Lemański zaciekle atakuje Platformę

Platforma Obywatelska oraz środowiska wybiórczej zyskały ostatnio ważnego sojusznika. Prymas Polski, abp Józef Kowalczyk wyraził w wywiadzie udzielonym "Rz" mocne poparcie dla bojkotu warszawskiego referendum, próbę demokratycznego usunięcia jednego z najbardziej nieudolnych prezydentów w historii stolicy nazwał grą polityczną, która na pewno nie znajdzie poparcia w jego sumieniu. Jednocześnie uznał, że warto w tym momencie skrytykować PiS-owską opozycję, jasno wskazując, kto jest wg niego winny obecnej kondycji naszego państwa. Przecież gdyby nie ta wstrętna opozycja, to żyłoby się wszystkim lepiej, prawda? Skąd my to znamy...

Dla niektórych wypowiedź prymasa była zaskoczeniem, wybiórcza przyklasnęła z chichotem, prawicowi komentatorzy z oburzenia aż zaniemówili (niektórzy). Dla mnie tak mocne wyrażenie swoich politycznych sympatii ze strony abp Kowalczyka było tylko kwestią czasu. Może warto przypomnieć, co człek ten pobożny i sprawiedliwy mówił w 2011 roku z okazji rocznicy smoleńskiej katastrofy. "(...) Tylko proszę pamiętać, że nie pójdę na żadne upolitycznienie tego, bo to jest niegodne ofiary tych ludzi. Jeżeli ktoś będzie chciał to upolitycznić, to zatracił ducha chrześcijańskiego. W Polsce szacunek dla zmarłych był ogromny. Na śmierci brata, siostry czy ojca nie możemy zbijać pseudokapitału politycznego, bo to jest pogarda dla zmarłych, dla wartości ich życia i dla ich pracy, którą wnieśli dla naszego wspólnego dobra."

Groteskowe, absurdalne i pełne przekłamań, niedomówień, nieudolności śledztwo, mające wyjaśnić przebieg wydarzeń. Aroganckie traktowanie rodzin ofiar, bałagan z ciałami, brak szacunku dla tysięcy Polaków, którzy wyrażali solidarność ze zmarłymi, pamiętali. Arcybiskup dla ofiar zostawia modlitwę, potępienie rezerwuje nie dla odpowiedzialnych, ale dla tych, którzy rozpaczliwie walczą o pamięć i próbę ocalenia prawdy, słowami rodem z najgorszych onetowych komentarzy oskarżając o polityczny taniec na grobach Jarosława Kaczyńskiego.

Czego poważnego można oczekiwać po kimś takim? Osobnym zupełnie jest dla mnie tematem spór o to, czy kościół katolicki w Polsce odegrał po smoleńskiej tragedii wystarczającą rolę, czy w odpowiednio mocny sposób bronił tych, którzy próbowali manifestować swój smutek, współczucie, żal? Ale z drugiej strony, jak taki przykład idzie od prymasa...

Gdy do tego wszystkiego zestawimy panią Gronkiewicz-Waltz, która jeśli mnie pamięć nie myli, do jednych z wyborów startowała tylko dlatego, że poczuła powołanie od Ducha Świętego (ciekawe kto jej zatem podpowiada przy rządzeniu Warszawą, bo coś mi się wydaje, że Ducha Św. zastąpił ktoś, kogo przypadkiem napotkała przy kopaniu tunelu metra, głęboko muszą swoją drogą wiercić), to trudno naprawdę uznać opinię prymasa Kowalczyka za niespodziankę. Można jako taką najwyżej opisać formę i styl wypowiedzi, przy której tak krytykowany zewsząd ojciec Rydzyk jest dziecięciem niewinnym i subtelnym.

W tym całym zamieszaniu prawie umknąłby nam wszystkim zaciekły atak księdza-celebryty Lemańskiego na rządzącą Platformę. W tym samym czasie, w którym prymas bawi się w rzecznika Tuska, kapelan tvn-u w jasny sposób wyraża w swym ostatnim blogowym kazaniu, co myśli o niesprawiedliwych rządach obywatelskiej. "Na tę drogę Jezus wyposaża nas w dwie fundamentalne rady. Nigdy, nigdzie i nikomu nie czyńcie niesprawiedliwości. Dyktatura, skorumpowane sądy, rządy cwaniaków, wszechobecny układ, znikające dowody, mafijne układy, wszystko to i jeszcze wiele innych czynników może sprawić, że niesprawiedliwi będą bezkarnie tryumfować. Do czasu. Na coraz krótszą metę. Już za chwilę ich tryumf zamieni się w porażkę. Ich ofiary przemówią głośno po latach, dziesięcioleciach, czy nawet po wiekach. Ktoś wreszcie znajdzie mikroślady, wskaże niedostrzegalne wcześniej niepodważalne dowody, dawny wspólnik puści farbę, a międzynarodowe komisje śledcze i trybunały sprawiedliwości pewnych siebie łajdaków nazwą po imieniu i obwieszczą ich imiona potomnym ku przestrodze. Ich pozorne zwycięstwo przeobrazi się w sromotną klęskę. To tyle dla zapatrzonych w widnokrąg doczesności. Dla tych, którym dane jest patrzeć jeszcze dalej niż śmierć, Jezus wypowiada oczekujący tam na niesprawiedliwych wyrok - Odstąpcie ode mnie!".

Nieźle się kamuflował ksiądz Wojciech, nie dość, że atakuje Tuska i jego popleczników wieszcząc im nieuchronny ogień piekielny (strzeż się, prymasie!) to jeszcze jasno daje wyraz nadziei, że smoleńska zagadka zostanie kiedyś rozwikłana, a winni surowo przez historię ukarani.

Na koniec, odstawiając ironię na bok, współczuję troszkę przodującemu  w sondażach PiS-owi. Jak widać sojusze zawierane, by tej faszystowskiej hołocie rządzić nie pozwolić, okazują się być często mocno nieoczekiwane. Interesów bronią jednak wspólnych, niestety.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

26-08-2013 [14:08] - Janko Walski | Link:

Nie zdziwiłbym się, gdyby kiedyś wyszło, że to ubecki implant, jeszcze jeden Turowski.

Obrazek użytkownika wandaherbert

26-08-2013 [14:34] - wandaherbert | Link:

Nie zdziwiłbym się ,gdyby tych implantow ujawniło się wiecej.Gdzie glos ,w tak ważnej sprawie ,reszty Hierarchow Kościola Katolickiego???

Obrazek użytkownika xena2012

26-08-2013 [19:51] - xena2012 | Link:

dyżurny przepraszacz i specjalista od kiczowatych pojednań abp Michalik?

Obrazek użytkownika Bożka

26-08-2013 [20:47] - Bożka | Link:

Cappino i zefir? /lub jakoś inaczej/- takie chodzą słuchy w necie...

Obrazek użytkownika James Bond

27-08-2013 [01:39] - James Bond | Link:

Po odejsciu na emeryture ks.abp.Henryka Muszynskiego(Prymasa Polski),pierwszego od stu ponad lat,
rezydujacego na stale w Archidiecezji gnieznienskiej, ks. abp. Kowalczyk w liscie do kazdego czlonka
Episkopatu Polski,"WYPROSIL" Nominacje nowego Prymasa ,dla swojej skromnej osoby!!!
Ciekawe, jakich uzyl argumentow dla przeforsowania swojej nominacji?!

Obrazek użytkownika James Bond

27-08-2013 [03:37] - James Bond | Link:

"Poprosil" wszystkich Biskupow w swoim "OSOBISTYM" liscie do Konferencji Episkopatu Polski {osobiscie z Nazwiska),
o NOMINACJE swojej osoby!Pytanie?Jakich uzyl argumentow ,zeby przforsowac swoja osobe!!!

Obrazek użytkownika dogard

26-08-2013 [15:44] - dogard | Link:

od dawna,ze kowalczyk to bezczelny agent komuszy--wiec zero zdziwien..