Historyczna katastrofa Radka Sikorskiego. Krótka riposta

Radek Sikorski przeprowadził dogłębną historyczno-polityczno-militarną analizę Powstania Warszawskiego.
W przeddzień kolejnej rocznicy tego Zrywu obwieścił na twitterze: „warto wyciągnąć lekcje także z tej narodowej katastrofy”
(cytat za: http://niezalezna.pl/13986-sik...).
Jednocześnie Radek Sikorski zareklamował anty-Powstaniową stronę internetową. Ta twitterowa i zarazem bardzo dyplomatyczna twórczość szefa dyplomacji PO natychmiast została rozpowszechniona w internecie.
Radek Sikorski wielokrotnie wskazywał na negatywne efekty internetowej twórczości, nie tak dawno pisał: „Internetowe kibolstwo jest poważnym problemem w naszej sieci . Internet stał się, w wykonaniu niektórych, mniejszości, ekwiwalentem wypisywania obrzydliwości w publicznych toaletach”
(cytat za: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,10...).
Natomiast po zamachu w Norwegii oświadczył: „Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć. Zniesławiania, nawoływania do nienawiści, do przemocy nie są objęte immunitetem prawnym.”
( cytat za: http://wiadomosci.wp.pl/kat,13...).
Czyżby Radek Sikorski pisząc kilka tygodni temu o tzw. „internetowym kibolstwie”, „kloace” w internecie, „frustratach” „żółci” miał na myśli również takie twitterowe pseudoanalizy polityczne i historyczne?

PIOTR BĄCZEK

Ps. Czytelnikom Niezależnej i wszystkim Internautom, zamiast tych twitterowych analiz, polecam wpisy na temat Powstania Warszawskiego:
http://niezalezna.pl/14000-pam...
http://niezalezna.pl/14041-pol...
http://niezalezna.pl/14028-pan...
http://niezalezna.pl/14024-ape...
http://niezalezna.pl/14017-gdy...
http://niezalezna.pl/14015-lud...
http://niezalezna.pl/14007-cza...
http://niezalezna.pl/14005-han...
http://niezalezna.pl/13991-wyb...
http://niezalezna.pl/13985-akc...
http://niezalezna.pl/13975-alf...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

01-08-2011 [22:37] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

bo na pewno nie Radosław pasuje do tego chłoptasia.Jutro,moze pojutrze ukaże się naprędce sklecony sondaż dla poprawy jego wizerunku na reprezentatywnej grupie kilkudziesięciu zachwyconych Polek,z którego dowiemy się jaki to,, sexy''jest pan minister.Za narodową tragedię uważam sprawę pani Danuty Orłowskiej ps.,,Małgorzatka''-sanitariuszki z Powstania Warszawskiego.Jednocześnie z zaproszeniem na obchody 67 rocznicy otrzymała nakaz eksmisji z zajmowanego mieszkania jak donosi portal Niepoprawni.pl.Tak Polska dziękuje powstańcom.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

01-08-2011 [23:34] - Piotr Baczek | Link:

Skandal do kwadratu!
Tak obecna Polska czci bohaterów: "Pani Danuta należała do Grupy Bojowej „Krybar”. Pełniła funkcje sanitariuszki i łączniczki Poczty Polowej. W listopadzie 2009 roku odznaczona przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie jest schorowana, nie może i nie chce sama mówić ani o swojej dawnej działalności, ani o tym, co ją boli dzisiaj."
http://niepoprawni.pl/blog/4432/jak-miasto-warszawa-docenia-sanitariuszke-malgorzatke-wizyta-u-pani-danuty-orlowskiej

Obrazek użytkownika Roman

02-08-2011 [00:25] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

Jednak człowiek jest wyjątkowo podłym stworzeniem. Bo żadne zwierzę nie zachowuje się tak wrednie, jak władze miasta Warszawy w osobie prezydentowej HG-W.W tym krótkim materiale filmowym wg załączonego linku widać w jakich warunkach żyje p. Danuta z siostrą. Rzeczywiście młode pokolenie "honoruje" zasługi tych, dzięki którym stało się pokoleniem żyjącym w luksusach, przyznającym sobie wysokie nagrody i premie z budżetu państwa. Państwa, którego nie stać na pomoc ludziom tak zasłużonym.Państwa,które nie istniałoby, gdyby nie ci wspaniali ludzie.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [20:33] - Piotr Baczek | Link:

Ale za to budżet III RP płacił i (płaci nadal) wielotysięczne emerytury dla podwładnych generała Kiszczaka, w administracji pracuje pokolenie Marcina Rosoła, osoby "spoza układu" są wywalane!

Obrazek użytkownika Roman

01-08-2011 [23:38] - Roman (niezweryfikowany) | Link:

Informacja o p. Danucie Orłowskiej zasmuciła mnie ogromnie,i to przed udaniem się na spoczynek. Przyznam,że już chyba nie jest w stanie mnie niczym zadziwić obmierzły, pejsaty zarząd Polski, a stolicy w szczególności. Nic dziwnego, skoro Bufetowa i jej mąż mają własną kamienicę, to cóż ich obchodzą jakieś wiekowe obywatelki, które zalegają -prawdopodobnie- z czynszem. Na bruk z takimi "pasożytami".
Straszne, jakich dożyliśmy czasów, a co jeszcze przed nami, jeśli nie urżniemy wszystkich łbów tej hydrze?

Obrazek użytkownika Telewizja kłamie!

01-08-2011 [23:12] - Telewizja kłamie! (niezweryfikowany) | Link:

Niezwykle cenna samoocena własnych wydaleń internetowych osobnika Sikorskiego.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

01-08-2011 [23:39] - Piotr Baczek | Link:

A czy Radek Sikorski "wyciągnie lekcje" z katastrofy smoleńskiej? I kiedy?
Chyba też „warto"?

Obrazek użytkownika K2

01-08-2011 [23:59] - K2 (niezweryfikowany) | Link:

Dokładnie tak samo skomentowałem zdanie Sikorskiego, oceniające internet.

Jednak cenzorzy niezależnej zatrzymali tekst i to nie raz.
Dlatego kończę z komentowaniem na tym portalu.

Czasami wpadnę jeszcze tutaj Pana poczytać.
Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [20:25] - Piotr Baczek | Link:

Dziękuję.
Natomiast w kwestii cenzury na "niezaleznej", to "poleciał Pan po bandzie", bo nie spotkałem się z tym. Jednak po kilku wpisach (np. powyższego "Polonusa z Hameryki") zastanawiam się, czy nie powinno istnieć jakieś sito, które chroniłoby nas przed takimi wyrażeniami itp.
Pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika K2

03-08-2011 [13:36] - K2 (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam się - powinno.
Odpowiednie.

Pozdrawiam.
(wczoraj Panu tutaj odpowiedziałem. Odpowiedzi zapewne nie będzie z powodu prozaicznego)

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

03-08-2011 [19:46] - Piotr Baczek | Link:

Wczoraj?
Ale wczoraj (tj. 2.08.) nic nie było...
pzdr
PB

Obrazek użytkownika K2

03-08-2011 [20:52] - K2 (niezweryfikowany) | Link:

Cóż... chcąc nie chcąc wyszło na moje: to nie jazda po bandzie, a szara rzeczywistość.
Nie znam do Pana innej drogi komunikacji, więc niestety nie będę mógł udzielić Panu odpowiedzi.
Dodam, że użycie eufemizmu o "powodzie prozaicznym", miało cel podobny do określenia "Indianie" w kabarecie u Pietrzaka.

Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Szarlott

02-08-2011 [00:21] - Szarlott (niezweryfikowany) | Link:

Radek Sikorski - jeszcze jeden "najpierw europejczyk potem Polak", dla którego "polskość to nienormalność". Sikorski, jak na ważnego ministra w rządzie PO przystało, publicznie deklaruje swoją miłość do kraju, wygadując takie rzeczy, że wstyd powtarzać. Problem w tym, że to nie jemu wstyd.
Ale tak to chyba jest, jeśli się w szufladce trzyma różne awaryjne(?) obywatelstwa. Których podobno się zrzekł, choć tak do końca to jednak nie wiadomo, czy na pewno... Bo czy można wierzyć komuś, kto nie raz i nie dwa mijał się z prawdą?

W jakim kraju my żyjemy?!

Podobno mamy już za sobą czas PRL-u, więc co Jaruzelski Wojciech oraz inni ludzie sowieccy, skompromitowani działalnością wymierzoną w państwo polskie, robią w składzie ciała doradczego przy prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej?
Jeszcze półtora roku temu pomniejszy (drugorzędny) urzędnik decydował o tym, czy przydzielić Głowie Państwa samolot na wylot służbowy, a tym samym przesądzał o uczestnictwie prezydenta w międzynarodowych konferencjach. I co najdziwniejsze, od jego postanowienia nie było odwołania.
Jak to się mogło tak dziać? Kto odpowie na to pytanie?
Czym się ta POlityka skończyła, nie muszę chyba przypominać.

Dziś niemal każdy występ prezydenta III RP to większa sromota. Jak to możliwe, że na najważniejszy urząd Polacy wybrali takiego... hm, niedouczonego ignoranta (że użyję najsubtelniejszych eufemizmów)?

Czy ktoś słyszał, aby w jakimś normalnym państwie premier rządu pracował 4. (słownie cztery!) dni w tygodniu? A u nas pracuje.

Czym wytłumaczyć, że minister polskich finansów płaci podatki Królestwu Brytyjskiemu i jak dotąd nie posiada polskiego NIP-u?

I wiele, wiele podobnych kuriozów, które, gdyby nie to, że pchają nasz kraj na skraj przepaści, byłyby naprawdę zabawne. Można by się uśmiać do łez, tylko jakoś nikt ze śmiechu się nie turla…

Zatem, ta oraz inne, wypowiedź byle Radka S. (niestety ciągle jeszcze ministra polskich spraw zagranicznych), który nie od dziś wygaduje to, co mu każą, nie jest w towarzystwie podobnych jej aberracji odosobniona.

Sikorski Radek przeminie, tak jak odejdą na śmietnik historii różne Bolki, Bredzisławy, Donaldy, Jaruzelskie, bo tam ich miejsce. Zostanie po nich tylko smród i wspomnienie palącego wstydu. Przecież nie dla nich będzie Panteon Bohaterów, Wzgórze Wawelskie.
Nie dla nich .
Dla podobnych swołoczy śmietnik historii jest najodpowiedniejszym miejscem, Historia jest sprawiedliwą panią.

Pozdrawiam, Panie Piotrze.Szarlott

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [20:36] - Piotr Baczek | Link:

Dziękuję za opinie.

Obrazek użytkownika Szarlott

06-08-2011 [18:40] - Szarlott (niezweryfikowany) | Link:

A proszę uprzejmie :-)

Szarlott.

Obrazek użytkownika kris przybysz

02-08-2011 [00:44] - kris przybysz (niezweryfikowany) | Link:

Rzeczywiście los jest okrutny dla tych, którzy walczyli w Powstaniu i nie tylko. Ale czyż Polska nie jest przykładem zwycięstwa chrześcijańskiej miłości bliźniego i wybaczenia. Dzieci tych, którzy wspierali ludobójców z NKWD i oprawców spod znaku Bermana, Cyrankiewicza, Golberga, Szechtera itd. zarządzają Polską, gospodarką, mediami. A ich symbolem jest pierwsza dama z Belwederu.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [20:16] - Piotr Baczek | Link:

Nie, Polska nie jest - jak Pan sugeruje - "przykładem zwycięstwa chrześcijańskiej miłości bliźniego i wybaczenia".
Dlaczego? Ponieważ po 1989 r. zapanowała "gruba kreska", polegająca na zablokowaniu lustracji, dekomunizacji, zwalczaniu tradycyjnych wartości narodowych, dyskredytowaniu Kościoła i chrześcijaństwa, obronie nomenklatury PZPR i agentury służb PRL itd. Te działania nie miały nic wspólnego z - przywołaną przez Pana - "chrześcijańską miłością bliźniego", było wręcz odwrotnie.

Obrazek użytkownika Gość

02-08-2011 [07:31] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Wiadomo ze ten maz agentki nie mowi od siebie-ale ze przestrzega przed buntem przeciw tuskowi!!!
Tak jak tusek mowil wyginiecie jak dinozaury tak on mowi-WYGINIECIE JAK POWSTANCY-JESLI SIE TUSKOWI SPRZECIWICIE! Te gnidy maja za nasze pieniadze czelnosc wysylac do nas sygnaly ostrzegawcze zamiast nam sluzyc--co za chamstwo i zbydlecenie-biera nasze pieniadze i nam groza!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [20:17] - Piotr Baczek | Link:

Ciekawa hipoteza.
Ps. Ale przypominam o zasadach "Forum".

Obrazek użytkownika Gosia

02-08-2011 [08:36] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

publicznie policzkuje siebie? Jest odnotowana w fachowej literaturze taka jednostka chorobowa! Sadomasochizm się nazywa!

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [19:57] - Piotr Baczek | Link:

Skoro poszukuje i sprowadza specyfiki ze "sproszkowanego rogu jelenia", to również i do takiego tzw. "intelektualnego sadomasochizmu" jest być może zdolny.
Pozdrawiam
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Ja

02-08-2011 [09:03] - Ja (niezweryfikowany) | Link:

Jak Radosław (Rad sławy?) skomentuje powstanie w Getcie, które było skazane na niepowodzenie?

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [20:06] - Piotr Baczek | Link:

Wystarczy, że już w wielu sprawach dokonał gwałtownej wolty.
Na zapominajmy, jak w październiku 2007 r. na konwencji Platformy, ten niedawny minister rządu PiS, wołał do członków PO: "Jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię!".

Obrazek użytkownika Polonus z Hameryki

02-08-2011 [15:11] - Polonus z Hameryki (niezweryfikowany) | Link:

Ta kanalia przez tyle lat potrafila ukryc kim naprawde jest ale jednak maska spadla i ukazal sie zwykly targowicko-kapepowski swinski ryj(nie obrazajac swini...)

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

02-08-2011 [19:51] - Piotr Baczek | Link:

Czy "Polonus z Hameryki" swoim wpisem chciał udowodnić, że R. Sikorski miał rację, że internet to "kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć. Zniesławiania, nawoływania do nienawiści, do przemocy itd., itd."?!
Dlatego proponuję, żeby takie opinie wyrażał pod swoim prawdziwym nazwiskiem i nie ukrywał się pod nick'em. Niech "Polonus z Hameryki" założy więc swojego bloga i tam wypisuje, pod nazwiskiem, swoje opinie.
Ja nie popieram jego stylu. Przypominam, że krytyka nie jest tożsama z obrzucaniem obelgami. Anonimowość może sprzyjać swobodnej dyskusji, ale jednocześnie nie oznacza, że mamy "wszczynać awantury i prowokować"

Piotr Bączek

Ps. Przypominam równiez podstawowe zasady portalu: "Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. W wypadku powtarzania się w/w działań, autorom całkowicie zablokowany zostanie dostęp do strony. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania pięciu lat poniżania i sączenia jadu przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych."