Telefon Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Jak bardzo skundlone jest nasze społeczeństwo? Bardzo. Są oczywiście enklawy, gdzie to skundlenie nie ma miejsca, ale praktycznie całe elektoraty – Platformy Obywatelskiej, Ruchu Palikota i SLD, to już tylko bezwolna i skundlona magma. To, niezależnie od chwilowych przypływów płytkiego patriotyzmu, bezkształtna, bezideowa masa, urobiona przez tak zwane elity III RP. Dla tych elit, coś takiego jak Polska, to tylko szyld sklepu, nic więcej, żadnej głębszej myśli, refleksji. Polakiem jest dla „Gazety Wyborczej” ten, kto wyznaje zasady sformułowane przez tę gazetę. A w nich nie ma miejsca na takie słowa jak naród i tradycja. Przecież nawet o tym niejednokrotnie, może nie wprost i na chama, pisali sami redaktorzy z Czerskiej. Jeśli tradycja to tylko nowoczesna, przenicowana przez lewackie intelekty. A co znaczy nowoczesna? To jest taka tradycja, w której zajęcie Moskwy w 1612 roku przez nasze wojska nazywamy grabieżą, najazdem i imperializmem I Rzeczypospolitej.
 
Głowy Polaków z tuskowego chowu są dziś głęboko pochylone, a uszy zatkane. Gęby otwierają się tylko wtedy, gdy trzeba poszczekać na Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Kiedy słyszą głos  Putina, a nawet Tuska, ratują tyłki, biegiem w kąt i cisza. Żadnego ale. Taki mamy obraz i stan polskiego społeczeństwa i upadek Tuska niewiele tu zmieni. Z radością niekłamaną do przejęcia totalnie skundlonych wyborców PO szykuje się i już zabiera na całego, wszelkiej maści polskie i europejskie lewactwo, wspierane przez media. Właśnie akcją „Lemański”  przystąpiło do oficjalnej już wojny z Kościołem, ostatnim bastionem polskości, tradycji  i ostatnim dziś miejscem, gdzie słowo naród coś jeszcze znaczy i jest dyskutowane. Tak zwana nasza medialna prawica zachowuje się w większości jak dzieci we mgle. Co jakiś czas, redaktorzy z licznych naszych tygodników powtarzają, że jak oni będą już na samej na górze władzy, jak  stworzą tą wielką alternatywę dla Czerskiej, to już będzie wygrana nasza. A nie będzie. Nie będzie, nie tak szybko i nie od razu, bo upadek, jakiego doznaliśmy, jest o wiele głębszy. Jeśli widać już gdzieś siłę, jakąś myśl, perspektywę, realne oceny , to tylko w blogsferze, i nie dlatego bynajmniej, że pisze tu grzechg czy jakiś dajmy na to bloger WolnyzRP. To, czego brakuje zdecydowanie prawej stronie, to chwili refleksji, zatrzymania się i zobaczenia prawdy, gorzkiej prawdy o Polsce.
 
Czytamy dziś w mediach, że prokuratura ponownie podejmie się śledztwa w sprawie nieuprawnionego korzystania z telefonu Śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Rzeczpospolitej, bo właśnie dostała jakieś ważne kwity z Rosji. Wcześniej śledztwo w tej sprawie zawiesiła, no bo czekała na realizację swojego wniosku skierowanego do śledczych w Moskwie. Trzeba się łapać za głowę i szarpać włosy, trzeba wołać o pomstę do nieba, w jakim kraju  - bezwolnym i skopanym dzisiaj żyjemy. Trzeba zadać sobie pytanie, kim jest Donald Tusk i czyje interesy od lat reprezentuje, czyje interesy realizuje w Polsce cała ta chmara jego pomocników i jakich ma mocodawców. Bo sami z siebie tak Polski nie pogrążyli w upokorzeniu. Sami nie wymyślili Smoleńska. Czymś niepojętym jest – i o taki właśnie rodzaj refleksji mi chodzi – że my, po trzech latach od tej zbrodni - a była to zbrodnia tak czy inaczej  - że my,  z rosyjskiej łaski, będziemy badać teraz,  kto korzystał z telefonu Śp. Prezydenta RP po jego śmierci.
 
Ani ten telefon nie powinien być w rękach Rosjan, ani  samo śledztwo nie powinno być jedynie przez nich prowadzone.  Żadna rzecz naszej głowy państwa, naszych dowódców czy oficerów,  nie powinna pozostać na terenie wrogiej nam od stuleci Rosji, carskiej czy sowieckiej, wszystko jedno. Jak to jest możliwe, że wrogi nam przywódca państwa, jakim jest Putin, dyktuje Polsce, co i jak mamy robić w sprawie naszej największej tragedii narodowej po II wojnie światowej? Powtarzam wiec pytanie: Co robią w tej sprawie nasze nowe elity z tygodników, co robi w tej sprawie Polska, co w ogóle my robimy tu pomiędzy Odrą i Bugiem? Na razie, po blisko ćwierćwieczu bytowania w tej III RP, jedynie egzystujemy, jak kury na fermie, a może jeszcze i gorzej. Bo tuczy się tylko wybranych, posłusznych i głupkowatych, cwanych i cynicznych, bezideowych, inni mogą zdychać z głodu. A my, jak zwykle, kisimy się i naparzamy we własnym sosie. Trwa właśnie szał Gowina, bo się wstrzymał od głosu. No i co z tego? Co to zmienia, skoro nie mamy już nic do powiedzenia ani u siebie, we własnym kraju, ani w Europie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

26-07-2013 [12:16] - gorylisko | Link:

podpisuję się wszystkimi czterema łapskami jakem goryl... niejeden raz próbowałem rozmawiać z ludźmi ale tvn bolsze wsiech...
momentami nawet słyszę, ze oni to robią profesjonalnie... no cóż, na to jest tylko jedna odpowiedź, łykniesz każde gw...o byle ładnie opakowane...

Obrazek użytkownika grzechg

26-07-2013 [12:32] - grzechg | Link:

Moje zdanie jest takie, oni nawet w gówniany sposób opakowują te swoje medialne kupy.....Nie jest to  język zbyt estetyczny, ale jaki może być?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika wandaherbert

26-07-2013 [12:32] - wandaherbert | Link:

społeczeństwo i skundlone elity z lewj i prawej strony ,ale to nie tylko w Polsce -Europa szaleje bo urodził się potomek krolewski .Jednak my Polacy jesteśmy pogardzani przez Rosjan wyjatkowo często.Kiedys widziałem na zdjęciu ,jak Tusk wita Putina.Bardziej ponizajacego obrazu nie można sobie wyobrazić-ten uklon,ta schylona glowa,jak kiedyś chlop pańszczyżnianny z dziedzicem.Nie lubialem Tuska,teraz nim gardzę

Obrazek użytkownika grzechg

26-07-2013 [13:08] - grzechg | Link:

będzie już za kilka lat jedną z najbardziej pogardzanych postaci w historii Polski.

Obrazek użytkownika fritz

26-07-2013 [13:31] - fritz | Link:

przez likwidacje Polski. Nie ma Polski-nie ma historii - nie ma narodu - nie ma pogardy.

Obrazek użytkownika Lusia

26-07-2013 [13:01] - Lusia | Link:

To obraz przed zagładą. Zresztą myślę podobnie. W obliczu tak oczywistych faktów, które od dawna powinny były obudzić Polaków do odrzucenia zdradzieckich rządzących, nie widzę innego wyjścia jak pozwolenie osiągnięcia dna. Wtedy albo nastąpi gwałtowna reakcja dająca szanse na odbudowę Polski i społeczeństwa obywatelskiego, albo przestaniemy istnieć jako państwowość, bowiem to nikłe kwilenie patriotów i cieszenie się z kilkuprocentowej przewagi PIS-u nad PO jest żałosnym pojękiwaniem zniewolonych brutalnie ludzi, nie znających rozmiaru potęgi z którą trzeba się zmierzyć totalnie.

Obrazek użytkownika adriano

26-07-2013 [16:32] - adriano | Link:

Ludzie, którzy wiedzą co się dzieje jest kilka milionów + ta nieprzejęta Polonia. Problem polega na tym, że nic się nie robi poza miesięcznicami i pomnikami- to jest ważne, ale to za mało. Działą tylko kilka % i to z reguły nieskutecznie.
 
Kiedyś w komunie to chociaż dywersja była, a teraz zdarza sie ona niezwykle rzadko. A jak jest coś spektakularnego to ktoś wpada i koniec. To wynik tego, ze jesteśmy słabo zorganizowani. Większość z nas klepie tylko w klawiaturki.

Nie będę tu pisał co ja dokładnie robię, ale robię sporo poza netem. Ciężko jest zorganizować ludzi do czegoś.

Mam mnóstwo pomysłów ale z byle kim nie będę o tym dyskutował. Jak coś to na priva proszę.

AS

Obrazek użytkownika MFW

26-07-2013 [17:33] - MFW | Link:

Społeczeństwo polskie ukształtowane po II WS było jest chore.
Po pierwsze, wyniszczono polskie elity(a prawdziwe elity tworzą się przez pokolenia), pozostała tylko mierzwa społeczna.
Po drugie, zniszczono materialne fundamenty na których można budować zdrowy Naród.
Po trzecie, wszystkie instrumenty władzy przejęły grupy bezpaństwowców, udających obywateli Polski, a tak naprawdę wysługujących się obcym mocarstwom(o prawicy nie zapominając).

Obrazek użytkownika grzechg

26-07-2013 [22:32] - grzechg | Link:

naprawdę drga. Oby tylko znowu nie stało się tak, że służby i siły zewnętrzne ułożą za nas nowy porządek. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski1

27-07-2013 [20:35] - BHKaczorowski1 | Link:

juz układaja ... nawet na tym blogu ... mocno pracuja

Obrazek użytkownika Bardzostarywyborca

26-07-2013 [23:31] - Bardzostarywyborca | Link:

PO-lonia wie, co robi? No czasami, jak np. częściowo kanadyjska w sprawie filmu NG o Smoleńsku. Lecz znakomita większość tej rozproszonej od dawna nie zajmuje się PO-lityką, a dba przede wszystkim o swoje przydomowe ogródki, job i pełne lodówki... Czasami odwiedza PO-lskę na tydzień lub dwa, albo loguje się na forach, na których niezdarnie - nawet w PO-dobno ojczystym języku - coś tam PO-bełkocze. Znam takie przykłady, nawet z tej Kanady czy Australii. Przykre: kondycja intelektualna PO-lonii na tzw. Zachodzie jest mizerna - już lepsza na tak zaniedbanym Wschodzie.

Obrazek użytkownika PiS be with you

27-07-2013 [07:00] - PiS be with you | Link:

Nie jest prawda ze Polonia nie interesuje sie sprawami Polski... naprzyklad w Chicago, program Lucji Sliwy - "Otwarty Mikrofon" :
http://www.jvlradio.com/

codziennie Pani Lucja Sliwa wspomina o sprawie Smolenska (mozesz posluchac przez internet). Polonia wysyla list to naszych urzednikow stanowych. Problem jest w tym, ze rzad USA czy NATO nie chca wciagnac sie w sprawe zamachu nad Smolenskiem, tlumaczac ze rzad Tuska nie wystosowal prosby. Drugi problem jest ze prawica ciagle mowi o demokratyczym panstwie, wiec wladze zachodnie mie moga sie mieszac w sprawy demokratycznego panstwa. Polonia w Chicago (90%), Nowego Yorku glosowala za prawica (PiS), ale co my mozemy zrobic, jak 50% Polakow nie idzie do wyborow a reszta wybiera kolaboranotow i mordercow poraz drugi. Piszesz z POgarda o Polonii, zaPOminajac ze to Polonia Chicagowska wywalczyla miejsce w NATO... Nie rozumie o co ci chodzi "Przykre: kondycja intelektualna PO-lonii na tzw. Zachodzie jest mizerna - już lepsza na tak zaniedbanym Wschodzie."
Wiec napisz jaka jest kondycja intelektualna Polakow, ktorzy mieszkajac w kraju wybieraja kolaboranotw, zdrajcow i mordercow.... Jak tam z twoja kondycja intelektualna?
Nie musze ci przyPOminac ze to Polacy z USA udowodnili ze Komisja Millera i MAK nie mowia prawdy o katastrofie nad Smolenskiem. To wasz Miller i teraz Lasek zaklamuja prawde.... wiec POmatole POmysl zaczym zaczniesz obrazac Polonie, bo wedlug mnie Polonia robi duzo wiecej niz tobie sie wydaje.

Obrazek użytkownika Bardzostarywyborca

27-07-2013 [12:59] - Bardzostarywyborca | Link:

Oto znakomity przykład: obrażanie, sugestie czegoś, czego nie ma (skąd wiesz, kogo PO-pieram w PO-lsce? - otóż PO-pieram od lat PiS! - co łatwo sprawdzić, np. na moich profilach na Facebooku czy w Naszej Klasie), jezykowo niezdarny bełkocik; ty-PO-we PO-lactwo! Często-gęsto s-PO-tykane za oceanami (mam rodzinę od lat wojny w USA, Kanadzie i Australii, nie jest to tzw. postsolidarnościowa emigracja, albo lemingowata za chlebkem z masełkiem - więc wiem co piszę). Jak wspominałem, zdarzają się wyjątki - ale to po prostu zamiera... Młode pokolenie uważa się już za Amerykanów, Kanadyjczykow czy Australijczyków i taka jest smutna kolej rzeczy; zwyczajna asymilacja! To naturalne, do tego tzw. stary kraj dziadków i rodziców ich po prostu mało interesuje: z jego dziwacznymi, niezrozumiałymi i przaśnymi problemami. Wolą ciekawszy świat! Natomiast na Wschodzie jest inna sytuacja - a co robi tzw. PO-lonia (PO-d "wodzą" takiego durnia i lawiranta Komołowskiego) dla tej sprawy? Prawie NIC.

Obrazek użytkownika PiS be with you

27-07-2013 [19:55] - PiS be with you | Link:

Kolego, miec rodzine za granica a byc za granica to sa rozne sprawy. Ty niby wiesz jak tu jest mieszkajac w Polsce, a ja nie wiem miszkajac za granica. Asmililacja nie znaczy ze zapominamy o Ojczyznie. Problem w tym ze POlactwo woli nie chodzic na wybory (50% nie bralo udzialu w Polsce) a reszta w roznych ukladach, wybierac kolaborantow. To Polonia glosowala 90% na PiS wic nie mow me ze sie nie interesujemy Polska. Duzo ludzi musialo jechac dosc daleko (godzine i wiecej jazdy) zeby zaglosowac... chociaz mamy inne sprawy do zalatwienia. To co zamiera to Polska przy rzadzie POdlego Tuska....
Co do Komorowskiego to pamietaj ze WY jego wybraliscie... Polonia glosowala na Kaczynskiego. Wiec najperw posprzataj na swoim podworku zaczym zaczniesz wymagac to od Polonii. Wiekszosc tutaj dobrze wie jakie sa sprawy w Polsce, tylko widocznie Polacy (nie wszyscy) nasluchaja sie TVN i mysla dalej ze zyja na zielonej wyspie....
Moj belkocik, jak to nazwales, to jest rzaczywistosc, ktorej tam wam brak. Byle czym sie zadowolicie, aby tylko byla glosna muzyka i grill (tak sie zabawia biedote zeby nie mysleli ze jest zle) ... wymagaj wiecej od obywateli mieszkajacych w Polsce, bo my wiemy jak mamy postepowac. To wasza generacja, wasze dzieci, mlodych, wyksztalconych z duzych miast wybrala ten syf, a potem wyjechala na zmywak to Anglii... tam szukaj winowajcow. Polonia w USA i Kanadzie wiecej sie udziela w sprawie Polski, Smolenska czy TV TRWAM, niz tobie sie wydaje. Wiadomo ze tego w TVN nie zobaczysz.

Obrazek użytkownika Bardzostarywyborca

27-07-2013 [22:32] - Bardzostarywyborca | Link:

No i dalej PO-lonus wie lepiej swoje! Jak PO-nakręcany. PiS-ałem o Longinie Komołowskim, żałosnym prezesiku "Wspólnoty Polskiej" (http://pl.wikipedia.org/wiki/L...), a nie o niejakim namiestniku z woli cara Putina aż do "bulu" Komo-RuSSkim! Należy argumentować z uwagą i pewną sprawnością językową... Nawet oglądając takie WSI24 w Chicago - gdzie i sławetny Czuma też prowadził PO-lonijne radyjko, pamiętam! A taki agent Turowski także był swego czasu na Zachodzie aktywnym na niwie kultury PO-lonusem. PO-dobnie ze znanym kulturalnym działaczem PO-lonijnym Wierzewskim (http://pl.wikipedia.org/wiki/W...) - wieloletnim agentem SB, rodem z gomułkowsko-gierkowskiego PRL. Jeszce raz więc PO-wtarzam: PO-ziom PO-lonii jest PO prostu intelektualnie katastrofalny, oczywiście z pewnymi wyjątkami.

Obrazek użytkownika PiS be with you

28-07-2013 [04:06] - PiS be with you | Link:

Nie wiem dokladnie o co ci chodzi... wspominasz agentow SB, wiec to nie jest nowosc ze Polski sprzedajny rzad od dawna wysyla agentow zeby dzielic Polonie, bo oni dobrze wiedza ze Polonia jeszcze ma sile i moze dokonac zmian wywierajac presje na politykow amerykanskich.. Tak Czuma prowadzil tu stacje radiowa, ale nie mial takiego poparcia jak powiedzmy Lucja Sliwa i dlatego wyjechal do Polski. I znow wracam to tego ze POlactwo jego wybralo w Polsce na posla, a przeciez tacy madrzy intelektualnie. Zamiast ublizac Polonii, pomysl jaki poziom intelektualny jest obecnie w Polsce. TO WY wybraliscie dwa razy kolaboranotw i zaprzancow. TO ciazy na was taki wybor. Nawet po zamachu nad Smolenskiem to WY wybraliscie mordercow. Jaki poziom inteligencji WY wystawiacie sobie. To WY wybraliscie takich CHAMOW jak Niesiolowski, Paligup, Sikorski.... kto ich wam wybral?
Starsza POlonia sklada sie z ludzi, ktorzy wyjechali za chlebem, bez wiekszego wyksztalcenia, wspomagali rodziny w Polsce, i jak wysylali kase do Polski, jakos wtedy nie przeszkadzal ich poziom intelektualny. Oni wyjechali do obcego kraju, nie znajac jezyka angielskiego, a i tak sobie poradzili lepiej niz niektorzy amerykanie. Ostatnia "Polonia" ktora znajduje sie przewaznie w Anglii czy Irlandii, wielce wyksztalcona i co z ich poziomem? To wlasnie oni wybrali tych zdrajcow - DWA RAZY, nawet po zamachu na prezydenta S.p. Lecha Kaczynskiego. Ja nie bede cie przekonywal co do poziomu intelektualnego Polonii, bo widac ze masz juz wyrobione zdanie i radze sie zajac poziomem intelektualnym POlactwa.

Obrazek użytkownika BHKaczorowski1

28-07-2013 [04:23] - BHKaczorowski1 | Link:

To jest bardzo dobra odpowiedz dla ... delikatnie mowiac "niekumatych" , nawet jak podpisuja sie "bardzostarywyborca"

Obrazek użytkownika PiS be with you

28-07-2013 [08:00] - PiS be with you | Link:

Ten nasz bardzostarywyborca takze w przeszlosci mial ksywe Bardzostaryagent.... nie wiem od kiedy jest bardzostarywyborca. Nie dziwe sie ze tak pisze bo jest mu blizej Wilna i wschodu niz zachodu. Mysle ze mieszkajac w Warszawie powinien wiecej pracowac przy referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz vel Gazowej Hani, a nie walczyc i ublizac Polonii na zachodzie. Widac ze jestesmy po jednej stronie, tylko nie wiem dlaczego Pan Zbigniew P. ma taki awers do zachodniej Polonii.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika łucyna

26-07-2013 [22:07] - łucyna | Link:

... i juz

Obrazek użytkownika kasia

28-07-2013 [11:45] - kasia | Link:

jest tak bardzo " skundlone" to nie powiedzialabym.
To ze to spoleczenstwo zachowuje sie tak a nie inaczej jest
zasluga politykow prawicy, ktorzy po 89 r caly czas sie kloca i dziela.
Jest tez to zasluga kosciola katolickiego ktory zajety jest swoimi sprawami
i swoja wielkoscia i nie ma odwagi mowic....TAK TAK ....NIE NIE....
Oszukac mozna kogos tylko raz a to ze przeszlo 50 procent uprawnionych do glosowania
nie chodzi na wybory....to potwierdza....
Co do patriotyzmu to...opowiadal mi znajomy jak wtedy gdy byl mecz POLSKA-ROSJA ...
ogladal ten mecz w barze i w czasie gdy Polacy strzelili Ruskim gola caly bar...
wrzasnal......"ZA SMOLENSK.....SKURWYSYNY"....
W tym barze byli zwykli ludzie ci od lopaty i ci od pluga i takze ci wyksztalceni,
....ci ludzie..... wiedza co sie stalo w Smolensku tylko.....co oni moga?
Niestety ale za to co mamy w Polsce odpowiedzialni sa przede wszystkim politycy
prawicy bo jako tacy powinni miec... ZDOLNOSC PRZEWIDYWANIA ...
Smolensk zdarzyl sie dlatego miedzy innymi ze politycy prawicy pozbawieni sa
takiej wlasnie cechy....
Tak wiec za bledne decyzje politykow PLACI SPOLECZENSTWO i prosze nie obwiniac
tego spoleczenstwa za to co sie stalo i za to co sie dzieje w Polsce....bo..
NIE MA SKUTKU BEZ PRZYCZYNY......