Jakubiec - głos rozsądku?

Były dowódca wojsk powietrzno-desantowych Ukrainy pułkownik Iwan Jakubiec ostro skrytykował brak zdecydowania władz Ukrainy w sprawie Krymu. Brak jakiejkolwiek reakcji na wejście wojsk rosyjskich dało Rosjanom czas na wprowadzenie dywersantów i uzbrojenie chętnych do akcji dywersyjnych. Działania rządu określił jako „telewizyjne”. Rząd udaje, że wojska rosyjskie w Krymie to „nieznani” ludzie. Rząd zakazał wojsku na Krymie strzelania, co prowadzi do jego rozbrojenia. Żadne gwarancje międzynarodowe nie zapewnią Ukrainie bezpieczeństwa. Mobilizacja rezerwistów nie ruszyła z miejsca, bo nie ma decyzji sztabu generalnego. Nie ma decyzji sztabu, bo nie ma decyzji politycznej. Jakubiec wezwał władze do przedsięwzięcia poważnych przygotowań do obrony, bo w przeciwnym razie sytuacja Ukrainy stanie się tak bardzo zła, jak w Czeczenii.


Pułkownik wspominał o poprzednich próbach ogłoszenia „niepodległości” Krymu. Był wtedy dowódcą jednostki, którą próbowano zmusić do złożenia przysięgi na wierność „rządu”. Odcięto im wodę, prąd i inne media. Niemniej jednak stawił opór tym naciskom. Opisał dywersyjne „reformy”, które dotknęły wojsko pod rządami Janukowycza. Odczytał też list kijowskiego oddziału piechoty morskiej do oblężonej na Krymie brygady piechoty morskiej. Przekazał też wojskom desantowym swoje przesłanie i wezwał do maksymalnego wysiłku. Nie ukrywał przy tym wzruszenia. (hromadske tv)

Z kolei na majdanie Wiaczesław Kirilienko ujawnił, że rządy Janukowycza przyniosły rozbrojenie ukraińskiej armii. Pracowali nad tym wytrwale liczni agenci rosyjscy w strukturach administracyjnych Ukrainy. (espreso tv)

Mam wrażenie, że zbyt długo rząd Ukrainy zwleka ze zdecydowanymi działaniami. Rada NATO nie uratuje Ukrainy. Putinowska propaganda w zachodnich mediach nie zostanie pokonana pacyfizmem.

Jakub Brodacki

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tagore

02-03-2014 [22:20] - tagore | Link:

Na tle takiej wypowiedzi aktualny rząd Ukraiński postrzega się
jak zlepek pożytecznych z użytecznymi nakierowanymi na doprowadzenie
kraju do upadku.

tagore

Obrazek użytkownika alchymista

03-03-2014 [18:19] - alchymista | Link:

Dzisiaj dopiero zaczęli mobilizację. A "nasi" robią defilady na szosach.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

03-03-2014 [00:12] - Zygmunt Korus | Link:

- posmoleńscy zdrajcy wystawili nas na jeszcze większy żer - jesteśmy bezbronni jak wróbelki (jak sikorki, lepiej powiedzieć). Tkwimy w złudzeniu - "wszędzie wojna, byle nasza wieś spokojna...".

Obrazek użytkownika alchymista

03-03-2014 [18:17] - alchymista | Link:

Teraz nagle się obudzili i grupują wojska na wschodniej granicy. Mam nadzieję, że nie chcą zaatakować Ukrainy...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-03-2014 [18:29] - Ula Ujejska | Link:

Chciała bym się pomylić, ale skończy się to tylko tysiącami poważnych ostrzeżeń :(

Ja nie widzę chętnych do ginięcia za Krym. Jeśli już, to zginą tylko Ukraińcy.

Obrazek użytkownika alchymista

05-03-2014 [07:39] - alchymista | Link:

Scenariusz jest do przewidzenia. Kompromitacja USA i Europy spowoduje wejście do gry Chin i stopniowe wypieranie państw europejskich z rynków światowych. Pisze o tym Radosław Pyffel, polecam: http://www.polska-azja.pl/2014...

Obrazek użytkownika alchymista

16-03-2014 [13:08] - alchymista | Link:

Tym razem Igor Kabanienko. W hromadske.tv
Kabanienko uwaza, że ostatni desant rosyjski powinien byc otoczony, wezwany do kapitulacji i rozbrojony. Niestety ani rzad, ani ministerstwo obrony w ten sposób nie postąpiło. Daje to Rosjanom pokusę do podejmowania śmielszych działań.