Mowa, mową, ale co z czynami? Napad na red. Magdalenę Ogórek

  W ostatnich tygodniach mamy do czynienia z falą ględzenia na temat "mowy nienawiści".  Nikt jednak nie próbuje jednak zwalczać "czynów nienawiści".  Różne wyczyny bojówek Antypisu traktowane są z niezwykłą wręcz tolerancją i pobłażliwością, także a nawet przede wszystkim, przez policję.  Było to wyraźnie widać w czasie ataku na redaktor TVP, Magdalenę Ogórek.  Zdarzenie to miało miejsce wczoraj [2.02.2019] wieczorem przed budynkiem TVN na pl. Powstańców w Warszawie.

  Jako pierwszy poinformował o nim portal Wirtualnemedia.pl {TUTAJ}.  Czytamy w nim:

  "Magdalena Ogórek w sobotę wieczorem prowadziła w TVP Info „Minęła 20”, a także - jak co tydzień wspólnie z Jackiem Łęskim - „Studio Polska”. Po zakończeniu tego drugiego programu dziennikarka została zaatakowana przez grupę protestujących, kiedy wyszła z siedziby stacji przy placu Powstańców w centrum Warszawy i chciała odjechać zaparkowanym w pobliżu samochodem. Protestujący krzyczeli do niej m.in. „Wstyd i hańba”, „Kłamczucha” oraz „Zatrudnijcie dziennikarzy”. Pokazywali kartki z podobnymi napisami, nakleili też na auto wlepki z hasłem „TVoja wina”. Z wideo zamieszczonego na profilach „Polska normalna” i „Zdrowa Polska” wynika, że na miejscu pojawiło się kilku policjantów. Eskortowali Magdalenę Ogórek i utorowali jej drogę wyjazdu, usuwając osoby, które próbowały usiąść przed samochodem.".

  Portal zacytował też twitty ministra Joachima Brudzińskiego: "Szanowna Pani Redaktor @ogorekmagda proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji @Policja_KSP wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem @tvp_info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań.". oraz samej red. Ogórek: "Szanowna Pani Redaktor @ogorekmagda proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania, za brak stanowczej reakcji @Policja_KSP wobec tej dziczy która zaatakowała Panią przed budynkiem @tvp_info. Poleciłem analizę materiałów operacyjnych i podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań." oraz samej red Ogórek: - Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film -".

  Przebieg owego napadu można zobaczyć na filmie {TUTAJ}.  Wszystko wskazuje na to, że bojówkarze związani byli z profilem twitterowym @PolskaNormalna {TUTAJ}.  Pojawił się tam wpis:

  "Warszawa 02/02/19 przed TVPis Pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20 "sprzedajna kłamczucha" "wstyd i hańba" "zatrudnijcie dziennikarzy" #tvpŁże Tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków.".

  Przyjrzałam się bliżej temu profilowi.  Prowadzony jest on w języku rosyjskim, tylko same wpisy są po polsku.  W związku z tym zasadne jest pytanie jakie zadał dziś bloger Dziennikarzobywatelski {TUTAJ} : "Czy totalna opozycja to forma wojny hybrydowej skierowanej przeciwko Polsce ?".  Na zakończenie zwrócę jeszcze uwagę na wpis UPARTEGO {TUTAJ}, który wyjaśnia dlaczego właśnie red. Magdalena Ogórek jest jest obiektem takiej nienawiści ze strony Antypisu.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2019 [13:27] - Jabe | Link:

Jeśli ta wojna hybrydowa jest prowadzona tak nieudolnie, że była Pani w stanie sprawdzić, że jest prowadzony w języku rosyjskim, to ja bym w tym widział raczej ściemę dla ciemnego luda.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-02-2019 [13:30] - Pani Anna | Link:

Magdalena Ogórek to nie jest moja bajka, ale naprawde bardzo jej współczuję, dodatkowo jako kobiecie, która znalazła się w takiej sytuacji. W naszej kulturze to jest nie do pomyślenia, swołocz nie z tej ziemi. I to sa ci, którzy najgłośniej drą gęby o "mowie nienawiści". Obawiam się, że to się nigdy nie skończy.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-02-2019 [13:36] - Czesław2 | Link:

Komentarz Imć Waszecia we wpisie Skauta. Mafie jak były, tak są. Gliński jak finansował lewactwo, tak finansuje. Dla mnie potencjalnym papierkiem lakmusowym będzie zakup Z-ki przez Sorosa. Sprawa prawa. Licencja na nadawanie przechodzi z automatu na kogokolwiek.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-02-2019 [20:04] - Imć Waszeć | Link:

Tak, tylko że teraz to się odbywa już całkiem jawnie, bez obcyndalania i zwyczajowego oskarżania ruskich, czyli w trakcie sprawdzania wywiadowczego czy tu można bezpiecznie wybudować fort Trump.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-02-2019 [21:55] - Czesław2 | Link:

@Imć Waszeć. Zastanawiam się tylko, czy Soros jest za a Putin przeciw, czy odwrotnie.

Obrazek użytkownika tipsi

03-02-2019 [15:25] - tipsi | Link:

"Ja myślałam, że to śmieci,
że to gówno drogą leci
a to Sowieci!"

teraz wszystko jasne ;-)

Obrazek użytkownika Art

03-02-2019 [16:26] - Art | Link:

Dla mnie ta p. Ogórek wyrasta na drugą Stokrotkę,która już się zdarła.Takimi ekscesami ona się u wiarygodnia,czyli przy pomocy Karnowskich,Sakiewicza kreuje się na naszą w cudzysłowiu.Z drugiej strony samochód tak jak dom jest własnością prywatną,więc jeśli ktoś tę własność niszczy,naklejki,oplucie,ba dotykanie brudnymi łapami powinni zostać odpowiednio ukarani.Są nagrania,dokładniejsze niż w Gdańsku(wiem,że to nie ta miara,ale w Gdańsku było 100 kamer i tyleż telefonów,a można zobaczyć tylko to zamazane nagranie),po za tym "nasza"pani Ogórek jest chyba prawnikiem.I kuta na 6 nóg.

Obrazek użytkownika xena2012

03-02-2019 [18:42] - xena2012 | Link:

Jeszcze trochę a Pani/Pan powie,że ona te ekscesy prowokuje albo wręcz ich oczekuje ryzykując oplucie,wyzwiska lub znieważenie.Faktycznie śmiała teza.

Obrazek użytkownika Art

03-02-2019 [21:11] - Art | Link:

Właśnie tak dokładnie pan Art mówi i myśli.Na portalu Prawygornyrog.pl można znaleźć wywiad "Kamiuszka" z naszą lalą Ogórkową.Miało być więcej tych wywiadów,ale nie było.Pan Kamiuszek przygotował się do tego wywiadu solidnie,ale Ogórkowej nie rozjechał.Jeno obnażył srodze.Ona nigdy nie była,nie jest i nie będzie prawicową,ani patriotką.Aktorzy przeważnie ładnie mówią,ale ściśle według scenariusza.I tak gra Ogórkowa.Nie ważne jak,dobrze czy źle,byle o niej było głośno.To taki Biedroń w spódnicy,a nie wykluczone,że kiedyś połączą siły.Ona ma być taka lepsza od PO,tyle że od PO wszyscy są lepsi,a więc ja wobec powyższego i jako zapamiętały krytyk PiS ....będę głosował na ....PiS.Jeśli Pani Xena ma lepsze propozycje to słucham.

Obrazek użytkownika paparazzi

03-02-2019 [19:55] - paparazzi | Link:

Tyle ładnych nóg. Na owoce patrzmy i po tym ich poznajmy.

Obrazek użytkownika Jan1797

05-02-2019 [21:33] - Jan1797 | Link:

Dysponentem wskazania władzy są wyborcy i wybór został dokonany, lecz bliżej nieokreślone
struktury wyraźnie zdopingowane zawarciem umowy na bazę w Polsce, próbują usunąć „szkopuł”
sposobem z Donbasu. To, co wyprawiają pod szyldem sprzeciwu wobec legalnej władzy, jest
tolerowanym łamaniem prawa i obowiązujących zasad, wczoraj afiszowane serduszkami WOŚP
à propos co na to p. Owsiak? Działalność Pani Magdaleny Ogórek na polu odzyskiwania dóbr kultury
między innymi od fundacji i kolejny ordynarny atak na tę kobietę to wyjątkowo przykra sprawa.
Waszeć wyżej, ma rację, Jan.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-02-2019 [21:49] - Pani Anna | Link:

Art - Magdalena Ogórek jest historykiem, nie prawnikiem. Nie wiem, czy ty jesteś "nasz" czy nie nasz, ale dla ciebie jak widać dotykanie łapami cudzego samochodu jest bardziej bulwersujące od zwykłej chamskiej napaści  rozbestwionej swołoczy na kobietę. Stąd wnioskuję, że pochodzisz z innego kręgu kulturowego niż "nasz".

Obrazek użytkownika Art

04-02-2019 [11:37] - Art | Link:

Po pierwsze nie miałem przyjemności picia brudzia z Panią Anną i miał nie bedę. Nasz tzn Polak-patriota.Ogórek pochodzi z SLD-czyt PZPR,która robi teraz za naszą,czyli przemalowaną.Stąd robi szum wokół siebie,a to przecież przybrana córka Millera.Historyk czy prawnik,teraz polityk Pani Anno.A już bronią jej w Brukseli.I o to chodziło.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2019 [14:19] - Pani Anna | Link:

Art, chłopie, wyluzuj trochę. Na żadnego brudzia istotnie nie ma szans, bo ja nie piję, poza tym w internecie obowiązują trochę inne zasady, ale powiem ci tyle,  to, że  Magdy Ogórek nawet w Brukseli bronią nie ma żadnego znaczenia. Ja osobiście broniłabym nawet Stokrotki i Towarzyszki Lis, gdyby je takie coś spotkało... Dla kogoś z łacińskiego kręgu kulturowego jest to chyba oczywiste, czyż nie?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-02-2019 [19:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie za bardzo rozumiem o co ten lament. Pani Ogórek jest w pełni świadomą osobą biorącą udział w medialnej hucpie.
Pobiera za to pieniądze. Nie bierze pieniędzy wyłącznie od wyborców PiS, bierze pieniądze również od przeciwników PiS, ale cała jej działalność polega na robieniu w bambuko i jednych i drugich. Jak się robi kogoś w bambuko to trzeba się liczyć z tym że można dostać się pstryczka  w nosek.  Jeśli się uczciwie zarabia to można byłoby  współczuć, niestety ale dziennikarze pionu propagandowego z uczciwością nie mają nic wspólnego. 
To że od prawej do lewej, ze strony pracowników tegoż pionu i ich klientów pojawiły się głosy potępiające atak, wynika z solidarnego strachu, przed konsekwencjami które mogą spotkać każdą osobę zamieszaną w robienie w bambuko za pieniądze tegoż robionego.
Za sam poziom propagandy cofającej Polaków - płacących za ten chłam - do estetyki rodem z stanu wojennego, należało by TVP  z zawartością puścić z dymem.
 

Obrazek użytkownika xena2012

03-02-2019 [19:39] - xena2012 | Link:

Ach ta mowa miłości-,,puścić TVP z dymem''.Liczy Pan,że ktoś choćby z tej wczorajszej tłuszczy atakujacej Ogórek zechce obrócić Pańskie słowa w czyn?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-02-2019 [20:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

Mowa miłości? Skąd ten pomysł. W stosunku do instytucji która za moje własne pieniądze obraża mnie i okłamuje, odczuwam pogardę i nienawiść.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

05-02-2019 [21:30] - Jan1797 | Link:

Szanowny Panie,
Jeżeli sobotnie wydarzenie nie było linczem, to mieliśmy do czynienia z efektem ordynarnej kampanii nienawiści
wobec kobiety, szarpiąc również naszą godność, tu w Polsce, według powyższego pańskiego wzorca.