Polskie urzędy promują się na targach CEBIT...

... czyli jak rząd Donalda Tuska „wspiera” przedsiębiorców. Marszałek Ewa Kopacz wyraziła zgodę na odwiedzenie polskiego stoiska na największych w Europie targach elektroniki przez jednego posła. Pewnie miała nadzieję, że pojedzie przedstawiciel PO. Na ich nieszczęście, padło na mnie. To co tam zobaczyłem zaskoczyło mnie całkowicie. Atmosfera była bardzo miła, ale zamiast polskich przedsiębiorców, na stoisku dofinansowanym przez państwo, wystawiały się polskie ministerstwa: gospodarki, administracji i cyfryzacji, finansów, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, regiony czyli sejmiki, a nawet służba celna.

Przedsiębiorców naliczyłem 3 (słownie trzech, żeby nie było wątpliwości). Podczas otwarcia wyraziłem zdziwienie, że przedsiębiorców jest tak mało i że na polskim stoisku jest znikoma ilość produktów, które można by promować a potem eksportować. Zaraz po otwarciu jedna z uczestniczek podeszła do mnie i powiedziała, że moje uwagi to jakieś nieporozumienie, bo im nasi organizatorzy zabronili przywozić produkty i zalecili przywiezienie materiałów promocyjnych i prezentacji komputerowych.

I tak za pieniądze podatnika wydawane w celu promowania polskich przedsiębiorców, promują się urzędy i ich liczni urzędnicy. Natomiast kiedy zapytałem w jakim celu Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnejma swoje stoisko, bardzo miła pani odpowiedziała mi, że prezentujemy, jak wydajemy pieniądze z Unii!

Żeby nie było tak ponuro dodam, że wszyscy urzędnicy byli bardzo mili, kulturalni, rozdawali gościom prezenty. Miśki pluszowe z Podlasia, krówki (cukierki) zawinięte w ulotki instytucji państwowych i różne inne gadżety i folderki. Tylko po co? To przecież targi handlowe. No chyba, że wystawiliśmy na sprzedaż ministerstwa i województwa. Zadaję sobie pytanie jak długo jeszcze przedsiębiorcy będą popierać tak nieudolny rząd! Jestem przekonany, że z lepszym skutkiem i taniej byłoby sfinansować całkowicie miejsca wystawiennicze dla przedsiębiorców niż wypełniać nasze stoisko przedstawicielami resortów. Chyba, że chodzi o robienie wrażenia, że popieramy naszych przedsiębiorców, bo przecież wydajemy dużo na promocje przedsiębiorczości. Tylko że takie wydawanie pieniędzy jest bez sensu!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JanK

12-03-2014 [15:09] - JanK | Link:

Czy aby na pewno tylko 3 wystawców prywatnych? Po krótkim wyszukiwaniu widzę więcej:
http://www.cebit.de/exhibitor/...
http://www.mg.gov.pl/node/20291

Chociaż zgadzam się, że wystawianie ministerstw i urzędów to nieporozumienie!

Obrazek użytkownika marjanjeden

13-03-2014 [07:18] - marjanjeden | Link:

za plecami wyprzedać kraj i obyśmy nic nie widzieli

Obrazek użytkownika mk.suski

13-03-2014 [13:34] - mk.suski | Link:

W tekście jest jasno napisane, że chodzi o udział firm na Polskim stoisku, które jest dofinansowane przez państwo, a nie na całych targach CEBIT, gdzie na komercyjnych warunkach wystawiło się więcej naszych firm.

Obrazek użytkownika siermięga

13-03-2014 [18:36] - siermięga | Link:

zadowolenie bije jak zwykle ja natomiast jestem coraz jakby mniej ,miałem prośbę i co i nico!Do biura mam się pofatygować i prostych żołnierskich słowach powiedzieć co myślę...