A mówiłem: schowajcie do jasnej cholery tę Pawłowicz!

Już w maju 2013 w notce pt. „Dyskretny problem Jarosława Kaczyńskiego" pisałem między innymi:

Przed ponad trzema laty założyłem blog, bo już wtedy zdałem sobie sprawę, że Platforma doprowadzi do rozkładu państwa, co właśnie się urzeczywistniło. Moja bezinteresowna blogerska działalność pro publico bono sprowadzała się do konsekwentnej krytyki nieudacznego rządu. I choć nie należę do PIS-u, to stojąc w kontrze do poczynań partii rządzącej, siłą rzeczy opowiedziałem się po stronie partii Jarosława Kaczyńskiego, o czym doskonale wiedzą goście mojego blogu.

Ci którzy odwiedzają mój blog wiedzą również, że od samego początku dbałem o jego nobliwą formę nie tolerując wulgaryzmów i prostackich komentarzy.

Ale goście mojego blogu także wiedzą, że potrafię być krytycznym nie tylko w stosunku do partii rządzącej, lecz także wobec PIS-u. A robię to dlatego, że uważam, iż taka konstruktywna krytyka nie zaszkodzi.

I choć wiem jak się znowu narażę „ortodoksyjnym pisowcom” nie byłbym sobą, gdybym nie skrytykował ostatnich wystąpień publicznych pani poseł profesor Krystyny Pawłowicz, które momentami, mam na myśli nie treść, lecz FORMĘ, przypominają wystąpienia pana profesora Niesiołowskiego.

Nie oszczędziłem Niesiołowskiego, więc gwoli sprawiedliwości nie będę ślepo bronił, delikatnie mówiąc niegrzecznych wypowiedzi pani profesor Pawłowicz. A to dlatego, że pani Krystyna Pawłowicz jest profesorem, co ją zobowiązuje do przedkładania kultury dialogu nad emocje.

Rozumiem, że pani profesor Pawłowicz wypowiada się w słusznej sprawie. Nie godzę się jednak z formułą, w jakiej to czyni.  Komuś z tytułem profesora po prostu tak postępować nie wypada. Tytuł profesora zobowiązuje, o czym wielokrotnie pisałem na blogu.

Rozumiem także, iż sponiewierani przez Platformę pisowcy, którzy we własnej ojczyźnie muszą się czuć jak pierwsi chrześcijanie pośród pogan ogarnięci są wszechmocnym pragnieniem, by ktoś wreszcie na głos wykrzyczał przed światem ich krzywdę i upokorzenie. Niestety to życzenie odbiera im często zdolność obiektywnego postrzegania rzeczywistości i nie potrafią, bądź nie chcą dostrzec nagannej formy narracji pani profesor Pawłowicz.  Wiem, że pani profesor jest święcie przekonana o słuszności głoszonych przez nią racji. I ja tych racji proszę Państwa nie neguję. Neguję natomiast formę tej racji głoszenia.

Tytuł profesora zobowiązuje noszącą go osobę do szanowania interlokutora, kimkolwiek ten interlokutor by nie był i cokolwiek by nie mówił.
Mam na myśli:
Nie słuchanie, co mówi interlokutor,
Bazarową formułę wypowiedzi (drażniący jazgot),
Ustawiczne przerywanie interlokutorowi,

Niedopuszczanie interlokutora do słowa. 
Pretensjonalne aktorstwo podczas odgrywania przygotowanego uprzednio monologu.
Nadawanie rozmowie formy teatru jednego aktora.
Gubienie merytorycznej treści w zalewie potoku gołosłowia.
Groteskową gestykulację.
Widoczne napawanie się własną pseudoelokwencją.
Wprowadzanie telewidza w stan zażenowania.
Przemożną chęć pokazania się przed kamerą.
Używanie rynsztokowego słownictwa... i tak dalej

Bo pijarowcy Platformy tylko czekają na takie okazje, by roztrąbić na cztery strony świata, że posłanka Prawa i Sprawiedliwości, o zgrozo z tytułem profesora zachowuje się jak „dziecko we mgle”, w dodatku źle wychowane, a politycy PIS-u temu bezkrytycznie przyklaskują, bądź udają, że tego nie widzą. I paradoksalnie, wypowiedzi pani profesor Pawłowicz w słusznej sprawie stają się darmowymi prezentami ofiarowywanymi przeciwnikowi, który ich używa jako twardych argumentów w walce politycznej.

Dlatego uważam, że zachowania pani poseł profesor Pawłowicz per saldo przynoszą PIS-owi więcej złego niż dobrego. Bo w polityce liczy się efekt finalny, a nie choćby najszlachetniejsze intencje. Poza tym, kontrowersyjne wystąpienia pani profesor stawiają Jarosława Kaczyńskiego w nad wyraz niezręcznym położeniu jako szefa partii walczącej z postępującą w zastraszającym tempie degradacją obyczajów.

PIS jest obecnie na fali, rośnie w sondażach, odbija przyczółki, zdobywa na nowo zaufanie opinii publicznej, co się przekłada na to, że ma coraz realniejszą szansę by wygrać wybory i skończyć raz na zawsze z bezhołowiem Platformy.

I właśnie celem utrzymania tego korzystnego trendu, z przyczyn czysto taktycznych, pan prezes Kaczyński powinien panią profesor Pawłowicz poprosić o powstrzymanie się od wystąpień publicznych - w imię dobra sprawy…”, koniec cytatu.

Od czasu jak to napisałem minęło 17 miesięcy i co?

Pani poseł profesor Pawłowicz nie dość, że z papierowej torebki rozłożonej na blacie ławy sejmowej, przepraszam za wyrażenie wyżerała sałatkę w trakcie obrad Sejmu, to po tym jak jej słusznie zwrócono uwagę szła w zaparte wdając się w jarmarczną pyskówkę z posłami.

A na domiar złego pan prezes Kaczyński próbując bronić tego, czego nie da się obronić wmieszał się w tę chamską awanturę i niestety oberwał paskudnie „kurduplem”.

Nic się nie nauczyliście kochani, więc musiałem napisać tę paskudną notkę. A wiecie dlaczego? Bo widziałem jak Radosław Sikorski triumfował, a minister Schetyna tylko zacierał ręce.

Bo zachowaliście się kochani, jak dzieci, którym te łobuzy pokazały język.

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Blogerka pisząca na S24 pod nickiem EHNA napisała równie krótki, co ważki komentarz, cytuję:
"Jej zachowanie może przynieść przegraną, co zatamuje drogę Andrzejowi Dudzie i w ogóle młodym w polityce. Zatamuje drogę młodemu pokoleniu (...) (...) te grzeszki w przypadku pani profesor się mnożą i kumulują, tworzą złe wrażenie, że nie tylko ona taka jest, a cały PiS. Taki obraz prowadzi do wyborczych przegranych. To nie jest więc bagatela. W przyszłym roku wybory prezydenckie i parlamentarne. Dziś Andrzej Duda zaprezentował pierwszy spot wyborczy, widać, że mu zależy na zwycięstwie, ale jego spot przykryła, niechcący, profesor Pawłowicz. I to negatywnie. Punktem zainteresowania nie będzie Andrzej Duda, a ona, ona skupi energię mediów, złą energię.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika danuta

19-12-2014 [00:33] - danuta | Link:

No niestety. W głowie się nie mieści, że osoba z tytułem profesorskim nie rozumie gdzie jest, kogo reprezentuje i jakie zobowiązania to na nią nakłada. Na początku myślalam, że zaczyna się jakiś happening, bo tak niesmacznego (i satysfakcjonującego!) widoku nikt rozsądny nie sprezentowałby konkurentom politycznym. Okazało się, ze Pani Profesor tak ma "z natury" i w dodatku nie potrafi wymyślić żadnej riposty stawiającej to jej "wyżeranie z torebki" w jednym rzędzie z pożeraniem biednych ośmiorniczek na przykład. Kompletna klapa, obciach i wizerunkowe dno. Nawet po wszystkim można było uratować sytuację poczuciem humoru, jakimś żartem z samej siebie, trochę bezczelną promocją swoich niekonwencjonalnych zachowań. Próżne nadzieje! 
I jeszcze jedno. Czy Pani Poseł, Pani Profesor naprawdę tak mało zarabia, że musi... tak wyglądać? Tak się ubierać? Obraz tego zaniedbania już dawno powinien wkurzyć ludzi dbających o image partii. Są tacy?
Pozdrawiam Autora! 

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-12-2014 [01:23] - Janko Walski | Link:

Co za jednomyślność. Szanowni Państwo, wyluzujcie. Boli Was nie prof. Pawłowicz tylko amunicja, którą dostarcza szydercom jedynie słusznym (JS) z konta PiSu. Zauważmy, że nawet jak jesteśmy bardziej papiescy od Papieża to i tak jadą po nas. Ta rzadka gratka niczego nie zmienia, jakby jej nie było to by wymyślili.

Spróbójmy przyzwyczaić się, że po naszej stronie nie mamy wyłącznie osób formatu Jarosława Kaczyńskiewgo czy Antoniego Macierewicza. Osób o ich inteligencji, wiedzy, kulturze, rozumieniu sytuacji, charyzmie, patriotyzmie, zasługach i oddaniu Polsce. Dla mnie kryterium podstawowym są wartości i działanie w dobrej wierze, a nie błędy czy irytująca powierzchowność. Jeśli będziemy tego trzymać się to  będzie dobrze.

Obrazek użytkownika Jan Polonus Janislawski

19-12-2014 [01:59] - Jan Polonus Jan... | Link:

„Dla mnie kryterium podstawowym są wartości i działanie w dobrej wierze, a nie błędy czy irytująca powierzchowność. Jeśli będziemy tego trzymać się to będzie dobrze.”

Drogi Janko, cel nie uświęca środków..

Pozdrawiam wszystkich,
Polonus

Obrazek użytkownika Krystyna R-M

19-12-2014 [04:28] - Krystyna R-M | Link:

Fakty podawane w oderwaniu od sytuacji są najczęściej mylące... Maraton, który posłom zaserwował PeOwski marszałek aby przepchać zadłużenie budżetowe, napewno nie wpływało pozytywnie... poza tym - może p. prof. musiała zażyć lekarstwo i to nie na pusty żołądek, a może ma cukrzycę - nie pomyśłał o tym wykładowca akademicki z Krakowa - a SZKODA....

Obrazek użytkownika Boguslaw

19-12-2014 [09:28] - Boguslaw | Link:

Nie zawsze - ale tym razem zgadzam się z Panem wyjątkowo mocno. Ma Pan absolutnie racje.
Natomiast od pewnego czasu trudno mi o zrozumienie dla blogerki "danuta" , jak dziwna ewolucja w postrzeganiu teraźniejszości u niej nastapila. Ale to nie jej blog wiec powstrzymam się od komentowania tutaj jej z kolei komentarza.

Obrazek użytkownika danuta

19-12-2014 [11:36] - danuta | Link:

To nie jest proszę Pana żadna "ewolucja' tylko zwyczajne wkurzenie. I nie żadne "postrzeganie teraźniejszości", tylko świadomość konsekwencji, jakie ta cokolwiek żenująca swoboda Pani Posłanki może mieć dla PiS. Jeśli Pan chce wiedzieć dlaczego tak reaguję, to zapraszam do siebie. Wszelka krytyka mile widziana
Pozdrawiam!  

Obrazek użytkownika Boguslaw

19-12-2014 [09:37] - Boguslaw | Link:

Gdyby Pani Pawłowicz jadła osmiorniczki to pewnie nie wywołało by to u pani takiego "wzdecia"

Obrazek użytkownika Jan Polonus Janislawski

19-12-2014 [01:52] - Jan Polonus Jan... | Link:

Tu nie ma co komentowac, nie można wciąż być naiwnym UI*jedyną reakcją powinno być odcięcie – całkowite, bez emocji – CUT OFF! pani Posłanka działa na nasza szkodę, niestety. Można domniemywać po skutkach, ze „pracuje” dla przeciwnego obozu. To jest walka, nie „gra”, ale walka o Polskę, o wszystko. Nie miejmy złudzeń - czy nasza historia/literatura niczego nas nie uczą? Czy aż tak niepojętni jesteśmy? Anglosaską reakcją jest radykalne 'if in doubt – out!' Jeżeli to nie dotrze, to gdzie indziej napisane jest: „bądźcie przebiegli jak węże, ale – nieskazitelni jak gołębie..”
Pozdrawiam krzepiąco,
Polonus
Ps.
ktoś z przeciwnego obozu kiedyś był powiedział: To jest wojna...! 3xTAK

*użyteczny idiota

Obrazek użytkownika wal-hal

19-12-2014 [04:24] - wal-hal | Link:

Porzadna,ale bardzo narwana kobieta,niestety.PIS owi brakuje politykow,ktorzy spokojnie(np pan Selin) potrafia rozmawiac.Wspomnial Pan,Panie Krzysztofie,ze mial rozmowe w Warszawie na Nowogrodzkiej.I co? I nic,a takich ludzi jak Pan,brakuje w mediach,brakuje w PISie.Jest prof.Krasnodębski,Prof.Zybertowicz,ale ciagle przewaga jest po ICH stronie.Szkoda.

Obrazek użytkownika V

19-12-2014 [04:39] - V | Link:

Przecież pani sędzia nie robi tego przypadkowo. Jest byłym członkiem PZPR, który nagle zapalał miłością do PiS.

Obrazek użytkownika Andrzej_były_gość

19-12-2014 [07:32] - Andrzej_były_gość | Link:

Nie jestem ortodoksyjnym PIS-owcem, zawsze myślałem, że jestem "twardziel" i niczego co ludzkie się nie brzydzę.
Ale podziwiam Panią prof. Krystynę Pawłowicz. Jedzenie gdy w pobliżu siedzi Dziurawy Stefan oraz inni "gentlemani" jest dowodem wielkiej odwagi. Przecież ryzykowała w tej sytuacji zabrudzeniem sali Sejmu, a to byłby dopiero obciach.
Andrzej R. były nauczyciel akademicki.

Obrazek użytkownika onion13

19-12-2014 [07:34] - onion13 | Link:

Na s24 nie zrozumieliśmy się. Osoby z tytułem profesorskim są potęga w każdej partii. platfusy chcieliby żeby PiS był tylko "moherową" przystanią. Mam nadzieję że ich niedoczekanie. Pawłowicz jest jakaś, wyraźna i takie osoby są potrzebne w każdej formacji. Nie jestem pisowcem 

Obrazek użytkownika Maxidriver

19-12-2014 [07:37] - Maxidriver | Link:

Jeszcze raz potwierdza się,że Pan Prezes zaczyna tracić kontrolę nad obyczajami osobliwej trzódki.Inaczej wyczynu tej pani (sic!) nazwać nie można.Pewnie później beknęła i wygłosiła pełne miłości komentarze.Przecież mamy polski adwent.

Obrazek użytkownika xena2012

19-12-2014 [08:43] - xena2012 | Link:

te wszystkie negatywne zachowania pani profesor,które Pan tak pracowicie wyłuszczył chyba pochodzą ze starej ,dobrej szkoły pani Olejnik.No bo to i niedopuszczanie interlokutora do słowa,groteskowa gestykulacja,przerywanie,wprowadzanie telewidza w stan zażenowania wypisz,wymaluj jak w,, kropce nad i''.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

19-12-2014 [08:55] - Magdalena Figurska | Link:

Przecież nasz Pan Krzysztof, nauczyciel akademicki, notabene, perełka blogów, praktycznie niewiele różni się od P. Pawłowicz. Taki sam samotny, biały żagiel, tak  samo dziki i swobodny,  z napompowanym do granic możliwości ego, sybaryta, przeświadczony o nieomylności, z ciętym językiem, monotematyczny - bo myślący i piszący tylko o PiS i rozdający wszem i wobec swoje dobre rady, to jej mentalny brat. I ten wulgaryzm w tytule! Oj, coś mi się zdaje, że to wspaniała samokrytyka.

Obrazek użytkownika felek

19-12-2014 [09:51] - felek | Link:

Tak, wprawdzie nie w telewizji, tylko na blogu, ale pisze Pasierbiewicz dokładnie o sobie:

"Widoczne napawanie się własną pseudoelokwencją.
Wprowadzanie telewidza w stan zażenowania.
Przemożną chęć pokazania się przed kamerą."

Obrazek użytkownika Boguslaw

19-12-2014 [09:21] - Boguslaw | Link:

Proszę sobie przypomnieć jaka histeria zapanowała gdy s.p.Pani Kaczyńska wnosiła na pokład rządowego samolotu zwykła reklamówke z ....

Czy Pani Pawłowicz nie ma prawa być normalnym człowiekiem. Być może taką miała pilna potrzebę ze musiała coś zjeść a ze względu na bardzo ważne głosowanie (kolejny przewal , tym razem na lasach panstwowych) nie mogła opuścić sali sejmowej. Banda sprawująca władze w Polsce wykorzysta każdą okazję i to ze jadła i była na sali a także zapewne by też wykorzystała (ta banda) to ze jej nie było i zjadła na korytarzu. Jakby tego nie było wykreowaliby coś innego. To była chyba taka wściekłość po przegranym głosowaniu. Nad tym się skupmy bo to ważne było dla Polaków głosowanie i wygrane przez PiS . Dodam że od dawien dawna , PiS coś zdobył w głosowaniu sejmowym , coś obronił lub jak kto woli wreszcie wygral. Tą wściekłość bandy tym należy tłumaczyć.

PS- nie przykładalbym specjalnej wagi do tego co pisze P.Pasierbiewicz nauczyciel akademicki.
Czy miał ktoś doświadczenie z odrzucona kochanka ? - P.Pasierbiewicz dokładnie tak się zachowuje jak ... przez PiS.

Obrazek użytkownika JacBiel

19-12-2014 [09:31] - JacBiel | Link:

Staram się nie komentowac Pańskiego blogu, ale gwoli rzezetelności odpiszę na pański paszkwil skierowany przeciwko p. Pawłowicz.

Chciałoby się przede wszystkim powiedziec: schowajcie do cholery tego Pasierbiewicza!
Przecież tytuł doktorski do czegoś zobowiązuje, do chociażby odrobiny kultury. A jak mówic o kulturze w odniesieniu do kogoś, kto 90% wpisów poświęca lansowaniu własnej osoby? bezkrytycznie, z rozrzewnieniem i prostacką dumą wspomina swoje "podboje" sprzed 40 lat?

I jeszcze jak to wygląda? no mógłby wziąc pod uwagę zwój doktorski tytuł, co do czegoś chyba zobowiązuje, i jakoś zadbac o ciebie - zmarchy zabotoksowac, zęby wybielic, a takto po prostu wstyd...

I ten wulgarny i chamski język, ten brak opanowania, to przerywanie oponentom, to ośmieszanie NB, gdy wdaje się w karczeme awantury z Felkiem, czy innymi komentatorami - no po prostu wstyd dla doktora nauk wszelakich.

itd., itd. itd - w pańskim stylu możnaby jeszcze ruski miesiąc. Pytanie tylko - po co?

Proszę Pana, a czym oprócz paszkwili obecnych i archiwalnych mógłby się Pan pochwalic?
Może prowadzi Pan wykłady na temat gender dostarczające rzeczowej argumentacji rodzicom w walce z natręctwami seksualnymi obecnej administracji?
A może pomógł Pan w znaczący sposób, żeby RM i TV Trwam otrzymały miejsce na multipleksie?
itd. itd.

Innymi słowy, postrzega Pan jak leming, rozumuje jak leming i reaguje jak leming, a nawet leming rasowy, bo z tytułem doktora (co do czegoś cgyba zobowiązuje?)
Widzi Pan zżeranie sałatki i zacietrzewienie Pawłowiczowej, a nie widzi Pan chamstwa i bigoterii Rozenka. Słyszy Pan obelgi ze strony PO/Palikociarnia, pod adresem Kaczyńskiego, ale winę przypisuje Pan Pawłowiczowej.
No wypisz wymaluj LEMING.

Obrazek użytkownika andzia

19-12-2014 [10:01] - andzia | Link:

JacBiel
ZDECYDOWANIE zgadzam się z każdym Pana słowem zawartym w komentarzu !!!

Obrazek użytkownika JacBiel

19-12-2014 [10:31] - JacBiel | Link:

Mam nadzieję, że doktor Leming w końcu się opamięta, bo takimi wpisami naprawdę stawia się poza nawiasem, czy raczej gdzieś na marginesie...

Obrazek użytkownika felek

19-12-2014 [10:27] - felek | Link:

A ja nie zgadzam się, ale tylko z jednym. Tytuł doktora do niczego nie zobowiązuje, o niczym nie świadczy. Zwłaszcza o inteligencji.

Obrazek użytkownika Oona

19-12-2014 [15:56] - Oona | Link:

Tak, tak i jeszcze raz tak - ma Pan calkowita i 100% racje. Niestety Pasierbiewicz to doskonala krzyzowka osobowosci narcystycznej i psychopatii (tej w bialym kołnierzyku) a na te niebezpieczne przypadlosci nie ma zadnego lekarstwa. Lemingozy pospolitej tez trudno sie pozbyc chociaz uwazam ze rokowania sa lepsze ;)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-12-2014 [09:34] - NASZ_HENRY | Link:

Jeżeli prof. Krystyna Pawłowicz zamieniła Sejm w bufet, to poseł Artur Dębski zamienił go w rynsztok, a prof. Stefan Niesiołowski w szambo. Elegancko specjalnie dla Pana Krzysztofa napisałem ;-)

Obrazek użytkownika alkoan

05-01-2015 [15:59] - alkoan | Link:

Wersetem : Nasz_ jesteś Henry !
,,No to Panie Krzysztofie.
Na ubitę pole proszę.
Ty z ,,tymi cholerami''
Ja pałkę wolę rękami.,,
alkoan

Obrazek użytkownika felek

19-12-2014 [09:35] - felek | Link:

Po spacerku w deszczu, przy porannej kawce, zaglądam na NB, a tu co? No, naturalnie, Pasierbiewicz...

Co też to oburzyło wczoraj późną nocą p. Krzysia, tutejszego myśliciela politycznego? Nie, nie bezprzykładne chamstwo jakiegoś śmiecia z PO, czy innego TR-upa, nie brak stanowczej reakcji prowadzącego obrady marszałka sejmu. Oburzył go wygląd prof. Pawłowicz, posłanki PiS. Jej mało estetyczny wygląd! Cóż, nic to właściwie dziwnego. Wszak wygląd to jest specjalność tutejszego myśliciela, to jest treść i esencja jego jakże doniosłej myśli politycznej. Aż dziw, że ten genialny myśliciel, zatroskany o PiS reformator życia publicznego, do tej pory jeszcze nie poradził Jarosławowi Kaczyńskiemu, by ten przybił sobie do butów grubsze zelówki...

Cóż, tak wygląda świat z perspektywy K. Pasierbiewicza. Jest to perspektywa oglądacza TVN24 i "Vivy".

Obrazek użytkownika Andrzej W.

19-12-2014 [10:17] - Andrzej W. | Link:

Jeżeli wypowiedzi Pani Profesor Krystyny Pawłowicz w jakimkolwiek zakresie, choćby tylko w "formie" przywodziły Panu  kiedykolwiek  na myśl obraz "pana profesora Niesiołowskiego", to ma Pan nie tylko poważny problem z percepcją rzeczywistości, ale i z moralnością.

Pani Profesor Pawłowicz używa języka adekwatnego do postpeerelowskiej rzeczywistości zafundowanej nam przez konfidentów i dewiantów.
W przeciwieństwie do tych polityków PIS, którzy chcą używać języka nieadekwatnego, czyli zakłamanego, licząc, iż dotrą ze swoim przekazem do hołoty głosującej dotychczas na złodziei, kapusiów, zdrajców i moralnych nihilistów. Nie tylko do nich nie dotrą, ale nie poruszą tych, którzy już zobojętnieli.

Z jednym mogę się zgodzić. Nie podoba mi się ta konsumpcja. Bo nie obraża ona tej hołoty, która udaje oburzenie ( ich nic obrazić nie może). Jest to jednak pewien dyskomfort dla wyborców PIS. Przynajmniej dla mnie.

A Pani Pawłowicz nie tylko niech nie będzie "schowana", lecz niech wypowiada się  jak najczęściej, takim językiem jak dotychczas. Mocnym i celnym.
Bez zawoalowania.

Obrazek użytkownika mada

19-12-2014 [18:20] - mada | Link:

Bydłoszewskim uchodzi więcej.

Obrazek użytkownika wandaherbert

19-12-2014 [18:53] - wandaherbert | Link:

100 razy podpisuję się pod tym ,prawdziwie opisujacym stan faktyczny,tekstem ,ktory powinnien być przeczytany przez Prezesa Jaroslawa Kaczynskiego lub decydentow w PiS.Mam nadzieję ,ze nie będa sluchać tych atakujacych opinii panią Profesor Pawlowicz

Obrazek użytkownika esa

19-12-2014 [11:03] - esa | Link:

a ja bym p. Pawlowicz rekomendowala na rzecznika PIS, zrobila by porzadek z TVN i innymi niby telewizjami,

Obrazek użytkownika Tarantoga

19-12-2014 [11:38] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Upssss!

I beze mnie oberwał Baron Munchhausen?

Pan Pasierbiewicz ma doktorat z geologii,ale nie ma żadnego stopnia naukowego...z percepcji rzeczywistości.
Może umie odróżnić granit tatrzański od sudeckiego...ale tylko tyle.

Stoi sobie na pomniku,który wybudowało mu kilka osób na s24 i na NB...nie licząc 6 innych portali.

Mitoman,oportunista i zachwycony samym sobą...ego rozbudowane do końca Galaktyki,a nawet dalej.
Szczytem kompromitacji było wstawienie zdjęcia z muzeum krakowskiego i sugestia,ze to jego salonik...dno!

Ale tyle negatywnych opinii?!
Coś sie chyba zawiesiło...albo odwiesiło :-))

Obrazek użytkownika felek

19-12-2014 [15:05] - felek | Link:

"Szczytem kompromitacji było wstawienie zdjęcia z muzeum krakowskiego i sugestia,ze to jego salonik...dno!"
..................................................................................................................
Trochę się nie zgadzam. W kategorii "kompromitacja" p. Krzyś szczytuje w niemal każdym swoim tekście, i wciąż zdobywa nowe szczyty. Tak, że ten szczyt z muzealnym salonikiem, choć rzeczywiście imponujący, nie jest dla p. Krzysia żadnym jego szczytem. Potencjał p.Krzysia jest w tej dziedzinie absolutnie niewyczerpany.

A z falą krytyki p.Krzyś poradzi sobie z dziecinną łatwością. To dla niego fraszka. Po prostu nabierze wody w usta, a już niebawem, może nawet dziś wieczorem, napisze nowy tekst. Ma nawet dobrą okazję. Jak niedawno się chwalił, idzie dziś na świąteczne spotkanie do krakowskiego AKO. Jak zapowiadał pooddycha sobie tam kulturalną atmosferą. I z pewnością nie omieszka zrobić sobie kilka fotografii. A potem, wieczorem, zabłyśnie, zatriumfuje na internetowych forach galerią efektownych zdjęć w znakomitym towarzystwie! On, Pasierbiewicz, sam on! "I już po wszystkiem!" - jak mawiała pewna lekarka na rubieży.:) To się nazywa ucieczka do przodu. I to jak imponująca!:)
Pozdrowienia!

Obrazek użytkownika Andromeda

19-12-2014 [13:08] - Andromeda | Link:

Niestety, pani Pawłowicz zwyczajnie brak kultury. Sala sejmowa to nie jadłodajnia. Można dopuścić zjedzenie cukierka lub batonika, ale sałatka? Może jeszcze rybna lub z dodatkiem kiszonej kapusty. Ani to eleganckie, ani przyjemne dla otoczenia. A na zwróconą uwagę powinna czym prędzej jedzenie zakończyć i przeprosić, a nie komentować, bo to ukazuje zwykłe prostactwo. Osobie z tytułem profesora to absolutnie nie przystoi. A pan Kaczyński powinien zdecydowanie zakazać tego typu zachowań, a nie bronić, bo to co posłanka wyprawia na obronę nie zasługuje. Żenada.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-12-2014 [13:53] - NASZ_HENRY | Link:

Godzinę temu z innej galaktyki przybyła @Andromeda - kosmitka ;-)

Obrazek użytkownika Studentka

19-12-2014 [14:28] - Studentka | Link:

"Mądrej głowie dość po słowie"! Jak zawsze; wielkie brawo dla Twoich komentarzy.

Obrazek użytkownika alkoan

05-01-2015 [16:44] - alkoan | Link:

Wersetem : ~~studentka
,, ,,Mądrej głowie dość po słowie'', przysłowie raduje.
Szczególnie po ,,cholernej Pawłowicz'' zagaduję.
Na leminga nie ma rady.
Śiwy łeb od i do parady.,,
alkoan.blog.onet.pl

Obrazek użytkownika Zofia

19-12-2014 [15:30] - Zofia | Link:

Pani poseł Pawłowicz jest osobą z temperamentem i nie ma co tak na nią nalatywać. Miałam przyjemność być na spotkaniu z nią i powiem tak : jest osobą bardzo kontaktową i bezpośrednią. Nie wyraża się nieparlamentarnie a że sobie coś zjadła to jeszcze nic takiego zdrożnego. A po za tym kto w tym sejmie zasiada? W większości kmiotki ze społecznego nadania,a słoma im wychodzi aż z za kołnierza. Ja osobiście się nie obraziłam na panią poseł.
Mnie dziś przypadła do gustu wypowiedź w TV Trwam o.T. Rydzyka. A mianowicie, po którymś tam razie odwołania komisji do spraw kultury przez kościstą zołzę Katarasińską ojciec T. Rydzyk powiedział : Mieli dziś opłatek i tak się zachowują.Mam pytanie , czy ktoś z Was wie kto prowadził dziś ten opłatek i w jakim celu? Wigilia dopiero za parę dni.I znów w tą rządowo-sejmowa narrację wpisał się jakiś purpurat.
Pozdrawiam wszystkich wpisujących się na blogu Pana Krzysztofa.

Obrazek użytkownika terenia

19-12-2014 [17:22] - terenia | Link:

Zachowanie pani K.Pawłowicz oburzyło autora,mnie natomiast oburza,że w ważnej sprawie tzn.zmian w Konstytucji zarządzono głosowanie o tak barbarzyńskiej porze.Czyżby szło o działanie na tzw.przetrzymanie i liczenie,że część posłów w tym m.in.Pawłowicz opuszczą salę i koalicja wygra głosowanie ? Zabrakło im 5 głosów i dlatego tak furiacko
atakują "nieobyczajne" postępowanie K.Pawłowicz.
Dlaczego nie oburzał się Pan,gdy marszałek Borusewicz był łaskaw powiedzieć o J.Kaczyńskim "ten bałwan,ten dureń,ten szkodnik".
Tak przecież nie powinien wyrażać się bądź co bądź marszałek Senatu,nieprawdaż?

Porównywanie postępowania Pawłowicz i Niesiołowskiego,to delikatnie rzecz określając daleko idąca niezręczność.

Obrazek użytkownika U1

19-12-2014 [17:51] - U1 | Link:

Komentarze bardzo krytyczne są nieco przesadne.

Obrazek użytkownika Kazmirz

20-12-2014 [17:55] - Kazmirz | Link:

P. Krzysztofie ,moja zona rowniez uwielbia salatki i jak kazda kobieta by funkcjonowac musi zjesc... Pan wytrawny znawca plci pieknej powinien to wiedziec :) Pozdrawiam swiatecznie .... moze w mniejszosci ,ale po slusznej stronie .Tego sie trzymajmy w tej zmanipulowanej, pelnej chamstwa tak.... niepolskiej rzeczywistosci. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika alkoan

05-01-2015 [15:08] - alkoan | Link:

Wersetem :
,,Pan Krzysztof rybki ma naturę.
Spróbuję a nuż robaka k.wa urwę.
O mirabelkach i szczawiu nie pisał.
Ucichł aby mu nikt nie wadził.
Panią Pawłowicz poważam i lubię.
Z krwi i kości, szermować umie.,,
alkoan.blog.onet.pl

Obrazek użytkownika alkoan

05-01-2015 [15:29] - alkoan | Link:

Do boju !
,,Panie Krzysztofie !
Na ubite pole.
Ty z cholerami.
Ja pałkę wolę.
alkoan