa się więc pytanie skąd ta kretyńska i przeciw-skuteczna wypowiedź?"
.......................................................................................................

Po pierwsze należy posiadać modną fryzurę. No i koniecznie zgadzać się z modnym państwem tak modnie wypowiadającym się na modne tematy w telewizji. Oto, jak widać, punkt widzenia Krzysztofa "et consortes" Pasierbiewicza.
Nasuwa się więc pytanie: czy można sobie wyobrazić bardziej kretyński punkt widzenia?

Obrazek użytkownika Marcin Borgieł

10-01-2015 [22:51] - Marcin Borgieł | Link:

No nie...wpada Pan w zachwyt jak kiedyś "cała ludzkość Polski" i wybrała na prezydenta "pięknego Olka" bo miał niebieskie oczy,niebieską koszulę,piękną cerę i w ogóle był uroczy...Do jasnej...czy to konkurs piękności szanowny Panie? I znów będzie jak kiedyś z Olkiem za hot doga czy też snikersa wyślemy Polskich żołnierzy na wojenkę nie naszą.Na salonach polityki nie uroda nie uroda szanowny Panie tylko olbrzymie jaja takie jak Margaret Thatcher.Dla mnie prezydenta,premiera MAJĄ SALONY NIE CIERPIEĆ,NIE LUBIĆ,WYŚMIEWAĆ,ALE MAJĄ PRZED NIM SRAĆ DO GACI!I MAJĄ WIDZIEĆ ŻE JEST TWARDY I NIE RUSZA GO OŚMIESZANIE ZE STRONY LEMINGÓW.Czy Prezydenta Kaczyńskiego wykończono bo go uwielbiali?A jeśli go lubią,schlebiają,inni przywódcy krajów europejskich go wychwalają to wiem jedno - jest dla nich NIKIM i mogą z nim zrobić wszystko...do słownie wszystko.I tak tez zrobią z tą piękną twarzą SLD - wątpi Pan?
A jeśli naród ją wybierze...no cóż - jeśli ktoś mi wtedy będzie narzekał - to mówię - ....z woli narodu...z woli narodu więc może i twojej...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-01-2015 [00:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Marcin Borgieł

Ile razy mam jeszcze powtarzać, że przekaz mojej notki nie dotyczy urody i szans politycznych pani Magdaleny Ogórek, lecz przygłupiej i niedyplomatycznej reakcji pana Błaszczaka na ogłoszenie tej kandydatury. Reakcji, która czy się to Panu podoba, czy nie ODSTRĘCZY OD PIS-u LUDZI MŁODYCH, KTÓRZY BĘDĄ DECYDOWALI O WYNIKU WYBORÓW PARLAMENTARNYCH 2015.

A może, jak mi napisał jeden z internautów na S24, Leszek Miller i Jarosław Kaczyński są dalekowzrocznymi strategami? Może dążą do IV RP jako państwa prawa typu niemieckiego - z możliwością zawracia tzw. wielkiej koalicji na czas recesji lub kryzysu (gdy oba elektoraty dzisiejszej opozycji dorosną mentalnie). Przecie ani ateiści nie pozbędą się wyznawców religii, ani na odwrót. Logika domaga się zapanowania kompromisowego, konstruktywnego 'modus vivendi' między nimi.

Więc proszę mi nie wyjeżdżać z konkursami piękności, bo ważne jest jedno. Jak przerżniemy wybory parlamentarne 2015 urzeczywistnią się słowa min. Sienkiewicza, czytaj będzie to koniec polskiej państwowości. Czy Pan zdaje sobie sprawę z tego niebezpieczeństwa?

Obrazek użytkownika Marcin Borgieł

11-01-2015 [01:13] - Marcin Borgieł | Link:

Niestety tak zdaję sobie sprawę.Naród, a przynajmniej znaczna większość jest na to wszystko obojętna.Oglądają pasjami wiadomości siakie i owakie.Czytanie nie wchodzi w rachubę.No chyba że papki z gazetki-wprost,wyborcza itp.łykają wszystko.Nawet jak pod nos podetkniesz to i owo (Nasze blogi,Sumliński,Cenckiewicz itp. to mówią zdziwieni...że to chyba nie możliwe.Nie przekonuje ich nic, kompletnie nic nie chcą przemyśleć rozważyć NIC. Nie są w stanie kojarzyć faktów,ciągów zdarzeń,samobójstw....nic.Szanowny Panie Krzysztofie - ręce opadają.Nie pomoże im tłumaczyć nawet na zasadzie 2+2=4..to jest zbyt trudne.Co do Pana przekazu-ja wiem, że Pan jej nie reklamuje, ale samo to, że na Pana blogu twarz SLD. Jeszcze raz Pana zapewniam, że zdaję sobie sprawę i nie martwię się już tyle o siebie. Martwię się o młodzież,o dzieci nie tylko swoje.To co wydarzyło się od 1939rko i po 1945 roku nie da się cofnąć.Kiedyś jeden kolega z mojej pierwszej pracy określał to bardzo dosadnie - ..naród jest skór....y.