Kolejne posiedzenie Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy

Dziś został przedstawiony kolejny raport z ustaleń zespołu. Co z niego wynika? Wynika jedno, że rząd zaciera ślady. Prokuratura nie badała dowodów a część dowodów ukrywa. Rodziny nie otrzymują ekspertyz. Nie zabezpieczono próbek do badań pirotechnicznych. Nie zrobiono rekonstrukcji wraku. Nie przeprowadzono sekcji zwłok. Rzeczy osób, które zginęły nie badano na obecność materiałów wybuchowych. Wrak samolotu był wystawiony na warunki atmosferyczne aż w końcu go umyto.

Prawnik rodzin ofiar stwierdził, że prokuratura odmawia dostępu do wyników badań. Prokuratura po raz kolejny upubliczniła materiały przed udostępnieniem rodzinom i nie reaguje na protesty. To co robią władze rządu Tuska jest sprzeczne z międzynarodowymi standardami prawnymi obowiązującymi w krajach demokratycznych. A prokuratura działa jak tuba propagandowa rządu a nie organ, który chce ustalić prawdę.

Tymczasem podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu poseł Kopyciński od Palikota wnioskuje o wykluczenie Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego mówiąc, że wybuch mógł nastąpić w głowie posłów itd. (dalszych bredni nie będę powtarzać). Niestety po raz kolejny pełniąca urząd Marszałka Sejmu Ewa Kopacz reagowała tak anemicznie, jakby całkiem opadła z sił przez co de facto dopuszczała do tak brutalnego napadu z mównicy sejmowej. Dopiero kiedy z sali padały okrzyki o wyłączenie mikrofonu (sam wznosiłem takie okrzyki), niespiesznie przywołała posła do porządku. Niestety Tusk, Kopacz i inni z PO przyzwyczaili Polaków do takiego chamstwa i wychowali grono nienawistnych popleczników, których takie chamstwo cieszy. Jestem przekonany, że przy tym rządzie i takim szefostwie Sejmu nie uda się doprowadzić do uczciwego dochodzenia do prawdy, ani także w Sejmie nie będzie uczciwej debaty, dlatego zaproponowałem pełnomocnikowi rodzin rozważenie wystąpienia na drogę postępowań przed międzynarodowymi trybunałami.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika mada

04-04-2014 [22:04] - mada | Link:

Nie wolno tego co robią rządowi nazywać badaniami. I niecierpliwie oczekiwać na wyniki kolejnych konferencji. To od początku do końca kłamcy.