Reduta Zbitego Ciemienia

Ja się naprawdę nie chcę czepiać Szczura Biurowego i jego misji, ale mam kilka kwestii do omówienia i pomyślałem, że dziś akurat jest dobry dzień, żeby spróbować. Zaraz jadę na jarmark do Grodziska, więc was z tym zostawię i może coś wymyślicie. Mamy oto ten trend w polskim życiu publicznym, który polega na obronie wartości, pamięci, historii i bohaterów. I to jest coś co wielu ludzi rozgrzewa do białości i czyni ich lepszymi. Jednak z punktu widzenia PR i skuteczności cała ta działalność jest po prostu krępująco nędzna i nieskuteczna. Bo cóż to jest, stać na pace samochodu i wykrzykiwać przez megafon jakieś hasła w kierunku domu korespondenta niemieckiej telewizji. Nasi koledzy z Wielkiej Brytanii posunęli się zaś nawet do tego, że poszli protestować pod niemiecką ambasadę, w czasie kiedy film „Nasze matki, nasi ojcowie” wyświetlany był w telewizji BBC. Toż pod siedzibę tej telewizji trzeba było iść! Tak myślę, ale mogę się mylić. No więc mamy te protesty, z których nic absolutnie nie wynika, bo nie idą za nimi żadne posunięcia prawne. Nie ma pozwów, nie ma sądów, nie ma żadnej obsługi prawnej. I jak to rozumiem, bo jest to prywatna inicjatywa Macieja Świrskiego i Rafała Ziemkiewicza i oni poza emocjami nic nie mają, a takie sprawy jak sądy i pozwy powinny leżeć w gestii instytucji państwowych. Te zaś póki co należą do Tuska i jego ferajny, a więc nie ma o czym gadać. Jest też oczywiście opozycja, która mogłaby iść na udry z Niemcami o ten serial, ale nie idzie, bo wykonuje właśnie jakiś taki kontredans, który ma ją doprowadzić do sukcesu wyborczego. Oby tak się stało, ale ja – wybaczcie – mam inną wizję drogi do sukcesu i ta, którą teraz prezentuje PiS kojarzy mi się z drogą do pułapki, a nie do sukcesu. Przykro mi.

Jeśli pozostaniemy na poziomie czystych emocji, oburzenia, wściekłości i nerwów to różne reduty dobrego imienia spełniają swoją funkcję, bo ładnie owe emocje zagospodarowują. No, ale nic więcej. Ludzie zaś chcą czegoś więcej, chcą po prostu zwycięstwa, o czym piszę na tym blogu do, za przeproszeniem, zrzygania. I nie mają tego zwycięstwa, a proponuje im się jedynie udział w kolejnych aktach poświęcenia i stanie na deszczu oraz mrozie, czyli to co zwykle w Polszcze uchodzi za działalność polityczno-społeczną. Jest to bardzo popularne albowiem nie wymaga budżetu. Stanie na deszczu przed czyimś domem nic, na razie, nie kosztuje, a jako stabilizator napięcia, sprawdza się znakomicie. Podobnie jak łażenie w te i z powrotem po mieście z kukłą Tuska na platformie czy jakimś innym gadżetem. To się oczywiście może podobać, ale jak twierdzi pewien mój znajomy jest to raczej cywilizacyjna porażka. Każda aktywność ma jakąś funkcję praktyczną, zgodną z intencją menedżera eventu, bądź całkiem nieprzewidzianą. I takąż funkcję ma również oburzenie stymulowane przez redutę dobrego imienia, która ostatnio jakby trochę wyhamowała. Ma zapewne utrzymywać ludzi w gotowości i jakimś takim napięciu, przed ważnymi wydarzeniami politycznymi. Mogę się oczywiście mylić, może być tak, że im się po prostu znudziło i już nie będą występować w obronie sprofanowanych świętości. Może po prostu zauważyli jak to jest nieskuteczne i dali sobie spokój.

Ja to wszystko napisałem oczywiście nie ot tak sobie. Mamy tu pewien perfidny cel do osiągnięcia, a wszystko zaplanowaliśmy wczoraj we dwóch z Toyahem. Oto telewizja polska emitowała niedawno film opisywany jako komedio-horror czy coś podobnego, który nosił tytuł „Dziennik Anny Frenkenstein”. Jest to coś w rodzaju parodii. Piszę coś w rodzaju, bo parodia jednak ma jakiś pierwowzór, albo kilka pierwowzorów. Tutaj zaś, w przypadku „Dziennika Anny Frankenstein” trudno doprawdy zorientować się co jest parodiowane. Najprościej powiedzieć, że tragiczne życie Anny Frank, Żydówki zamordowanej w Oświęcimiu, która zostawiła najsławniejszy na świecie dziennik. Mamy w tym filmie wszystkie nieśmieszne, przeznaczone dla szczerych idiotów spędzających czas przed ekranami telewizorów, chwyty. Mamy tam wyobraźcie sobie kawałki ludzi spalonych w krematorium, które jakiś typ przywozi na taczce, a potem one kopulują ze sobą i w końcu czarodziejskim sposobem łączą się w wielkiego, sztucznego Żyda z pejsami, takiego ni to Golema ni to Frankensteina. Film ten, jeśli spojrzymy nań, z perspektywy Reduty Dobrego Imienia narusza taką ilość tabu, że właściwie powinien być publicznie spalony. Ja obejrzałem jedynie fragmenty i to jest coś, czego nikt normalny nie wytrzyma. Niestety nie mogę się dowiedzieć kto jest producentem tego filmu i dlaczego jest on emitowany w telewizji polskiej, gdzie nie można pokazać takiego na przykład Grzegorza Brauna, który nigdy nikogo nie obraża i zawsze jest uprzejmy. To jest uważam czysty skandal. Nie widzę jednak, by ktokolwiek protestował przeciwko emisji tego filmu. Może czegoś nie zauważyłem, ale ambasada Izraela ani stowarzyszenia byłych więźniów Auschwitz nie wnoszą pozwów do sądu. Nie ma nawet zakazu emisji, co dałby się załatwić pewnie po cichu i spokojnie. Bo po co robić gnojom reklamę i ciągać ich po sądach.

Dlaczego? Bo nikogo to nie interesuje. Nie interesuje to przede wszystkim Żydów ani nie interesuje to Polaków deklarujących szczere przywiązanie do powojennej narracji historycznej, w której holocaust jest wydarzeniem centralnym. Nie interesuje ich to, bo gdyby ich interesowało ten straszliwy film nie zostałby wyemitowany w polskiej telewizji. Po cóż jest więc pamięć i jej reduty – spyta ktoś? Myślę, że jest to gadżet służący do dyscyplinowania frajerów. Gadżet służący do zamykania ust tym, którzy mogliby powiedzieć coś naprawdę ważnego. Niemcy się nim nie przejmą, podobnie jak Amerykanie piszący o polskich obozach śmierci. To jest zabawka przeznaczona wyłącznie dla nas. I szkoda, że nie udało się o tym porozmawiać w czasie debaty „Polacy, Żydzi Izrael”, która niedawno odbyła się w Klubie Ronina. Może jednak zdarzy się jeszcze kiedyś okazja.

Jadę na ten jarmark.

Zapraszam wszystkich rzecz jasna na stronę www.coryllus.pl gdzie ciągle trwa promocja II tomu Baśni jak niedźwiedź, sprzedajemy ją po 25 złotych plus koszta wysyłki. Książki zaś nasze można kupić w sklepie FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie, w księgarni Tarabuk, przy Browarnej 6 w Warszawie i w księgarni wojskowej w Łodzi przy ul. Tuwima 33, a także w księgarni Latarnik przy ul. Łódzkiej w Częstochowie

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-09-2013 [09:49] - NASZ_HENRY | Link:

to jak trzech ;-)

Obrazek użytkownika Daf

22-09-2013 [10:07] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

zeby zrobienie kariery na oczernianiu tego filmu bylo mozliwe. Film "Unsere Mütter, unsere Väter" jest poprawny politycznie i historycznie, dobrze zrobiony, cieszyl sie tez duzym zainteresowaniem i zostal dobrze przyjety w Polsce (od Wisly na lewo). Jest OK. Wielokrotnie nagrodzony, ogladany przez miliony ludzi na swiecie. Takze przez historykow z poza granic Polski, specjalizujacych sie w historii Polski.

Natomiast kariery mozna byloby zrobic wspolpracujac z najwiekszym sasiadem Polski, Niemcami.

Jak ???

Np. grzecznie proszac o termin wizyty w ZDF/Warszawa i tam przy filizance kawy omowic ewent. wspolprace w zakresie produkcji nastepnych filmow. Nic nowego - tak wspolpracuja na calym swiecie ludzie roznych narodowosci i pochodzacy z roznych krajow.

Obrazek użytkownika amfetamina

22-09-2013 [20:57] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

odbiorca o zdolnosciach percepcyjnych w rozmiaze XS (dokladnie Daf). Daf jak zwykle bredzi gdyz nie odcenia lewobrzezbnej Polski i nadinterpretuje wypowiedzi "historykow", specjalistowod manipulacji i lewackiego belkotu.
Co do koncowki, to widzimy jaka karier robi Daf na NB a bez asygnaty na volksliscie, szczytem kariery w heilhitlerlandzie zostaje chyba tylko "KC kapo" zaraz po kosiarce czy zmywaku do okien.

Obrazek użytkownika zaginionyląd

22-09-2013 [10:31] - zaginionyląd | Link:

czytam i szlag mnie trafia na tyle spraw równocześnie że nie da się tu streścic..
Trzeba pamiętać o przeszłości i ci co opowiadają są arcyważni , tym bardziej że często to głosy wołające na puszczy .... zarobieni kredytobiorcy nie mają czasu i siły słuchać.... choć niekoniecznie są złymi ludźmi .......są wyczerpani i chcą trochę ukojenia .... jeszcze nie doszli do kresu , jeszcze się wystarczająco nie wkurzyli ...
PiS jak PiS ... jest partią i coś sobie prezes kalkuluje .... czy trafnie zobaczymy ....
wkurzone masy owszem w jakimś momencie osiągają ,, masę krytyczną ,, i lecą na ulicę potem zaś to co było z Solidarnością.... pokazuje to dobrze i nowa książka Cenckiewicza .... i np proces przeciwko Pospieszalskiemu ... tzn treść zeznań świadków pokazywana na niezależna
i pokazuje ten los wkurzonych mas tysiąc innych przykładów

Czy ktoś oglądał Matrix ... czy ktoś pamięta ........ ZAwsze JEDEN na czele ....no i musi być ... przepraszam ... fartowny ... szczęście ma duże znaczenie
to chyba Napoleon pytał przed mianowaniem na generała , czy facet ma szczęście.....

Obrazek użytkownika 1235813...

22-09-2013 [11:59] - 1235813... | Link:

nie ma odbiornika tv, lub nie używa
A może ta "komedia", ma wywołać szok nie tyle u Polaków, co u światowej opinii publicznej, tak przecież "wyczulonej" na "polski antysemityzm"?! nie zdziwiłbym się, gdyby za emisją rzeczonego, stała ta właśnie "światowa opinia publiczna" ...

Obrazek użytkownika dogard

22-09-2013 [12:30] - dogard | Link:

cosik mi to wyglada na moskowych boratow--niedlugo przegonia holokaust z pamieci ludzkiej,dzieki takim filmikom.Malo mnie to martwi.Niech sie obsmiewani martwia.

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

22-09-2013 [13:06] - KOCHAM POLSKE | Link:

Debata Izrael Żydzi, Polska. Polecam tym, którzy jeszcze nie oglądali...

http://www.youtube.com/watch?v...
Na You tube można znaleźć wypowiedzi prof.Leszka Żebrowskiego i Grzegorza Brauna-WYŚMIENITE LEKCJE HISTORII I PATRIOTYZMU.
http://grzegorzbraun.pl/

Obrazek użytkownika Pokrzywa

22-09-2013 [15:19] - Pokrzywa | Link:

ad. filmu prod. niemieckiej " Nasze matki, nasi ojcowie"

Obrazek użytkownika Pokrzywa

22-09-2013 [15:49] - Pokrzywa | Link:

56 minuta w "Debacie Izrael, Żydzi, Polska"
http://www.youtube.com/watch?v...

(Dotyczy filmu "Nasze matki, nasi ojcowie")

Obrazek użytkownika Captain Nemo

22-09-2013 [13:55] - Captain Nemo | Link:

Poprawność polityczna w tym przypadku ma niewiele wspólnego z prawdą historyczną /obiektywną/. Współpracować mogę tylko wtedy jeżeli druga strona wyraża wolę takiej współpracy. W dobrą wolę Niemców i Rosjan po prostu nie wierzę - tu historia dostarcza aż nadto dowodów.
Wg. mnie to typowa propagandowa agitka.
P.S.
Wg myśli przewodniej tego gniota to wychodzi na to, że mój ojciec /żołnierz Zgrupowania Świętokrzyskiego AK/, walczył z, no właśnie, z kim do cholery walczył w takim razie mój Śp Ojciec?.

Obrazek użytkownika Daf

22-09-2013 [14:57] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Myli sie Pan. Ten film fabularny jest zrobiony poprawnie. Nie jest Pan w stanie udowodnic, ze jest inaczej.
To samo twierdza moi polscy znajomi, ktory ten film ogladali. Wojna skonczyla sie przed 70-ciu laty i cala Europa zyje juz normalnie. Moja polska i patriotyczna rodzina brala w czasie okupacji udzial Ruchu Oporu.
A panska wiara lub niewiara w czyjas dobra wole nie ma tu znaczenia - prosze udowodnic ze film jest zly i ze Wasze teorie spiskowe maja sens !

Obrazek użytkownika dogard

22-09-2013 [16:31] - dogard | Link:

go bronisz; kawalifikacja jednoznaczna--film o kant austryjackiego gadania POtluc i basta.

Obrazek użytkownika Studentka

22-09-2013 [15:47] - Studentka | Link:

jak miliony innych Ojców; Polaków-Patriotów. A teraz my musimy walczyć z następcami tych niemieckich i sowieckich zbrodniarzy i nie pozwolić im na zakłamywanie historii, tym bardziej,że zaczynają im potakiwać polskojęzyczne kanalie jak ta "Daf", siejąca na tym blogu zakłamaną propagandę. Ciekawe po której stronie była ta jej patriotyczna rodzina ,po której stronie tego niby"Ruchu Oporu", którym świeci w oczy. Paskudna postać ta "Daf".

Obrazek użytkownika cassiodorus

22-09-2013 [17:40] - cassiodorus | Link:

robi też dobrą robotę,trzeba to dostrzec.Cały czas wysyła informacje,że nie śpi i nigdy nas w spokoju nie zostawi,nigdy nie pozbedzie się obłędnej, barbarzyńskiej ,germańskiej megalomanii.A my nie możemy popełnić błędu jaki popelniali wielokrotnie nasi ojcowie ,tzn nie możemy przysnąć choćby na chwilę. Wolność nigdy nie jest dana człowiekowi raz na zawsze mówił BŁ JP2 ,pamiętajmy o tym
pozdrawiam piękną polską młodzież

Obrazek użytkownika fritz

22-09-2013 [14:26] - fritz | Link:

Szczurbiurowy robi na poczatek swietna robota, Reduta jest swietnym pomyslem.

A polakfoba coryla jak zwykle do bialosci rozgrzewa mysl, ze Polacy zaczynaja sie organizowac, opor stawiac, zamiast dac sie po prostu wymordowac.

Ja wiem, to musi strasznie bolec coryla, ze Polacy zaczynaja sie budzic i walczyc.

Na sama mysl walki Polakow cisnienie corylowi rosnie,
oczka sie zwezaja,
a palce z obledna szybkoscia po keybordzie biejaga i..
internet antypolskim plugastwem zasmiecaja.

PS. Konieczna jest poprawa stylu wypowiedzi, bez zadnych pojednawczych, tak dla polskiej cywilizacji form na koncu wypowiedzi.
Dla adrasatow jest do dowod slabosci, nieudolnosci i glupoty.
Dlatego totalnie lekcewaza taka forme wypowiedzi.

Mamm nadzieje ze szczur zajmie sie polakfobia srodowsk zydowskich.

Obrazek użytkownika Captain Nemo

22-09-2013 [22:03] - Captain Nemo | Link:

Wojna skończyła się 70 lat temu? Dla przypomnienia - ostatni żołnierz niepodległościowego podziemia "Lalek" poległ w 1963r. Z prostego rachunku wynika, że działania wojenne w Polsce zakończyły się 50 lat temu. Wojnę można prowadzić środkami militarnymi, propagandowymi lub ekonomicznymi. Jak inaczej nazwać dezindustrializację Polski po 1989? Jak nazwać zbodnię katyńską, wymordowanie przez Niemców mieszkańców Skłobów, Hucisk, Michniowa, uliczne egzekucje, mordowanie rannych w Powstaniu Warszawskim, "katastrofę" pod Mirosławcem, zamach nad Smoleńskiem, długą listę dziwnych i nie wyjaśnionych zgonów po 1989r, które Śp Seawolf określił jako efekt działań seryjnego samobójcy, śmierć księdza Jerzego Popiełuszki, księdza Suchowolca? Można tak wymieniać długo. Tylko po co? I tak będziesz uważała się za lepszą. Btw. - jestem emigrantem, do tego kroku zmusiła mnie bieda. Tu żyję godnie i dostatnio. Nie wyrzekłem się polskości, choć ryży stwierdził, że polskość to nienormalność. Co najciekawsze, moi brytyjscy znajomi szanują moje mocherowe, niepoprawne poglądy i bardzo często przyznają mi rację.

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

22-09-2013 [22:38] - KOCHAM POLSKE | Link:

Przyłączam się do Pana. Fakty mówią za siebie a Daf, musi się jeszcze dużo nauczyć, by nie przynosić hańby swoim przodkom-ponoć walczącym za Polskę.
Pani się kompromituje na tym blogu!!!

Obrazek użytkownika Daf

22-09-2013 [23:03] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

A czegoz to mam sie nauczyc - bluzgac i pluc na innych ? To teraz taki nowy savoir-vivre w Polsce ? Oczekiwalam rzeczowej dyskusji i przedstawienia kontrargumentow - niestety nikt z Panstwa nie jest do tego zdolny ! To Pan i inni kompromitujecie sie na tym blogu i nie tylko na tym blogu !!!

Obrazek użytkownika BHK

23-09-2013 [08:15] - BHK | Link:

Pani i rzeczowa argumentacja ....

Obrazek użytkownika gorylisko

23-09-2013 [00:42] - gorylisko | Link:

po prostu robi to do czego została zaangażowana... ot tyle...

Obrazek użytkownika cassiodorus

23-09-2013 [00:59] - cassiodorus | Link:

jej to idzie
czuć na odległość jej ''robotę''

Obrazek użytkownika amfetamina

23-09-2013 [09:58] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

(czyli nigdzie) z fobiami polskimi odnosnie Niemcow a w strukturach PP tak tajnych ze nikt nie wiedzial jakich, potem jak na koniunkturalistow przystalo, wiernie dotrzymywaki kroku Moczarowi.
PS:
Dafka wcale sie nie kompromituje i jestem pewien ze ma wysokie notowania u swoich mocodawcow z miedzynarodowki europejskiej, ma tu do wykonania okreslone zadanie(razem z Niemiec czy dr nauk geologicznych) a robi to celowo nadzwyczaj prymitywnie, no bo coz antypolskiego mozna "wyciagnac" z braku jakichkolwiek materialow zrodlowych (tylko beletrystyke) i ciagle rzniecie glaba to czesci jej przykrywki.

Obrazek użytkownika Daf

22-09-2013 [22:49] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Dziekuje za odpowiedz - niestety nie zechcial Pan przytoczyc argumentow, ktore by dyskwalifikowaly ten film.
Rzeczywiscie, "Lalek" polegl w 1963 na Podlasiu, dalszy rozwoj wydarzen w Polsce jest mi znany.
Tylko co to ma wspolnego z tym filmem ? Pozwoli Pan, ze do reszty Panskich wywodow sie nie odniose.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

23-09-2013 [20:43] - ironiczny anglosas | Link:

Pod niemiecką ambasadą byliśmy 1 września a pod BBC 3 września. Film nie był jeszcze nadawany w UK ale został zakupiony przez BBC. W planach mają "puszczenie" go w grudniu. Mam nadzieję że do tego czasu jeszcze coś wymyślimy. To tyle o szczegółach które opisałeś na początku swojego tekstu "bardzo szczegółowo :).