Dąsy na bok! Kaczyński i Mikke muszą się ułożyć!

Przed drugą wojną światową Zachód był zdeklarowanym i nieprzejednanym wrogiem Związku Sowieckiego i nikomu by wtedy nie przyszło do głowy, że ta sytuacja mogłaby kiedykolwiek ulec zmianie. A jednak bywają okoliczności, że zachodzi tak zwany „stan wyższej konieczności” kiedy w obliczu krytycznego zagrożenia nawet przeciwnicy polityczni muszą odłożyć na bok wzajemne ambicje i niechęci ideologiczne celem połączenia sił w walce z dziejącym się złem.

Tak właśnie się stało kiedy Adolf Hitler łamiąc wszelkie umowy i traktaty zaatakował zszokowaną Europę dopuszczając się na oczach świata wręcz niewyobrażalnych zbrodni, a więc wydarzyło się jednak coś, co wcześniej nikomu nie przyszłoby nawet do głowy. Jednakże, gdy ten nieodpowiedzialny łotr, któremu Niemcy nieopacznie powierzyli władzę napadł zdradliwie na Rosję Sowiecką i zagroził porządkowi Świata, Zachód dogadał się ze Stalinem tworząc z nim właśnie w imię stanu wyższej konieczności wielką koalicję antyhitlerowską.
  
Ale nim do tego doszło, Hitler zdążył wymordować miliony ludzi i obrócić w gruzy spory kawał świata, który się odbudowywał ze zniszczeń przez całe dekady, a ludzkość do dzisiaj się dziwi jak to było możliwe, że za takim zbrodniarzem poszła ślepo spora część społeczeństwa niemieckiego. 

Dziś znamy już odpowiedź na te pytania, co w skrócie można streścić stwierdzeniem, że za bezsprzecznie charyzmatycznym Hitlerem poszła ta część społeczeństwa niemieckiego, której ten obłąkany rządzą władzy szaleniec zdołał w mówić, iż jest „lepsza” od „gorszej” reszty, co tym ludziom odebrało rozum wyzwalając z nich najniższe instynkty. Bo jest taki mechanizm psychologiczny, że jak szarak poczuje się panem, a biedak bogatym, to chęć utrzymania tego status quo czyni go ślepo bezkrytycznym w stosunku dziejącego się zła pozbawiając go jednocześnie wszelkich hamulców moralno etycznych. Tę ludzką słabość wykorzystał Adolf Hitler i propagandziści Goebbelsa, a jak tragiczne były tego skutki wszyscy wiemy.

Wiem, że wsadzam teraz kij w mrowisko, lecz uważam, że z podobnym z psychologicznego punktu widzenia zjawiskiem mamy obecnie do czynienia w naszym kraju. Jednakże, żeby wszystko było jasne zaznaczam, iż nie zamierzam broń Boże przyrównywać obecnej Polski do hitlerowskich Niemiec. Bo to nie te czasy, nie ci ludzie i nie ta skala. 

Chcę się jednak na głos zastanowić, jak to możliwe, że od siedmiu lat spora część Polaków popiera ślepo premiera, który jak wykazała niezbicie afera podsłuchowa prowadzi Polskę ku poważnej katastrofie. Katastrofie, która może mieć nieodwracalne skutki, a odbudowa, jeśli w ogóle możliwa może zająć całe dekady. Bo tym razem żarty się skończyły. Dlatego piszę tę w pewnym sensie prowokacyjną notkę, żeby zmusić bezmyślnych do zastanowienia się, czym mogą nam grozić dalsze rządy partii Donalda Tuska.

Bo już oficjalnie wiadomo, że minister spraw wewnętrznych jawnie przyznał, iż „państwo polskie praktycznie nie istnieje”, minister spraw zagranicznych podważył sens naszych sojuszy wojskowych, a szef Banku Centralnego wbrew zasadom demokracji i polskiej racji stanu dogadał się cichcem w knajpie z ministrem finansów, żeby dodrukować pieniędzy byleby tylko utrzymać rząd przy władzy. Więc nikt nie może zaprzeczyć, że rząd Donalda Tuska doprowadził do krytycznie dramatycznego kryzysu państwa, a na salonach światowych znów „Polish jokes” stają się modne.
  
Należałoby się tedy zastanowić, jak to możliwe, że spora część Polaków nadal popiera premiera, który ewidentnie stracił panowanie nad kierownicą i naraża Polskę na utratę wiarygodności?

Otóż moim zdaniem wyjaśnienie jest następujące:

Jeśli garbatemu powiedzieć, że się prosto trzyma, to, choć wie, że tak nie jest, chętnie w to uwierzy. Zaś gdy szarej myszce ktoś powie, że wygląda jak hollywoodzka gwiazda to ona też się nie oprze pokusie zakłamanej wiary w tę oczywistą nieprawdę. Podobnych przykładów można mnożyć wiele.
  
Otóż w powojennej Polsce komuniści dokonali sprytnej sztuczki socjotechnicznej utwierdzając wspierających ich prostych i nie wykształconych ludzi w przekonaniu, że przynależą do lepszej od gorszej reszty społeczeństwa awangardy władzy ludowej, co trwało do roku 1989. Niestety po „upadku” komuny dokładnie ten sam trick zastosowali post-komuniści utwierdzając przy pomocy Gazety Wyborczej już z grubsza okrzesaną i wykształconą w pierwszym pokoleniu inteligencję w poczuciu, iż przynależy do grupy Polaków „lepszych” od „gorszej” moherowej reszty. W pierwszym przypadku wykorzystano ciemnotę i niedouczenie, w drugim zaś próżność, pychę, kompleksy i parcie do kariery ludzi, których na swój prywatny użytek nazywam „intelektualnie nowobogackimi”.
  
Bezsprzecznie sprytny nad-redaktor Gazety Wyborczej doskonale znał odbierającą rozum magiczną moc utwierdzenia „nowobogackiego inteligenta” w przekonaniu o przynależności do krajowej elity. Wiedział, że jak takiemu powie, że jest częścią crême de la crême III RP, to on nie dość, że w to głęboko uwierzy, to jeszcze będzie owego społecznego awansu bezkrytycznie bronił do ostatniej kropli krwi i brnąc a zaparte w bezkrytycznym zakłamaniu zrobi dosłownie wszystko byle partia, która go wywindowała utrzymała się przy władzy.

O ile Niemcom, którzy poszli ślepo za Adolfem Hitlerem wmówiono ich wyższość rasową nad „gorszymi” od nich pod-ludźmi, o tyle orędowników Platformy Obywatelskiej utwierdzono w przekonaniu o ich wyższości społecznej nad resztą „pośledniejszego” ciemnogrodu, co tym ludziom w pewnym sensie odebrało rozum i zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości, o czym świadczą najlepiej ich irracjonalne wypowiedzi, że w Polsce nic złego się nie dzieje.

Dlatego uważam, że każdy dzień utrzymywania się Platformy Obywatelskiej przy władzy przybliża nas do katastrofy, której skutki, podobnie jak przed wojną, nie mieszczą się jeszcze w naszych głowach. Bo już jak na dłoni widać, iż Polską kierują obecnie zdecydowani na wszystko szaleńcy oszołomieni rządzą władzy, którą chcą utrzymać na zasadzie, że po nich choćby potop. Powiem więcej, ta ich obłąkańcza chęć utrzymania władzy wynika z panicznego lęku prominentów przed odpowiedzialnością karną, podczas gdy dla szeregowych zwolenników Platformy upadek rządu Tuska będzie tożsamy z weryfikacją elit, czyli demaskacją ich rzeczywistego rodowodu. Dlatego będą do końca bronili swej „kwatery głównej” zdolni do każdego draństwa.

Dlatego uważam, że ci niereformowalni kłamcy i ten nieodpowiedzialny premier stali się obecnie śmiertelnym zagrożeniem dla Polski i trzeba im niezwłocznie odebrać władzę póki jeszcze nie jest za późno. Bo oni sami władzy nie oddadzą i nie cofną się przed niczym walcząc do samego końca, co nota bene jakiś czas temu zapowiedział premier.

Dlatego uważam, że w Polsce nadszedł już stan wyższej konieczności, a celem ratowania państwa przed totalną katastrofą należy niezwłocznie ponad ideologicznymi podziałami utworzyć szeroką koalicję „partii kontr-lewicowych” celem jak najrychlejszego odsunięcia lewackiego rządu Donalda Tuska od władzy i ukarania winnych kryzysu państwa w sposób przewidziany konstytucją. Celowo nie użyłem terminu „partii prawicowych”, bo postkomunistom udało się pojęcie „opozycji prawicowej” skutecznie ośmieszyć i zdewaluować.

I czy się to komu podoba, czy nie, na czele tej szerokiej koalicji musi stanąć szef największej obecnie partii opozycyjnej jaką jest Prawo i Sprawiedliwość.
  
Zaś Jarosław Kaczyński powinien do tej koalicji przyjąć na określonych uczciwie warunkach wszystkie „partie kontr-lewackie” z partią Korwina Mikke włącznie. Myślę, że jak chodzi o partię Korwina Mikke zamiast koalicji wystarczyłby doraźny pakt o nieagresji w imię walki z zabójczą dla polskich interesów działalnością przestępczego rządu Donalda Tuska.

Dlaczego??? Proszę obejrzeć film załączony pod notką.

Bo "Nowa Prawica" cieszy się obecnie sympatią sporej części młodego pokolenia Polaków. A prawda jest taka, że bez głosów ludzi młodych i bardzo młodych Prawo i Sprawiedliwość nie wygra wyborów zwłaszcza, że starsze pokolenie zapowiada, iż do wyborów nie pójdzie, a młodzi Polacy wręcz odwrotnie.

Taki jest wymóg chwili. A ewentualne szkody naprawi się później.

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-07-2014 [18:24] - Marek1taki | Link:

@autor
Pakt o nieagresji nie wystarczy Polsce. Usunięcie rządu Tuska nie wystarczy za cel polityczny, bo za 1,5 roku ten cel znajdzie realizację i wśród wzajemnych obelg.
Pytanie czy panowie politycy są w stanie dojść do porozumienia w kilku prostych kwestiach. Przecież nie podejrzewamy ich, że się wezmą za ZUS albo konstytucję, i że spróbują to wspólnie przeforsować zwracając się najpierw do Polaków w referendum.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Pytanie czy panowie politycy są w stanie dojść do porozumienia w kilku prostych kwestiach...."
------------------
No właśnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

02-07-2014 [18:34] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

@Autor

No! Wreszcie jakiś głos rozsądku w tym kociołku fanatyzmu.

Miło przeczytać - ale nie sądzę, żeby coś z tego wyszło, bo aparat PiS prędzej partię (o to akurat mniejsza, ale i Polskę) utopi, niż się na tej ławeczce posunie.

Obrazek użytkownika cassiodorus

02-07-2014 [22:18] - cassiodorus | Link:

''bo aparat PiS prędzej partię (o to akurat mniejsza, ale i Polskę) utopi''
A to chyba dla całkowicie wolnego od fanatyzmu[czyt.rozumu] Korwina dobrze.Przeciez on nie przewiduje w swoich mądrych tekstach istnienia Polski, takiej o ''jako'' waczyli nasi nienormalni, obłąkani, romantyczni i fanatyczni przodkowie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

"No! Wreszcie jakiś głos rozsądku w tym kociołku fanatyzmu..."
--------------------------
Dziękuję i serdecznie Pana pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-07-2014 [20:19] - Ula Ujejska | Link:

Po Lepperze i Giertychu, PiS się już chyba czegoś nauczył (mam nadzieję) ? PiS ma tylko jedną opcję: albo wszystko bierze albo nic. Łże elyty bardzo by chciały znów nas uwikłać w kolejnego oszołoma - NIGDY W ŻYCIU. Niech sobie biorą JKM z całym dobytkiem.
A młodzi, no cóż, jak się dadzą nabrać na kolejną po palikmiotach sezonową partyjkę, która w następnej kadencji i tak stanie po stronie koalicji PO/PSL/SLD, to tylko mogę im współczuć. Dorosną, dojrzeją i przyjdą do nas - o ile wcześniej nie skończy się ten bajzel zwany IIIRP polskim Majdanem.

20.15
Przed chwilą u Moniki Olejnik JKM poleciał Tuskiem, Millerem i Palikotem: Musimy powstrzymać PiS !

Czy coś tu trzeba więcej dodawać ? Dalej chce Pan przekonywać do koalicji z tym człowiekiem ?
JKM to kolejny usłużny wobec tuskowej sitwy.

Obrazek użytkownika Sir Winston

02-07-2014 [21:02] - Sir Winston | Link:

Szanowny Pasierbiewicz zażartował sobie nieprzystojnie.
JKM służy od lat Rosji, a dziś już nawet tego nie ukrywa, choć jeszcze z dachów nie rozgłasza. Ale to, co mówi, w zupełności wystarczy - na przykład udział w sowieckim święcie narodowym z okazji wypędzenia Polaków z Moskwy ostatnio. I inne JKM wypowiedzi o Rosji już po wyborze na spokojne 5 lat.

Podobnie RN jest częścią PO i szerokiej koalicji moskiewskiej. Dziwne, że można tego nie dostrzegać, skoro się widzi, co robią liderzy i eksponowane postaci tego R"N".

Panie Krzysztofie, raz jeszcze powiem: nieprzystojne to, ot co!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:21] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Panie Krzysztofie, raz jeszcze powiem: nieprzystojne to, ot co!..."
----------------------
Może i nieprzystojne, ale politycznie racjonalne.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zawadiaka

03-07-2014 [23:02] - zawadiaka | Link:

Do tego miejsca przeczytałem komentarze. I tu mam już pełny osąd. Pan plecie bzdury. I powtarza w kóło że poddaje pod rozwagę. A ja pytam: Po co tracić czas na bezsensowne rozważania o czymś co i tak z góry wiadomo jest pozbawione jakichkolwiek racjonalnych przesłanek? Jedynym celem takiego pisania i podtrzymywania jałowej dyskusji jest mącenie w głowach ludziom nie do końca świadomym zagrożenia i skłonnym do takich bezsensownych dywagacji.

Nic z tego Panie Pasierbiewicz. Nic z tego. I szkoda czasu na krecią robotę. Po owocach poznamy ich! I widzimy to tutaj, na Pana blogu.

Obrazek użytkownika cassiodorus

02-07-2014 [22:33] - cassiodorus | Link:

JKM w rządzie JK będzie Ministrem Srawiedliwości[chociaż jego wyznawcy twierdzą, że za rok pis przestanie istnieć, zniszczony przez nową prawicę].I oczywiście wypełni wszystkie swoje deklaracje intelektualne i powsadza do więzień wszystkich złodziei i ohydnych socjalistów.Obydwu agentów moskiewsko-niemiecko-izraelsko-brukselsko-amerykańskich również.Ale to trochę ózniej, najpierw załatwi wczasy Schultzowi, Buzkowi, Barroso i Angielce, więc JK I AM cierpliwie muszą poczekać na swoją kolej

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

Sorry, ale nie nadążam.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika cassiodorus

03-07-2014 [19:35] - cassiodorus | Link:

JKM obiecuje co prawda wsadzić do więzienia polityków odpowiedzialnych za politykę klimatyczną, ale jeszcze niedawno obiecywał, że wsadzi unijnych komunistów-Schultza,Barroso,Ashton i wielu innych,mówil, ze juz ''jego w tym głowa jak to zrobić'', a jeszcze wcześniej twierdził, że Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz to agenci izraelscy,amerykańscy,niemieccy bądż rosyjscy, w zależności od okoliczności.Np. w kwestii katastrofy smoleńskiej pracują na rzecz Moskwy, co nie ulega żadnej wątpliwości
W ogóle jego słynne hasło ''dobry czerwony to martwy czerwony'' dotyczy nas wszystkich, za wyjątkiem kilku sympatycznych forumowych zwolenników pana liberała-libertyna, który uroił sobie,że liberaizm to znaczy prawica.liberaizm to ideologia na wskroś lewicowa

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

" Dalej chce Pan przekonywać do koalicji z tym człowiekiem ?..."
------------------
Ja nie przekonuję, tylko daję tę ewentualność pod rozwagę. A co należy zrobić zdecyduje pan Kaczyński.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika gracz ogame

02-07-2014 [19:43] - gracz ogame | Link:

Janusz Korwin-Mikke stwierdził na konferencji prasowej w piątek, że nawiązanie koalicji z PiS jest możliwe, ale pod warunkiem, iż sfera gospodarki zostałaby oddana Nowej Prawicy, natomiast PiS zająłby się „walką z układem”, który został odsłonięty m.in. podczas najnowszej afery taśmowej.

http://korwin-mikke.pl/blog

Data i miejsce wpisu: 26-06-2014 10:06:00 - Jak w 100 dni zmienić Polskę

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

O tym jak, ewentualnie zadecyduje pan Jarosław Kaczyński.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika xena2012

02-07-2014 [19:52] - xena2012 | Link:

a jak Pan widzi ,,ułożenie się'' z Januszem Korwinem-Mikke przy jego niezależności i konfliktowości? W jakich obszarach jest to możliwe przy jego skrajnych,dziwacznych poglądach? JKM gra na siebie od lat uważając oryginalność i odmienność jako najlepszy sposób na zwrócenie uwagi i traktując poglądy jako sprawę drugorzędną.Ile on wytrzyma w koalicji bez awantur-3 miesiące?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

O tym ewentualnie zadecyduje pan Jarosław Kaczyński.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika marco.kon

02-07-2014 [19:59] - marco.kon | Link:

Zjednoczenie prawicy ? Zacznę od tego że tradycyjne pojęcie prawicy czy lewicy jest już anachroniczne, jeżeli za wyróżnik brać światopogląd ogólnie a stosunek do religii szczególnie. Dla przeciętnego wyborcy to są sprawy drugorzędne. Główny podział Polaków jest na linii stosunku do Unii Europejskiej, głębokości integracji i strat lub korzyści wynikających z tej integracji. Rosnące poparcie (sondażowe) dla JKM i KNP wskazuje na to że coraz więcej Polaków zrozumiało czym jest UE. W UE podejmowanie suwerennych decyzji dotyczących polityki finansowej, gospodarczej czy zagranicznej jest NIE możliwe. Koalicja PiS i KNP-JKM jest tak bardzo egzotyczna że aż niemożliwa. JKM jest pieszczony przez media z jednego powodu. Jako ostatnia nadzieja białych kołnierzyków które uznały że nie można dopuścić do tego aby Ruch Narodowy (jako solidny koalicjant dla PiS) urósł w siłę. Zasadniczą różnicą między KNP a Ruchem Narodowym jest stosunek do kapitału. KNP=JKM uważa że kapitał nie ma narodowości a jakakolwiek pomoc dla narodowego przemysłu jest przestępstwem, natomiast Ruch Narodowy uważa że kapitał ma narodowość a Polacy powinni mieć preferencje w dostępie do kredytów na rozwój działalności gospodarczej. To tak w telegraficznym skrócie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-07-2014 [20:50] - Marek1taki | Link:

@autor
"... tradycyjne pojęcie prawicy czy lewicy jest już anachroniczne, jeżeli za wyróżnik brać światopogląd ogólnie a stosunek do religii szczególnie."
To oczywista nieprawda i lewicowe matactwo. Trudno nie dostrzec, że lewica zwalcza Boga, ojczyznę i ludzką wolność.

Obrazek użytkownika cassiodorus

02-07-2014 [22:02] - cassiodorus | Link:

''Trudno nie dostrzec, że lewica zwalcza Boga, ojczyznę i ludzką wolność.''
Można z tym się zgodzić.[z zastrzeżeniem, że,wolność w rozumieniu liberaów jest wolnoscią wymysloną przez największego lewaka wśród lewaków]Datego JKM i wielu, wielu jego wyznawców to rasowi lewicowcy

Obrazek użytkownika Marek1taki

03-07-2014 [07:07] - Marek1taki | Link:

Nie

Obrazek użytkownika cassiodorus

03-07-2014 [19:20] - cassiodorus | Link:

Oczywiście, że tak.Człowiek, który zamierza znieść katolickie małżeństwo, który uważa ''kult Matki Boskiej'' za herezję, który twierdzi, że Polska powinna być podzielona na jakieś baronie jest rasowym lewakiem.Człowiek,który twierdzi, że liberalizm jest ważniejszy niż etyka katolicka jest stuprocentowym lewakiem. Nie znajdziesz w jego tfurczości ani jednego zdania, które w mniejszym lub większym stopniu nie negowałoby istnienia Ojczyzny,Boga i wolności.Korwin jest większym lewakiem niż Palikot, bo wierzy w te swoje liberalne, czyli lewicowe brednie jak ostani ślepiec.Palikot to raczej zwykły nihilista i oportunista

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Zacznę od tego że tradycyjne pojęcie prawicy czy lewicy jest już anachroniczne..."
----------------------------
O tym między innymi napisałem w mojej notce.

Dziękuję za merytoryczny komentarz i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika marco.kon

02-07-2014 [20:02] - marco.kon | Link:

Korwin_Mikke to jest oszołom wykorzystywany w momentach poważnego zagrożenia dla establishmentu. Z tym co głosi Korwin-Mikke zapoznawałem się już od 1988m roku jako jeszcze dość młody i niedoświadczony człowiek, kiedy to Mikke zaczął brylować w TVP (PRL) . Byłem nim zafascynowany. Po 1989 roku rozpocząłem działalność gospodarczą na własny rachunek, i dalej popierałem Korwina-Mikke, zawsze na niego głosując. Po kilku latach działalności gospodarczej, widząc rozrastającą się biurokrację i koncesjonowanie wszystkiego, postanowiłem mocniej wesprzeć UPR, logistycznie i finansowo, licząc na to że wreszcie będę miał reprezentanta w sejmie. Tak było aż do pewnego spotkania z Korwinem-Mikke z przedstawicielami łódzkiego biznesu, w maju 1999 roku, w łódzkim SPATIF,ie. To co wtedy usłyszałem, spowodowało że zacząłem podchodzić do niego z rezerwą. A co usłyszałem ? To że kapitał nie ma narodowości i że nie wolno pomagać polskim firmom w imię "świętej" zasady konkurencyjności. Korwin NIGDY nie chciał przyjąć do wiadomości że konkurować może równy z równym, z takim samym dostępem do kredytów i takim samym ich oprocentowaniem. A ostatecznym ciosem w moje zaufanie do Korwina-Mikke było zobaczenie członków UPR na ostatnich miejscach list partyjnych PO. W wyborach w 2005 roku poparłem Ligę Polskich Rodzin, zadając gwałt swoim przekonaniom światopoglądowym, licząc na to że LPR będzie hamulcowym w dążeniu PiS w wpychaniu Polaków do Unii Europejskiej i w łapy światowego banksteryzmu finansowego. Popełniłem błąd z LPR, czego mi dowiódł Giertych i Goryszewski. W 2007 i 2011 roku głosowałem na PiS jako na najmniejsze zło. Obecnie, jako już dojrzały człowiek, obserwujący polską scenę polityczną NIGDY nie zaufam Korwinowi-Mikke, Tuskowi, Millerowi, Kwaśniewskiemu, Palikotowi . Co do Kaczyńskiego mam jeszcze wątpliwości. I te wątpliwości każą mi popierać Ruch Narodowy, skupiający polską patriotyczną młodzież, większość członków UPR, czyli tych którzy NIGDY nie byli uwikłani w "rządzenie" Polską i na których NIKT nie ma haka pozwalającego na szantaż. Ogłaszając termin Marszu Suwerenności , Korwin- Mikke czyni DYWERSJĘ w stosunku do ogłoszonego Marszu na Sejm organizowanego przez Ruch Narodowy. Korwin-Mikke działa na rzecz utrzymania PO przy władzy.

Obrazek użytkownika Anwad

02-07-2014 [20:34] - Anwad | Link:

Mam nadzieję, że Kaczyński nie będzie słuchał takich "doradców".

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

O tym już zadecyduje pan Kaczyński.

Pozdrawiam.

PS. Obawiam się, że Pan kompletnie nie złapał przekazu mojej notki.

Obrazek użytkownika PDP

02-07-2014 [21:17] - PDP | Link:

Jeszcze Panowie Krzysztof i Ewaryst żyją złudzeniami? Właśnie przed chwilą Korwin-Bzikke dał popis w TVNie. Od dawna wiadomo, że to agent.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

Jest Pan tego pewien? To poważne oskarżenie.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Figurant

02-07-2014 [22:04] - Figurant | Link:

W praktyce niewielki procent młodzieży bierze udział w wyborach i teraz tak samo będzie.Młodzież bierze udział w manifestacjach niepodległościowych ale w wyborach już tego udziału brak.Tak twierdzi młodzieniec po 70-tce.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Tak twierdzi młodzieniec po 70-tce..."
-----------------
Tak właśnie myślałem.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika gal

02-07-2014 [22:15] - gal | Link:

Szanownemu Panu zebrało się na żarty?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

W polityce też czasem trzeba pożartować.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika bolesław

02-07-2014 [22:44] - bolesław | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie.
To co opowiada, wygaduje JKM nie bardzo wierzę aby chciał współpracować z Jarosławem Kaczyńskim.
Znam ludzi związanych z JKM są bardzo porządni, normalni, blisko PISu. Ale sam "mistrz" delikatnie
mówiąc to .....
Pozdrawiam serdecznie,
bolesław

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Znam ludzi związanych z JKM są bardzo porządni, normalni, blisko PISu. Ale sam "mistrz" delikatnie
mówiąc to ....."
---------------------------
Dlatego moja notka jest o Polsce i Polakach, a nie o Panu Korwinie Mikke.

Serdecznie pozdrawiam Panie Bolesławie.

Obrazek użytkownika monty.z

02-07-2014 [22:45] - monty.z | Link:

Wszyscy, którzy zabieracie głos, nie macie racji. Dla dobra Polski trzeba aby wszystkie partie opozycyjne się zjednoczyły. Dalsze trwanie tego bezczelnego układy PO-PSL doprowadzi do tragedii. Boję się, że może to doprowadzić nawet do utraty niepodległości, podobnie jak przed rozbiorami.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

Dokładnie o tym samym napisałem w mojej notce.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Dziadek bez dowodu

02-07-2014 [23:00] - Dziadek bez dowodu | Link:

I co z tego że młodzi, aktywni i radykalni skoro na ich czele ma stanąć stary cap w muszce, błazen , hochsztapler i ruska deza? Dokąd on ich poprowadzi? Panie profesorze, młodzi to i głupi ale Pan? Kwiat polskiej inteligencji..

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

"młodzi to i głupi..."
--------------------------------
Ja bym nigdy się czegoś takiego powiedzieć nie odważył.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Zunrin

02-07-2014 [23:08] - Zunrin | Link:

Nie, nie i jeszcze raz nie. PiS powinien pomyśleć nad przyciągnięciem do siebie młodych, pokazać im, że też działa dla ich dobra (np. eksponując udział w obecnym sukcesie wyroku TK znoszącego odpłatność za kolejne kierunki studiów), itd. Bo tylko w ten sposób można zdobyć głosy części młodych obecnie popierających JKM jako atrakcyjnej alternatywy. Całości nie da się przejąć, ponieważ dużą zwolenników JKM tworzą jego "wyznawcy", a ci nie poprą PiS. Znaczy się może kiedyś i poprą, jak dostaną po d***e, przejrzą na oczy i się zorientują jakie brednie gada ich guru.
A tymczasem JKM swoimi "występami" z pewnością mocno zaszkodzi PiSowi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [11:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Całości nie da się przejąć, ponieważ dużą zwolenników JKM tworzą jego "wyznawcy", a ci nie poprą PiS..."
---------------------
Jak im Korwin powie, że tak trzeba zrobić to poprą.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika nusatez

02-07-2014 [23:16] - nusatez | Link:

A gdzie przechodzą głosy tych,którzy dotychczas popierali PO albo Palikota,czyli lemingów gotowych po raz kolejny nabrać się na niemożliwe do realizacji obiecanki- cacanki gospodarcze? To przecież ugrupowanie JKM zyskuje tego typu wyborców.Już dwa razy wpakowali nas w Tuska,a teraz wybiorą sobie JKM.Wejście w koalicję z taką hybrydą polityczną to byłaby katastrofa.Wypowiedzi JKM w sprawie Smoleńska dyskwalifikują go całkowicie,są poniżej jakiegokolwiek poziomu.Przytoczę jedną - "P.Leszek Szymowski był uprzejmy zarzucić mi, że nie wdałem się w polemikę z p.prof.Biniendą. Otóż z wariatami nie ma sensu wdawać się w polemiki."

Obrazek użytkownika cassiodorus

03-07-2014 [01:14] - cassiodorus | Link:

Tak, wg Korwina prof.Binienda i cały zespół parlamentarny to banda wariatów, z którymi nie ma o czym rozmawiać.Co innego Jego Wysokość Janusz Korwin-Mikke.Ten jest normalny
Kilka cytatow na potwierdzenie
''Przy tym Hitler nie ukrywał, że jest wrogiem Polaków – a federaści bezczelnie kłamią, że odbierają nam władzę rodzicielską nad dziećmi dla naszego dobra. Dzieci z Zamojszczyzny odbierano rodzicom dla dobra III Rzeszy – i było to uczciwe postawienie sprawy.
Chyba, że ktoś lubi – kobiety lubią – władcę gorszego, ale za to nie skąpiącego czułych słówek.
Mnie to mierzi.''
''"Zgadzam się! Mój dziadek często powtarza, że na przymusowych robotach w Niemczech miał lepiej niż w Polsce."
2010-11-11 02:38
Tak – to prawda. Miałem chyba 11 lat, gdy od młodego robotnika, który z łapanki trafił do Reichu, usłyszałem dokładnie tę samą opinię. Była dla mnie szokiem.
Dziś już nie jest.''
''Ustrój narodowo-socjalistyczny jest przedstawiany jako Największe Zło na Ziemi. Z powodu zbrodni Holokaustu. Jednak gdyby nie ten wyczyn Henryka Himmlera &Co. narodowy socjalizm byłby dokładnie takim samym ustrojem – mordowanie Żydów nie było w niczym z nim związane.
I pora odmitologizować nazizm. Był to, jak każdy ustrój socjalistyczny, ustrój bardzo zły. Jeśli jednak weźmiemy poza nawias kwestię żydowską oraz rozwój techniki, to trzeba przyznać, że był to ustrój lepszy zarówno od „realnego socjalizmu” w wydaniu sowieckim jak i od euro-socjalizmu w wydaniu unijnym.
Powtarzam: po wzięciu poza nawias tych akcydensów.''
Technika i kwestia żydowska były czymś złym w naziżmie, kwestię polską JKM pomija, zapewne nikt tu z obecnych nie chciałby usłyszeć opinii Pana Janusza w tym temacie
''I dlatego nie należy – ani w Chinach, ani w Polsce „wymazywać pamięci o tamtych dniach”. Nie, by się nimi chlubi – bo czyz mozna chlubic sie zabiciem stu czy dwustu własnych obywateli? Trzeba jednak o nich pamiętać – i zachować jako jasną wskazówkę, co powinna robić Władza, gdy ktoś chce wprowadzić d***krację albo inną głupotę.''
To o Tiananmen
Ktoś z tej dwójki [Korwin-Binienda]powinien leżeć w wariatkowie.Twierdzę, że ten w muszce dla swojego i polskich dzieci dobra

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [10:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

"W stanie wyższej konieczności, który nastał obecnie w Polsce należy się ułożyć nawet z diabłem byle odsunąć od władzy Tuska. I tego się trzymam.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [10:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

Odpowiedź, jak wyżej.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mada

03-07-2014 [12:02] - mada | Link:

To wszystko to prawie kwadratura koła.

Obrazek użytkownika xena2012

02-07-2014 [23:19] - xena2012 | Link:

proszę zajrzeć na portal Dziennik.pl .Właśnie tam produkuje się pan w muszce:,, musimy zrobic wszystko,aby powstrzymać PiS''.To z takim człowiekiem chcemy wiązać koalicję?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [10:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

W stanie wyższej konieczności, który nastał obecnie w Polsce należy się ułożyć nawet z diabłem byle odsunąć od władzy Tuska. I tego się trzymam.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-07-2014 [08:24] - NASZ_HENRY | Link:

Jeżeli już się układać to z Ruchem Narodowym a nie z kobyłą trojańską ;-)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [10:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

Układać trzeba się z każdym, kto nam pomorze wygrać Polskę.

A Korwin Mikke był jak dotąd jedynym politykiem, który był i jest konsekwentny w sprawie lustracji, jako warunku sine qua non do uzdrowienia naszego kraju. A ja takie rzeczy pamiętam.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Magdalena Figurska

03-07-2014 [11:19] - Magdalena Figurska | Link:

Pan z Pomorza, bo mnie się wydawało, że z Krakowa.

Obrazek użytkownika felek

09-07-2014 [21:11] - felek | Link:

Co za rewelacja! JKM konsekwentny w sprawie lustracji? Agent konsekwentnie za ujawnieniem agentury? Co też Pan za głupstwa opowiada! Czy nie odróżnia prawdziwych intencji od prowokacji? Od gry pozorów?

Obrazek użytkownika Losek

03-07-2014 [08:35] - Losek | Link:

A ja myślę, że od JKMa trzeba wziąć to co on mówi i to nie wszystko, tylko to co mówi mądrze, to co mówi o gospodarce i o Unii, a jego samego zostawić w Brukseli.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [10:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

Też tak uważam.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika peacemaker

03-07-2014 [11:00] - peacemaker | Link:

Panie Profesorze! 

Duma mnie rozpiera, bo nauczyciel akademicki doszedł do tych samych wniosków, co ja w mojej pierwsze notce na logu, jaką mi się udało w życiu popełnić (dlatego ją pamiętam). 
Rasizm, antysemityzm, antykaczyzm - utopie bazujące na nienawiści i lękach

Ostatnie wydarzenia potwierdzają także moją tezę z drugiego akapitu artykułu Hańba wszech czasów.
Jak widać, kiedy propaganda zawiodła - wkroczył aparat represji: ABW i cala reszta.

Już wtedy widać było zabijanie ludzkich uczuć (a zwłaszcza empatii) w społeczeństwie. Ta tendencja osiągnęła szczyt w akcji sprzątania palących się zniczy z Krakowskiego Przedmieścia, którą opisałem w artykule Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż którego skrót myślowy przytoczył kilka dni później prezes Jarosław Kaczyński. Owocem zabijania empatii i propagowania nienawiści wobec PiS był Mord Łódzki, za który działacze PO zrzucili winę na... Kaczyńskiego.

I tak dalej, i tak dalej... Wystarczy uważnie obserwować, porównywać, wyciągać wnioski, aby pewne wyjątkowo aroganckie zachowania tej władzy dostrzec i przewidzieć ich skutki (w tym dalsze posunięcia tej władzy). 

Czy mógłby mi Pan odpowiedzieć na pytanie: skoro Pan - nauczyciel akademicki i ja - zwykły programista od lat zauważamy te same trendy i wiążące się z nimi zagrożenia, a także potrafimy wysnuć wnioski na przyszłość, to dlaczego posłowie PiS nie potrafią zrobić tego samego? Co na to wpływa: oderwanie od rzeczywistości czy zaniedbywanie własnych obowiązków? Czy nie uważa Pan, że powinniśmy stworzyć (wraz z innymi aktywnymi osobami, którym przyświeca ten sam cel) Społeczny Komitet Wsparcia Jarosława Kaczyńskiego na rzecz przywrócenia demokracji i wolności słowa? Byłoby to ciało doradcze analizujące bieżącą sytuację i podsuwające kreatywne rozwiązania od pomysłów treści używanych w debacie po projekty programu wyborczego i założenia ustaw. 

Obrazek użytkownika hertrich

03-07-2014 [16:38] - hertrich | Link:

Znakomity pomysł. Społeczny Komitet Wsparcia itd. w składzie Prof. dr (niehabilitowany) inż. Krzysztof Pasierbiewicz + pacemaker (programista) ma wielką przyszłość.
JW

Obrazek użytkownika Kazmirz

03-07-2014 [19:53] - Kazmirz | Link:

Haha , uderz w stol .... Czlonkowi bylemu .... bylej przewodniej juz dziekujemy :)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [20:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

Nieprawdaż???

Znalazłem niedawno w necie:

http://yelita.pl/artykuly/art/...

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika hertrich

03-07-2014 [22:24] - hertrich | Link:

Prawdaż!!!
Twórca i lider (dr inż. KP) Wolski Warczącej ma czuja. Jak szuka to znajdzie. Problem w tym, że nie może znaleźć czegokolwiek mądrego. Taka jego uroda.
JW

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-07-2014 [23:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

Znalezione w necie:
syjonizm | archiwa IPN | Strona 2. - WordPress.com
Jan Woleński /właśc. ...... komunista, polakożerca, fanatycznie i zajadle
nienawidził polskości, ..
Więcej patrz: https://archiwaipn.wordpress.c...

Obrazek użytkownika Kazmirz

04-07-2014 [05:57] - Kazmirz | Link:

Panie Krzysztofie ,szkoda czasu na JW , znam ta postac (od mlodosci mam alergie na czerwonych hehe) , ale dziekuje za link. .Bedzie bruzdzil ten profesor,podobnie Bartoszewski ( taki "special" profesor hehe)) , ich demokratyczne prawo . Mam tylko nadzieje , ze niewielu mlodym te "autorytety" zawroca w glowach, chociaz szkod narobia sporo . Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika hertrich

04-07-2014 [07:17] - hertrich | Link:

Panie Kazmirz,

Rzeczywiście znaszli ta postać, pewnie podobnie, jak to język polski.
JW

Obrazek użytkownika Kazmirz

04-07-2014 [18:16] - Kazmirz | Link:

"Jak to jezyk polski" (male zlosliweosci I malostkowosc jak na porzadnego psora przystalo haha) ... Jakies usprawiedliwienie sie jednak znajdzie . Bardzo dawno wyjechalem z Polski,poza tym nie jestem takim humanista jak ty - "ponial" :).

Obrazek użytkownika hertrich

04-07-2014 [21:10] - hertrich | Link:

Panie Kazmirz,
Nie przypominam sobie, abyśmy byli per ty, więc proszę mi nie czynić tego wątpliwego zaszczytu. A to, że Pan dawno wyjechał z Polski i nie jest humanistą, to oczywiste. Usprawiedliwienie wprawdzie marne, ale żadna zlosliweosc.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Kazmirz

05-07-2014 [02:37] - Kazmirz | Link:

A to dobre ! Jesli pamiec zawodzi, prosze laskawie rzucic okiem na pierwszy wpis skierowany do mnie 3 lipca o 21.15 I bedziemy w domu. Tak poza tym przechodzenie na ty jest tutaj, gdzie zyje dziesiatki lat b. naturalne - tyle powinien pan wiedziec:) Przepraszam jednak jesli bezwiednie urazilem panskie wybujale ego .Zauwazylem tez, (jako umysl scisly hehe) ,ze naduzywa pan slowa "marny" - czyzby to taki nawyk belferski :) .Bede konczyl poniewaz raczej nie buduje sie dyskusja z panem . Panskie personalne I brzydkie wycieczki w stosunku do gospodarza strony oraz fakt,ze znam panska przeszlosc (od niej sie niestety nie ucieknie ) wystarczaja mi w zupelnosci w ocenie panskiej osoby . Koncze wymiane zdan , ktora nie prowadzi do niczego .

Obrazek użytkownika hertrich

06-07-2014 [15:29] - hertrich | Link:

Panie Kazmirz,
1. 3 lipca o g. 21.15 nie było żadnego wpisu skierowanego do Pana, a więc na razie ma Pan bardzo daleko do domu;
2. Tak po za tym, nie mieszkam w kraju, gdzie Pan raczy przebywać od kilkudziesięciu lat, tamtejsze zwyczaje nie stosują się automatycznie do mnie i nie upoważniłem Pana, aby było inaczej. Tyle wiem;
3. Słowo "marny" zostało użyte przeze mnie w sensie całkowicie realistycznym a nie z powodu belferskiego nawyku;
4. Nie uraził Pan mojego ego (czy czegokolwiek innego związanego ze mną) z tego prostego powodu, że nie ma Pan po temu stosownych kwalifikacji;
5. Nie zachęcałem Pana do budowania dyskusji ze mną, ale może Pan kończyć lub nie;
6. Pozwoli Pan, że pominę kwestię wycieczek, etc., bo mógłbym być posądzony o nadmierną stronniczość;
7. Nie wątpię, że ma Pan wystarczające dane do oceny mojej osoby, aczkolwiek sugerowałbym większą jasność w tej materii, ewentualnie stowarzyszoną z mniejszą anonimowością;
8. Zgadzam się, że wymiana z Pańskiej strony do niczego nie prowadzi, ale (tylko) sugeruję, aby Pan nie ustawał w wysiłkach w celu zmiany tego stanu rzeczy.
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Kazmirz

06-07-2014 [18:03] - Kazmirz | Link:

3 lipca o godz. 21.58

Obrazek użytkownika hertrich

07-07-2014 [10:34] - hertrich | Link:

Wszelako zwrot "Koncept Kazmirza" nie znaczy "Twój koncept" jeno coś w rodzaju "Koncept X-a", gdzie "X-a" zastepuje nazwisko, nick etc. Tak więc wpis tak znakomicie zidentyfikowany przez Pana (aby nie było wątpliwości) Kazmirza nie wyraża jakiejkolwiek poufałości. Czy Pan Kazmirz poniał?
Jan Woleński

Obrazek użytkownika Kazmirz

09-07-2014 [03:42] - Kazmirz | Link:

Wyklad pana (aby nie bylo watpliwosci hehe ) Wolenskiego interesujacy . Przyjalem "na klate" ... z pokora. Are you happy now :))

Obrazek użytkownika hertrich

10-07-2014 [01:09] - hertrich | Link:

Byłoby lepiej, gdyby został przyjęty do głowy, ale to raczej trudne, bo górna cześć korpusu p. Kazmirza mocno zaryglowana, co sprawia, że wnętrze puste.
.
JW

Obrazek użytkownika Kazmirz

11-07-2014 [17:43] - Kazmirz | Link:

Haha ..... na klate napisalem w cudzyslowiu . Czy to cos zmienia ? Zlosc niestety zaslepia nawet ... starego peerelowskiego profesora . Koncze te pierdoly ,ktore prowadza donikad. Mialem duzy "fun" i za to dziekuje :))

Strony