Konszachty Solidarnej Polski z Palikotem

Solidarna Polska złożyła populistyczny projekt uchwały o samorozwiązaniu Sejmu. Jednakże Ewa Kopacz rozpoczynając posiedzenie Sejmu, enigmatycznie ogłosiła, że jeden z posłów wycofał swoje poparcie dla projektu i w związku z tym projekt utracił wymaganą regulaminową liczbę podpisów i został uznany za wycofany. To oznacza, że faktycznie klub Solidarnej Polski przestał istnieć, bo nie jest w stanie zgromadzić 15 posłów dla swoich projektów.

Zainteresowało mnie co się dzieje w SP. Przy najbliższej okazji podczas prezydium Komisji Innowacyjności, zapytałem posła Mieczysława Golby, kto wycofał swoje poparcie i dlaczego nie mają 15 posłów. Powiedział mi, że poparcie wycofał Piotr Szeliga, a Marzena Wróbel i Ludwik Dorn nie poparli wniosku już na etapie jego składania. Ale najciekawszego dowiedziałem się, kiedy zapytałem Golby, co dalej zrobią w tej sytuacji. No i Mietek mnie zaskoczył. Powiedział, że SP złoży wniosek ponownie a brakujący podpis pozyska od posła Sławomira Kopycińskiego od Palikota. Będący przy tej rozmowie Wincenty Elsner z TR (także członek prezydium komisji) z wyraźnym rozbawieniem stwierdził, że Kopyciński został oddelegowany do ratowania Solidarnej Polski.

Będę obserwować z uwagą dalsze losy ich wniosku o skrócenie kadencji Sejmu. Gdyby tak się stało, jak mówił poseł Golba, to stare przysłowie mówiące że tonący brzytwy się chwyta, jak ulał pasowałoby do zachowania SP. Partia, która z obrzydzeniem wyrażała się o Prawie i Sprawiedliwości twierdząc, że potrzebna jest moralna naprawa PiS, sama bez żenady skorzystałaby ze wsparcia „moralnych inaczej” posłów od Palikota. I tak Ziobro, Kurski, Dorn i inni z SP pokazaliby jak wygląda moralna naprawa w ich wykonaniu.

Taka współpraca oznacza, że na złość PiS-owi są gotowi taczkami gnój wozić. I „naprawiać” Polskę w koalicji z Palikotem, Biedroniem, Kopycińskim i Grodzką. No cóż, mam nadzieję, że się zreflektują i nie podejmą takiej współpracy. W przeciwnym razie, pozostanie tylko pogratulować towarzystwa!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

07-04-2014 [22:35] - wandaherbert | Link:

ja mam nadzieję ,że się nie zreflektują i pogrąża się na wieki.Jestem ciekawy czy Tomasz Adamek zna poczynania swych przyszlych kolegow partyjnych,jeżeli zna to by bardzo zle o nim świadczylo

Obrazek użytkownika Sceptyk

07-04-2014 [22:54] - Sceptyk | Link:

I kto to pisze - poseł partii, która radośnie z Samoobroną współpracowała. Panie Suski, pamięć krótka?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-04-2014 [09:50] - NASZ_HENRY | Link:

Panie Pośle dwa hasła wyborcze i PO sprawie: PO=67 i TUSK=ACTA ;-)