Coryllus o Sumlińskim, czyli jak trafić kulą w płot

  Coryllus uwielbia narzekać na rynek księgarski oraz wykpiwać różne ukazujące się na nim książki /oraz wychwalać swoje własne/.  Wczoraj, 18.08.2014, posunął się o krok dalej i postanowił poznęcać się nad czymś, co nie tylko się nie ukazało drukiem, lecz nie zostało jeszcze napisane.  W jego wczorajszej notce "Dyplomaci i filantropi"  /TUTAJ/ czytamy:

  "Tak lubiany przez wszystkich Wojciech Sumliński zapowiada premierę swojej książki o Komorowskim, będzie to kolejna demaskacja, w długiej serii nieskutecznych demaskacji, z których każda następna przykrywa kolejną i chcąc nie chcąc ją unieważnia. Ludzie bowiem nie traktują serio wystąpień publicystów, mają je w nosie, książki zaś służą do stymulowania emocji, negatywnych lub pozytywnych. Przeczytałem tekst Wojciecha Sumlińskiego i zamarłem,".

  Coryllus cytuje następnie przedwczorajszy tekst Sumlińskiego "Rozbrajanie bomby - czyli cui bono?":

  "W kwietniu br. publicznie zapowiedziałem publikację książki o Bronisławie Komorowskim, z której opinia publiczna dowie się, kim naprawdę jest prezydent RP. Zapowiedziałem, że książka będzie udokumentowana i pełna faktów, których nie sposób podważyć. Zapowiedziałem też ujawnienie jednego ze źródeł – za jego wiedzą i wolą. To były wysoki rangą oficer WSI, mój były informator, który dowiedziawszy się, że jest w ostatnim stadium choroby nowotworowej i że zostało mu w najlepszym razie kilka miesięcy życia, pojednał się z Bogiem - w którego wcześniej nie wierzył - i otrzymał od spowiednika niezwykłą pokutę: upublicznienie wszystkich swoich łotrostw, jako oficera WSI, wykraczających dalece poza złodziejstwo na gigantyczną skalę, a częstokroć polegające na niszczeniu innych ludzi – bo z tego na dobrą sprawę składała się jego służba. Szkopuł w tym, że upubliczniając wiedzę o sobie oficer ów ujawnia tak naprawdę szokująca wiedzę o naszym kraju i jego wojskowych specsłużbach w ogóle i zupełnie niejako przy okazji - o najważniejszych osobach w państwie...".  /TUTAJ/

  Potem nastepują szyderstwa z Sumlińskiego.  Coryllus pisze:

  "To jest już chyba dziesiąta albo jedenasta książka o specsłużbach w Polsce, która ma ostatecznie i nieodwołalnie położyć kres ich nieuczciwej działalności. (...) Panie Wojciechu, na litość, niech nas Pan nie traktuje jak idiotów. Nawet jeśli to wszystko jest prawda, musi Pan zdawać sobie sprawę, że efektu to nie wywoła żadnego, nawet kiedy ‚Wprost” nakręci Panu koniunkturę tymi swoimi rewelacjami. Jeśli wydawca powiedział Panu, że tak będzie lepiej, że to ludzi skłoni do zainteresowania się książką to trochę kłamał, na tym poślizgu książka pojedzie może z pół roku i padnie. Pan zaś będzie musiał napisać kolejną i co Pan tam wstawi? Kolejnego nawróconego?'.

  Sumliński wspomniał w swej notce o rozmowie ze spowiednikiem tego SB-eka, więc Coryllus szarżuje dalej:

  Jak to „rozmawiałem ze spowiednikiem”?! Czy Pan się zastanowił nad tym co napisał? Spowiednika obowiązuje tajemnica spowiedzi, jeśli Pan z nim rozmawiał i on coś Panu powiedział, to mamy większą aferę niż to całe WSI.".

  Nasz domorosły inkwizytor kończy swój wpis następująco:

  "…to mam 99 procent pewności, że samochód, którym Wojciech Sumliński chce dojechać do sukcesu nie ma kół. Ukradziono je jakiś czas temu, ale on udaje, że wszystko jest w porządku, że zaraz wjedzie na autostradę i popędzi z niesamowitą prędkością przed siebie. Oby mu się udało, oby wszystkie jego życzenia spełniły się co do joty, ale przecież sami widzicie jak jest. No więc dzisiaj mam do czytelników apel taki: kupujcie moi drodzy książki Wojciecha Sumlińskiego, żeby było miejsce na tę nową książkę".

  Muszę powiedzieć, iż dawno nie czytałam równie głupiego tekstu.

  Coryllus zajmuje się przecież historią.  Sam narzekał, na przykład, na brak biografii Hohenzollerna.  Gdy jednak Sumlińskiemu wpadły w ręce dokumenty stawiające postać Bronisława Komorowskiego w nowym świetle, to pomysł napisania książki na ich podstawie uważa za coś godnego jedynie drwin.

  Co do owego spowiednika. W czerwcu 2014 wzięłam udział w spotkaniu  w podziemiach praskiej katedry, w którym brał udział Wojciech Sumliński.  Opowiadał on tam tę historię i wyraźnie zaznaczył, że pytał owego spowiednika o rodzaj pokuty, jaką ten zadał grzesznemu SB-ekowi, a nie o samą spowiedź.  Żadnej afery nie było /Imprezę tę opisałam  /TUTAJ//.

  Coryllus uważa, być może, iż książki oraz inne teksty to amunicja, którą strzela się we wroga.  Jeśli wróg padnie - to dobrze.  Jeśli nie - to pocisk się zmarnował i stracił wszelką wartość.  Tak jednak nie jest.  Już starożytni Rzymianie mówili "scripta manent".  Prawdziwa wartość tekstu ujawnia się czasem po wielu latach.  Opracowywanie źródeł historycznych potrzebne jest zawsze.

  To podejście Coryllusa widać i w innych jego tekstach.  Ile razy krytykuje on jakiegoś autora i jego dzieło, to z satysfakcją stwierdza, że widzał jego książkę na wyprzedaży po obniżonej cenie.  Udaje przy tym, iż nie wie, że wydawnictwa robią dodruki i dopiero gdy nasycą rynek, niesprzedana część kolejnego dodruku ląduje na wyprzedaży.  Co zabawniejsze, sam Coryllus ogłasza na swoim blogu "wielką sierpniową wyprzedaż - dwie książki [Coryllusa] - w cenie jednej"  :)))

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena

19-08-2014 [21:33] - Magdalena | Link:

Coryllusa zazdrość niedługo zeżre. Co do spowiednika, puszczenie farby to bardzo ładne zadośćuczynienie za grzechy.

Obrazek użytkownika elig

19-08-2014 [22:56] - elig | Link:

  Mam nadzieję, że go jednak całkiem nie zeżre.  On potrafi też pisać dobre notki, n.p. tę przedwczorajszą o Ludwiku Waryńskim

Obrazek użytkownika siermięga

20-08-2014 [07:37] - siermięga | Link:

Collyrus pisze dużo i niechlujnie a ta jego niechlujność wynika właśnie z pisania po dwie notki dziennie w Salonie 24 gdzie uważa się za"gwiazdę"Po zmuszeniu do odejścia Aleksandra Ściosa z salonu to idzie na całość.Interesy idą chyba nieszczególnie bo pisuje już teksty jawnie idące po myśli nierządu!Napisze wszystko i na każdy temat aby to tylko dało kasę podobnie jak ziemkiewicz.Nie wiem co mu jeszcze chodzi po głowie ,może rzutem na taśmę uda mu się zdobyć zamówienie na wydanie modlitewnika do" słoneczka peru"z modlitwami własnego autorstwa i w wielomilionowym nakładzie,to dopiero byłoby cuś!

Obrazek użytkownika gorylisko

19-08-2014 [22:20] - gorylisko | Link:

Szanowna pani traktuje coryllusa serio ??!! Dla mnie to mocno szemrana postać... proponuje potraktować serio Waldemara Łysiaka...

Obrazek użytkownika elig

19-08-2014 [22:46] - elig | Link:

  O Łysiaku też pisałam niedawno.

Obrazek użytkownika gorylisko

20-08-2014 [00:48] - gorylisko | Link:

ja także pisałem niedawno i zaproponowałem cosik adminowi wszechmogacemu... jak na razie zero odpowiedzi...ciekawe, że krytykanci Łysiaka sa odważni wtedy kiedy on nie ma mozliwosci odpowiedzieć, kiedy moze jakoś nikt mu do rogów niema ochoty stanąć...
 

Obrazek użytkownika Deidara

19-08-2014 [23:08] - Deidara | Link:

Mnie Coryllus, nazywany też w niektórych miejscach Goryllusem, zawsze bawił. Jego przerost ego jest tak pięknie widoczny i łączy się z frustracjami, że czytanie jego jęków jest swego rodzaju komedią.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-08-2014 [07:53] - NASZ_HENRY | Link:

Przecież popiera Wojtka: "No więc dzisiaj mam do czytelników apel taki: kupujcie moi drodzy książki Wojciecha Sumlińskiego, żeby było miejsce na tę nową książkę ;-)

Obrazek użytkownika elig

20-08-2014 [12:15] - elig | Link:

  Nie przesadzajmy, prorządowych kawałków Coryllus nie pisze.

Obrazek użytkownika siermięga

20-08-2014 [15:03] - siermięga | Link:

Naprawdę,nie pisze takich kawałków to niby o czy jest notka i na czyj młyn wylewana woda" Czy święci są złośliwymi gnomami"z 12.07.2014 r jak nie ukłonem dla nierządu a atakiem na PIS ,przeleciał się i po KK ,jego wiernych ,PIS i jeszcze tknął Herberta.To wszystko na trzech stronach ,naszło go nagle czy zapotrzebowanie na takie teksty!?Wierna czytelniczka a przegapiła,czy świadomie pominęła !?.Toto można znaleść w Salonie.