Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Dąsy na bok! Kaczyński i Mikke muszą się ułożyć!

Krzysztof Pasierbiewicz, 02.07.2014
Przed drugą wojną światową Zachód był zdeklarowanym i nieprzejednanym wrogiem Związku Sowieckiego i nikomu by wtedy nie przyszło do głowy, że ta sytuacja mogłaby kiedykolwiek ulec zmianie. A jednak bywają okoliczności, że zachodzi tak zwany „stan wyższej konieczności” kiedy w obliczu krytycznego zagrożenia nawet przeciwnicy polityczni muszą odłożyć na bok wzajemne ambicje i niechęci ideologiczne celem połączenia sił w walce z dziejącym się złem.
Tak właśnie się stało kiedy Adolf Hitler łamiąc wszelkie umowy i traktaty zaatakował zszokowaną Europę dopuszczając się na oczach świata wręcz niewyobrażalnych zbrodni, a więc wydarzyło się jednak coś, co wcześniej nikomu nie przyszłoby nawet do głowy. Jednakże, gdy ten nieodpowiedzialny łotr, któremu Niemcy nieopacznie powierzyli władzę napadł zdradliwie na Rosję Sowiecką i zagroził porządkowi Świata, Zachód dogadał się ze Stalinem tworząc z nim właśnie w imię stanu wyższej konieczności wielką koalicję antyhitlerowską.
 
Ale nim do tego doszło, Hitler zdążył wymordować miliony ludzi i obrócić w gruzy spory kawał świata, który się odbudowywał ze zniszczeń przez całe dekady, a ludzkość do dzisiaj się dziwi jak to było możliwe, że za takim zbrodniarzem poszła ślepo spora część społeczeństwa niemieckiego. 
Dziś znamy już odpowiedź na te pytania, co w skrócie można streścić stwierdzeniem, że za bezsprzecznie charyzmatycznym Hitlerem poszła ta część społeczeństwa niemieckiego, której ten obłąkany rządzą władzy szaleniec zdołał w mówić, iż jest „lepsza” od „gorszej” reszty, co tym ludziom odebrało rozum wyzwalając z nich najniższe instynkty. Bo jest taki mechanizm psychologiczny, że jak szarak poczuje się panem, a biedak bogatym, to chęć utrzymania tego status quo czyni go ślepo bezkrytycznym w stosunku dziejącego się zła pozbawiając go jednocześnie wszelkich hamulców moralno etycznych. Tę ludzką słabość wykorzystał Adolf Hitler i propagandziści Goebbelsa, a jak tragiczne były tego skutki wszyscy wiemy.
Wiem, że wsadzam teraz kij w mrowisko, lecz uważam, że z podobnym z psychologicznego punktu widzenia zjawiskiem mamy obecnie do czynienia w naszym kraju. Jednakże, żeby wszystko było jasne zaznaczam, iż nie zamierzam broń Boże przyrównywać obecnej Polski do hitlerowskich Niemiec. Bo to nie te czasy, nie ci ludzie i nie ta skala. 
Chcę się jednak na głos zastanowić, jak to możliwe, że od siedmiu lat spora część Polaków popiera ślepo premiera, który jak wykazała niezbicie afera podsłuchowa prowadzi Polskę ku poważnej katastrofie. Katastrofie, która może mieć nieodwracalne skutki, a odbudowa, jeśli w ogóle możliwa może zająć całe dekady. Bo tym razem żarty się skończyły. Dlatego piszę tę w pewnym sensie prowokacyjną notkę, żeby zmusić bezmyślnych do zastanowienia się, czym mogą nam grozić dalsze rządy partii Donalda Tuska.
Bo już oficjalnie wiadomo, że minister spraw wewnętrznych jawnie przyznał, iż „państwo polskie praktycznie nie istnieje”, minister spraw zagranicznych podważył sens naszych sojuszy wojskowych, a szef Banku Centralnego wbrew zasadom demokracji i polskiej racji stanu dogadał się cichcem w knajpie z ministrem finansów, żeby dodrukować pieniędzy byleby tylko utrzymać rząd przy władzy. Więc nikt nie może zaprzeczyć, że rząd Donalda Tuska doprowadził do krytycznie dramatycznego kryzysu państwa, a na salonach światowych znów „Polish jokes” stają się modne.
 
Należałoby się tedy zastanowić, jak to możliwe, że spora część Polaków nadal popiera premiera, który ewidentnie stracił panowanie nad kierownicą i naraża Polskę na utratę wiarygodności?
Otóż moim zdaniem wyjaśnienie jest następujące:
Jeśli garbatemu powiedzieć, że się prosto trzyma, to, choć wie, że tak nie jest, chętnie w to uwierzy. Zaś gdy szarej myszce ktoś powie, że wygląda jak hollywoodzka gwiazda to ona też się nie oprze pokusie zakłamanej wiary w tę oczywistą nieprawdę. Podobnych przykładów można mnożyć wiele.
 
Otóż w powojennej Polsce komuniści dokonali sprytnej sztuczki socjotechnicznej utwierdzając wspierających ich prostych i nie wykształconych ludzi w przekonaniu, że przynależą do lepszej od gorszej reszty społeczeństwa awangardy władzy ludowej, co trwało do roku 1989. Niestety po „upadku” komuny dokładnie ten sam trick zastosowali post-komuniści utwierdzając przy pomocy Gazety Wyborczej już z grubsza okrzesaną i wykształconą w pierwszym pokoleniu inteligencję w poczuciu, iż przynależy do grupy Polaków „lepszych” od „gorszej” moherowej reszty. W pierwszym przypadku wykorzystano ciemnotę i niedouczenie, w drugim zaś próżność, pychę, kompleksy i parcie do kariery ludzi, których na swój prywatny użytek nazywam „intelektualnie nowobogackimi”.
 
Bezsprzecznie sprytny nad-redaktor Gazety Wyborczej doskonale znał odbierającą rozum magiczną moc utwierdzenia „nowobogackiego inteligenta” w przekonaniu o przynależności do krajowej elity. Wiedział, że jak takiemu powie, że jest częścią crême de la crême III RP, to on nie dość, że w to głęboko uwierzy, to jeszcze będzie owego społecznego awansu bezkrytycznie bronił do ostatniej kropli krwi i brnąc a zaparte w bezkrytycznym zakłamaniu zrobi dosłownie wszystko byle partia, która go wywindowała utrzymała się przy władzy.
O ile Niemcom, którzy poszli ślepo za Adolfem Hitlerem wmówiono ich wyższość rasową nad „gorszymi” od nich pod-ludźmi, o tyle orędowników Platformy Obywatelskiej utwierdzono w przekonaniu o ich wyższości społecznej nad resztą „pośledniejszego” ciemnogrodu, co tym ludziom w pewnym sensie odebrało rozum i zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości, o czym świadczą najlepiej ich irracjonalne wypowiedzi, że w Polsce nic złego się nie dzieje.
Dlatego uważam, że każdy dzień utrzymywania się Platformy Obywatelskiej przy władzy przybliża nas do katastrofy, której skutki, podobnie jak przed wojną, nie mieszczą się jeszcze w naszych głowach. Bo już jak na dłoni widać, iż Polską kierują obecnie zdecydowani na wszystko szaleńcy oszołomieni rządzą władzy, którą chcą utrzymać na zasadzie, że po nich choćby potop. Powiem więcej, ta ich obłąkańcza chęć utrzymania władzy wynika z panicznego lęku prominentów przed odpowiedzialnością karną, podczas gdy dla szeregowych zwolenników Platformy upadek rządu Tuska będzie tożsamy z weryfikacją elit, czyli demaskacją ich rzeczywistego rodowodu. Dlatego będą do końca bronili swej „kwatery głównej” zdolni do każdego draństwa.
Dlatego uważam, że ci niereformowalni kłamcy i ten nieodpowiedzialny premier stali się obecnie śmiertelnym zagrożeniem dla Polski i trzeba im niezwłocznie odebrać władzę póki jeszcze nie jest za późno. Bo oni sami władzy nie oddadzą i nie cofną się przed niczym walcząc do samego końca, co nota bene jakiś czas temu zapowiedział premier.
Dlatego uważam, że w Polsce nadszedł już stan wyższej konieczności, a celem ratowania państwa przed totalną katastrofą należy niezwłocznie ponad ideologicznymi podziałami utworzyć szeroką koalicję „partii kontr-lewicowych” celem jak najrychlejszego odsunięcia lewackiego rządu Donalda Tuska od władzy i ukarania winnych kryzysu państwa w sposób przewidziany konstytucją. Celowo nie użyłem terminu „partii prawicowych”, bo postkomunistom udało się pojęcie „opozycji prawicowej” skutecznie ośmieszyć i zdewaluować.
I czy się to komu podoba, czy nie, na czele tej szerokiej koalicji musi stanąć szef największej obecnie partii opozycyjnej jaką jest Prawo i Sprawiedliwość.
 
Zaś Jarosław Kaczyński powinien do tej koalicji przyjąć na określonych uczciwie warunkach wszystkie „partie kontr-lewackie” z partią Korwina Mikke włącznie. Myślę, że jak chodzi o partię Korwina Mikke zamiast koalicji wystarczyłby doraźny pakt o nieagresji w imię walki z zabójczą dla polskich interesów działalnością przestępczego rządu Donalda Tuska.
Dlaczego??? Proszę obejrzeć film załączony pod notką.
Bo "Nowa Prawica" cieszy się obecnie sympatią sporej części młodego pokolenia Polaków. A prawda jest taka, że bez głosów ludzi młodych i bardzo młodych Prawo i Sprawiedliwość nie wygra wyborów zwłaszcza, że starsze pokolenie zapowiada, iż do wyborów nie pójdzie, a młodzi Polacy wręcz odwrotnie.
Taki jest wymóg chwili. A ewentualne szkody naprawi się później.
Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 24626
Marek1taki

Anonymous

02.07.2014 18:24

@autor Pakt o nieagresji nie wystarczy Polsce. Usunięcie rządu Tuska nie wystarczy za cel polityczny, bo za 1,5 roku ten cel znajdzie realizację i wśród wzajemnych obelg. Pytanie czy panowie politycy są w stanie dojść do porozumienia w kilku prostych kwestiach. Przecież nie podejrzewamy ich, że się wezmą za ZUS albo konstytucję, i że spróbują to wspólnie przeforsować zwracając się najpierw do Polaków w referendum.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:23

Dodane przez Marek1taki w odpowiedzi na @autor Pakt o nieagresji nie

"Pytanie czy panowie politycy są w stanie dojść do porozumienia w kilku prostych kwestiach...."
------------------
No właśnie.
Pozdrawiam serdecznie.
Ewaryst Fedorowicz

Ewaryst Fedorowicz

02.07.2014 18:34

@Autor

No! Wreszcie jakiś głos rozsądku w tym kociołku fanatyzmu.

Miło przeczytać - ale nie sądzę, żeby coś z tego wyszło, bo aparat PiS prędzej partię (o to akurat mniejsza, ale i Polskę) utopi, niż się na tej ławeczce posunie.

Domyślny avatar

cassiodorus

02.07.2014 22:18

Dodane przez Ewaryst Fedorowicz w odpowiedzi na @Autor No! Wreszcie jakiś

''bo aparat PiS prędzej partię (o to akurat mniejsza, ale i Polskę) utopi'' A to chyba dla całkowicie wolnego od fanatyzmu[czyt.rozumu] Korwina dobrze.Przeciez on nie przewiduje w swoich mądrych tekstach istnienia Polski, takiej o ''jako'' waczyli nasi nienormalni, obłąkani, romantyczni i fanatyczni przodkowie.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:22

Dodane przez Ewaryst Fedorowicz w odpowiedzi na @Autor No! Wreszcie jakiś

"No! Wreszcie jakiś głos rozsądku w tym kociołku fanatyzmu..."
--------------------------
Dziękuję i serdecznie Pana pozdrawiam.
Ula Ujejska

Ula Ujejska

02.07.2014 20:19

Po Lepperze i Giertychu, PiS się już chyba czegoś nauczył (mam nadzieję) ? PiS ma tylko jedną opcję: albo wszystko bierze albo nic. Łże elyty bardzo by chciały znów nas uwikłać w kolejnego oszołoma - NIGDY W ŻYCIU. Niech sobie biorą JKM z całym dobytkiem.
A młodzi, no cóż, jak się dadzą nabrać na kolejną po palikmiotach sezonową partyjkę, która w następnej kadencji i tak stanie po stronie koalicji PO/PSL/SLD, to tylko mogę im współczuć. Dorosną, dojrzeją i przyjdą do nas - o ile wcześniej nie skończy się ten bajzel zwany IIIRP polskim Majdanem.
20.15
Przed chwilą u Moniki Olejnik JKM poleciał Tuskiem, Millerem i Palikotem: Musimy powstrzymać PiS !
Czy coś tu trzeba więcej dodawać ? Dalej chce Pan przekonywać do koalicji z tym człowiekiem ?
JKM to kolejny usłużny wobec tuskowej sitwy.
Sir Winston

Sir Winston

02.07.2014 21:02

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Po Lepperze i Giertychu, PiS

Szanowny Pasierbiewicz zażartował sobie nieprzystojnie.
JKM służy od lat Rosji, a dziś już nawet tego nie ukrywa, choć jeszcze z dachów nie rozgłasza. Ale to, co mówi, w zupełności wystarczy - na przykład udział w sowieckim święcie narodowym z okazji wypędzenia Polaków z Moskwy ostatnio. I inne JKM wypowiedzi o Rosji już po wyborze na spokojne 5 lat.
Podobnie RN jest częścią PO i szerokiej koalicji moskiewskiej. Dziwne, że można tego nie dostrzegać, skoro się widzi, co robią liderzy i eksponowane postaci tego R"N".
Panie Krzysztofie, raz jeszcze powiem: nieprzystojne to, ot co!
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:21

Dodane przez Sir Winston w odpowiedzi na Szanowny Pasierbiewicz

"Panie Krzysztofie, raz jeszcze powiem: nieprzystojne to, ot co!..."
----------------------
Może i nieprzystojne, ale politycznie racjonalne.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

zawadiaka

03.07.2014 23:02

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na "Panie Krzysztofie, raz

Do tego miejsca przeczytałem komentarze. I tu mam już pełny osąd. Pan plecie bzdury. I powtarza w kóło że poddaje pod rozwagę. A ja pytam: Po co tracić czas na bezsensowne rozważania o czymś co i tak z góry wiadomo jest pozbawione jakichkolwiek racjonalnych przesłanek? Jedynym celem takiego pisania i podtrzymywania jałowej dyskusji jest mącenie w głowach ludziom nie do końca świadomym zagrożenia i skłonnym do takich bezsensownych dywagacji. Nic z tego Panie Pasierbiewicz. Nic z tego. I szkoda czasu na krecią robotę. Po owocach poznamy ich! I widzimy to tutaj, na Pana blogu.
Domyślny avatar

cassiodorus

02.07.2014 22:33

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Po Lepperze i Giertychu, PiS

JKM w rządzie JK będzie Ministrem Srawiedliwości[chociaż jego wyznawcy twierdzą, że za rok pis przestanie istnieć, zniszczony przez nową prawicę].I oczywiście wypełni wszystkie swoje deklaracje intelektualne i powsadza do więzień wszystkich złodziei i ohydnych socjalistów.Obydwu agentów moskiewsko-niemiecko-izraelsko-brukselsko-amerykańskich również.Ale to trochę ózniej, najpierw załatwi wczasy Schultzowi, Buzkowi, Barroso i Angielce, więc JK I AM cierpliwie muszą poczekać na swoją kolej
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:19

Dodane przez cassiodorus w odpowiedzi na JKM w rządzie JK będzie

Sorry, ale nie nadążam.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

cassiodorus

03.07.2014 19:35

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Sorry, ale nie

JKM obiecuje co prawda wsadzić do więzienia polityków odpowiedzialnych za politykę klimatyczną, ale jeszcze niedawno obiecywał, że wsadzi unijnych komunistów-Schultza,Barroso,Ashton i wielu innych,mówil, ze juz ''jego w tym głowa jak to zrobić'', a jeszcze wcześniej twierdził, że Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz to agenci izraelscy,amerykańscy,niemieccy bądż rosyjscy, w zależności od okoliczności.Np. w kwestii katastrofy smoleńskiej pracują na rzecz Moskwy, co nie ulega żadnej wątpliwości W ogóle jego słynne hasło ''dobry czerwony to martwy czerwony'' dotyczy nas wszystkich, za wyjątkiem kilku sympatycznych forumowych zwolenników pana liberała-libertyna, który uroił sobie,że liberaizm to znaczy prawica.liberaizm to ideologia na wskroś lewicowa
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:18

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Po Lepperze i Giertychu, PiS

" Dalej chce Pan przekonywać do koalicji z tym człowiekiem ?..."
------------------
Ja nie przekonuję, tylko daję tę ewentualność pod rozwagę. A co należy zrobić zdecyduje pan Kaczyński.
Pozdrawiam.
gracz ogame

gracz ogame

02.07.2014 19:43

Janusz Korwin-Mikke stwierdził na konferencji prasowej w piątek, że nawiązanie koalicji z PiS jest możliwe, ale pod warunkiem, iż sfera gospodarki zostałaby oddana Nowej Prawicy, natomiast PiS zająłby się „walką z układem”, który został odsłonięty m.in. podczas najnowszej afery taśmowej. korwin-mikke.pl Data i miejsce wpisu: 26-06-2014 10:06:00 - Jak w 100 dni zmienić Polskę
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:16

Dodane przez gracz ogame w odpowiedzi na Janusz Korwin-Mikke

O tym jak, ewentualnie zadecyduje pan Jarosław Kaczyński.
Pozdrawiam
Domyślny avatar

xena2012

02.07.2014 19:52

a jak Pan widzi ,,ułożenie się'' z Januszem Korwinem-Mikke przy jego niezależności i konfliktowości? W jakich obszarach jest to możliwe przy jego skrajnych,dziwacznych poglądach? JKM gra na siebie od lat uważając oryginalność i odmienność jako najlepszy sposób na zwrócenie uwagi i traktując poglądy jako sprawę drugorzędną.Ile on wytrzyma w koalicji bez awantur-3 miesiące?
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:15

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na a jak Pan widzi ,,ułożenie

O tym ewentualnie zadecyduje pan Jarosław Kaczyński.
Pozdrawiam.
marco.kon

Marian Konarski

02.07.2014 19:59

Zjednoczenie prawicy ? Zacznę od tego że tradycyjne pojęcie prawicy czy lewicy jest już anachroniczne, jeżeli za wyróżnik brać światopogląd ogólnie a stosunek do religii szczególnie. Dla przeciętnego wyborcy to są sprawy drugorzędne. Główny podział Polaków jest na linii stosunku do Unii Europejskiej, głębokości integracji i strat lub korzyści wynikających z tej integracji. Rosnące poparcie (sondażowe) dla JKM i KNP wskazuje na to że coraz więcej Polaków zrozumiało czym jest UE. W UE podejmowanie suwerennych decyzji dotyczących polityki finansowej, gospodarczej czy zagranicznej jest NIE możliwe. Koalicja PiS i KNP-JKM jest tak bardzo egzotyczna że aż niemożliwa. JKM jest pieszczony przez media z jednego powodu. Jako ostatnia nadzieja białych kołnierzyków które uznały że nie można dopuścić do tego aby Ruch Narodowy (jako solidny koalicjant dla PiS) urósł w siłę. Zasadniczą różnicą między KNP a Ruchem Narodowym jest stosunek do kapitału. KNP=JKM uważa że kapitał nie ma narodowości a jakakolwiek pomoc dla narodowego przemysłu jest przestępstwem, natomiast Ruch Narodowy uważa że kapitał ma narodowość a Polacy powinni mieć preferencje w dostępie do kredytów na rozwój działalności gospodarczej. To tak w telegraficznym skrócie.
Marek1taki

Anonymous

02.07.2014 20:50

Dodane przez marco.kon w odpowiedzi na Zjednoczenie prawicy ? Zacznę

@autor "... tradycyjne pojęcie prawicy czy lewicy jest już anachroniczne, jeżeli za wyróżnik brać światopogląd ogólnie a stosunek do religii szczególnie." To oczywista nieprawda i lewicowe matactwo. Trudno nie dostrzec, że lewica zwalcza Boga, ojczyznę i ludzką wolność.
Domyślny avatar

cassiodorus

02.07.2014 22:02

Dodane przez Marek1taki w odpowiedzi na @autor "... tradycyjne

''Trudno nie dostrzec, że lewica zwalcza Boga, ojczyznę i ludzką wolność.'' Można z tym się zgodzić.[z zastrzeżeniem, że,wolność w rozumieniu liberaów jest wolnoscią wymysloną przez największego lewaka wśród lewaków]Datego JKM i wielu, wielu jego wyznawców to rasowi lewicowcy
Marek1taki

Anonymous

03.07.2014 07:07

Dodane przez cassiodorus w odpowiedzi na ''Trudno nie dostrzec, że

Nie
Domyślny avatar

cassiodorus

03.07.2014 19:20

Dodane przez Marek1taki w odpowiedzi na Nie

Oczywiście, że tak.Człowiek, który zamierza znieść katolickie małżeństwo, który uważa ''kult Matki Boskiej'' za herezję, który twierdzi, że Polska powinna być podzielona na jakieś baronie jest rasowym lewakiem.Człowiek,który twierdzi, że liberalizm jest ważniejszy niż etyka katolicka jest stuprocentowym lewakiem. Nie znajdziesz w jego tfurczości ani jednego zdania, które w mniejszym lub większym stopniu nie negowałoby istnienia Ojczyzny,Boga i wolności.Korwin jest większym lewakiem niż Palikot, bo wierzy w te swoje liberalne, czyli lewicowe brednie jak ostani ślepiec.Palikot to raczej zwykły nihilista i oportunista
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:14

Dodane przez marco.kon w odpowiedzi na Zjednoczenie prawicy ? Zacznę

"Zacznę od tego że tradycyjne pojęcie prawicy czy lewicy jest już anachroniczne..."
----------------------------
O tym między innymi napisałem w mojej notce.
Dziękuję za merytoryczny komentarz i pozdrawiam.
marco.kon

Marian Konarski

02.07.2014 20:02

Korwin_Mikke to jest oszołom wykorzystywany w momentach poważnego zagrożenia dla establishmentu. Z tym co głosi Korwin-Mikke zapoznawałem się już od 1988m roku jako jeszcze dość młody i niedoświadczony człowiek, kiedy to Mikke zaczął brylować w TVP (PRL) . Byłem nim zafascynowany. Po 1989 roku rozpocząłem działalność gospodarczą na własny rachunek, i dalej popierałem Korwina-Mikke, zawsze na niego głosując. Po kilku latach działalności gospodarczej, widząc rozrastającą się biurokrację i koncesjonowanie wszystkiego, postanowiłem mocniej wesprzeć UPR, logistycznie i finansowo, licząc na to że wreszcie będę miał reprezentanta w sejmie. Tak było aż do pewnego spotkania z Korwinem-Mikke z przedstawicielami łódzkiego biznesu, w maju 1999 roku, w łódzkim SPATIF,ie. To co wtedy usłyszałem, spowodowało że zacząłem podchodzić do niego z rezerwą. A co usłyszałem ? To że kapitał nie ma narodowości i że nie wolno pomagać polskim firmom w imię "świętej" zasady konkurencyjności. Korwin NIGDY nie chciał przyjąć do wiadomości że konkurować może równy z równym, z takim samym dostępem do kredytów i takim samym ich oprocentowaniem. A ostatecznym ciosem w moje zaufanie do Korwina-Mikke było zobaczenie członków UPR na ostatnich miejscach list partyjnych PO. W wyborach w 2005 roku poparłem Ligę Polskich Rodzin, zadając gwałt swoim przekonaniom światopoglądowym, licząc na to że LPR będzie hamulcowym w dążeniu PiS w wpychaniu Polaków do Unii Europejskiej i w łapy światowego banksteryzmu finansowego. Popełniłem błąd z LPR, czego mi dowiódł Giertych i Goryszewski. W 2007 i 2011 roku głosowałem na PiS jako na najmniejsze zło. Obecnie, jako już dojrzały człowiek, obserwujący polską scenę polityczną NIGDY nie zaufam Korwinowi-Mikke, Tuskowi, Millerowi, Kwaśniewskiemu, Palikotowi . Co do Kaczyńskiego mam jeszcze wątpliwości. I te wątpliwości każą mi popierać Ruch Narodowy, skupiający polską patriotyczną młodzież, większość członków UPR, czyli tych którzy NIGDY nie byli uwikłani w "rządzenie" Polską i na których NIKT nie ma haka pozwalającego na szantaż. Ogłaszając termin Marszu Suwerenności , Korwin- Mikke czyni DYWERSJĘ w stosunku do ogłoszonego Marszu na Sejm organizowanego przez Ruch Narodowy. Korwin-Mikke działa na rzecz utrzymania PO przy władzy.
Domyślny avatar

Anwad

02.07.2014 20:34

Mam nadzieję, że Kaczyński nie będzie słuchał takich "doradców".
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:12

Dodane przez Anwad w odpowiedzi na Mam nadzieję, że Kaczyński

O tym już zadecyduje pan Kaczyński.
Pozdrawiam.
PS. Obawiam się, że Pan kompletnie nie złapał przekazu mojej notki.
Domyślny avatar

PDP

02.07.2014 21:17

Jeszcze Panowie Krzysztof i Ewaryst żyją złudzeniami? Właśnie przed chwilą Korwin-Bzikke dał popis w TVNie. Od dawna wiadomo, że to agent. wiadomosci.onet.pl
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:11

Dodane przez PDP w odpowiedzi na Jeszcze Panowie Krzysztof i

Jest Pan tego pewien? To poważne oskarżenie.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

Figurant

02.07.2014 22:04

W praktyce niewielki procent młodzieży bierze udział w wyborach i teraz tak samo będzie.Młodzież bierze udział w manifestacjach niepodległościowych ale w wyborach już tego udziału brak.Tak twierdzi młodzieniec po 70-tce.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:09

Dodane przez Figurant w odpowiedzi na W praktyce niewielki procent

"Tak twierdzi młodzieniec po 70-tce..."
-----------------
Tak właśnie myślałem.
Pozdrawiam serdecznie.
gal

ant.an

02.07.2014 22:15

Szanownemu Panu zebrało się na żarty?
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:08

Dodane przez gal w odpowiedzi na Szanownemu Panu zebrało się

W polityce też czasem trzeba pożartować.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

bolesław

02.07.2014 22:44

Szanowny Panie Krzysztofie. To co opowiada, wygaduje JKM nie bardzo wierzę aby chciał współpracować z Jarosławem Kaczyńskim. Znam ludzi związanych z JKM są bardzo porządni, normalni, blisko PISu. Ale sam "mistrz" delikatnie mówiąc to ..... Pozdrawiam serdecznie, bolesław
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:06

Dodane przez bolesław w odpowiedzi na Szanowny Panie

"Znam ludzi związanych z JKM są bardzo porządni, normalni, blisko PISu. Ale sam "mistrz" delikatnie
mówiąc to ....."
---------------------------
Dlatego moja notka jest o Polsce i Polakach, a nie o Panu Korwinie Mikke.
Serdecznie pozdrawiam Panie Bolesławie.
monty.z

monty.z

02.07.2014 22:45

Wszyscy, którzy zabieracie głos, nie macie racji. Dla dobra Polski trzeba aby wszystkie partie opozycyjne się zjednoczyły. Dalsze trwanie tego bezczelnego układy PO-PSL doprowadzi do tragedii. Boję się, że może to doprowadzić nawet do utraty niepodległości, podobnie jak przed rozbiorami.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:04

Dodane przez monty.z w odpowiedzi na Wszyscy, którzy zabieracie

Dokładnie o tym samym napisałem w mojej notce.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

Dziadek bez dowodu

02.07.2014 23:00

I co z tego że młodzi, aktywni i radykalni skoro na ich czele ma stanąć stary cap w muszce, błazen , hochsztapler i ruska deza? Dokąd on ich poprowadzi? Panie profesorze, młodzi to i głupi ale Pan? Kwiat polskiej inteligencji..
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:03

Dodane przez Dziadek bez dowodu w odpowiedzi na I co z tego że młodzi,

"młodzi to i głupi..."
--------------------------------
Ja bym nigdy się czegoś takiego powiedzieć nie odważył.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

Zunrin

02.07.2014 23:08

Nie, nie i jeszcze raz nie. PiS powinien pomyśleć nad przyciągnięciem do siebie młodych, pokazać im, że też działa dla ich dobra (np. eksponując udział w obecnym sukcesie wyroku TK znoszącego odpłatność za kolejne kierunki studiów), itd. Bo tylko w ten sposób można zdobyć głosy części młodych obecnie popierających JKM jako atrakcyjnej alternatywy. Całości nie da się przejąć, ponieważ dużą zwolenników JKM tworzą jego "wyznawcy", a ci nie poprą PiS. Znaczy się może kiedyś i poprą, jak dostaną po d***e, przejrzą na oczy i się zorientują jakie brednie gada ich guru. A tymczasem JKM swoimi "występami" z pewnością mocno zaszkodzi PiSowi.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 11:01

Dodane przez Zunrin w odpowiedzi na Nie, nie i jeszcze raz nie.

"Całości nie da się przejąć, ponieważ dużą zwolenników JKM tworzą jego "wyznawcy", a ci nie poprą PiS..."
---------------------
Jak im Korwin powie, że tak trzeba zrobić to poprą.
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

nusatez

02.07.2014 23:16

A gdzie przechodzą głosy tych,którzy dotychczas popierali PO albo Palikota,czyli lemingów gotowych po raz kolejny nabrać się na niemożliwe do realizacji obiecanki- cacanki gospodarcze? To przecież ugrupowanie JKM zyskuje tego typu wyborców.Już dwa razy wpakowali nas w Tuska,a teraz wybiorą sobie JKM.Wejście w koalicję z taką hybrydą polityczną to byłaby katastrofa.Wypowiedzi JKM w sprawie Smoleńska dyskwalifikują go całkowicie,są poniżej jakiegokolwiek poziomu.Przytoczę jedną - "P.Leszek Szymowski był uprzejmy zarzucić mi, że nie wdałem się w polemikę z p.prof.Biniendą. Otóż z wariatami nie ma sensu wdawać się w polemiki."
Domyślny avatar

cassiodorus

03.07.2014 01:14

Dodane przez nusatez w odpowiedzi na A gdzie przechodzą głosy

Tak, wg Korwina prof.Binienda i cały zespół parlamentarny to banda wariatów, z którymi nie ma o czym rozmawiać.Co innego Jego Wysokość Janusz Korwin-Mikke.Ten jest normalny Kilka cytatow na potwierdzenie ''Przy tym Hitler nie ukrywał, że jest wrogiem Polaków – a federaści bezczelnie kłamią, że odbierają nam władzę rodzicielską nad dziećmi dla naszego dobra. Dzieci z Zamojszczyzny odbierano rodzicom dla dobra III Rzeszy – i było to uczciwe postawienie sprawy. Chyba, że ktoś lubi – kobiety lubią – władcę gorszego, ale za to nie skąpiącego czułych słówek. Mnie to mierzi.'' ''"Zgadzam się! Mój dziadek często powtarza, że na przymusowych robotach w Niemczech miał lepiej niż w Polsce." 2010-11-11 02:38 Tak – to prawda. Miałem chyba 11 lat, gdy od młodego robotnika, który z łapanki trafił do Reichu, usłyszałem dokładnie tę samą opinię. Była dla mnie szokiem. Dziś już nie jest.'' ''Ustrój narodowo-socjalistyczny jest przedstawiany jako Największe Zło na Ziemi. Z powodu zbrodni Holokaustu. Jednak gdyby nie ten wyczyn Henryka Himmlera &Co. narodowy socjalizm byłby dokładnie takim samym ustrojem – mordowanie Żydów nie było w niczym z nim związane. I pora odmitologizować nazizm. Był to, jak każdy ustrój socjalistyczny, ustrój bardzo zły. Jeśli jednak weźmiemy poza nawias kwestię żydowską oraz rozwój techniki, to trzeba przyznać, że był to ustrój lepszy zarówno od „realnego socjalizmu” w wydaniu sowieckim jak i od euro-socjalizmu w wydaniu unijnym. Powtarzam: po wzięciu poza nawias tych akcydensów.'' Technika i kwestia żydowska były czymś złym w naziżmie, kwestię polską JKM pomija, zapewne nikt tu z obecnych nie chciałby usłyszeć opinii Pana Janusza w tym temacie ''I dlatego nie należy – ani w Chinach, ani w Polsce „wymazywać pamięci o tamtych dniach”. Nie, by się nimi chlubi – bo czyz mozna chlubic sie zabiciem stu czy dwustu własnych obywateli? Trzeba jednak o nich pamiętać – i zachować jako jasną wskazówkę, co powinna robić Władza, gdy ktoś chce wprowadzić d***krację albo inną głupotę.'' To o Tiananmen Ktoś z tej dwójki [Korwin-Binienda]powinien leżeć w wariatkowie.Twierdzę, że ten w muszce dla swojego i polskich dzieci dobra
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 10:59

Dodane przez cassiodorus w odpowiedzi na Tak, wg Korwina prof.Binienda

"W stanie wyższej konieczności, który nastał obecnie w Polsce należy się ułożyć nawet z diabłem byle odsunąć od władzy Tuska. I tego się trzymam.
Pozdrawiam.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 10:58

Dodane przez nusatez w odpowiedzi na A gdzie przechodzą głosy

Odpowiedź, jak wyżej.
Pozdrawiam
mada

mada

03.07.2014 12:02

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Odpowiedź, jak

To wszystko to prawie kwadratura koła.
Domyślny avatar

xena2012

02.07.2014 23:19

proszę zajrzeć na portal Dziennik.pl .Właśnie tam produkuje się pan w muszce:,, musimy zrobic wszystko,aby powstrzymać PiS''.To z takim człowiekiem chcemy wiązać koalicję?
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 10:56

Dodane przez xena2012 w odpowiedzi na proszę zajrzeć na portal

W stanie wyższej konieczności, który nastał obecnie w Polsce należy się ułożyć nawet z diabłem byle odsunąć od władzy Tuska. I tego się trzymam.
Pozdrawiam.
NASZ_HENRY

NASZ_HENRY

03.07.2014 08:24

Jeżeli już się układać to z Ruchem Narodowym a nie z kobyłą trojańską ;-)
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 10:54

Dodane przez NASZ_HENRY w odpowiedzi na Jeżeli już się układać to z

Układać trzeba się z każdym, kto nam pomorze wygrać Polskę.
A Korwin Mikke był jak dotąd jedynym politykiem, który był i jest konsekwentny w sprawie lustracji, jako warunku sine qua non do uzdrowienia naszego kraju. A ja takie rzeczy pamiętam.
Pozdrawiam.
Magdalena Figurska

Magdalena Figurska

03.07.2014 11:19

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Układać trzeba się z każdym,

Pan z Pomorza, bo mnie się wydawało, że z Krakowa.
Domyślny avatar

felek

09.07.2014 21:11

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Układać trzeba się z każdym,

Co za rewelacja! JKM konsekwentny w sprawie lustracji? Agent konsekwentnie za ujawnieniem agentury? Co też Pan za głupstwa opowiada! Czy nie odróżnia prawdziwych intencji od prowokacji? Od gry pozorów?
Losek

Lech "Losek" Mucha

03.07.2014 08:35

A ja myślę, że od JKMa trzeba wziąć to co on mówi i to nie wszystko, tylko to co mówi mądrze, to co mówi o gospodarce i o Unii, a jego samego zostawić w Brukseli.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 10:50

Dodane przez Losek w odpowiedzi na A ja myślę, że od JKMa trzeba

Też tak uważam.
Pozdrawiam.
peacemaker

Peacemaker

03.07.2014 11:00

Panie Profesorze! 
Duma mnie rozpiera, bo nauczyciel akademicki doszedł do tych samych wniosków, co ja w mojej pierwsze notce na logu, jaką mi się udało w życiu popełnić (dlatego ją pamiętam). 
Rasizm, antysemityzm, antykaczyzm - utopie bazujące na nienawiści i lękach
Ostatnie wydarzenia potwierdzają także moją tezę z drugiego akapitu artykułu Hańba wszech czasów.
Jak widać, kiedy propaganda zawiodła - wkroczył aparat represji: ABW i cala reszta.
Już wtedy widać było zabijanie ludzkich uczuć (a zwłaszcza empatii) w społeczeństwie. Ta tendencja osiągnęła szczyt w akcji sprzątania palących się zniczy z Krakowskiego Przedmieścia, którą opisałem w artykule Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż którego skrót myślowy przytoczył kilka dni później prezes Jarosław Kaczyński. Owocem zabijania empatii i propagowania nienawiści wobec PiS był Mord Łódzki, za który działacze PO zrzucili winę na... Kaczyńskiego.
I tak dalej, i tak dalej... Wystarczy uważnie obserwować, porównywać, wyciągać wnioski, aby pewne wyjątkowo aroganckie zachowania tej władzy dostrzec i przewidzieć ich skutki (w tym dalsze posunięcia tej władzy). 
Czy mógłby mi Pan odpowiedzieć na pytanie: skoro Pan - nauczyciel akademicki i ja - zwykły programista od lat zauważamy te same trendy i wiążące się z nimi zagrożenia, a także potrafimy wysnuć wnioski na przyszłość, to dlaczego posłowie PiS nie potrafią zrobić tego samego? Co na to wpływa: oderwanie od rzeczywistości czy zaniedbywanie własnych obowiązków? Czy nie uważa Pan, że powinniśmy stworzyć (wraz z innymi aktywnymi osobami, którym przyświeca ten sam cel) Społeczny Komitet Wsparcia Jarosława Kaczyńskiego na rzecz przywrócenia demokracji i wolności słowa? Byłoby to ciało doradcze analizujące bieżącą sytuację i podsuwające kreatywne rozwiązania od pomysłów treści używanych w debacie po projekty programu wyborczego i założenia ustaw.
Domyślny avatar

hertrich

03.07.2014 16:38

Dodane przez peacemaker w odpowiedzi na Panie Profesorze!  Duma mnie

Znakomity pomysł. Społeczny Komitet Wsparcia itd. w składzie Prof. dr (niehabilitowany) inż. Krzysztof Pasierbiewicz + pacemaker (programista) ma wielką przyszłość. JW
Domyślny avatar

Kazmirz

03.07.2014 19:53

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Znakomity pomysł. Społeczny

Haha , uderz w stol .... Czlonkowi bylemu .... bylej przewodniej juz dziekujemy :)
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 20:43

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Haha , uderz w stol ....

Nieprawdaż???
Znalazłem niedawno w necie:
yelita.pl
Pozdrawiam.
Domyślny avatar

hertrich

03.07.2014 22:24

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Nieprawdaż??? Znalazłem

Prawdaż!!! Twórca i lider (dr inż. KP) Wolski Warczącej ma czuja. Jak szuka to znajdzie. Problem w tym, że nie może znaleźć czegokolwiek mądrego. Taka jego uroda. JW
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 23:17

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Prawdaż!!! Twórca i lider (dr

Znalezione w necie:
syjonizm | archiwa IPN | Strona 2. - WordPress.com
Jan Woleński /właśc. ...... komunista, polakożerca, fanatycznie i zajadle
nienawidził polskości, ..
Więcej patrz: archiwaipn.wordpress.com
Domyślny avatar

Kazmirz

04.07.2014 05:57

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Nieprawdaż??? Znalazłem

Panie Krzysztofie ,szkoda czasu na JW , znam ta postac (od mlodosci mam alergie na czerwonych hehe) , ale dziekuje za link. .Bedzie bruzdzil ten profesor,podobnie Bartoszewski ( taki "special" profesor hehe)) , ich demokratyczne prawo . Mam tylko nadzieje , ze niewielu mlodym te "autorytety" zawroca w glowach, chociaz szkod narobia sporo . Pozdrawiam serdecznie.
Domyślny avatar

hertrich

04.07.2014 07:17

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Panie Krzysztofie ,szkoda

Panie Kazmirz, Rzeczywiście znaszli ta postać, pewnie podobnie, jak to język polski. JW
Domyślny avatar

Kazmirz

04.07.2014 18:16

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Panie Kazmirz, Rzeczywiście

"Jak to jezyk polski" (male zlosliweosci I malostkowosc jak na porzadnego psora przystalo haha) ... Jakies usprawiedliwienie sie jednak znajdzie . Bardzo dawno wyjechalem z Polski,poza tym nie jestem takim humanista jak ty - "ponial" :).
Domyślny avatar

hertrich

04.07.2014 21:10

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na "Jak to jezyk polski" (male

Panie Kazmirz, Nie przypominam sobie, abyśmy byli per ty, więc proszę mi nie czynić tego wątpliwego zaszczytu. A to, że Pan dawno wyjechał z Polski i nie jest humanistą, to oczywiste. Usprawiedliwienie wprawdzie marne, ale żadna zlosliweosc. Jan Woleński
Domyślny avatar

Kazmirz

05.07.2014 02:37

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Panie Kazmirz, Nie

A to dobre ! Jesli pamiec zawodzi, prosze laskawie rzucic okiem na pierwszy wpis skierowany do mnie 3 lipca o 21.15 I bedziemy w domu. Tak poza tym przechodzenie na ty jest tutaj, gdzie zyje dziesiatki lat b. naturalne - tyle powinien pan wiedziec:) Przepraszam jednak jesli bezwiednie urazilem panskie wybujale ego .Zauwazylem tez, (jako umysl scisly hehe) ,ze naduzywa pan slowa "marny" - czyzby to taki nawyk belferski :) .Bede konczyl poniewaz raczej nie buduje sie dyskusja z panem . Panskie personalne I brzydkie wycieczki w stosunku do gospodarza strony oraz fakt,ze znam panska przeszlosc (od niej sie niestety nie ucieknie ) wystarczaja mi w zupelnosci w ocenie panskiej osoby . Koncze wymiane zdan , ktora nie prowadzi do niczego .
Domyślny avatar

hertrich

06.07.2014 15:29

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na A to dobre ! Jesli pamiec

Panie Kazmirz, 1. 3 lipca o g. 21.15 nie było żadnego wpisu skierowanego do Pana, a więc na razie ma Pan bardzo daleko do domu; 2. Tak po za tym, nie mieszkam w kraju, gdzie Pan raczy przebywać od kilkudziesięciu lat, tamtejsze zwyczaje nie stosują się automatycznie do mnie i nie upoważniłem Pana, aby było inaczej. Tyle wiem; 3. Słowo "marny" zostało użyte przeze mnie w sensie całkowicie realistycznym a nie z powodu belferskiego nawyku; 4. Nie uraził Pan mojego ego (czy czegokolwiek innego związanego ze mną) z tego prostego powodu, że nie ma Pan po temu stosownych kwalifikacji; 5. Nie zachęcałem Pana do budowania dyskusji ze mną, ale może Pan kończyć lub nie; 6. Pozwoli Pan, że pominę kwestię wycieczek, etc., bo mógłbym być posądzony o nadmierną stronniczość; 7. Nie wątpię, że ma Pan wystarczające dane do oceny mojej osoby, aczkolwiek sugerowałbym większą jasność w tej materii, ewentualnie stowarzyszoną z mniejszą anonimowością; 8. Zgadzam się, że wymiana z Pańskiej strony do niczego nie prowadzi, ale (tylko) sugeruję, aby Pan nie ustawał w wysiłkach w celu zmiany tego stanu rzeczy. Jan Woleński
Domyślny avatar

Kazmirz

06.07.2014 18:03

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Panie Kazmirz, 1. 3 lipca o

3 lipca o godz. 21.58
Domyślny avatar

hertrich

07.07.2014 10:34

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na 3 lipca o godz. 21.58

Wszelako zwrot "Koncept Kazmirza" nie znaczy "Twój koncept" jeno coś w rodzaju "Koncept X-a", gdzie "X-a" zastepuje nazwisko, nick etc. Tak więc wpis tak znakomicie zidentyfikowany przez Pana (aby nie było wątpliwości) Kazmirza nie wyraża jakiejkolwiek poufałości. Czy Pan Kazmirz poniał? Jan Woleński
Domyślny avatar

Kazmirz

09.07.2014 03:42

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Wszelako zwrot "Koncept

Wyklad pana (aby nie bylo watpliwosci hehe ) Wolenskiego interesujacy . Przyjalem "na klate" ... z pokora. Are you happy now :))
Domyślny avatar

hertrich

10.07.2014 01:09

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Wyklad pana (aby nie bylo

Byłoby lepiej, gdyby został przyjęty do głowy, ale to raczej trudne, bo górna cześć korpusu p. Kazmirza mocno zaryglowana, co sprawia, że wnętrze puste. . JW
Domyślny avatar

Kazmirz

11.07.2014 17:43

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Byłoby lepiej, gdyby został

Haha ..... na klate napisalem w cudzyslowiu . Czy to cos zmienia ? Zlosc niestety zaslepia nawet ... starego peerelowskiego profesora . Koncze te pierdoly ,ktore prowadza donikad. Mialem duzy "fun" i za to dziekuje :))
Domyślny avatar

hertrich

13.07.2014 20:42

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Haha ..... na klate napisalem

Słusznie Kazimierz prawi, ze kończy te (czyli swoje) pierdoły. Ale czy skończy w "funie", w cudzysłowie jak widac. JW
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 20:47

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Haha , uderz w stol ....

.
Domyślny avatar

hertrich

03.07.2014 21:58

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Haha , uderz w stol ....

Koncept Kazmierza raczej marny, ale z jego autora możma się szczrze pośmiać. JW
Domyślny avatar

Kazmirz

04.07.2014 05:11

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Koncept Kazmierza raczej

Wow... przyznam ,ze nie spodziewalem sie tak szybkiej reakcji. W cos chyba jednak trafilem hehe (smiejmy sie razem - szczery smiech to zdrowie) . Nie badz tez taki malostkowy I kramarski z tymi tytulami przed nazwiskiem. To juz staje sie troche nudne ,pomijajac ,ze nic nie znaczy o kalibrze czlowieka, nieprawdaz ? :) . Kazmirz (nie Kazmierz )
Domyślny avatar

hertrich

04.07.2014 07:12

Dodane przez Kazmirz w odpowiedzi na Wow... przyznam ,ze nie

"W coś jednak chyba trafiłem". Owszem, kulą w płot, a dokładniej, daleko od niego.
peacemaker

Peacemaker

03.07.2014 23:56

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Znakomity pomysł. Społeczny

Szanowny Panie Hertrich (z dowolnie wysokim tytułem) 
Szanuję Pana Pasierbiewicza nie dlatego, że jest nauczycielem akademickim - aktywnym lub emerytowanym, mniejsza o to, lub dlatego, że ma tytuł doktora (zwracanie się per "profesorze" do ludzi nawet z mgr to zwyczaj z "ogólniaka"), lecz dlatego, że ma ciekawe spostrzeżenia i pisze dobre artykuły. Gdyby miał tytuł profesora nie szanowałbym go bardziej, a gdyby był magistrem lub nawet wykładał płytki ceramiczne, to nie szanowałbym go mniej. Dokładnie ten sam szacunek mam do ś.p. Tomasza Mierzwińskiego "Seawolfa", "Kataryny" i innych blogerów, których cenię za to, co publikują, a nie za to, co mają przed nazwiskiem. 
Gdyby posiadł Pan sztukę czytania ze zrozumieniem, pewnie by do Pana dotarło przesłanie mojej wypowiedzi: niezależnie czy się jest inteligentem z dziada, pradzaiada (to było odniesienie do treści artykułu o zakompleksionych inteligentach z tzw. awansu społecznego, gdyby Pan nie zrozumiał) czy też ogranicza się do uważnego obserwowania sceny politycznej (bez wstępnych uprzedzeń umysłu silnie okaleczonego propagandą), to pewne wnioski i skojarzenia muszą nasunąć się same. Jakie? Proszę jeszcze raz przeczytać artykuł i mój komentarz, to je Pan znajdzie. 
"Jeśli istnieje jakaś nadzieja, to jest ona w prolach" - to zdanie niestety trafnie oddaje stan mentalności naszego społeczeństwa. Klasa zwana "inteligencją" jest w tym kraju niereformowalna. Są zbyt pyszni by powiedzieć "jaki ja byłem głupi", więc chwytają każdy bajer propagandy Tuska, na który nawet prosty robotnik się nie nabierze. Dlatego ludzi takich, jak Pan Pasierbiewicz trzeba tym bardziej doceniać.
Domyślny avatar

hertrich

04.07.2014 12:12

Dodane przez peacemaker w odpowiedzi na Szanowny Panie Hertrich (z

Szanowny Panie peacemaker, Nie wchodzę w Pańskie powody szanowania pana Pasierbiewicza i całkowicie rozumiem konsekwencje nawyków nabytych w "ogólniaku" (sam nie użyłbym cudzysłowu). Zauważyłem tylko, że pan Pasierbiewicz nie jest profesorem w sensie akademickim (nie był i prawdopodobnie nie będzie), co jest prawdą i uznałem Pański pomysł Społecznego Komitetu itd. za znakomity, o ile zostanie ograniczony do Pana i pana Pasierbiewicza. I tyle. Jan Woleński
peacemaker

Peacemaker

04.07.2014 00:31

Dodane przez hertrich w odpowiedzi na Znakomity pomysł. Społeczny

Praca programisty ma gigantyczną zaletę - zmusza do ciągłego myślenia. Ponieważ jest to zdolność w dzisiejszych czasach zanikająca, więc zawód ten daje jeszcze jedną korzyść - przyzwoite zarobki. Skoro nie zrozumiał Pan tego, co napisałem wprost i dosłownie, to muszę Panu wybaczyć i wytłumaczyć to, co napisałem w skrócie. 
1. Naiwnością i szczytem pychy byłoby myślenie, że zaproponowane przeze mnie ciało doradcze składałoby się wyłącznie z dwóch blogerów. Chodzi o ideę zaangażowania pewnej grupy ludzi, którzy może nie chcą działać w polityce "na etat", ale od dawna nie stoją biernie z boku, tylko robią coś dla sprawy (niekiedy angażując się bardziej od "zawodowców"). Każde dzieło musi mieć jakiś początek. 
2. Na wypadek, gdyby przybył Pan z innej planety, pragnę poinformować, że miał miejsce szereg zdarzeń, które przetrzebiły szeregi PiS-u. Przykładowo Ś.P. Grażyna Gęsicka lepiej radziła sobie z wytykaniem finansowych kłamstw Rostowskiego niż Beata Szydło. Ale Ją zabrał Smoleńsk. Ś.P. Zbigniewa Religę zabrał nowotwór. Osoby odpowiedzialne za kolejne kampanie wyborcze (Joanna Kluzik - Rostkowska i Michał Kamiński) sprzedały się do obozu wroga. W samym roku 2013 dwukrotnie mieliśmy sytuację żywcem ściągniętą z afery Watergate: jeden podsłuch założony u Wilka, Drugi u Pupy (kandydaci PiS w wyborach uzupełniających). Jak prowadzić kampanię wyborczą, gdy przeciwnik zna z wyprzedzeniem każdy twój ruch? W USA taka afera wysadziła ze stołka samego prezydenta, a tutaj wszyscy rzucili się na podsłuchanego w sztabie wyborczym Hofmana (który najwyraźniej za dużo się naoglądał filmów typu "Testosteron"). Dopiero jak ktoś nagrał ludzi władzy - o, to dopiero jest afera, zamach stanu, atak Rosjan i diabli wiedzą co jeszcze. Dlatego myślę, że pomysł pełnego zaangażowania wszystkich sił - od soft blogera po ex premiera - w celu pokonania totalitarnej władzy, jest całkiem uzasadniony.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 18:16

Dodane przez peacemaker w odpowiedzi na Panie Profesorze!  Duma mnie

Szanowny Panie,
Zacznę od sprostowania. Już chyba kilkadziesiąt razy pisałem, że nie jestem profesorem tylko doktorem nauk technicznych. Proszę tedy nie tytułować mnie "profesorem" bo na to tylko czeka trollujący na moim blogu od dłuższego czasu niejaki Jan Hertrich Woleński, który oczywiście znowu się odezwał prześmiewając Pański komentarz.
A do imienia i nazwiska dodaję określnik "nauczyciel akademicki" celowo, żeby podkreślić, iż nie wszyscy członkowie społeczności akademickiej są orędownikami Platformy Obywatelskiej, która pozoruje taki monopol.
A jak chodzi o pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego to myślę, że jego autorytet sam się świetnie broni, czego dowodem jest choćby fakt, że od wielu lat, praktycznie każde wiadomości w radio i telewizji zaczynają się od tego, gdzie był i co powiedział Jarosław Kaczyński, o czym Donald Tusk może jedynie marzyć.
Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)
PS.
Gratuluję Panu notek, które oczywiście przeczytałem
Domyślny avatar

hertrich

03.07.2014 21:57

Dodane przez Krzysztof Pasi… w odpowiedzi na Szanowny Panie, Zacznę od

Gwoli prawdy dr. inż. (przez ignorantów nazywany profesorem; niemniej jednak, prostuje tylko wtedy, gdy ktoś zwróci uwagę na to, że tytułem jest obdarzany na wyrost, który jest jeno wirtualny)) Krzysztof Pasierbiewicz jest emerytowanym nauczycielem akademickim, a nie czynnym. Nota bene, tytułuje się profesorem a nie "profesorem". Jan Woleński
Magdalena Figurska

Magdalena Figurska

03.07.2014 12:00

Nie wolno układać się z chamami, moralnymi zerami, zdrajcami i agentami. To, co Pan proponuje, to linia Wałęsy, który usprawiedliwiał się ze współpracy z SB tym, że robi to dla dobra Polski, by obalić komunę. Pisze Pan na serio, a po komentarzach udaje, że to był tylko żart.  Od dawna specjalizuje się Pan w doradzaniu PiS-owi, tylko sęk w tym, że nikt Pana nie chce słuchać. Razem z Ewarystem cierpicie na jakiś kompleks, który próbujecie zrekompensować liczbą komentarzy, o co nietrudno, jeśli pisze się głupoty.
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 20:39

Dodane przez Magdalena Figurska w odpowiedzi na Nie wolno układać się z

"Pisze Pan na serio, a po komentarzach udaje, że to był tylko żart..."
------------------------
Nie udaje, tylko żartuje. Łapie Pani???
"Od dawna specjalizuje się Pan w doradzaniu PiS-owi, tylko sęk w tym, że nikt Pana nie chce słuchać. Razem z Ewarystem cierpicie na jakiś kompleks, który próbujecie zrekompensować liczbą komentarzy, o co nietrudno, jeśli pisze się głupoty..."
------------------------
Porozmawiamy za parę miesięcy. I mam nadzieję, że Pani przeprosi za nieprzemyślane oskarżenia.
Póki co serdecznie pozdrawiam.
PS. Przed chwilą pani profesor Jadwiga Staniszkis mówiła, że jeśli PIS chce wygrać musi zapowiedzieć, że skończy z upartyjnieniem państwa i zawrzeć doraźny sojusz ze wszystkimi, którzy mogą pomóc w odsunięciu od władzy rządu Donalda Tuska. Czy Pani profesor też plecie głupoty???
JaXY

JaXY

03.07.2014 21:24

Szanowni Państwo, Szanowny Autorze ! Ja naprawdę nie wiem, czemu ta ewidentnie bez przedmiotowa dysputa ma służyć ? Chyba tylko temu żeby „korwinowcy” mieli się z czego pośmiać i między sobą o Was mówić „ale głupki ! ” Przecież Nowa Prawica mierzy i pretenduje na trzecią pod względem liczby posłów siłę w Polskim parlamencie. Janusz Korwin-Mikke może jest „wariatem/furiatem” ale nie jest głupcem, żeby mając taką szanse (czym On sam wydaje się być najbardziej zdziwiony) wdawać się w jakieś koterie. Obecnie; nie ma żadnych możliwości na dokonanie zmian w sejmie, przy stabilnej większości koalicji PO i PSL,- koniec, kropka i stokrotka ! Natomiast, tak zwane „jednoczenie prawicy” jest taktycznym manewrem przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, dotyczy ono Solidarnej Polski Z. Ziobry, oraz Polski Razem J. Gowina (co z tego wyjdzie zobaczymy). Specyfika wyborów samorządowych pozwala mieć nadzieje że Prawo i Sprawiedliwość może na tej współpracy skorzystać. Korzystny jest to także wariant dla Jarosława Gowina, który okazał się człowiekiem bez wpływów i bez znaczenia w środowisku Platformy Obywatelskiej, ale może przyciągnąć trochę wyborców. W przypadku Solidarnej Polski sprawa wygląda nieco inaczej, dlatego mam pewne obawy. (ale nie chcę zapeszać i nie wyjaśnię,- dlaczego ?) Co tyczy LPR-u ??? czy to w wersji „libertasowej” czy RyNy, to nie ma o czym mówić. Dużo wrzasku, teatru, portali, jeszcze więcej blogów (jak chociażby tutaj) i co ? Jeden przecinek cztery procent poparcia (a obecnie jeszcze mniej). Toż nawet tak słabego piwa nikt nie produkuje ?! Chociaż nie; jest taki napój zwany Podpiwek, ale w takim razie RyNy musiał by się kwalifikować jaki „Podpartia” a pod partie nie wchodzą w skład sejmu. Kłaniam się JaXY P.S. Ostatnie akapity były nieco żartobliwe, ale tak na poważnie to,- gdyby na listach PiS znalazły się nazwiska z LPR-u, lub taki Ludwik Dorn czy Marek Migalski, poparcie dla PiS-u spadło by o dziesięć procent albo więcej !!! I jeszcze jedno. Analogia do okresu okupacji jest, jak to się drzewiej mówiło w eleganckim świecie „niestosowna”. Co innego jest czytać ogłoszenia w Urzędzie Pracy, a co innego czytać ogłoszenia o rozstrzelanych zakładnikach na Szucha.
Domyślny avatar

zawadiaka

03.07.2014 22:44

Przyznam się bez bicia. Nie czytałem tego teksu. Polegam wyłącznie na tytule. Sądzę że nie robię błędu. Jakiekolwiek zadawanie się z Mikke musi się skończyć źle. Kropka. Dlaczego? Jeżeli ktoś obserwował tego człowieka w ciągu ostatnich tylko lat, to ma całą masę dowodów na to, że to jest człowiek sprzedajny, przekupny. Jest tego tak wiele że nie ma potrzeby podawać tutaj tych oczywistych oczywistości. Takiemu nie wolno wierzyć. Dodatkowo obciążają go liczne komentarze i wypowiedzi, które jasno wskazują którędy wiedzie jego ścieżka poglądów w kierunku wschodnim. Z kim jest mu dobrze a z kim źle. Ścieżka która kluczy nie dlatego że taka jest kręta droga do demokracji na przykład, ale po to by zatrzeć ślad, pomylić tropy, uniemożliwić wytropienie w sposób łatwy. Słowem jesli ktoś kluczy, myli tropy, zmienia zdanie, od razu staje się poejżanym. Nic na to nie poradzę że mam krańcowy brak zaufania do kogoś, kto daje mi do ręki dowody swojego braku stałości, lojalności wobec wartości. Ba, zaprzecza soie sammemu raz a potem drugi raz i kolejny. Już nie wspominając jego dziwacznych poglądów, nielicującycy z poważnym politykiem. Nie ma w polskiej polityce drugiego takiego krętacza jak Mikke. Z nim można tylko zgubić. Każda nadzieja na jego reformowalność jest przegraną. Liczenie na jego siłę i zapominanie koniunkturalizmu Mikkego, jest naiwnością. I to nie są żadne dąsy, ale realizm i prawda. Bo z kim można to można, ale są tacy którym nawet palca nie wolno dać. A jedynym podsumowaniem jakie się tu nasuwa jest to jedno zdanie: Po owocach poznacie ich. To powinno wystarczyć i nie pwodować więcej wątpliwości. P.S.1 Dżumę cholerą leczyć? P.S.2 Jednak przeczytałem przed zapisaniem, jeden akapit. Gdyby Pan się zapoznał z parwdziwą histrią przyczyn Drugiej Wojny Światowej, nie napisał by Pan że Europa była zszokowana. Zszokowani byli zwykli ludzie. Politycy tej miary co Chuchil, Beck i inni (było ich wielu) wiedizeli kto kiedy jak i dlaczego. Wszystko ucierało siędużo wcześniej. Nie wiedzieli tylko zwykli ludzie. Nie było internetu. A nawet wtedy kto chciał ten wiedział. Nie była znan jedynie data i tzw. pretekst (urojony zreztą). Z szacunkiem Zawadiaka
Krzysztof Pasierbiewicz

Krzysztof Pasierbiewicz

03.07.2014 23:14

Dodane przez zawadiaka w odpowiedzi na Przyznam się bez bicia. Nie

"P.S.2 Jednak przeczytałem przed zapisaniem, jeden akapit. Gdyby Pan się zapoznał z parwdziwą histrią przyczyn Drugiej Wojny Światowej, nie napisał by Pan że Europa była zszokowana. Zszokowani byli zwykli ludzie. Politycy tej miary co Chuchil, Beck i inni (było ich wielu) wiedizeli kto kiedy jak i dlaczego. Wszystko ucierało siędużo wcześniej. Nie wiedzieli tylko zwykli ludzie. Nie było internetu. A nawet wtedy kto chciał ten wiedział. Nie była znan jedynie data i tzw. pretekst (urojony zreztą)..."
--------------------
Tak. Ma Pan rację. Powinienem dodać, że zszokowani byli "zwykli ludzie".
Pozdrawiam Pana serdecznie.
Domyślny avatar

felek

09.07.2014 20:38

Kaczyński miałby się układać z JK-Mikke? Co za bzdura... Czy można, czy wolno układać się z rosyjską agenturą?
Krzysztof Pasierbiewicz
Nazwa bloga:
Echo24
Zawód:
Emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta niezależny, autor, tenisista, narciarz, człowiek wolny
Miasto:
Kraków

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 593
Liczba wyświetleń: 12,643,403
Liczba komentarzy: 30,114

Ostatnie wpisy blogera

  • Niedorżnięta wataha
  • List otwarty do prof. Pawła Śpiewaka
  • A jednak miałem nosa pisząc, że mi nie po drodze z PiS-em

Moje ostatnie komentarze

  • Pamięta Pan jeszcze? - vide: raskolnikow2.files.wordpress.com Serdeczności!
  • @Autor & @ALL   ---   W wolnej chwili zapraszam do lektury - vide: salon24.pl
  • Jacy akademicy, takie uniwersytety - czytaj: salon24.pl

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Nieznane oblicze Witolda Gadowskiego
  • Kraków olał post-komuszą subkulturę TVN-u
  • Pytanie prawicowego blogera do posłanki Scheuring-Wielgus

Ostatnio komentowane

  • Alina@Warszawa, Niestety owo PROSTACTWO (skupione wokół Tuska) wróciło do władzy. Że to niewyobrażalne "prostactwo" nie trzeba nikogo przekonywać - kto inny mógłby przyswoić i używać 8* w przestrzeni publicznej do…
  • Beskidzki Góral, Tego platfusa przejrzałem na wylot. Hedonista, wlazłby do doopy, każdemu za kilka kliknięć i marzy o zerżnięciu na boku głupiej dziewoi.
  • keram, Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma !!! Z uporem maniaka  część z nas nie potrafi się zadowolić tym czym dysponujemy , tym co mamy, lecz natychmiast przechodzi do natarcia. …

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności