POMALUJ MI ŚWIAT!

Jak ważne jest to, czym otaczamy się na co dzień? Czy nasze "gadżety" mogą determinować nasze postępowanie? Czy zdajemy sobie w pełni sprawę, jaki cel realizujemy w swoim życiu? Jakim wartościom je poświęcamy? Stawiam tezę, że nasza codzienność więcej mówi o naszych prawdziwych wartościach niż najbardziej górnolotne deklaracje słowne. I najważniejsze - nie jesteśmy skazani na klęskę, którą jest bylejakość! Gruntowna zmiana jest możliwa i wręcz "czeka", byśmy z niej skorzystali.

POMALUJ MI ŚWIAT!

Zapraszam do wysłuchania mojego nauczania z ubiegłej niedzieli.

Co nowego na Twitterze:

"Niemiecka prasa triumfuje: "Polska nie stoi już u boku USA" - http://wiadomosci.onet.pl/kraj... Ekipa Komorowski/Tusk wykonała "dobrra robota"..."

"Zadziwiająca zgodność prezydenta, premiera i szefa opozycji w sprawie Syrii: http://wpolityce.pl/wydarzenia... Czy i JK pogodził się z nowym Układem Warszawskim?

"Niemcy nie uderzą na Syrię" - pytanie, czy już dojrzeli, by wraz z Putinem uderzyć na Pribałtytkę lub Polszę? http://niezalezna.pl/45398-nie... "

"@SciosBezdekretu Mamy więc scenariusz, w którym BK załatwia swoje sprawy rękami opozycji przy jej szczerej radości z dobrej służby Ojczyźnie"

"Żona uwięzionego w Iranie pastora (obywatela USA): "... a jednak mój prezydent (Obama) nie upomniał się o niego ani słowem" http://www.christiantoday.com/..."

"Ks. Isakowicz-Zaleski nadal nazywa ks. Mądla swoim przyjacielem... http://wiadomosci.onet.pl/tylk... "

"Niestety III RP została stworzona przez komunistów i dla komunistów. Włos im w niej z głowy nie spadnie..."

"Jeśli Godson poważnie traktowałby sprawy światopoglądowe, to powinien odejść z PO najpóźniej 10.04.2010. Teraz to tylko szopka..."

"Wywyższa narody, a potem przywodzi je do zguby" Hioba 12:23 - o kim tu mowa? Co wynika dla nas? Czy kierują tym jakieś reguły? Jakie???"

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika dogard

31-08-2013 [08:18] - dogard | Link:

iz Jarek da sie latwiotko wpuscic w maliny--niedoczekanie gostki POgiete..

Obrazek użytkownika krabbs

31-08-2013 [12:38] - krabbs | Link:

dogard - POgard

Obrazek użytkownika dogard

31-08-2013 [17:11] - dogard | Link:

pelna POgarda dla POlszewikow,POlonofobow i zajefanych troskliwcow wprost od komoruska, czyli putinka...slincie sie dalej POdziwiajac kacapie z przyleglosciami.Przeczytac ksiazke NOWAKOWSKIEGO 'HOMO POLONIKUS' I NIE WARCZEC,szechterki przechodzone.

Obrazek użytkownika dogard

31-08-2013 [09:09] - dogard | Link:

czytac swietna analize Zurawskiego--dzisiejsza GPC ,a nie medrkowac zalosnie...

Obrazek użytkownika osoba człowiek

31-08-2013 [12:22] - osoba człowiek | Link:

dogard, jak dziecko używa trybu rozkazującego wobec dorosłych, to jest źle. Podobnie, kiedy głupi wobec mądrego. Przez analogię - myślę, że również w układzie komentator / gospodarz bloga jest to nie na miejscu.

Obrazek użytkownika endix2

31-08-2013 [14:03] - endix2 | Link:

Uchyl "mędrcze" trochę kapki z oczu, to może uda ci się zobaczyć świat trochę szerzej i zobaczysz coś więcej niż analizy Żurawskiego. Jest wtedy szansa że zaczniesz pisać na temat.

Obrazek użytkownika Złotnick

31-08-2013 [14:24] - Złotnick | Link:

szkoda, że nie zacząłeś od "zobowiązuję się: "

Obrazek użytkownika kolo003

31-08-2013 [11:37] - kolo003 | Link:

Widzę, że Pastor Chojecki nie próżnuje:) Chętnie słucham wywiadów z Marianem Kowalskim - a nauczania często słucham z zapartym tchem - i nie mogę się nadziwić jak trafiają w sedno moich osobistych dylematów, czy to telepatia?:)
Postaram się dodać trochę duchowych gadżetów wokół siebie - jakby ktoś miał konkretną radę, chętnie się dowiem!

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

31-08-2013 [14:12] - Paweł Chojecki | Link:

Podobieństwo zapewne pojawia się w wyniku wspólnoty celów. Wbrew powszechnemu przekonaniu większość spraw  duchowych jest dość prosta.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika krabbs

31-08-2013 [12:37] - krabbs | Link:

ciekawy wykład.
chyba koresponduje to ze stwierdzeniem ze Starego Testamentu, że Bóg jest zazdrosnym.
inna sprawa, że w tej materii sporo każdy ma na sumieniu.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

31-08-2013 [14:10] - Paweł Chojecki | Link:

Co do stanu każdego z nas - racja. problem w kierunku zmian. Część z nas pogodzi się z bylejakością, część zawalczy.
Analogię z ST podzielam.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika endix2

31-08-2013 [13:47] - endix2 | Link:

Bardzo życiowe i trafne nauczanie. To fakt że w codzienności jest klucz do sukcesu, zarówno w życiu dla Boga jak i w życiu zawodowym, czy rodzinnym. Mobilizacja w drobnych codziennych rzeczach jest skuteczniejsza niż górnolotne i ładnie brzmiące postanowienia, które ciągle gonimy i dogonić nie możemy. Ilekroć udaje mi się zmobilizować do robienia czegoś sensownego codziennie, staję się wtedy lepszy i nabieram szacunku do siebie. Jesteśmy tym, czym otaczamy się na co dzień i co wkładamy sobie do głów - niby banalne, ale prawdziwe. Warto przyjrzeć się sobie pod tym kontem.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

31-08-2013 [14:14] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za trafne podsumowanie i uzupełnienie!

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Złotnick

31-08-2013 [14:20] - Złotnick | Link:

Bardzo jaskrawo przemawia przykład tego człowieka.

To ciekawe, że chociaż był takim naprawdę porządnym człowiekiem i sam nie miał sobie nic do zarzucenia, ciągle trapiła go niepewność. Widać, że traktował sprawę śmiertelnie poważnie, skoro nie uspokoił się gładkim "jestem posłuszny Bogu, nie robię nic złego". Wygląda to imponująco na tle tego, że dzisiaj wielu ludziom zupełnie wystarcza, że nie robią nic "aż tak" złego. Ciekawe, że sam nie mógł znaleźć odpowiedzi i że w szczerości poszukiwania wybrał dobry adres, gdzie ta odpowiedź czekała.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

31-08-2013 [15:45] - Paweł Chojecki | Link:

On rzeczywiście był szczery - nawet w swoim zasmuceniu. Stąd widzę w tej historii promyk nadziei.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika kask

31-08-2013 [18:47] - kask | Link:

Ważna myśl, gdyż inaczej uciekamy do innych ciekawszych rzeczy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-09-2013 [00:40] - Paweł Chojecki | Link:

Świat duchowy jest najciekawszy, ale ma "najmniejszą siłę przebicia" do naszego serca i umysłu. Musimy się nieco wysilić, by zwrócić na niego uwagę. Nie ma jednak lepszej inwestycji!

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika m.

31-08-2013 [21:29] - m. | Link:

Ciekawe, że od Boga odciągają nas często dobre rzeczy, ale w niewłaściwych proporcjach. Tkwi w tym duże niebezpieczeństwo, bo wtedy brak wyrzutów sumienia, a nawet pojawia się zadowolenie z siebie - jaki jestem zaradny, pracowity, jaki mam czysty samochód czy co tam innego kto ma.
Trafnie to Pastor ujął - mamy mało czasu i mało sił, więc trzeba wybierać to, co najważniejsze, co ma wieczne skutki. I bardzo ważne dla mnie - pamiętać o tym codziennie!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-09-2013 [00:38] - Paweł Chojecki | Link:

Dziękuję za zachętę i cieszę się, że się rozumiemy.

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika pst

01-09-2013 [10:13] - pst | Link:

Dusza moja przylgnęła do prochu, ożyw mnie według słowa twego (Ps 119: 25). Potrzebna jest nasza wola i Jego moc, by się od tych różnych "prochów" oderwać.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-09-2013 [12:15] - Paweł Chojecki | Link:

Bardzo trafiona analogia!

Pozdrawiam i dziękuję!

PCh

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

01-09-2013 [12:17] - Paweł Chojecki | Link:

test