EWA STANKIEWICZ NADAJE W LUBLINIE

– Bez takiego nacisku społecznego nic by się nie działo. Trzymajcie się!– dodał otuchy popierającym Solidarnych 2010 poseł PiS Adam Hofman, który przyjechał dziś do Lublina. Wraz z lubelskimi radnymi i senatorem PiS Grzegorzem Czelejem odwiedził pikietujących pod lubelskim Ratuszem.


Na Krakowskim Przedmieściu, pod siedzibą redakcji „idź Pod Prąd”, w samym centrum Lublina można było poczuć się dzisiaj jak na Krakowskim w Warszawie. Lublinianie usłyszeli głos Ewy Stankiewicz – z megafonu puszczane było jej wystąpienie na konferencji prasowej (wtorek 12 kwietnia) spod Pałacu Prezydenckiego. Zebraliśmy się pod redakcją „idź Pod Prąd”, gdzie od czwartku wisi transparent „Solidarni 2010 – POPIERAMY! – TUSK DO DYMISJI” i kole w oczy prezydenta miasta (Platforma Obywatelska) wychodzącego z Ratusza!!!

Zbieraliśmy podpisy pod listą poparcia dla Solidarnych 2010. Przez dwa dni udało się nam zebrać ich ponad 600! Zgromadźmy ich tysiące, a wtedy ani media, ani politycy nie będą mogli nas przemilczeć. Podpisy przekażemy na ręce Ewy Stankiewicz jako głos społeczeństwa stojącego murem za jej inicjatywą.

W trakcie pikiety zbieraliśmy także podpisy pod listą poparcia apelu Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 o powołanie międzynarodowej komisji ws. katastrofy smoleńskiej.

Akcję zorganizował miesięcznik „idź Pod Prąd” i lubelski Klub „Gazety Polskiej”.

Pokażmy, że Lublin także chce prawdy o Smoleńsku i pociągnięcia do odpowiedzialności winnych katastrofy! Niech także inne miasta Polski biorą przykład z Warszawy!

fot. Olga Gazda

FILM: Lublin poparł Solidarnych 2010!!!

YouTube: