Krótki film o naszej Parze Prezydenckiej

W najbliższych dniach w kilku stacjach telewizyjnych (TVP, Polsat, Polsat News, Tvn, Tvn 24) zostanie wyemitowany krótki film dokumentalny o naszej Parze Prezydenckiej – ś.p. Marii i Lechu Kaczyńskich.
W założeniu twórców filmu ma on ukazać prawdziwy dorobek Prezydenta RP ś.p. Lecha Kaczyńskiego oraz sprawić, że „nie zaprzestaniemy w domaganiu się prawdy, prawdy na którą czekają ofiary katastrofy smoleńskiej”.
Poniżej podaję godziny emisji tego dokumentu:
30 lipca – TVN – po Faktach – godzina 19:21;
30 lipca – TVP1 – przed Wiadomościami – godzina 19:23;
31 lipca – Polsat – przed Wydarzeniami – godzina 18:46;
31 lipca – Polsat News – przed sportem – godzina 21:20;
31 lipca – TVN24 – przed prognozą pogody – godzina 21:52;
31 lipca – Polsat News - przed prognozą pogody – 22:10.

„Tę prawdę jesteśmy im winni”.

PIOTR BĄCZEK

Ps. Link do filmiku (podawajcie dalej):
http://vod.gazetapolska.pl/325...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bolesław

30-07-2011 [19:37] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Powiem krótko, tak "na gorąco".
Świetny film.Świetne zdjęcia.
Film robi wrażenie,przypomina
NASZĄ KOCHANĄ PARĘ PREZYDENCKĄ.
Jestem przekonany, że przyniesie
zamierzony skutek.Prawda zwycięży!
Bolesław.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

31-07-2011 [18:48] - Piotr Baczek | Link:

Serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika gość

30-07-2011 [21:09] - gość (niezweryfikowany) | Link:

pytanie do pana Bączka. Proszę Pana, tyle już w temacie smoleńskim napisano, powiedziano. Jako osoba poinformowana w strukturach państwa prosze odpowiedziec na jedno pytanie. Jak to się stało, że pasażerowie tamtego lotu dali się złapać w pułapkę. Na pokładzie byli wojskowi, dygnitarze. Na lotnisku w Smoleńsku zabrakło ochrony z BOR. Czy weszli na podkład nie wiedząc o tym że ich lot będzie pozbawiony ochrony? Czy ochronę zdjęto bez ich wiedzy?

Obrazek użytkownika Genek

31-07-2011 [08:19] - Genek (niezweryfikowany) | Link:

Przed wejściem na pokład samolotu Prezydent sprawdza czy rząd wypełnił wszystkie swoje obowiązki, a dowódcy odbierają meldunki od podwładnych.Czy widziałeś kiedyś takie procedury? Twoje pytanie to prowokacja i zła wola z pozoru wyglądająca jako troska.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

31-07-2011 [18:46] - Piotr Baczek | Link:

Patrz moją odpowiedź dla: gość (nv), sob., 2011-07-30 21:09
Nie zakładam złej woli pytających. Ale zgadzam się z Pana pytaniem retorycznym - "czy Prezydent miał sprawdzać, czy rząd wypełnił swoje obowiązki?"
Bezsprzecznie to był obowiązek rządu D. Tuska!
Prezydent RP nie posiada oddzielnej służby ochrony.
Pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Szarlott

31-07-2011 [21:10] - Szarlott (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo hciałabym wiedzieć, jak wygląda sprawa ochrony podróży służbowych (oraz prywatnych) osób zatrudnionych w naszym rządzie.
Chciałabym także dowiedzieć się, jak przedstawiał się ten problem w przypadku byłych prezydentów Kwaśniewskiego Aleksandra, Wałęsy Lecha, a także p.o. prezydenta, Jaruzelskiego Wojciecha.

Dobrze byłoby zestawić ze sobą fakty dotyczące historii i teraźniejszości, szczególnie uwypuklając godne najwyższej kary (a nie orderu - gen. Janicki!) zaniechania, uchybienia i błędy przy nadzorowaniu ostatniej wizyty Głowy Państwa Polskiego i 95 Ofiar, których po prostu wysłano na pewną śmierć.

Czy coś Panu, Panie Piotrze, wiadomo na te tematy?

Może warto pogrzebać i zestawić ze sobą "fakty po faktach", choćby po to, aby uświadomić oświeconym przez TVN, że ich "prawda czasu, prawda ekranu" to w rzeczywistości g...o prawda.

Pozdrawiam.Szarlott

Obrazek użytkownika Szarlott

02-08-2011 [03:39] - Szarlott (niezweryfikowany) | Link:

Oczywiście, "chciałabym" przez CH. Błąd - przepraszam.

Uciekło mi "c" w ferworze gonitwy myśli, a poprawić tekstu, po jego wysłaniu, niestety już się nie da ;-)

Szarlott

Obrazek użytkownika Witek

31-07-2011 [09:25] - Witek (niezweryfikowany) | Link:

Ja przyłanczam sie do zapytania "gościa" gdyż wydaje się być fundamentalne. W 1963 roku w Dallas gdy zginął prezydent Kennedy zostały wycofane służby ochrony prezydenta z trasy przejazdu. Dlatego kilku snajperów mogło bez przeszkód dokonać zamachu, a złapano tylko Oswalda i oskarżono że działał sam i szybko go zlikwidowano. Pokazano to na filmie "JFK". Pytanie jest zasadne. Jaki był scenariusz ochrony tamtego dnia w Smoleńsku. Gdyby była ochrona w terenie, byliby przynajmniej świadkowie tego co się naprawde wydarzyło, nie mówiąc o nie dopuszczeniu do lądowania we mgle...

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

31-07-2011 [18:36] - Piotr Baczek | Link:

Patrz moj odpowiedź powyżej, dla: gość (nv), sob., 2011-07-30 21:09
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

31-07-2011 [18:33] - Piotr Baczek | Link:

Dziękuję za pytanie, chociaż podobne pytania zadawano mi już na tym blogu.
Dlatego pozwolę sobie na powtórzenie poprzedniej odpowiedzi: organizotorem wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Katyniu (w sferach: dyplomatycznej, technicznej, sprzętowej, logistycznej, ochronnej itd.) był rząd D. Tuska. Tragiczny samolot Tu-154M nr 101 był samolotem rządowym a nie prezydenckim.
Prezydent RP nie posiadał (i nie posiada) własnego samolotu, nie mówiąc już o własnej ochronie lub placówkach dyplomatycznych.
Wszystkie te zadania realizują instytucje rządowe - MON, BOR, MSZ itp. Jednocześnie w naszym systemie ustrojowym Prezydent RP jest głową państwa, ale swoje kompetencje realizuje przy pomocy agend rządowych.
W dodatku Prezydent RP, ministrowie oraz wojskowi dygnitarze nie zajmują się organizacją swojej ochrony. Takie zadania realizują powołane specjalne formacje mundurowe - przede wszystkim BOR, ale również np. Żandarmeria Wojskowa, GROM i inne. Dlatego za brak sprawdzenia lotniska w Smoleńsku, brak polskiej ochrony BOR na lotnisku, ewentualnie "zdjęcie" ochrony itd., odpowiadają osoby z kierownictwa BOR oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, który nadzoruje BOR.
Nawet jeżeli BOR nie mógł przeprowadzić rekonesansu na smoleńskim lotnisku, to rząd D. Tuska miał obowiązek i odpowiednie kompetencje (poprzez rozmowy dyplomatyczne), żeby wymóc na stronie rosyjskiej zapewnienie polskiej głowie państwa wprowadzenie właściwych środków bezpieczeństwa w Smoleńsku.
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika gość

01-08-2011 [02:06] - gość (niezweryfikowany) | Link:

dziękuję za odp. Jeśli Prezydent RP nie posiada oddzielnej służby ochrony - jego bezp. jest ustawowo limitowane. wieść porażająca. pozdr.

Obrazek użytkownika Maksymilian

30-07-2011 [23:15] - Maksymilian (niezweryfikowany) | Link:

Żadnej z wymienionych stacji nie oglądam. Pozostaje mi czekanie na Platforma VOD.

Obrazek użytkownika proxenia

31-07-2011 [00:26] - proxenia (niezweryfikowany) | Link:

tam gdzie inne filmiki

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

31-07-2011 [18:39] - Piotr Baczek | Link:

Link do tego filmiku (podawajcie dalej):
http://vod.gazetapolska.pl/325-oni-czekaja-na-prawde

Pozdrawiam
PB