Psy wojny PO o debatę Kaczyński - Tusk

Bywają wojny sprawiedliwe i bywają brudne wojny. W zabiegi o zorganizowanie debaty Kaczyński-Tusk PO angażuje takich działaczy, którzy gwarantują, że będzie to bardzo brudna wojna.

Znów szykuje się wojna o przedwyborcze debaty – zapowiada dzisiejsza Rzeczpospolita. – PO ma nadzieję, że przed wyborami uda się doprowadzić do debaty Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim. Ale PiS nie ma na to ochoty. (…)
Krzysztof Lisek, eurodeputowany PO zaangażowany w przygotowania kampanii, mówi wprost: – Debata jest czymś, na co czekają wyborcy. Pokazują to choćby wyniki oglądalności debat z 2007 r. Nie wyobrażam sobie kampanii, w której liderzy dwóch największych ugrupowań nie dyskutują na ważne tematy. Jestem pewien, że Donald Tusk będzie gotowy do takiego spotkania.

Niecałe dwa miesiące wcześniej Polska Agencja Prasowa informowała, że:

Poseł do Parlamentu Europejskiego z PO Krzysztof L. usłyszał w czwartek zarzuty w śledztwie dotyczącym upadłości spółki Campus oraz zarządzania majątkiem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych - dowiedziała się PAP w źródłach związanych ze sprawą.
Informację potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Aneta Skupień. Prokurator nie ujawniła szczegółów przesłuchania, powiedziała jedynie, iż eurodeputowany odmówił w czwartek składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Śledztwo ws. upadłości spółki Campus i zarządzania majątkiem Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych koszalińska prokuratura prowadzi od lipca 2009 r. Prezesem obu podmiotów przed wyborem do Sejmu w 2005 r. był Krzysztof L.
Prokuratura z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu do Parlamentu Europejskiego zwróciła się w listopadzie 2009 r. Immunitet uchylono rok później.
Ze sprawozdania Komisji Prawnej PE wynika, że śledczy zamierzali przedstawić eurodeputowanemu zarzuty z Kodeksu karnego, Kodeksu spółek handlowych i ustawy o rachunkowości.
Chodzi o nadużycie zaufania w obrocie gospodarczym, w wyniku czego została wyrządzona szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach, zaniechanie zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Campus oraz podanie w księgach rachunkowych Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych nierzetelnych danych.
Koszalińskim śledztwem objęci byli również inni członkowie zarządu spółki Campus. W przypadku dwóch osób prokuratura wniosła do sądu o uznanie ich za winnych, umorzenie postępowania na rok próby i wymierzenie świadczeń pieniężnych w wysokości 7 i 10 tys. zł na rzecz Fundacji Hospicjum.
30 sierpnia 2010 r. rozpoznający sprawę Sąd Rejonowy w Iławie wydał orzeczenie zgodne z wnioskiem prokuratury.
W przypadku kolejnej osoby sporządzono akt oskarżenia. W maju br. przed jednym z sądów rejonowych w Gdańsku ruszył proces w tej sprawie.
Upadłość spółki Campus ogłoszono w 2008 r. Wniosek w sądzie gospodarczym zarząd firmy złożył pod koniec 2007 r. Jednak według powołanego przez prokuraturę biegłego Campus był niewypłacalny już wiosną 2005 r. i wówczas zarząd spółki powinien wnioskować o upadłość.
Kolejnym z badanych w śledztwie wątków są dwie umowy z początku 2005 r., zawarte przez Campus i Stowarzyszenie Kart Młodzieżowych. Na ich mocy Stowarzyszenie pożyczyło Campusowi 1,9 mln zł - jedna umowa pożyczki opiewała na 400 tys. zł, druga na 1,5 mln zł.

Więcej o Krzysztofie L. (znanym też jako eurodeputowany PO Krzysztof Lisek) w moim wcześniejszym wpisie na blogu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gosia

23-07-2011 [08:29] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

Dla całej tej gangsterki Peowskiej więzienie , i to o zaostrzonym rygorze i na długie lata jest najodpowiedniejszym miejscem. A Kaczyński zniżający się do poziomu cwaniaczka i jego wyjącego bydła? Nigdy!

Obrazek użytkownika jts4

23-07-2011 [09:42] - jts4 (niezweryfikowany) | Link:

...człowiek inteligentny z matołem ? Ja sobie tego nie wyobrażam.

Obrazek użytkownika Gość

23-07-2011 [10:41] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

kaczynski nie moze dac sie wmanipulowac w debate-bo to optycznie zrowna go z tuskiem.Dzis jestesmy madzrejsi o 4 lata-a tusk ma za soba zniszczenia w swerze militarnej,lecznictwie,polityki ludnosciowej,cenowej podatkowej ,ekologicznej-za samo to co zrobil z limitami -powinien byc rozstrzelany!
To deprawator grabarz i niszczyciel panstwa-Jak kaczynski moze z takim czyms rozmawiac!

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

23-07-2011 [12:11] - Piotr Baczek | Link:

Ale też przypominam, że jesienią 2007 r. pomysł z debatą Tusk - premier Jarosław Kaczyński przeforsowali późniejsi założyciele PJN (Platforma Jest Najważniejsza?).
To właśnie ta debata zdecydowała o zwycięstwie Platformy w tamtych wyborach parlamentarnych.
Wyciągajmy wnioski z własnych błędów.
Dlatego - debata tak, ale w Sejmie o:

katastrofie budżetowej,

klęsce programu budowy autostrad,

zniszczeniu przemysłu stoczniowego,

czystkach w mediach publicznych,

upolitycznieniu służb specjalnych (np. CBA nie prowadzi śledztw wobec baronów politycznych),

stanie polskiej armii,

tragedii smoleńskiej itd.

Niech rząd Tuska przedstawi prawdziwe informacje.

Pozdrawiam

Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Studentka:

23-07-2011 [13:34] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

z człowiekiem mądrym, który umieszcza mądre wpisy.Pozdrowienia Panie Piotrze.

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

23-07-2011 [13:46] - Marcin Gugulski | Link:

A co do itd. to do wymienionych przez Piotra Bączka postulowanych tematów debat w Sejmie dodałbym też m.in.:
- skutki niewczesnych eksperymentów oświatowych (np. posyłania sześciolatków do szkół),
- stan (nie)wykorzystania funduszy unijnych,
- stan (nie)przygotowania do reagowania na klęski żywiołowe,
- realizacja polityki rolnej państwa,
- realizacja polityki (pro)rodzinnej państwa,
- skutki podwyższania podatków VAT, PIT i innych
itd.
Niech rząd Tuska skorzysta z okazji przedstawienia tym razem kompletnych i prawdziwych informacji, a opozycja niech nie zmarnuje okazji do stosownego zrecenzowania stwierdzeń i dokonań rządu.
Pozdrawiam
Marcin Gugulski

Obrazek użytkownika Gioe

23-07-2011 [17:58] - Gioe (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika licho

23-07-2011 [22:47] - licho (niezweryfikowany) | Link:

Uczciwe dbaty w Sejmie, a nie w telewizji!!!!!

Obrazek użytkownika Gość_Andrzej

23-07-2011 [13:47] - Gość_Andrzej (niezweryfikowany) | Link:

Każda debata podświadomie zrównuje uczestników. Nie wolno do tego dopuścić !!!

Obrazek użytkownika licho

23-07-2011 [10:50] - licho (niezweryfikowany) | Link:

My bez debat dokladnie wiemy co sadzic o obu partiach i nauczeni doswiadczeniem ostatnich 4 lat pana Tuska juz nie chcemy!

Obrazek użytkownika elwaw

23-07-2011 [11:42] - elwaw (niezweryfikowany) | Link:

po co, jak już załatwili wszystko co chcieli? Nie było prawdziwej dyskusji w Sejmie o najważniejszych sprawach państwa, społecznych i gospodarczych. Obrady w najważniejszych fragmentach powinny być transmitowane (TVP publiczna?), żeby wiadomo było jakie kto zajął w danej sprawie stanowisko. Tymczasem o wszystkim decydował ,,rząd", zdanie opozycji zupełnie się nie liczyło. I co teraz będą dyskutować siedząc na gruzach.

Obrazek użytkownika słoń

23-07-2011 [13:41] - słoń (niezweryfikowany) | Link:

Wiarygodność tuska jest mniejsza niż zero. Tylko warianci gadają z banerem reklamowym.

Obrazek użytkownika Polka w żałobie

23-07-2011 [16:09] - Polka w żałobie (niezweryfikowany) | Link:

nie życzę sobie żadnych debat.Jeśli tzw.leming(wytrwały samobójca i wyborca Peło)życzy sobie popatrzeć na swojego idola,to niech sobie włączy jakąkolwiek telewizję.Ja sobie nie życzę,żeby mój przywódca był poniżany przez bandę "magików od cudów" i jeszcze jakąś starą lampucerę z tandetną i obciachową muszką(tow.Czajkowską).Gońcie się lemingi.My-wyborcy PiS NIE CHCEMY ŻADNEJ DEBATY.

Obrazek użytkownika Gość

23-07-2011 [16:52] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Tak debata dobre hahahahahahahahah dobrehahahahahahah--teraz jak maja cala telewizje-to nawet kamety i swiatla by buczaly na kaczynskiego-kaczynski zawsze przegra bo nie jest chamem i nie klamie!!!!!!
tuskma zawsze 5 argumentow prawdziwych i dwadziescia fauszywych on zawsze wygra --jak Neron!

Obrazek użytkownika Gość nie gosc

23-07-2011 [17:20] - Gość nie gosc (niezweryfikowany) | Link:

Od dawna mowie ze PO-WSI-nogi to psy wojny.

Cytat: "Krzysztof Lisek, eurodeputowany PO zaangażowany w przygotowania kampanii, mówi wprost: – Debata jest czymś, na co czekają wyborcy. Pokazują to choćby wyniki oglądalności debat z 2007 r. Nie wyobrażam sobie kampanii, w której liderzy dwóch największych ugrupowań nie dyskutują na ważne tematy. Jestem pewien, że Donald Tusk będzie gotowy do takiego spotkania."

Odpowiedz: Z terrorystami, bandytami, zdrajcami Narodu, zamachowcami, kolaborantami i innym scierw**em post-sowieckim sie nigdy nie dyskutuje.

PO oglosil wojne w Polsce; sluzalcow i kolaborantow jak i zdrajcow Narodu z Polakami. Jako ze fuehrer tschusk a i rezydent branicki-szczynukowicz vel komoruski udowodnili niezliczona ilosc razy juz, ze sa wspanialymi patriotami ale .... sowieckimi albo niemieckimi wzglednie (inne posrednie osobistosci w tej dyktatorskiej mafii) innych egzotyczniejszych nacji. A wiec Polakami nie sa gdyz odrzucili wiare, Polske i patriotyzm juz dawno (chocby slynna nocna zmina, czy wypociny przyglupa w pismie Znak, pomnik dla wroga i najezdzcy mordujacego Polakow w czasach nie tak dawnych a podstemplowane i zaparafowane powtornie 10.4.2010). Konsekwentnie reprezentuja interes mocarstw obcych, wrogi Polsce i Narodowi. Z wrogiem sie NIE DYSKUTUJE ABSOLUTNIE. Jako ze fuehrer oglosil wojne w Polsce po dojsciu do wladzy, w stanie wojny .....

Obrazek użytkownika Emigrant

23-07-2011 [17:27] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Czy o odpowiedzialnosci za Smolensk i katastrofalnym stanie panstwa, a moze na temat pograzajacej polska gospodarke redukcji emisji CO2, ktora zawdzieczamy wlasnie Tuskowi? Moze powinni debatowac na temat umowy gazowej z Gazpromem i darowizny dla tej firmy, rury baltyckiej uniemozliwiajacej rozwoj portu i gazoportu w Swinoujsciu, rezygnacji z programu budowy elektrowni atomowych, kwestii spowalniania i opozniania wydobycia gazu lupkowego, oddawania kontroli nad systemem energetycznym w obce rece, katastrofalnych warunkach na kolei, nieudolnosci w budowaniu autostrad, zniszczeniu przemyslu stoczniowego, wyprzedazy majatku narodowego i stalym powiekszaniu dlugu, falszerstwach wyborczych, korupcji, korupcji i korupcji itd, itd, itd.
Nazbieralo sie tego sporo, wiec czas to wykorzystac i otworzyc oczy wyznawcom sekty PO i tym, ktorzy zbyt sa uzaleznieni od propagandy "merdiow" by pomyslec samodzielnie. Trzeba to tak zrobic, by oni SAMODZIELNIE do tego doszli, ze cos jest nie tak i ze Polska jest okradana, uzalezniana i celowo niszczona. "Amunicji" rzad PO dostarczyl az nadto, teraz tylko celnie "strzelac" poprzez fakty, fakty, fakty, konkrety, dowody - wypunktowac wszystko rzetelnie i dokladnie.
Nie mozna wciaz mowic tylko o samym Smolensku, aby wygrac te wybory.

Obrazek użytkownika Czytelnik  -  Marta

23-07-2011 [17:47] - Czytelnik - Marta (niezweryfikowany) | Link:

Żadnych debat ! Nie było debat ze społeczeństwem na najważniejsze sprawy dla Polski, a teraz kiedy PO chce wrobić Pana J.Kaczyńskiego, bo mają większość wszędzie, głównie w mediach ? Teraz? W sejmie na żywo niech premier odpowie na pytania, które są bez odpowiedzi ,te pytania, które są lekceważone , te ,które zadać chcą Patrioci, a nie robić "teatru" i manipulować przez media mainstreamowe - politycznie poprawne.My Polacy nie chcemy oglądać Tuska w żadnej debacie (ja to już na niego patrzeć nie mogę). Pozdrawiam PIS-owców, na czele z Panem Prezesem J. Kaczyńskim.Dziękuję Wszystkim w Redakcji NIEZALEŻNA , że umożliwiają nam wypowiedzi.

Obrazek użytkownika Iza

23-07-2011 [18:56] - Iza (niezweryfikowany) | Link:

Podpisuję się pod wpisem: Z terrorystami, bandytami, zdrajcami Narodu, zamachowcami, kolaborantami i innym scierw**em post-sowieckim sie nigdy nie dyskutuje. Z premierem-krętaczem nie powinno być żadnych dyskusji!!!

Obrazek użytkownika sarmata

23-07-2011 [21:04] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

To jest włąściwa droga dloa tego Pana z tragedie Smoleńską.

Obrazek użytkownika yorg

24-07-2011 [03:19] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Z przestępcami, terrorystami, oszustami się nie dyskutuje.
Trzeba ich wyeliminować z życia publicznego, a później tylko pokazywać ku przestrodze.
Oczywiście należy im się uczciwy proces.

Obrazek użytkownika Jojo

24-07-2011 [09:59] - Jojo (niezweryfikowany) | Link:

Ciekawy jestem czy intelektualista przegadałby cwaniaka, który reklamuje na bazarze płyn na odciski.
Przedsmak już miałem w czasie dyskusji poprzedniej, np. czy Pan wie ile kosztują jabłka a potem ryk bydła peowskiego. Pan Jarosław Kaczyński poruszyłby np. ważny problem a w odpowiedzi dowiedziałby się, że nie ma prawa jazdy ITD. ITP. Szkoda czasu i atłasu.

Obrazek użytkownika Piotr Baczek

24-07-2011 [10:55] - Piotr Baczek | Link:

I o czym można z nimi rozmawiać?
Zresztą warunki debaty przedstawił dzisiaj poseł Stefan Niesiołowski w wywiadzie dla Onetu: "Ja postawiłbym Kaczyńskiemu warunek przed debatą z Tuskiem, żeby najpierw przeprosił premiera za wszystkie oszczerstwa, kłamstwa, zniewagi, oskarżanie Tuska o morderstwo, agenturalność, oddanie śledztwa Rosji i cała podłość którą uprawiał prezes PiS przez cały rok. Jeśli Kaczyński nie przeprosi, to na miejscu Tuska bym się z nim nie spotykał. Jeśli PiS się boi, to w ogóle nie ma o czym mówić. Uważam jednak, że jeżeli w przyszłości miałaby się odbyć debata premiera z szefem PiS, to Kaczyński powinien przed debatą przeprosić Tuska. W innym przypadku na miejscu Tuska nie spotykałbym się z Kaczyńskim".
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dojdzie-do-starcia-tusk-kaczynski-niech-najpierw-p,1,4801601,wiadomosc.html
Skandal...
Dobrze, że S. Niesiołowski nie kazał jeszcze wyjechać premierowi J. Kaczyńskiemu z Polski!
Piotr Bączek

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

25-07-2011 [19:36] - Marcin Gugulski | Link:

Mocne. Nie znałem. Dziękuję.