Prowokacja rosyjskiego namiestnika

Wczorajszą "bitwę warszawską" trudno nawet w świetle ostatnich doniesień mediów nazwać błazenadą. Media około-wyborcze mają problem na czym się skupić najpierw - wojnie z Rosją, którą rozpętał Kaczyński, spalonej tęczy na Placu Zbawiciela (mają odbudować, PiS-owska dzicz!) czy może na brutalnym ataku narodowców na bezbronne dzieci z lewicowych, kochających świat i Polskę rodzin (anarchiści lekceważący jawnie prawo własności, stawiający realizację własnych potrzeb ponad potrzebami społeczności, nagle stają się symbolem obrony tolerancji i wartości, którym tak gwałtownie zagrażają neofaszyści - takie rzeczy, to naprawdę tylko u nas).

Pójdźmy tym tropem troszkę dalej. Dowiaduję się dziś, że Zespół Antykonfliktowy Policji kilka godzin przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości skontaktował się z mieszkańcami squatu przy ul. Skorupki ostrzegając przed ewentualnym zagrożeniem. Co zaowocowało płonącymi butelkami rzucanymi w napastników z dachu budynku.

Czyli wiadomym było, że miejsce jest punktem wysokiego ryzyka, mimo to, nie zostało ono zabezpieczone, ba, spowodowano wręcz eskalację konfliktu.

Analizując przebieg zamieszek, warto na chwilę zatrzymać się także przy zabezpieczeniu ambasady rosyjskiej. Okazuje się bowiem, że w tym roku miejsce to nie zostało uwzględnione jako "pododcinek specjalny". W ostatnich latach właśnie takie określenie skutkowało m.in. barierkami ustawionymi wokół ambasady oraz szczelnym kordonem policji. Ponad 2 tys. policjantów ściągniętych ekstra z całej Polski, stołeczne miasto przygotowywane przez medialną nagonkę i ministra Bartłomieja Sienkiewicza od paru miesięcy na regularną bitwę, a policja stosuje taktykę "jak się będzie coś działo, to zareagujemy".

Po czym całkowicie lekceważąc całkiem sprawny manewr Jarosława Kaczyńskiego (obchody 11 listopada w Krakowie), pozytywny wymiar marszu oraz relacje wielu mieszkańców Warszawy mamy serwowany kolejny spektakl pod tytułem "wszystkiemu winny jest PiS."

W sumie uznałbym to wszystko za przewidywalne, jasne i klarowne - Tusk i Sienkiewicz mają Polaków za kompletnych durniów, którzy przecież łykają już tak wiele, więc sprawdźmy Bartuś, jak daleko można tę granicę ich głupoty testować. O patrz, można! Uznałbym, gdyby nie jedna, fascynująca wypowiedź.

Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej parlamentu Rosji, Michaił Margiełow, wyraził zadowolenie, że władze Polski potępiły burdy przed ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. "Cieszy to, że polskie władze potępiły atak na rosyjską ambasadę, a policja zdążyła przybyć na miejsce. Ten oburzający dla dużego państwa europejskiego wybryk, przekształcający Polskę z wpływowego członka Unii Europejskiej w kraj Trzeciego Świata, został, jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio zainicjowany przez panów z partii Jarosława Kaczyńskiego."

Atak na lidera partii opozycyjnej, który jasno definiuje walkę o nową podmiotowość relacji polsko-rosyjskich oraz kwestionuje ustalenia śledztwa smoleńskiego, połączony z pochwałą działań Sienkiewicza i polskiej policji. Zdążyli przybyć, sic! Przecież nawet zakładając dobrą wolę, Margiełow musi sobie zdawać sprawę, że miejsce nie było w odpowiedni sposób zabezpieczone, a incydent pachnie na kilometr prowokacją (nieudolnością i brakiem kompetencji). Ta wypowiedź, nacechowana polityczną oceną zdarzenia (ogłaszanie winnych i niewinnych po stronie polskiej) jest nie tylko mało dyplomatyczna, a prześmiewcza, wręcz zaplanowana.

W 2007 roku Margiełow komentując zwycięstwo wyborcze premiera Tuska powiedział m.in. "Rzeczywiście, problemów w stosunkach rosyjsko-polskich przy Jarosławie Kaczyńskim nagromadziło się wiele, a ich likwidacja będzie wymagać czasu. Gotów jestem zrobić wiele, aby nasze stosunki stały się znacznie lepsze niż są dzisiaj. Wiedząc, iż po obu stronach przeważają emocje, wierzę, że sygnały o woli poprawy stosunków, które Platforma Obywatelska wysyła naszym sąsiadom, zostaną prawidłowo zrozumiane”.

Wygląda na to, że nić porozumienia między Warszawą a Moskwą ma się w dniu dzisiejszym całkiem nieźle. Na miejscu panów Sienkiewicza i Tuska nie obrażałbym się natomiast słysząc głosy, że to wszystko "to ustawka była". Bo jak nie była, to sposób w jaki zabezpieczyli tę "warszawską imprezę", za mało nawet nazwać skandalicznym i mało rozsądnym.

Patriotyczny mam dziś nastrój, więc nie będę rodaków dosadniej określał. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

12-11-2013 [19:49] - dogard | Link:

POchowano 96 niewinnych,zmordowanych w SMOLENSKU...tuSSek zaliczyl egzamin mordercy...

Obrazek użytkownika xena2012

12-11-2013 [20:28] - xena2012 | Link:

ustawka czy niedostateczna ochrona polączona z brakiem kompetencji.Ale abstrahując od kwestii opłacalności wspólnie wypracowany wniosek jest jeden-wszystkiemu winny Kaczyński.Jaki będzie warunek Rosji,która przecież może zagrozić odmową kupna polskiego mięsa,może głowa Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika Sir Winston

13-11-2013 [11:14] - Sir Winston | Link:

Moim zdaniem, trafnie.

Coś mi się wydaje, że przy obecnych nastrojach to już w ogóle nie uda się tych Ruskich udobruchać i na swoich serwerach, nominalnie PKW, w kolejnych wyborach policzą nam głosy jak zawsze, czyli tak, żeby likwidować problemy i zapewnić wysyłanie sygnałów o woli poprawy stosunków.  Myślę, że w tym mogą nadal liczyć na sprawdzonych panów z już bardzo brązowymi nosami.

Obrazek użytkownika kris przybysz

12-11-2013 [23:21] - kris przybysz | Link:

wot horoszij prowokator, odnako uczitsia nada.