NARÓD LEKIEM NA TOTALITARYZM!

Postępactwo wmawia nam, że patriotyzm (dla niego równoznaczny z nacjonalizmem i faszyzmem) to prosta droga do totalitaryzmu. Fakty jednak temu przeczą.

Porównajmy na początek dwa totalitaryzmy ostatniego wieku: faszyzm, czyli totalitaryzm narodowy, i komunizm, czyli totalitaryzm nienarodowy. Który z nich pochłonął więcej ofiar w ludziach? Który z nich objął swym zasięgiem większą część globu i jego populacji? Który z nich dłużej raczył ludzkość swoimi dobrodziejstwami? Który trwalej zmienił mentalność społeczeństw i doprowadził je do większego skarlenia moralnego? Który, nawet po swoim oficjalnym upadku, zatruwa dzisiejsze społeczeństwa całego świata?

Odpowiedzi na powyższe pytania są oczywiste i nie pozostawiają wątpliwości, że totalitaryzm przybrany w internacjonalistyczne piórka jest wielokroć groźniejszy. Łatwo podać tego przyczyny. Pierwszym dyktatorem, który to dostrzegł, był Aleksander Macedoński. Dotychczasowe imperia miały charakter narodowy – była w nich klasa uprzywilejowana posługująca się jednym językiem i odwołująca się do jednej kultury. Pomimo swojej siły militarnej takie imperium rodziło ciągłe konflikty z narodami podbitymi. Gdy suma oporów przed dominacją jednego narodu odpowiednio wzrosła, imperium narodowe ponosiło klęskę. Rzesza Hitlera napotkała więc opór nawet u wydelikaconych Francuzów, nie mówiąc o narodach mężnych – jak Polacy czy Serbowie. W praktyce funkcjonowały państwa podziemne walczące z imperium. Nawet w obozie sprzymierzeńców Hitlera kult narodu sprawiał, że państwa wasalne miały szeroką autonomię. Przykładem mogą być Węgry czy Włochy, gdzie zagłada Żydów zaczęła się najpóźniej i dopiero po faktycznej okupacji niemieckiej tych państw.

Imperia internacjonalistyczne niwelują te źródła napięcia, jakimi są konflikty narodowe i kulturowe. Aleksander Macedoński zbudował największe starożytne imperium, gdy to zrozumiał i przeciągnął na swoją stronę elity podbijanych narodów. On pierwszy chciał stworzyć wszechświatowe „multi-kulti”, które jest ideologią współczesnych sierot po Stalinie. „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się” – to kwintesencja totalitaryzmu internacjonalistycznego. Nowa elita nie będzie już nękana zmorą narodowych podziałów. Niezależnie od koloru skóry, języka, kultury – jeśli przyjmiesz naszą ideologię, wchodzisz w skład kasty panów Nowego Świata. Ten eksperyment udało się powtórzyć w dwudziestym wieku w imperium carów, a potem na połowie globu. Totalitaryzm nienarodowy nie gromadzi na drodze swojego rozwoju nowych wrogów, tak jak totalitaryzm narodowy. On z wrogów robi swoich dobrowolnych janczarów i każdy podbój zwiększa tylko jego siłę.

Warto w tym momencie naszych rozważań zadać sobie pytanie, czy świat narodów, jaki znamy, ma swój początek? Tu z pomocą przychodzi nam Biblia. Początkiem naszego świata narodowego był ogólnoludzki totalitaryzm, którego celem była rewolta przeciw Bogu symbolizowana budową wieży Babel. Bóg zniszczył to imperium w ciekawy sposób:

I rzekł Pan: Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język, a to dopiero początek ich dzieła. Teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego! I rozproszył ich Pan stamtąd po całej ziemi, i przestali budować miasto. Dlatego nazwano je Babel, bo tam pomieszał Pan język całej ziemi i rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi. 1 Mojż. 11:6-9

Naród (bo język to podstawowy wyróżnik narodu) jest więc Bożym wynalazkiem mającym chronić ludzkość przed totalitaryzmem. Interesujące wnioski same się nasuwają, gdy porównamy wygląd współczesnej siedziby postępactwa ze starożytnym dziełem pierwszych totalitarystów.

wieża babel

W Nowym Testamencie znajdujemy jeszcze jedną ciekawą informację na temat powstania narodów:

Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas. Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli; Z jego bowiem rodu jesteśmy. Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że bóstwo jest podobne do złota albo srebra, albo do kamienia, wytworu sztuki i ludzkiego umysłu. Dz.Ap. 17:26-29

Warto więc, by współcześni chrześcijanie zrozumieli, że przyłączając się do walkipostępactwa z patriotyzmem, dali się sprytnie zwieść i realizują cele tego, z kim walkę deklarują.

***

I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. Jeśli kto ma uszy, niechaj słucha. Obj. 13:6-9

Tekst pochodzi z marcowego numeru miesięcznika  "idź POD PRĄD"

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Mycha

22-04-2011 [19:06] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

wnoszę sprzeciw. Robię to zawsze wtedy, gdy następuje zmiana starych pojęć, znaczeń, nazewnictwa. Przecież Pan wie, że faszyzm był we Włoszech. Jednym z jego haseł była walka z komunizmem. Postarajmy się mówić zatem po staremu. Niemiecki narodowy socjalizm - nazizm. Nie wpisujmy się w to celowe chyba przeinaczanie.
Mówi Pan, że hitlerowska Rzesza napotykała gdzieś oprócz Polski opór? Proszę wybaczyć, ale gdzie to było, to jakoś nie kojarzę. A troszkę wiedzy na ten temat mam. I nawet we Francji? Tak, coś mi się obiło o uszy, że ponoć taki był. Grupka komunistów i nie większa grupka od de Gaulle'a, która niby honor Francji ratować chciała. To samo w Grecji i Jugosławii. Ale zostawmy to.
Pełna zgoda z tym, że totalitaryści ideologiczni, zawsze na bazie marksizmu i komunizmu, budują swoje nowe imperium. Zawsze występuje "oświecona elita" i "masy". Nieważne, że nazwy są inne. To cały czas to samo. Stary proletariat zastąpiono nowym. Prawa człowieka są tym samym inne. I teraz naprawdę chcą stworzyć totalitaryzm internacjonalistyczny Europą zwany. Z ludźmi bez narodowości. Europejczykami. Od lat propagują hasło "patriotyzmu europejskiego" a nawet niedawno po raz pierwszy usłyszałam określenie "naród europejski". Co to w ogóle jest? Nowo-mowa, nowa elita, nowy człowiek, nowe prawa. Nowy świat. Wszystko niby nowe a jednak stare. Na starym pomyśle, projekcie oparte. Prawie im się udało. Prawie.
Ta wieża Babel przyszła mi do głowy już w 2004 roku. Dobrze, że Pan to potwierdził a ja w tym ich określeniu nie jestem osamotniona.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

22-04-2011 [20:26] - Paweł Chojecki | Link:

Wspomniałem o Serbach. Po Polakach to chyba druga siła antyhitlerowska. Też podobnie zdradzeni przez "sojuszników".

Pozdrawiam

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika Heretyk

22-04-2011 [20:16] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

to samo z totalitaryzmem.

Jak to działa zobacz tutaj >

13 kwietnia 2011
Znikające napisy w PE, czyli teoria sPiSkowa

Posłowie PiS robili wszystko, aby wystawa o katastrofie smoleńskiej nie doszła do skutku.

Pięciu kwestorów PE robiło wszystko, żeby wystawa nie tylko się odbyła, ale żeby przebiegła w doniosłej atmosferze, z dala od wojny polsko-polskiej.

Zapraszam do prześledzenia faktów, które zinterpretują Państwo na własną rękę.

Od 2009 r. jestem kwestorem odpowiedzialnym m.in. za organizację wystaw w PE. Wnioski dotyczące ekspozycji muszą zawierać pełną dokumentację zgłaszanego wydarzenia oraz listę proponowanych eksponatów, i muszą zostać złożone w terminie - KOMPLETNE! - od dwóch do sześciu miesięcy przed planowaną wystawą. To daje posłom pewność, że konkretne miejsce w określonej dacie będzie im udostępnione, natomiast Parlament, jako instytucja publiczna, ma możliwość sprawdzenia, jakie wydarzenie odbędzie się na jego terenie - pod egidą UE. Ponad 700 europosłów z 26 krajów potrafiło dostosować się ze zrozumieniem do tych prostych reguł i, w ciągu blisko 2 lat pracy obecnego kolegium kwestorów, nie mieliśmy ani jednej skargi na naszą działalność.

Tymczasem:

1. Poseł Ryszard Legutko (PiS) zgłosił kwestorom kompletne dossier wystawy o katastrofie pod Smoleńskiem, w tym podpisy, zaledwie na 4 dni robocze przed wydarzeniem. Powinien był to uczynić 26 stycznia br., gdy skladał wniosek o udostępnienie przestrzeni na wystawę.

całość możesz przeczytać na blogu eurodeputowanej SLD >>>

http://lidiageringer.blog.onet...

Obrazek użytkownika leszek hapunik

22-04-2011 [21:56] - leszek hapunik (niezweryfikowany) | Link:

to wracaj na ich blog, bo tu z napieralskimi nie gadamy.Takie nasz honor , którego jesteście pozbawieni genetycznie.

Obrazek użytkownika Heretyk

23-04-2011 [14:04] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

podążaj za linkiem do bloga europosłanki.
kwestorzy obwiniają eurodeputowanych, eurodeputowani Jerzego Buzka, Buzek kwestorów i koło się zamyka. Winnych nie ma, a wystawa została ocenzurowana.

Czysty totalitaryzm,czynione jest zło, a odpowiedzialność rozwodniona.
jeszcze nie strzelają, ale jeden ranny z kołnierzem ortopedycznym już leży w szpitalu.
Co do obrazka z wieżą Babel, to zobacz na youtube.com film "tajemnice lotniska w Denver" >>>
http://www.youtube.com/watch?v...

Obrazek użytkownika Gość

25-04-2011 [08:38] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Siedzi w pociągu tłum
mikkolubów,
Wszyscy w kaftanach,
prosto od czubów,
Wiozą spisane swe
dyrdymały,
A każda wagon zajmuje
cały.
W pierwszym pogłówny -
podatek nowy,
Dobić biedaka! Bulić od
głowy!
Gdy nie ma kasy -
sprzedać w niewolę!
Chciałeś mikkizmu? to
masz, matole!
Drugi - leczenie nur für
bogacze,
Dziateczki płaczą, ich
matka płacze,
W trzecim jest nauka za
stos pieniędzy,
Aby ubodzy wciąż żyli w
nędzy,
W czwartym są płyny -
bure, cuchnące
To Mikki-"mleko", by
zatruć brzdące
W piątym wagonie
donosiciele,
TW "Bereta" wśród nich
na czele,
W szóstym łamania praw
są projekty,
Nowe urzędy - Straż i
Konwektykl,
Rada jest Główna i inne
bzdury,
By każdy koleś miał
konfitury
W siódmym pomniki,
zdjęcia Tyrana,
W ósmym wagonie
morda naćpana,
Krzyczy mikkolub
nabuzowany
Kup działkę koki!!!
Marihuany?
W dziewiątym jęczą zbite
kobiety,
Każda z łańcuchem,
bowiem niestety
Uprowski samiec wykazał
męstwo
Piorąc babę za
nieposłuszeństwo,
W dziesiątym dzieci są
obnażone.
Bowiem mikkolub, gdy
spierze żonę
Ma pedofilię w rezerwie
lekką.
Jeżeli nie chcesz mieć z
życia piekło,
Masz jeszcze szansę -
przerzuć zwrotnicą.
Na tor ich szerszy, niech
cyrylicą
Piszą swe brednie, chyba
już pora,
Ich do ruskiego oddać
sponsora.