Co za bezczelność panie Gliński!

Postanowiłem przynajmmniej na jakiś czas wstrzymać się z pisaniem o hipokryzji „antysystemowców”. Tym bardziej, że imienne przykłady pisowskiej obłudy podawałem we wcześniejszych wpisach dość często. Może nawet za często, biorąc pod uwagę, że w gruncie rzeczy nie są to, w większości, ani ważne, ani poważne postacie. Ot zwykłe pętaki, z tym że - w odróżnieniu od Palikotów, Millerów, Kwaśniewskich, Bulów i (con) Donków - o „narodowo-patriotycznym” zadęciu.
Są jednak sytuacje, w których nawet najszczersze postanowienia diabli biorą. Gdy spotykamy się z tak nachalnymi przejawami tego co w każdym normalnym człowieku budzi naturalny odruch wymiotny, niby na widok dwójki migdalących się osobników z plakatu „Niech nas zobaczą”. Kiedy smród gaskonady sięga nieboskłonu, człowiek o jakiej takiej wrażliwości estetycznym nie może inaczej jak tylko pardon the expression zwymiotować. I to im bliżej fałszywej gęby, tym lepiej. 
Więc wybaczcie Państwo, iż… rzygnę sobie!
Jak pan śmie, panie Gliński, któryś ssał pokornie cyca matki Unii Wolności, bo inne zachowania groziłoby natychmiastową utrata godności „człowieka przyzwoitego i na poziomie”, co mogłoby się z kolei niekorzystnie odbić na akademickiej karierze - pouczać społeczeństwo, sponiewierane ćwierćwieczem III RP, czym jest odwaga, a w dodatku insynuować mu  jej brak! Jakich represji doznałeś pan w tym czasie, jak długo byłeś bez pracy, perspektyw, nadziei, żeby teraz stręczyć nam siebie w roli mentora?
A gdy rok po Tragedii Smoleńskiej wąsaty pajac z Pałacu rozdawał aureole nie miałeś ani odwagi, ani poczucia smaku, aby wycedzić szyderstwo  odmawiając wątpliwego honoru – więc jaką trzeba mieć w sobie niebotyczną pychę, aby dziś mówić Polakom: „Musimy być odważni. Bez gotowości do podjęcia ryzyka, bez determinacji i odwagi nie zmienimy Polski  […] potrzebujemy również odwagi do symbolicznych gestów, do publicznego wyrażania naszych wartości w sposób widoczny i znaczący” [P. Gliński http://niezalezna.pl/62728-jak... dodano 28 grudnia 2014]
Masz pan szczęście, że żyjesz w III RP, w której byle bęcwał, zwłaszcza utytułowany, może uprawiać fałszywe moralizatorstwo wobec udręczonych ludzi, bez konsekwencji. Bo w normalnym kraju po takiej kompromitacji nikt nie zaszczyciłby pana zaproszeniem do dobrego towarzystwa, bo tam nie ma miejsca dla hipokrytów. Zniknąłbyś równie nagle i niespodziewanie, jakżeś się pojawił w sferze publicznej. A tak to nie tylko pana zaszczycają, ale i pewnie jakiś stołek po zwycięstwie PiS-u się dla pana wyrychtuje!
 
Biedna ta nasza Polska. U progu tzw. transformacji mózgiem polskich reform został facet o aparycji i myślowych horyzontach debila salonowego, a polskim sumieniem stali się faryzeusze z Unii Demokratycznej. Dziś jedna z sierot po „partii ludzi rozumnych” dalej swobodnie harcuje na naszych grzbietach i usiłuje przetrząsać nasze sumienia.
Jak już niegdyś pisałem: chleba to my jeszcze nie mamy, nadziei wielkich też nie. Ale jeźdźców, ze szpicrutą i gębą pełną górnolotnych frazesów, gotowych nas osiodłać – już nam pokazali. Teraz tylko do urn, zagłosować i wierzyć w nadejście lepszego jutra.
 Nie dajmy się gałganom, pokażmy gdzie jest miejsce starych faryzeuszy, zanim nas znów zdołają osiodłać i zajeździć. Tym razem, niechybnie, na śmierć.
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej_były_gość

29-12-2014 [00:30] - Andrzej_były_gość | Link:

Oj Panie Robercie...
Czasem nawet niezłe spostrzeżenia, ale jak cokolwiek dotyczy ludzi utytułowanych, to zaczyna się koszmar.
Jeśli to kompleks pokrzywdzonego, to doradzam nieśmiało wytężyć pracę i potrenować pokorę.
Jak atakował Pan Pana prof. T.K.(człowieka o nieskazitelnym charakterze), można było to uznać jako odreagowanie zbyt małego zaangażowania w wykonaną pracę naukową formalnie wymaganą dla uzyskania jakiegoś stopnia lub tytułu. Ale teraz poszedł Pan "pa wsiem", szukając "argumentów".
Jeśli Pana uraziłem to przepraszam, ale czyżby Pana Babcia nie tłumaczyła Panu, że "pokora jest córką wiedzy i wnuczką dobrego stylu" ???
Pozdrawiam serdecznie, ale proszę przemyśleć zdanie mojej Babci.
Andrzej R.

Obrazek użytkownika Robert Kościelny

29-12-2014 [10:45] - Robert Kościelny | Link:

Szanowny Panie,
Proszę o konkrety.
Skoro już przywołał Pan przykład Tadeusza Kaczorka, to proszę napisać, gdzie skłamałem bądź insynuowałem temu, informując czytelników o tym, że pan Kaczorek jest w najwyższym stopniu odpowiedzialny za sytuację, w której akademików awansuje się lub uwala na telefon?
Tylko bardzo proszę o konkretną odpowiedź. Bez ogólników, a nade wszystko insynuacji. Bo to droga donikąd.
 

Obrazek użytkownika JacBiel

29-12-2014 [00:54] - JacBiel | Link:

Jedno jednak nieco zgrzyta w pańskich żalach. Choc nie brak im realizmu, to jednak wyziera z nich tęsknota i jednak wiara, w możliwośc wyłonienia przez PiS elit radykalnie lepszych...
no tutaj dochodzimy do niejakiego rozchwiania, gdyż takie oczekiwania to zupełne zaprzeczenie realizmu i racjonalnego oglądu...
i co Pan na to?

Obrazek użytkownika Robert Kościelny

29-12-2014 [12:39] - Robert Kościelny | Link:

Uważam, że PiS nie ma elit  lepszych, zwłaszcza radykalnie. Zdecydowana większość z tych, których się nam stręczy jako elitę to osoby elitopodobne w opakowaniu zastępczym. I tu jest problem i to bardzo poważny problem.
Kłaniam się

Obrazek użytkownika danuta

29-12-2014 [00:59] - danuta | Link:

Prawdę mówiąc - nie rozumiem, dlaczego Pan miesza do tego PiS. Dlaczego Pan pisze i "pisowskiej obłudzie", majac przed sobą jeden tekst i jednego człowieka - autora tego tekstu -  w dodatku nie posiadającego legitymacji do bycia "pisowskim obłudnikiem". 
Nie twierdzę, że Profesor Gliński zawarł w swoim tekście same bezcenne wskazówki, z paroma rzeczami się nie zgadzam, przede wszystkim nie zgadzam się z cokolwiek oderwanym od rzeczywistości promowaniem pojęcia "zmiana" i używaniem go w zastępstwie czarodziejskiej różdżki mającej wyzwolić w milionach aktywność. Z paroma jeszcze innymi rzeczami się nie zgadzam, jeśli ten tekst jest wezwaniem do dzialania skierowanym wyłącznie do bezpartyjnych obywateli. Bo mnie się wydaje, że nie. Ja to odczytałam jako bardzo delikatną, może nawet nieco asekurancką sugestię dla... PiS. Dla nas  oczywiście też, ale jest tam parę akapitów traktujacych prawie wprost o potępowaniu w sytuacjach, z którymi my, bezpartyjni i nie - politycy raczej się nie stykamy  
Moze warto było przeczytać to uważnie, zanim się zacznie snuć katastroficzne wizje? Taki Pan "antysystemowy", że aż pryska z Pańskich tekstów woda lana na młyn systemu.... 

 

Obrazek użytkownika warszawak

29-12-2014 [01:26] - warszawak | Link:

No i po raz kolejny dowalił Pan PIS. Nie ma to jak czytać "naszych "blogerów na "naszych prawicowych" portalach.Uważam że Pan się marnuje z takim tekstem na Onecie byłby Pan gwiazdą.Rzygam już na to ciągłe czepianie się PIS-u ,nie podoba się stwórzcie coś innego mądrusie.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

29-12-2014 [08:37] - Magdalena Figurska | Link:

Wielokrotnie zastanawiałam się, jakie zadanie do wykonania na tym portalu ma Pan Kościelny. Przeczytałam kilka notek, choć wystarczyłyby same tytuły i  wiem, że nie jest możliwe, by pisał od siebie, powodowany jedynie troską o Polskę. 

Obrazek użytkownika wandaherbert

29-12-2014 [10:39] - wandaherbert | Link:

Nie wszyscy z tych "naszych blogerow " są naszymi,a przynajmniej nie dzialaja w naszym wspolnym interesie,jakim jest odsuniecie tej paczki skorumpowanych nieudacznikow od kierowania naszym krajem.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-12-2014 [10:50] - NASZ_HENRY | Link:

Co za bezczelność panie Kościelny! Komu służą pańskie teksty ;-)

Obrazek użytkownika gal

29-12-2014 [10:55] - gal | Link:

A niby wchod wozpreszczen

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-12-2014 [11:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

Powiem krótko.
Człowiek wykształcony zapisując się do Unii Demokratycznej nie mógł nie wiedzieć, co to za gangsterska szajka, której jedynym celem było uwłaszczenie się na majątku narodowym i pospolite złodziejstwo.
Przystąpienie do UD jest plamą, której nie można wywabić.
Dlatego nie mogłem zrozumieć, jak Jarosław Kaczyński mógł postawić na pana profesora Glińskiego.
I tylko proszę nie mówić, że w ten sposób pan Prezes chciał zdobyć elektorat umiarkowanego środka, bo to jeszcze gorzej.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Robert Kościelny

29-12-2014 [12:46] - Robert Kościelny | Link:

Pan premier Kaczyński stawiając na takich ludzi jak prof. Gliński nie zachęci do PiS ludzi bez kręgosłupa, za to zniechęca (a nawet obraża) tych, którzy moga pochwalić się jakim takim charakterem.
Nie chcę używać wielkich słów, ale proszę mi wierzyć czytając tekst konformisty, który wzywa mnie do odwagi poczułem się jakby mnie ktoś chlastał w twarz. I to raz za razem. Ostatni raz taki absmak miałem w czasie, gdy były I sekretarz POP w Instytucie Historii Uniwer. Szczeciń. ( po "zmianie" ustrojowej w 89 wicedytektor IH US, a później dziekan Wydziału Hum. US) pouczał czym jest państwo prawa.

Kłaniam się

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

29-12-2014 [15:02] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Ostatni raz taki absmak miałem w czasie, gdy były I sekretarz POP w Instytucie Historii Uniwer. Szczeciń. ( po "zmianie" ustrojowej w 89 wicedytektor IH US, a później dziekan Wydziału Hum. US) pouczał czym jest państwo prawa..."
---------------------
No właśnie.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika gal

29-12-2014 [15:50] - gal | Link:

Kościelny,  za  przeproszeniem,   w  d.  był  i  g.  widział,  ale  Pan  powinien  pamiętać,  że  25  lat  temu  inaczej  widzieliśmy  nawet  Adama  Michnika.  Używam  liczby  mnogiej,  choćby  przez  pamięć  o  tym,  co  pisał  Zbigniew  Herbert.
 

Obrazek użytkownika ronin

29-12-2014 [12:51] - ronin | Link:

Panie Robercie ,dlaczego taka wyrazna niechec do PISu!? Przeciez to jedyna Polska partia! Od lat spotykam w tym gronie wspanialych ludzi kochajacych Polske! Wszystkiego najlepszego w 2015r!

Obrazek użytkownika Robert Kościelny

29-12-2014 [13:44] - Robert Kościelny | Link:

W normalnym kraju, a nie w państwie na opak jakim jest III RP, prof. Gliński nie ośmieliłby się wystartować z takim tekstem, bo nigdy by nie miał ku temu okazji - nikt człowieka systemu nie czyniłby twarzą parti antysytemowej. A nie uczyniłby, bo w normalnym kraju przywódca szanuje swój elektorat. To po pierwsze.
Po drugie, gdyby nawet uczynił, to ta "twarz" miałaby na tyle poczucia wstydu, aby wiedżac o tym, że odwagą nie grzeszyła i nie grzeszy (bo niby jakie szykany mogą spotkać profesora, czyli w naszym  hinduskim systemie akademickim świętą krowę, nawet gdy zaangażuje się po "niesłusznej" stronie?) nie judzić innych do szarży z szablą na armaty.
A nade wszystko, nie ośmieliłby się, wiedząc że w normalnym kraju nie pojawiłby się jeden wpis na temat bezczelności prof. Glińskiego, ale kilka, a może kilkanaście. I panu profesorowi odechciałoby się, jak to kiedyś mówiono - "strugać wariata".

 

Obrazek użytkownika leszekhapunik

29-12-2014 [14:46] - leszekhapunik | Link:

coś mi się zdaje, że waść podążasz śladami Frasyniuka.Też w koło wypomina każdemu brak kombatanctwa. Jemu o tyle wolno, bo walczył, co tobie, młokosie trudno zarzucić. Porzuć Pan pisanie blogu, bo i talentu i rozumu brakuje.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

29-12-2014 [17:46] - CzarnaLimuzyna | Link:

Widzę, że niektórzy zwolennicy PiS w zawrotnym tempie upodobniają się do  lemingów.
Elektoratowi PO nie przeszkadza np. szemrana przeszłość ich idoli i nic dziwnego skoro oglądają telewizję.
A elektorat PiS-u, co takiego się naoglądał, naczytał, nasłuchał, że przez wiele lat nie przeszkadzali im: Marcinkiewicz, Kamiński, Kluzik, Jakubiak, Sikorski, Ziomecka (Członkini Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita) w kancelarii Lecha Kaczyńskiego, Hofman, a teraz na topie pan Gliński, członek UW, zaangażowany w tworzenie struktur skrajnie lewackiej organizacji Zieloni 2004.

 

Obrazek użytkownika V

29-12-2014 [19:03] - V | Link:

POstsowieci w PiS umocowali mnóstwo wtyk. Dla mnie niedawne POjawienie się Glińskiego przy Kaczyńskim od razu wzbudziło alarm ostrzegawczy. POdobnie nie ufam Pawłowicz.