Układ boi się koalicji PiS i KNP i obalił Korwina Mikke

Michał Marusik zastąpił Janusza Korwina-Mikkego na stanowisku prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Decyzję podjęto podczas posiedzenia Konwentyklu partii „...”wniosek o zmianę na stanowisku szefa partii złożył Robert Maurer, który z ramienia partii kandydował na prezydenta Wrocławia w wyborach samorządowych. Dyskusja była burzliwa i trwała ponad dwie godziny. W jej trakcie Janusz Korwin-Mikke opuścił posiedzenie twierdząc, że nie chce w ogóle podejmować tematu zmiany prezesa. Gdy wrócił, wniosek miał już poparcie wymaganych trzech czwartych Konwentyklu. Korwin-Mikke szefował Kongresowi Nowej Prawicy od grudnia 2011 roku „...”Nowym prezesem KNP został europoseł Michał Marusik „...”Nieoficjalnie dowiadujemy się jednak, że partyjna starszyzna nie mogła się pogodzić z coraz bardziej rosnącą pozycją posła Przemysława Wiplera. - Prezes chyba oszalał, ale teraz skończy się wipleryzacja KNP - mówi nam jeden z przeciwników posła w partii. „...”Sam Korwin-Mikke zapowiada, że o swoich dalszych losach będzie informował w środę. Przyznaje jednak, że pozostanie kandydatem partii w wyborach prezydenckich „...”Oświadczenie Janusza Korwin-Mikkego
Tak, to prawda: Konwentykl zmienił prezesa KNP; od dziś jest nim kol.Michał Marusik. Szczere życzenia powodzenia na tym trudnym stanowisku. KNP popiera mój start na Prezydenta. Oczywiście w tym momencie idea partii mającej rozszerzyć działalność KNP upada - bo Konwentykl ja odrzuca. We środę skomentuję to obszerniej. Proszę na razie nie podejmować żadnych pochopnych decyzyj. Posiedzenie Rady Głównej - w poniedziałek. Nikt nie jest dobrym sędzią we własnej sprawie. Skoro Konwentykl uznał, że jestem już zbyt przeciążony obowiązkami euro-posła, sprawami rodzinnymi, publicystyką i obowiązkami prezesa KNP - i chce spróbować innych rozwiązań, wystawiając mnie do wyborów prezydenckich - to może ma rację.„...(źródło)

Jarosław Kaczyński „ Jest zdecydowanie lepiej i naprawdę mamy szanse na to, by wygrać te wybory tak, by samodzielnie rządzić. My naprawdę w tym Sejmie nie widzimy partnerów, z którymi moglibyśmy współrządzić – proszę powiedzieć, z kim mamy zmienić Polskę Razem z PSL? Z SLD?Z Nową Prawicą? Tutaj sprawa wygląda inaczej, nie zamykam tej furtki. Pytanie pozostaje jednak zawieszone i mocno wątpliwe, bo nie wiem, jak wygląda powszechne nastawienie w tej partii, której działacze krzyczą na wiecach „PiS, PO – jedno zło”. ….(więcej )

„Deklaracje Jarosława Kaczyńskiego musiały wywrzeć pozytywne wrażenie na prezesie KNP, ponieważ w rozmowie z „Wiadomościami” TVP1 powiedział m.in.: – Znamy się z Jarkiem długie lata. Jest świetnym taktykiem. Bardzo lubię i cenię Jarosława Kaczyńskiego. Na pytanie czy wtedy, gdy Jarosław Kaczyński nazwał go „nieporozumieniem politycznym” też go cenił i lubił, Korwin-Mikke odpowiedział: – Tak, bo mówił to z powodów taktycznych.  „...(źródło )

Jeżeli przeskoczymy SLD, to realna jest tylko koalicja z PiS. Wielce czcigodny Jarosław Kaczyński walczy politycznie, ale na gospodarkę uwagi nie zwraca. Być może zgodziłby się na zasadnicze reformy gospodarcze w zamian za władzę polityczną – powiedział Janusz Korwin-Mikke, lider Nowej Prawicy.”...(źródło )

Decyzja Rafała Ziemkiewicza oznacza, że nie będzie wspólnego kandydata Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy. Kandydatem narodowców jest Marian Kowalski, a prezes KNP Janusz Korwin-Mikke przyznaje, że jego kandydatura nie jest zagrożona. „...”Jak dowiedział się portal wPolityce.pl kończy się okres zabiegów i negocjacji prowadzonych przez Kongres Nowej Prawicy w sprawie kandydata tej partii na prezydenta. Przez długi czas działacze mieli nadzieję na start publicysty i pisarza, niegdyś rzecznika Unii Polityki Realnej, Rafała Ziemkiewicza. Autor „Polactwa” jednak nie przyjął tej propozycji.„...”Działacze KNP bardzo mocno liczyli na tę kandydaturę. Miała im dać poczucie poszerzania zasobów, rozpoznawalną twarz i zaskoczenie „...(więcej ) 

2009 rok Artur Górski poseł Prawa i Sprawiedliwości „Można odnieść wrażenie, że na Konwencie wygrała wizja prezesa Witczaka współpracy prawicowej UPR z parlamentarną centro-prawicą, współdziałania wokół wspólnych celów, nad koncepcją dalszej alienacji, separacji i polityki „klubowej” Unii, którą reprezentował JK-M. Uczestniczyłem w niedawnym spotkaniu przedstawicieli władz Rady Głównej UPR, w tym prezesa Witczaka, z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Witczak dostrzega, że PiS jest jedyną partią w ostatnich latach, która obniżyła podatki.Prezes Kaczyński dostrzega ideowość i żywotność Unii. Obie partie mogą wypracować formułę bezpiecznej współpracy w sytuacji, gdy obecny rząd „liberalny” będzie podnosił podatki, co prawdopodobnie stanie się w przyszłym roku. Jeśli ta współpraca – wspólny sprzeciw wobec podnoszenia podatków – się powiedzie iUniazaistnieje jako podmiot polityczny uczestniczący w bieżącej walce ideowo-politycznej, będzie miała szansę przyciągnąć część zawiedzionego elektoratu konserwatywno-liberalnego, który dziś popiera PO. Jeśli tak się stanie, w przyszłości UPR może stać się wiarygodnym partnerem PiS, swoistym języczkiem u wagi, który umożliwi rządzenie państwem” …Taka współpraca UPR i PiS, raczej mniej niż bardziej oficjalna ze względu na dość różne elektoraty, może być korzysta dla obu partii, a także dla Polski, gdyż niewątpliwie przyczyni się do stępienia socjalnego ostrza w programie Prawa i Sprawiedliwości. ...(więcej ) 

„Rafał Ziemkiewicz miał zostać kandydatem Ruchu Narodowego w nadchodzących wyborach prezydenckich.”...”Nie kandyduję ze względów osobistych. Kowalski ma wielki potencjał, bo jest jak każdy Kowalski „...”Dość wyraźnie mówiłem, że nie chcę zmieniać zawodu. Odpowiedź jest krótka – odmówiłem ze względów osobistych. Mam rodzinę mam dzieci, muszę o nich myśleć. A ogłoszenie takiej decyzji byłoby biletem w jedną stronę. „...”Gdybym się kierował sprawami publicznymi, to sądzę, że takie połączenie Ruchu Narodowego i KNP byłoby bardzo dobre dla Polski i dawałoby jakąś szansę i nadzieję. Być może rzeczywiście byłbym najlepszym człowiekiem, żeby to zrobić. Ale jak powiedziałem, przeważyły względy osobiste. „...”Nie wiem jeszcze, na kogo będę głosował. Kowalski jako kandydat podoba mi się z wielu względów. Znam go od dawna z dawnych czasów Unii Polityki Realnej. Po drugie, uważam, że ma ogromny wizerunkowy potencjał, bo on nie tylko nazywa się Kowalski, ale on naprawdę jest Kowalskim. Jak jeżdżę po Polsce, a jeżdżę naprawdę dużo, to prawie w każdym mieście znam takiego człowieka, jakiegoś lokalnego działacza, który próbuje coś tam zrobić, biznes prowadzi, użera się z urzędami skarbowymi, jakimiś miejscowymi sitwami, a jednocześnie próbuje robić klub obywatelski, czy jakieś stowarzyszenie lokalne czy to pod szyldem większej organizacji czy to mniejszej. I prawie w każdej miejscowości jest taki Kowalski, który wygląda jak Marian Kowalski, myśli jak Marian Kowalski, także uważam, że to kandydat, który wbrew temu co myślą ludzie zamknięci w rogatkach wielkich miast, ma coś do powiedzenia Polakom. I może coś w tych wyborach ugrać, czego mu życzę. Wprawdzie bardziej bym się cieszył, gdyby był to kandydat wspierany i przez Ruch Narodowy i KNP, ale obawiam się, że KNP będzie chciał wystawić swojego kandydata i to mnie troszkę martwi. Ale ja nie zamierzam w to ingerować – w życie tych partii, nie mam takiego moralnego prawa, skoro odmówiłem. „...”Marian Kowalski i Andrzej Duda są lepsi niż Komorowski?Każdy jest lepszy niż Komorowski. Każdy kto nie jest z Platformy będzie lepszy na tym stanowisku niż Bronisław Komorowski.  ….(więcej )

Paweł Majewski „ Konflikt w partii Janusza Korwin-Mikkego grozi jej rozpadem. Opozycja zagroziła zmianą prezesa.”...”W partii działają dwa nieuznające się zarządy. Zwalczające się frakcje czekają na rozstrzygnięcie sądu rejestrowego, który orzeknie, kto ma prawo podejmować decyzje „...”Sprawa ma swój początek na październikowym konwencie, który wybrał nowe władze. Odsunięci starzy działacze, którzy zakładali KNP (zwani kolorowymi od nazwiska nieformalnego lidera europosła Stanisława Żółtka), mówią o nim rewolucja październikowa. Kontrolowany przez nich sąd partyjny już go unieważnił. Mimo to Korwin-Mikke w sądzie, który prowadzi rejestr partii politycznych, próbował wpisać nowe władze. „...”Zanim jednak ustalono chwilowe zawieszenie broni, nastąpiła walka na noże. Najpierw do prokuratury wpłynął wniosek o ściganie Korwin-Mikkego. W dokumentach złożonych do sądu miał wskazać, że stanowisko sekretarza generalnego i skarbnika sprawują osoby, które nie dostały absolutorium na partyjnym zjeździe. To Arkadiusz Oziębło i Robert Oleszczak, czyli członkowie tzw. spółdzielni, która walczy z „kolorowymi". Ci drudzy już podjęli decyzję o wykluczeniu ich z partii. „...”Frakcja Żółtka poszła jednak jeszcze dalej. Na posiedzeniu władz, w którym większość mają „kolorowi", padł pomysł włączenia do dyskusji punktu o odwołaniu prezesa. Pomysłodawcy zorientowali się jednak, że nie przejdzie on nawet w tak przychylnym im gronie.– Chcieliśmy potrząsnąć Korwin-Mikkem. Żałuję, że nie doszło do tej dyskusji, bo on musi się liczyć z tym, że jak przegnie w jedną stronę, to go wymienimy – wskazuje jeden z naszych rozmówców.”.....” Statut partii sprawia, że Korwin-Mikke nigdy nie odzyska kontroli nad partią. Będzie musiał stworzyć nową. Najlepiej dogadując się z narodowcami – przekonuje osoba sympatyzująca ze „spółdzielnią".Pomysł współpracy KNP z Ruchem Narodowym rzucił też na swoim blogu Jacek Wilk kojarzony z „kolorowymi". Tyle że w środowisku organizatorów Marszu Niepodległości nikt nie bierze tego poważnie. – Ich statut uniemożliwia zarządzanie partią. Sądzę, że nie dotrwają w jednym kawałku do wyborów prezydenckich – ocenia jeden z liderów Ruchu.” ….(więcej )

„Rafał Ziemkiewicz miał zostać kandydatem Ruchu Narodowego w nadchodzących wyborach prezydenckich.”...”Nie kandyduję ze względów osobistych. Kowalski ma wielki potencjał, bo jest jak każdy Kowalski „...”Dość wyraźnie mówiłem, że nie chcę zmieniać zawodu. Odpowiedź jest krótka – odmówiłem ze względów osobistych. Mam rodzinę mam dzieci, muszę o nich myśleć. A ogłoszenie takiej decyzji byłoby biletem w jedną stronę. „...”Gdybym się kierował sprawami publicznymi, to sądzę, że takie połączenie Ruchu Narodowego i KNP byłoby bardzo dobre dla Polski i dawałoby jakąś szansę i nadzieję. Być może rzeczywiście byłbym najlepszym człowiekiem, żeby to zrobić. Ale jak powiedziałem, przeważyły względy osobiste. „...”Nie wiem jeszcze, na kogo będę głosował. Kowalski jako kandydat podoba mi się z wielu względów. Znam go od dawna z dawnych czasów Unii Polityki Realnej. Po drugie, uważam, że ma ogromny wizerunkowy potencjał, bo on nie tylko nazywa się Kowalski, ale on naprawdę jest Kowalskim. Jak jeżdżę po Polsce, a jeżdżę naprawdę dużo, to prawie w każdym mieście znam takiego człowieka, jakiegoś lokalnego działacza, który próbuje coś tam zrobić, biznes prowadzi, użera się z urzędami skarbowymi, jakimiś miejscowymi sitwami, a jednocześnie próbuje robić klub obywatelski, czy jakieś stowarzyszenie lokalne czy to pod szyldem większej organizacji czy to mniejszej. I prawie w każdej miejscowości jest taki Kowalski, który wygląda jak Marian Kowalski, myśli jak Marian Kowalski, także uważam, że to kandydat, który wbrew temu co myślą ludzie zamknięci w rogatkach wielkich miast, ma coś do powiedzenia Polakom. I może coś w tych wyborach ugrać, czego mu życzę. Wprawdzie bardziej bym się cieszył, gdyby był to kandydat wspierany i przez Ruch Narodowy i KNP, ale obawiam się, że KNP będzie chciał wystawić swojego kandydata i to mnie troszkę martwi. Ale ja nie zamierzam w to ingerować – w życie tych partii, nie mam takiego moralnego prawa, skoro odmówiłem. „...”Marian Kowalski i Andrzej Duda są lepsi niż Komorowski?Każdy jest lepszy niż Komorowski. Każdy kto nie jest z Platformy będzie lepszy na tym stanowisku niż Bronisław Komorowski. „ ….(więcej )

Czerwiec 2013 rok Przemysław Wipler „ Janusz Korwin-Mikke jest pod pewnymi względami bardzo podobny do Jarosława Kaczyńskiego.Czyli może zdobyć 35 proc. poparcia?
Nie. Jego formacja istnieje dzięki niemu, opiera się na nim, na jego charyzmie, sile, niespożytej energii i tytanicznej pracy. Barierą dla jeszcze większego rozwoju jest to, że lubi często zachowywać się jak kontrowersyjny publicysta lub nieźle blefujący brydżysta, a nie polityk, który wie, że pewne rzeczy mogą być uznane za obraźliwe albo niestosowne dla dużej liczby Polaków.”....( więcej )

Mariusz Janik „ Nowe Doliny Krzemowe „...”Złote czasy Doliny Krzemowej zdają się dobiegać końca. Świeża krew przestaje dopływać do Kalifornii, a na całym świecie zaczęły wyrastać kolejne ośrodki nowych technologii „....”Następna Dolina Krzemowa" – nawet jeśli powstanie – najprawdopodobniej narodzi się jednak poza Stanami Zjednoczonymi i Europą. Kryzys finansowy, w połączeniu z narodzinami dziesiątków konkurencyjnych ośrodków, sprawił, że inwestorzy szukają pomysłów i talentów w innych, czasem zupełnie egzotycznych miejscach. W 2012 r. wydatki na nowe projekty w USA spadły niemal o jedną piątą, w Europie podobny spadek nakładów był ponad dwa razy większy. „...”Apple, Google, Intel, Hewlett-Packard – liczba globalnych koncernów, jakie narodziły się w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej, mogłaby z powodzeniem liczyć dziesiątki, jeśli nie setki pozycji. Unikalny konglomerat instytucji naukowych, laboratoriów rządowych agend, inwestorów z sektora prywatnego i drobnych przedsiębiorców, realizujących pomysł za pomysłem – ta mieszanka złożyła się na wyjątkowy biznesowo-technologiczny fenomen tego miejsca. – „..”A jednak złote czasy Doliny Krzemowej zdają się dobiegać końca. Od lat na rynek nie wdarła się żadna poważna firma, która stworzyłaby przełomową technologię  „...”Publicyści z kolei wytykają specom z Doliny „starzenie się". Nie to, żeby w Dolinie brakowało młodych zdolnych. Oni po prostu nie są w stanie przebić się ze swoimi pomysłami do decydentów. „...”na sukcesorów słynnej Doliny lansuje się co najmniej kilkadziesiąt innych miejsc na świecie. „...”Na globalnego lidera i następcę kalifornijskiego ośrodka myśli technologicznej wyrasta Dolina Krzemowa – tyle że pustynna. Znowu zabawa słowami: „ued lub wadi" to arabskie określenie pustynnej doliny lub wyschniętego koryta rzeki. Ten pas technologicznych centrów zaczyna się w Tel Awiwie i ciągnie wzdłuż brzegów, obejmując Hajfę, Herzliję, Netanję i wiele innych mniejszych ośrodków. „...” nic więc dziwnego, że swoje centra badawcze pozakładały tu firmy takie, jak: Google, Intel, Microsoft, Philips, Cisco Systems, SAP, Oracle Corporation... „...”Swoją strefę nowych technologii tworzą Brazylijczycy, łącząc ośrodki czterech wielkich metropolii: Campinas, Sao Paulo, Sao Jose dos Campos i Sao Carlos. Hindusi mają HITEC City w Hyderabadzie, International Tech Park w Bangalore oraz Korytarz Wiedzy – obszar między Bombajem a miastem Pune. Realną konkurencją w tym gronie może stać się chińskie Zhongguancun, rozciągające się na północny zachód od miasta peryferia Pekinu. – Z pozoru chińska odpowiedź na Dolinę Krzemową nie wygląda groźnie: to zatłoczona gęstwina sklepów z elektroniką, punktów z fast foodami i budynków biurowych, przecięta autostradami – nie krył nuty rozczarowania reporter „The Wall Street Journal", który pod koniec ub.r. odwiedził Zhangguancun. Ale już Steve Blank, naukowiec z amerykańskiego uniwersytetu Berkeley, nie krył zachwytu. – Tak musiał wyglądać Rzym w czasach imperium albo Nowy Jork w latach 20. – donosił na swoim blogu. „...”Według Blanka przedsiębiorcy z chińskiej Doliny Krzemowej w pięć lat odrobili lekcje, na którą Amerykanie potrzebowali aż 30 lat. Coś może być na rzeczy – nie dość, że w tej okolicy swoje laboratoria wybudowały najlepsze uczelnie z Pekinu, to jeszcze swoją centralę ma tu rosnący w siłę koncern Lenovo, ośrodki badawcze stworzyły Google, Intel, Oracle, Motorola, Ericsson, Microsoft. W tym otoczeniu pracę znalazło około 0,5 mln specjalistów, a interesy próbuje tu robić kilkunastotysięczna rzesza chińskich przedsiębiorców z branży IT. „...”Na przeciwnym biegunie sytuuje się rosyjskie centrum innowacji Skołkowo. Zaanonsowana pięć lat temu z pompą inwestycja pochłonęła już ponad 5 mld dol. i – podobnie jak w przypadku wielu obiektów olimpijskich w Soczi – utknęła w martwym punkcie. „...”O niedalekiej Estonii eksperci z branży nowych technologii mówią z kolei E-stonia. Nie tylko dlatego, że właśnie tu powstał Skype czy Kazaa, ale też z uwagi na panującą tu atmosferę. Powszechny, bezpłatny dostęp do internetu został tu uznany za jedno z podstawowych praw człowieka.  „...(źródło )

Janusz Kowin Mikke „ Prasa donosi, że za trzy lata w Kasablance powstanie „najwyższy w Afryce” wieżowiec”: Al-Noor Tower. 580 metrów.
No, proszę: w zacofanej Afryce – takie coś!
Proszę - proszę: niedługo ta Afryka dogoni Europę...
Zaraz, zaraz... A jak wysoki jest najwyższy budynek w Europie?
Najwyższy drapacz chmur w Europie ma... 378 metrów!
Przecież już 20 lat temu pisałem, że wchodząc do WE zamieniamy nasz zaścianek na euro-zadupie. Europa pod okupacją UE to dziś po prostu skansen.
Zaraz, zaraz: a gdzie on się mieści – ten najwyższy w Europie budynek?
Wiadomo, gdzie: w Moskwie!...(źródło )
-----------
Ważne

Jarosław Kaczyński „ Jest zdecydowanie lepiej i naprawdę mamy szanse na to, by wygrać te wybory tak, by samodzielnie rządzić. My naprawdę w tym Sejmie nie widzimy partnerów, z którymi moglibyśmy współrządzić – proszę powiedzieć, z kim mamy zmienić Polskę Razem z PSL? Z SLD?Z Nową Prawicą? Tutaj sprawa wygląda inaczej, nie zamykam tej furtki. Pytanie pozostaje jednak zawieszone i mocno wątpliwe, bo nie wiem, jak wygląda powszechne nastawienie w tej partii, której działacze krzyczą na wiecach „PiS, PO – jedno zło”. ….(więcej )

„Deklaracje Jarosława Kaczyńskiego musiały wywrzeć pozytywne wrażenie na prezesie KNP, ponieważ w rozmowie z „Wiadomościami” TVP1 powiedział m.in.: – Znamy się z Jarkiem długie lata. Jest świetnym taktykiem. Bardzo lubię i cenię Jarosława Kaczyńskiego. Na pytanie czy wtedy, gdy Jarosław Kaczyński nazwał go „nieporozumieniem politycznym” też go cenił i lubił, Korwin-Mikke odpowiedział: – Tak, bo mówił to z powodów taktycznych.  „...(źródło )

Jeżeli przeskoczymy SLD, to realna jest tylko koalicja z PiS. Wielce czcigodny Jarosław Kaczyński walczy politycznie, ale na gospodarkę uwagi nie zwraca. Być może zgodziłby się na zasadnicze reformy gospodarcze w zamian za władzę polityczną – powiedział Janusz Korwin-Mikke, lider Nowej Prawicy.”...(źródło )

----------------
Mój komentarz

Wydawało się że ferajna antypisowska Żółtka nie ma szans. Bo oświadczenie Kaczyńskiego i Korwina Mikke ,że koalicja KNP z PiS oznacza wyższy dla Kongresu Nowej Prawicy wynik wyborczy , stanowiska ministrów, viceministrów , wojewodów . Jak w takim razie wytłumaczyć próbę nie tylko odcięcia się od sukcesu wyborczego , ale uśmiercenie partii.

A KNP miała w tej chwili dzięki Wiplerowi sytuacje wręcz bajową . Wipler montował koalicję wyborcza z Ruchem Narodowym , co daje praktycznie stuprocentowe wejście do Sejmu i KNP i Ruchu Narodowego . Oficjalne przymiarki Kaczyńskiego i Korwina Mikke do koalicji dawały prawie 100 procentowe wejście KNP do rządu.

Sytuacja stała się śmiertelnie niebezpieczna dla Układu .Bo tak jak na Węgrzech silny PiS, pro pisowski wiplerowy KNP i Narodowcy odsunęliby lewactwo być może na zawsze od władzy.

Układ uruchomił swoją agenturę wewnątrz KNP , która manipulowała dodatkowo pożytecznych idiotów takich jak Marusik , aby tylko rozbić sojusz KNP z narodowcami i koalicję KNP z Kaczyńskim .

Spawa łąpówek Żółtka jest dość niejasna . Sąd oczyścił go z winy, ale co by było , gdyby tak służby doszły do wniosku,że lepiej prawdzie dowody zostawić u siebie ? W końcu był prominentnym działaczem małej co prawda partii i zaufanym Korwina Mikke . A działania Żółtka człowieka, który wręcz całe 20 lat wręcz d.... lizał Korwinowi są tak dziwne, ta próba zniszczenia Korwina Mikke. , całego Kongresy Nowej Prawicy ,że aż zastanawiające.

A dopiero co lewacka machina propagandowa zrobiła gigantyczną kampanię medialną Korwinowi Mikke w czasie eurowyborów , aby tylko nie dopuścić do wybicia się Ruchu Narodowego . Do tego dochodzi sprawa zastraszenia Ziemkiewicza , który przestraszył się i nie zgodził się być wspólnym kandydatem Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego 

Jednak jest i plus , bo widać wyraźnie ,że Układ i wysługujące mu się lewactwo tracą sterowność , zaczynają się szarpać . 

video Przemysław Wipler mocno o rozłamie w KNP [ NPTV.pl | 5.01.2014 ]
video Chronić KNP nawet przed jedną kroplą dziegciu - bez politycznych kompromisów! - Michał Marusik, KNP
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka 
Marek Mojsiewicz
 Twitter 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o bogini Kali „ Nie należynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie Niosącego Światło Impreza u Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „
 „ Fenotyp rozszerzony.amborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra o łapówkach „ 
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 0001 

Serdecznie dziękuję za pierwsze trzy darowizny w wysokości 200 złotych , 100 złotych i 30 złotych. Jeszcze raz dziękuję    

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-01-2015 [18:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

We wrześniu br. w notce pt. "Trzy warunki sine qua non by PIS przejął władzę w Polsce" (http://salonowcy.salon24.pl/60...) pisałem:
"jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce przejąć w Polsce władzę partia ta musi, póki nie jest jeszcze za późno spełnić trzy warunki sine qua non:
1. PIS musi się zrestrukturyzować, przegrupować szyki otwierając się na młodych ludzi
2. W związku z powyższym Jarosław Kaczyński musi się ułożyć z KNP
3. Pan Prezes musi niezwłocznie wykonać ruch o wadze przebijającej ciężar gatunkowy błyskotliwego posunięcia Donalda Tuska, jakim był jego wyjazd do Brukseli. Takim „rewolucyjnym”, albo lepiej „ewolucyjnym” ruchem powinno być jak najszybsze ogłoszenie przez Jarosława Kaczyńskiego deklaracji, że Prawo i Sprawiedliwość otwiera się na ludzi młodych połączonej z zapowiedzią Prezesa, że jeśli PIS wygra wybory parlamentarne on tym samym deklaruje, że usunie się na jakiś czas ze sceny politycznej...", koniec cytatu.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika felek

06-01-2015 [22:03] - felek | Link:

Panie "sine qua non" Pasierbiewicz, powinien Pan przynajmniej na jakiś czas usunąć się z NB, by sobie zrestrukturyzować klepki, ze szczególnym uwzględnieniem piątej.

Pozdrawiam
felek

Obrazek użytkownika andzia

06-01-2015 [22:37] - andzia | Link:

Felek,Jegomość Chodząca Pycha znikąd się nie usunie.Wręcz przeciwnie,pączkuje na kolejne blogi.Ostatnie występy są na Blog-n-rollu.Tyle,że tam wiele nie podskoczy,bo Traube-Skarżypyta już mu się do ... przyczepił.
(Tak nawiasem i w nawiasie :),ów Traube to też i mój osobisty wróg).

Obrazek użytkownika felek

07-01-2015 [09:51] - felek | Link:

Tak intensywna aktywność internetowa pana KaPe, gościa w końcu pod siedemdziesiątkę, świadczy o jakiejś chorobie mentalnej. I to widać gołym okiem. Ale jest także bardzo prawdopodobne, i to jest moja hipoteza, że to również jakiś etat.

Obrazek użytkownika Zunrin

06-01-2015 [22:28] - Zunrin | Link:

Fajne "sine". Tylko że jak już, to KNP bez JKM i to KNP powinno ułożyć się z PiSem. Aha i pkt 3 odpada - nie te czasy, żeby bawić się w jakiś Sulejówek.

Obrazek użytkownika terenia

06-01-2015 [22:32] - terenia | Link:

Przepraszam "że się wcinam",ale ciągłe cytowanie na różnych portalach pańskich notek i nagrań staje się nudne i nie
do akceptowania.
A może zaszkodziły Panu jagody ?
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

07-01-2015 [08:34] - Magdalena Figurska | Link:

Cytowanie samego siebie to szczyt megalomanii.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

06-01-2015 [18:39] - Magdalena Figurska | Link:

Głupoty Pan wypisuje. Nie będzie żadnej koalicji z KNP i RN. PiS ma nauczkę po koalicji z LPR.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-01-2015 [20:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Magdalena Figurska

Przepraszam, że się wcinam, ale widzę, że Pani jest taka mądra i pewna swoich racji, iż powinna Pani jak najszybciej zająć miejsce Jarosława Kaczyńskiego.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Kambibolongo

07-01-2015 [03:36] - Kambibolongo | Link:

Panie "Maczo" Pasierbiewicz, a moze pan zaserwuje znowu historyjke o tym ktory z kolegow w wojsku mial dluzszego fiuta? Albo jak pan gdzies jechal do jakiejs kolejnej laski do ktorej wzdychal caly Krakow a ktora tylko panu dala bo pan jestes lew salonowy?

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

07-01-2015 [08:15] - Magdalena Figurska | Link:

Panie nauczycielu akademicki, sprawa jest bardziej prozaiczna, niż Pana idiotyczny wtręt. 72-letni dziadek zrobił na boku dwoje dzieci i tego nawet nie wytrzymali jego zwolennicy. A nie sztuka zrobić, tylko tak wychować, by nie kradły. 
Miejsce prezesa mnie nie interesuje, natomiast widzę, że Pan ubiega się o fotel jego doradcy. Tylko rady marne.

Obrazek użytkownika Jabe

07-01-2015 [09:55] - Jabe | Link:

Szanowna Pani. Arytmetyka sejmowa jest nieubłagana. Żadne nauczki tego nie zmienią. Jeśli się zdarzy, że będzie taka potrzeba, to PiS na pewno będzie starał się dogadać, bo głupotą by było nie próbować.

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2015 [19:13] - Jabe | Link:

Czyli europoseł Żółtek to wtyka układu. Do tego ma niejasną łapówkarską przeszłość.

Nieźle panie Mojsiewicz.

Żółtka ze dwa lata temu widziałem, gdy po jakiejś imprezie pakował z korwinowcami bambetle do auta i powiadam Panu, marne miał ten sprzedawczyk i łapówkarz profity ze swego niecnego procederu.

On faktycznie chodził za Korwinem od lat, ale jak na starego korwinowca przystało ma kręgosłup. Możliwe, że towarzystwo z „wiplerjugent” chciało zbyt wiele ustępstw w kwestiach pryncypialnych, a może to sprawa czysto personalna. Nie śledzę tego.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

06-01-2015 [20:57] - Marek Mojsiewicz | Link:

Jakoś wcześniej  , gdy ważyło się koryto w Brukseli nikomu z wierchuszki KNP nic ani z poglądów , ani z życia Korwina nie przeszkadzało
     
"Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", do obalenia Korwin-Mikkego posłużył jednak skrywany przez niego problem z życia osobistego. W partii narastało oburzenie po tym, gdy wyszło na jaw, że niedawno urodziła mu się dwójka nieślubnych dzieci. Nowego związku nie akceptuje jego rodzina, a cała sytuacja nie spodobała się też partyjnej opozycji, która uważa, że może to wpłynąć na wyborców KNP. Niektórzy nie akceptują też zachowania Korwin-Mikkego ze względów ideowych. Robert Maurer, który złożył wniosek o odwołanie prezesa, podobnie jak Marusik, uważany jest za katolickiego fundamentalistę i otwarcie zapowiedział, że nie zaangażuje się w kampanię byłego lidera. 

http://www.rp.pl/artykul/1115675,1169197-Sprawy-obyczajowe-pograzyly-Korwin-Mikkego.html

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-01-2015 [11:06] - NASZ_HENRY | Link:

Panowie Korwin i Kalisz założą partię Anonimowych Alimenciarzy ;-)