Ile biegów do tyłu ma francuski "Mistral"?

"Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler podkreślił w wywiadzie dla PAP, że to nie z pomocą Mistrala nastąpiła aneksja Krymu i zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych."

Fakt, ale już do aneksji państw Pribałtiki czy kontrolowania żeglugi bałtyckiej "Mistrale" znakomicie się przydadzą. O ile oczywiście putlerowcy rozkminią, że okręt ten, wzorem słynnych francuskich czołgów, posiada jeden bieg do przodu i pięć do tyłu. Wiem, wiem, nie poprawiajcie mnie, ma tyle samo w obie strony i nie biegów wcale, ale nie o to chodzi. Chodzi mianowicie o to, że po takiej wypowiedzi francuski ambasador powinien zostać wezwany do MSZ i poproszony o wyjaśnienia, a następnie szef rządu Republiki poinformowany, że jawnie sprzeczne z interesem Polski wypowiedzi pana ambasadora zmuszają nas do złożenia uprzejmej prośby o opuszczenie przezeń Warszawy.

Rząd (co jo godom, jaki, ku...wa rząd?!) powinien w trybie pilnym zrewidować umowy o współpracy gospodarczej i politycznej z Islamską Republiką Francuską i pilnie wezwać naszego ambasadora na konsultacje. Ale przecież ani Tusk, ani wesoły Radzio nie są zdolni, tudzież uprawnieni do podjemowania takich kroków. Oni nie reprezentują Polski, a jedynie są cieciami (grasiami) masy upadłościowej chwilowo i dla uniknięcia zbędnego zamieszania nazywanej Rzeczpospolitą. Siekiera się normalnie człowiekowi w kieszeni otwiera...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Losek

04-08-2014 [19:33] - Losek | Link:

Ja myślę, że Mistrale, które są produkowane na rynek rosyjski, są wyposażone wyłącznie w biegi do przodu, bo Rosja, to kraj, który przed niczym się nie cofa. Te na rynek francuski miałyby jeden do przodu, a pięć do tyłu. :-)
A gdyby powstały kiedyś Mistrale na potrzeby naszej obecnej władzy, to tam było by tak zrobione, że kapitan krzyknąłby w tubę:"cała na przód", wszyscy by się cieszyli, a  maszynownia dała by po cichu:  "lekko wstecz"...
Pozdrowienia.
L.

Obrazek użytkownika tipsi

07-08-2014 [18:21] - tipsi | Link:

Ja zaś mam tylko nadzieję, że producent przewidział jakieś zgrabnie zamaskowane "backdoory", które uniemożliwią wykorzystanie okrętów przeciwko siłom NATO.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-08-2014 [18:23] - NASZ_HENRY | Link:

Jedyne pewne "backdoory" to dziury poniżej lini wodnej ;-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-08-2014 [10:11] - NASZ_HENRY | Link:

Te Mistrale na Bałtyku to największe zagrożenie dla .... Szwecji, która nie jest w NATO! Jeden taki desantowiec może przewieźć batalion czołgów a tyle właśnie czołgów posiada Szwecja ;-)

Obrazek użytkownika tipsi

05-08-2014 [19:29] - tipsi | Link:

Tak po prawdzie, to bezpieczne użycie Mistrala na Bałtyku jest prawie niemożliwe -- wymaga zapewnienia solidnej przewagi w powietrzu i neutralizacji brzegowych baterii pocisków przeciwokrętowych, ale na Bałtyku nie będzie to łatwe, bo jest po prostu za mały, do tego głęboki, więc ciężko się zabezpieczyć przed okrętami podwodnymi. Tutaj tak duże jednostki nie mają racji bytu. Chyba, że błyskawiczna, 2-3 dniowa operacja z zaskoczenia. Na przykład zajęcie Tallina ;) Mistrale przeznaczone są na Morze Czarne i Śródziemne, choć akurat na tym drugim to Ruscy nie bardzo mogą działać bojowo ze względu na Turcję kontrolującą Bosfor. Jednak w warunkach Morza Czarnego Mistrale są czynnikiem bardzo dużej przewagi -- żaden kraj na tym akwenie nie może czuć się bezpieczny.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-08-2014 [08:48] - NASZ_HENRY | Link:

Jeżeli już to Gotlandi! Ale faktycznie na Morzu Czarnym Mistrale prezentowałyby się lepiej ;-)