Oszustwa wyborcze: Polska znów daremnie szuka swych obrońców


Głosi nam dziś „Niezależna”, że „W trakcie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zaproponował, aby wyborcy jeszcze raz otrzymali karty do głosowania z tymi samymi kandydatami”. Całość: http://niezalezna.pl/61662-j-kaczynski-sprawa-pkw-powinna-byc-dokladnie-zbadana-przez-komisje-sledcza

W mojej ocenie, największym oszustwem tych wyborów była forma graficzna/układ kart do głosowania do sejmików województw. Były to praktycznie broszury, a na ich okładce było PSL. Ludzie zakreślali kandydatów właśnie na tej okładce. Niektórzy zaglądali dalej, wtedy stawiali ewentualnie drugi krzyżyk - stąd część głosów nieważnych. Głosów nieważnych najwięcej jest właśnie w wyborach do sejmików.

Dlatego nic już dać nie może  taki pomysł, jak ręczne liczenie głosów - a niby jak, do cholery jasnej, są one liczone przed wprowadzeniem do komputera??? Pewnie bardzo niewiele zmieni też ponowne głosowanie z użyciem tych samych kart do głosowania, kart mylących, wprowadzających w błąd wyborcę. Nawet gdyby zrobiło się głośno o problemie z układem graficznym kart i gdyby wszystkie partie zaczęły wzywać by zwracać na to uwagę - to ten sam błąd popełni wielu wyborców. Wystarczająco wielu.

Ponadto, niestety, te wybory są LEGALNE z wąskiego prawniczego punktu widzenia; dlatego że miejsca na okładce broszury były losowane - nie wiemy czy uczciwie; wątpię, ale jeśli tak, to trudno mieć pretensje do PSL, że losowanie wygrało. Inne partie miały dość czasu i możliwości, by zwrócić uwagę swym wyborcom na ten problem - i pewnie takie (lub podobne) będzie stanowisko Sądu Najwyższego o odrzuceniu protestów wyborczych. Założę się zresztą, że partie pseudoopozycyjne - w pierwszym rzędzie PIS - ani zająkną się o układzie kart do głosowania, bo Bogiem a prawdą, ta sprawa je kompromituje, obnaża ich niekompetencję. Poza tym wszystkie one uprawiają właśnie wąski prawniczy punkt widzenia. By z tym systemem wygrać trzeba zrozumieć, że opiera się właśnie na wąskich punktach widzenia.

Sytuacja wymaga czegoś odwrotnego - NATYCHMIAST (nie za miesiąc! Bo i teraz już za późno) - radykalizacji, tysięcy ludzi na ulicach, barykad, żądań rezygnacji nie tylko PKW, ale i wszystkich tych, których usunąć trzeba, w tym skompromitowanego prezydenta wszystkich ubeków. By jednak to zrobić, trzeba wiedzieć CO DALEJ i w dodatku bardzo Polskę kochać. Trzeba Wiary, odwagi, a wreszcie - trzeba znać sens i doniosłość Ofiary. A na to nie zdobędzie się ktoś nastawiony na kombinacyjki, układy i podchody przez całe życie. Tani kombinator. Impotent.
 

Mariusz Cysewski

 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-11-2014 [16:46] - NASZ_HENRY | Link:

Gdzie Arsenał ;-)

Obrazek użytkownika Yagon 12

22-11-2014 [19:04] - Yagon 12 | Link:

Podzielam te opinie, PiS nie zrobi awantury o "książeczki" do sejmików i powiatów bo okazałoby się,że nikt!!! w sztabie PiS nie zajął się tym jak wyglądają - przed - wyborami...a to chyba nietrudne zadanie.
Poza tym PiS zanotował przyrost radnych więc o co wojować? A to,że koalicja PO- PSL niszczyć będzie wszystko wokół nadal w 15 województwach to tylko koszt...im gorzej tym lepiej - to chyba hasło PiS.
Tylko masowe protesty uliczne mogą odspawać "elitę" Po-PSL i ich medialne zaplecze od żłobu władzy....

Obrazek użytkownika Franek_Kimono

22-11-2014 [20:08] - Franek_Kimono | Link:

Wg. wikipedii 21 listopada 2004r. na Ukrainie odbyła sie druga tura wyborów prezydenckich. Sondaze exit pools wskazywały na prozachodniego Wiktora Juszczenkę jako zwycięzcę wyborów z przewagą od 3 do 11 punktów proc. (w zależności od badania). Po zamknięciu lokali wyborczych 21 listopada, Centralna Komisja Wyborcza podała, iż po przeliczeniu 99,6% głosów, prowadzi premier Wiktor Janukowycz z 3% przewagą nad Juszczenką. Międzynarodowi obserwatorzy OBWE zgłosili ponad 300 nadużyć i manipulacji przy wyborach. 24 listopada
NATO zażądało rewizji wyników niedzielnych wyborów, a Parlament Europejski stwierdził, że nie zaakceptuje ich, jeśli nie otrzyma dowodów, że zostały prawidłowo przeprowadzone, i wstrzymuje pożyczkę. Komisja Europejska zaapelowała o ponowne przeliczenie głosów. Tego samego dnia sekretarz stanu USA Colin Powell zadeklarował, że Stany Zjednoczone nie zaakceptowały wyników wyborów na Ukrainie i zagroził sankcjami ze strony amerykańskiego rządu.2 grudnia
Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów przyjął uchwałę, w której przedstawia stanowisko, iż wybory prezydenckie na Ukrainie 2004 zostały sfałszowane, a drugą turę wyborów należy unieważnić i powtórzyć. Przed ukraińskim Sądem Najwyższym zeznawali członkowie Centralnej Komisji Wyborczej, którzy potwierdzili nieprawidłowości podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. Według jednego ze świadków do urn dorzucono ponad milion głosów.Przed ukraińskim Sądem Najwyższym zeznawali członkowie Centralnej Komisji Wyborczej, którzy potwierdzili nieprawidłowości podczas drugiej tury wyborów prezydenckich. Według jednego ze świadków do urn dorzucono ponad milion głosów.
10 stycznia po powtórzeniu wyborów Centralna Komisja Wyborcza poinformowała wieczorem w Kijowie, że Wiktor Juszczenko został oficjalnym zwycięzcą wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Obrazek użytkownika nurt

22-11-2014 [22:33] - nurt | Link:

-
w s t r z ą s a j ą c a wymowa obecnego milczenia/ czyli zgody tzw. sojuszników tzw.Polski
- na ordynarny przekręt, na unicestwienie zwycięstwa Prawdy.
Wlk dzięki za tę ważną faktografię z 2004.
Pozdrawiam
http://lootos-neverlandd.blogs...

Obrazek użytkownika Andrzej W.

22-11-2014 [20:58] - Andrzej W. | Link:

 Autor najpierw sugeruje, iż nie mamy do czynienia z brutalnym fałszerstwem, by potem gładko przejść do ..rewolucji.
Chroń nas Panie Boże przed brakiem konsekwencji.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

22-11-2014 [23:40] - Mariusz Cysewski | Link:

Nie ma niekonsekwencji. Wybory są sfałszowane głównie przez formę kart/broszur do głosowania. Wybór takiej, a nie innej formy dokonany został za wiedzą i zgodą wszystkich (??? chyba) partii, zakładam że w odpowiedniej procedurze, i zgodnie z kodeksem wyborczym.

Jest to więc fałszerstwo legalne, by tak rzec. Sąd Najwyższy nie zobaczy w tym nic nagannego. Prezes Kaczyński już nie widzi.

A oprócz tego legalnego fałszerstwa była cała masa nielegalnych, drobnych łajdactw i oszustw. One oczywiście swoje wniosły, ale trudno powiedzieć w jakim zakresie, przypuszczalnie w niewielkim. Łajdactwa nielegalne - te które uda się udowodnić - Sąd Najwyższy uzna za naganne, ale nie mające wpływu na wynik.

I PO, i PSL, i Sąd Najwyższy, i PIS mają zbieżny interes i jadą na tym samym wozie. A dokładniej, na taczance. 

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika ba.a

23-11-2014 [08:49] - ba.a | Link:

Do tego potrzebni są ludzie,którzy przeżyli głęboki PRL i metody w nim stosowane.Niestety,te roczniki w większości zdane już są na system kolejkowy NFZ.Młodzi mają inne odczucia jeśli chodzi o ocenę państwa jako oprawcy.
Obce jest im również przeciwstawianie się gwałtom na wolności obywatelskiej,na godności.Tu na ulicę nie ma komu wyjść,dlatego władza realizuje swoje zamierzenia nie bacząc na "gniew ludu".Takiego bowiem w naszym kraju nie ma już od dawna. Kilkuet osobowe demonstracje nie są tu żadnym sprzeciwem,to ilość z której rządzący podśmiewają się zza spuszczonych żaluzji.